Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vörös haj tapasztalatok? Mennyire nehéz bánni vele? Gyorsan kopik? fórum

Vörös haj tapasztalatok? Mennyire nehéz bánni vele? Gyorsan kopik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. porzellanpuppe (válaszként erre: 52. - Cippora)
2012. febr. 23. 22:28
ezzel enis igy vagyok dehat ezt mondjak is a legtobb problema a szoke meg a voros hajjal van:) :(
2012. febr. 23. 22:27
van akinek tetszik ez a szin amit feltoltottem rihannarol?nem baj ha nem:) kul nekem nem lenne gond tudnam viselni a voros hajat mert illene a termeszetemhez:))
58. porzellanpuppe (válaszként erre: 38. - Nojszee)
2012. febr. 23. 22:25
jajj jo hallani vegre pozitivat is emberektol mert valahogy nan rakattantam a vorosre es szeretnem befestetni a hajam bar felek...megirnad a festek nevet?:)
2012. febr. 23. 22:23
jajj eddig nemvoltam itt nagyon koszonom akik irnak irtak vegre lett elet:))
56. Lilibeth59 (válaszként erre: 55. - 4c30444687)
2012. febr. 23. 21:31

Nincs hennám raktáron, nem is értem, miért ez a durva támadás?

Nem mindenkinek egyforma a haja minősége, én tudom, mit beszélek, nekem használ és sokaknak is..

Ha Neked nem, sajnálom, van itt a Hoxán sok Hennás fórum, azokat is átolvashatja mindenki, aztán maga dönti el, hogy használja-e, vagy sem...


Mi a bajod velem? Nem ismerlek, gondolom, Te sem engem. Ilyen durva hozzászólást még sosem kaptam!

55. 4c30444687 (válaszként erre: 49. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 21:06

Elhiszem, hogy sok hennád van még raktáron, de azt az ócska PR-t befejezhetnéd.


Kb. 5 évig hennáztem a hajam, de nem nem lett vastagabb. Se ilyenebb, se olyanabb nem lett (csak vörösebb), egysszerűen nem károsítja, mint egy mesterséges festék. Amíg hennáztam a hajam ugyanúgy korpás volt, mint előtte, és ugyanannyira zsírosodott.

54. Lencsy (válaszként erre: 51. - Katie_rose)
2012. febr. 23. 20:39
a vörösnél is festheted csak a tövet ..majd pár percre rávinni a hosszára is a frissítés miatt .
53. Lencsy (válaszként erre: 47. - Cippora)
2012. febr. 23. 20:36
A vörös haj akárcsak a szőke , nem áll jól mindenkinek ! Kell a vöröshöz egy fajta "dögösség" bevállalósság ..legalábbis én így gondolom .
52. Cippora (válaszként erre: 51. - Katie_rose)
2012. febr. 23. 20:25
Évekig voltam szőke (is) Na ezzel a színnel van szerintem a legtöbb gond,már ha azt akarja az ember,hogy szépen nézzen ki,nem mellesleg ez a szín vágta a legjobban tönkre a hajam.Rengeteg idő volt mire megszabadultam tőle...
51. katie_rose (válaszként erre: 29. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 23. 20:20
De a szőkének elég a tövét állandóan újra festeni. egy vörös esetében pedig az egészet kell a fakulás miatt. :)
2012. febr. 23. 20:02

Éveken át volt a hajam vörös (pontosabban meggybordó )(pltt márkájú). 8 hetenként magam festettem a lenövést. Nagyon szerettem...

Természetesen ezt a színt (is) kell tudni viselni, figyelni az öltözködésre.

49. Lilibeth59 (válaszként erre: 44. - 4c30444687)
2012. febr. 23. 19:08

A kopás attól is függ persze, hogy milyen gyakran hennázom hajamat.


Akár minden nap is megtehetném. A hennapakolás tulajdonképpen egy gyógynövénypakolás, a hajunk, fejbőrünk meghálálja ha ezzel a csodálatos növénnyel ápoljuk. Szóval minél gyakrabban, annál jobb. Nekem, ötvenen túl több és vastagabb hajam van, mint a harmincas éveimben.

Elmegyek a fodrászhoz, hogy vágja le a hajam, negyvenes-ötvenem asszonyok ülnek a fodrász keze alatt, aki szinte azt sem tudja, mit kezdjen a kedves vendég pár szál hajával.Tőlem meg egyre kérdezgeti, mit csinálsz, hogy ilyen egészséges, dús a hajad? Mondom, de néznek rám, hogy szinte nem is akarják elhinni. Semmi kémiai hajfesték, sampon, balzsam sem, hajlakk kizárva, hajfixáló, egyebek szóba sem jöhetnek. Mint a nagymamáink, vagy a fiatalabb korosztálynak a dédanyáink. Öregek voltak, mégis hosszú, dús haj, jó nem festették hennával, de nem is mosták a reklámok által ígért csodát művelő samponokkal.


Még egy kis infó a hennáról:


Milyen lesz a hajunk minősége, ha behennázzuk?


