Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vonaton Babával fórum

Vonaton Babával (beszélgetős fórum)

23. 0a84e34983 (válaszként erre: 22. - Kukacc)
2012. szept. 24. 17:41
Sajnos én ezt tudtam.Mi is nagyon megszenvedtünk nemrégiben.
22. Kukacc
2012. szept. 23. 15:19

Sziasztok!

Végül babakocsival mentem, de meg kell mondjam, soha többé.

Mostantól nagyobb útra vagy autóval, vagy max. kendővel vagyok hajlandó menni.

Nem nagyon segítettek, a kalauz még le is b*szott, hogy minek utazok, ha nem bírom egyedül megoldani...

A babakocsi 2 hátsó kereke kissé szélesebb, így nem fért be a fülkébe, de nem engedte, hogy a folyosón hagyjam, hanem össze kellett csuknom.

Katasztrófa komolyan az ilyen utazás, teljesen lefáradtam.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szép délutánt!

21. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 17. - Filemon79)
2012. szept. 23. 10:37

Szegény ember :).

Úgy látszik sok helyen figyelmetlenek.Nyíregyházán megkövetelik a rendet.Mikor a Délibe mentem dolgozni,olyan beláthatatlan volt az ív,hogy még nem is adtam a jelzést nélkülem elment a vonat,a forgalmista nem várta meg a jelzésem.

Nyíregyen már fegyelmit kapott volna,itt pedig ő pattogott, hogy ő nem látott senkit.Akkor eleve el sem meneszthetné a vonatot.

De valóban jobb mindenről felvilágosítani a jegyvizsgálót,biztos ami biztos.