Csodálatos! A hajszálaink határozottan vastagabbak és fényesebbek lesznek! Ez a hatás ráadásul a szintetikus festékekkel ellentétben soha el nem múlik.


Használhatják-e várandós nők a hennát?


Nincsenek olyan tapasztalatok, hogy a henna károsítaná a magzat vagy az édesanya egészségét. (Ellentétben a szintetikus hajfestékekkel!)


Mivel ápoljam a hennázott hajat?


Lehetőség szerint tiszta, méregmentes hajápolókat használjunk a hennázott hajon, mivel a henna, mint tiszta gyógynövény, a szintetikus festékek, hajápolók után elindíthat egy méregtelenedési folyamatot, nem érdemes ezt mérgező samponnal, stb. gátolni.


Milyen egészségügyi előnyei vannak a hennázásnak?


Mint már fent említettem, nem tartalmaz méreganyagot, de emellett a csodálatos hatóanyagainak köszönhetően megszüntetheti a korpát, hajhullást, zsírosodást. Sőt, saját tapasztalat alapján mondhatom, hogy még a hajnövekedést és sűrűsödést is támogatja. Az már csak hab a tortán, hogy fényes és vastag is lesz a hajunk a gyönyörű színről nem is beszélve!

2012. febr. 23. 18:57

Szia!

Én is voltam évekig vörös, imádtam, meg a mai napig fáj a szívem utána.

De elég volt.

1. Sose találták el azt a vöröset, amit én akartam,egyik fodrász se.

2. nagyon gyorsan nő a hajam, sok hajam van, így 3 hete járhattam festetni, és kb. 3-4 doboz kellett mindig a hajamra :(

3. nyáron nagyon hamar kifakult, ocsmány színe volt, főleg még ha strandon voltam a klóros víztől még csúnyább volt

4. az állandó festéstől tönkre ment a hajam

5. amikor meguntam a dolgot, befestették barnára hajam, de az se lett az eredeti hajszínem. (igaz az mindenkinek tetszett, az a kutyult szín), utána még 1* már nem vállaltam be a festést, és lenövesztettem az egészet. Elég volt kivárni.

6. mindent állandóan összefogott :(


Nagyon gondolt át, szerintem, mielőtt belevágsz.

47. Cippora (válaszként erre: 45. - Lencsy)
2012. febr. 23. 18:55
Igen,nekem minden második héten mondja valaki hogy: de jó a hajad színe,most voltál fodrásznál???Közbe meg nem.És az is igaz,hogy passzolnia kell az ember egyéniségéhez.Én büszkén viselem :)
46. Lencsy (válaszként erre: 43. - Cippora)
2012. febr. 23. 18:47
Akinek jól áll az imádja ..én is :)
45. Lencsy
2012. febr. 23. 18:46
Több ,mint 10 éve vagyok festett vörös . Nagyon szeretem és semmi gondom nincs vele . Én úgy gondolom átlagos hajnövekedés mellett nem kell sürűbben festeni mint mondjuk a szőkét vagy a feketét . Vörös színt szerintem csak az válasszon aki úgy érzi,hogy passzol az egyéniségéhez , feltűnő és vonzza a tekintetet ;) Abban egyet tudok érteni, hogy kétszer ugyanolyan színű nem lesz , de ez miért baj ? Legalább változatos :)
44. 4c30444687 (válaszként erre: 40. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 18:37
Kopik, csak másként. Nem lesz olyan igénytenen kopott hatása, mint egy kemikáliai egyvelegnek, de attól még látszik a változás. Nyilván a sötét hajadon ez kevésbé tűnt fel.
2012. febr. 23. 18:36
Kb 5 éve vagyok vörös,én imádom.Tény,hogy frissen festve nem szabad vele uszodába menni,mert ereszti a színét,de ez 3-4 hajmosás után megszűnik.Nekem nem látszik ha lenő (világos szőkés-barna hajam van) A bőröm is világos,minden ki szerint jól áll.Én a vöröset is kombinálom,néha sötétebbre néha világosabbra csinálom.Szóval én imádom :)
42. szitaszivárvány (válaszként erre: 26. - Katie_rose)
2012. febr. 23. 18:36
Régen is voltam vörös és akkor a párnám is vörös volt a festéktől. De most nem. A ruháimat se fogja be!
41. 4c30444687 (válaszként erre: 37. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 23. 18:34
Hát, igen. Ebből nem lehet végtelen mennyiségű árnyalatot kihozni, csak sötétíteni, barnítani egy kicsit.
2012. febr. 23. 18:33

Elfelejtettem még írni, hogy a henna nem kopik le, csak akkor kell utánfesteni, és akkor is csak a tövet, ha lenő.

Először befestjük a hajunkat, aztán elég már csak a lenőtt hajtövet festeni.

A haj szép fényes, nem hullik, nem korpás, és nő, mintha húznák...


A kémiai hajfestékek van, hogy daganatos betegséget is okoznak, tudom, a fodrászok, az eladók a boltokban, a reklámok mind azt sugallják, hogy "a mai modern termékek már nem károsak az egészségre, nem kell ettől tartani".

Hát, én voltam nagyon beteg, és az orvosom egy az egyben megtiltotta a hajfestést....(is)

39. 7bf8e786d3 (válaszként erre: 38. - Nojszee)
2012. febr. 23. 18:32
Mi a neve a mostani festékednek ? :0
2012. febr. 23. 18:31
Nekem kizarilag jo tapasztalataim vannak a vorossel kapcsolatban. 8 eve festem/festetem es nekem siman kibir 1,5 honapot (volt mar tobb is de nyilvan akkor mar tenyleg nem szep.); volt olyan festekem ami kicsit fogott de egyszeru mosasnal mindig kijott a ruhabol, parnahuzatbol es csak kozvetlenul festes utan engedett a szinebol hajmosaskor vmint ha ejjel pl megizzadtam. A mostani festekem (fodraszomtol vettem) nem enged a szinebol mosaskor, nem fog es kibir szinten 1,5 honapot. 1 honapos festes utan egy idegen fodrasz dicserte meg hogy milyen szep es fenyes. En csak ajanlani tudom eme szint. :)
37. porzellanpuppe (válaszként erre: 36. - 4c30444687)
2012. febr. 23. 18:29
ertem csak hat nem mindegy hogy milyen lesz a szin marmint azt ertem hogy vörös de hogy azon belul..
36. 4c30444687 (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 18:28
Világos hajon vörös lesz a henna.
35. porzellanpuppe (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2012. febr. 23. 18:26
ertem amit irsz hat noverem por alakjaban veszi s vizzel kell hasznalni evek ota ezt hasznalja de nincs baja.de koszonom hogy leirtad:)
2012. febr. 23. 18:25
[link] balról a negyedik.Kicsit világosabb mint amit linkeltél.
33. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 23. 18:24

Nincs fekete vagy vörös henna! A henna egy gyógynövény, amit használhatunk test- vagy hajfestésre.

Fekete henna, vörös henna, szőke henna, ezek már mind szintetikus hajfestékek, közük nincs a hennához.

Olvasd el ezt:

A henna használata


Igen nagy különbség van a haj és a bőr festésére szolgáló henna minősége között. A bőrre való henna nagyon élénk zöld.

A hajra való henna általában kevésbé finom őrlésű, mint a bőrfestésre való, színe pedig gyakran szürkésbarnás- vagy sötétzöld.


Ha bármilyen más színű hennát találunk, az valószínűleg mesterséges színezőanyagokat is tartalmaz, ami komoly allergiás tüneteket okozhat. Az európai nyaralóhelyeken elterjedt hennafestéskor is legtöbbször ilyen kétes anyagok kerülnek a bőrünkre a valódi hennapép helyett.


A legfontosabb szabály, hogy kerüljük a fekete hennát, amely általában mindenféle káros és mérgező kemikáliát tartalmaz, és súlyos bőrreakciót válthat ki.


A jó minőségű hennának kellemes gyógynövényillata van, úgyhogy érdemes szaglással is meggyőződni a termék minőségéről, és elkerülni a kellemetlen toxikus vagy vegyszer szagú hennát.


A pép alakban kapható változat szintén gyanús, mivel a bekevert hennapép legfeljebb 4 napig marad friss tartósítás nélkül, tehát az előre bekevert fajták valószínűleg tele vannak kémiai konzerválókkal. Ezért fontos, hogy a pépet mindig a felhasználás napján lehetőleg magunk készítsük el.


Ne feledjük azt sem, hogy az eredetileg jó minőségű henna is könnyen megromolhat, ha nem megfelelően csomagolják, ezért mindig légmentesen elzárva tároljuk, és óvjuk a közvetlen napfénytől.


A tiszta henna biztonságosan használható anyag, amely szinte soha nem vált ki allergiás reakciót.


Én már kb. 12 éve nem festetem a hajam fodrásznál, sem itthon mindenféle bolti vacakot nem kenek rá.

Kb. 2-3 éve festem a hajam hennával, mivel barna vagyok, de 53 évesen vannak ősz tincseim, a hennás hajfestés eredménye: sötétbarna haj, vöröses bronzos tincsekkel (ezek az ősz tincsek lennének). Még tetszik is, olyan, mintha melírozva lenne a hajam.

Kb. 2 éve nem mosok hajat samponnal, fodrászhoz is úgy megyek, hogy nem engedem megmosni a hajam, csak bevizezi vágás előtt.

Házi készítésű samponszappant, Aleppo szappant, újabban egy régi padláson talált igazi háziszappant használok hajmosáshoz, valamint saját készítésű tojássampont, Mikor mit. Az öblítés saját készítésű almaecetes, mert barna vagyok, a szőkéknek inkább ajánlom a citromleves öblítést.

32. 7bf8e786d3 (válaszként erre: 30. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 23. 18:24
Hát van több féle, én a sötétebbet használom, az tovább birja,mosásig is kopik. Szerintem neked nem kellene befestetni,nagyon szép világos a hajad, igy egy habbal is eltudod érni a kivánt eredményt.pl egy sötétebbel ,ami mosásig világosodik.
2012. febr. 23. 18:23
[link] errol tud valaki valamit?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook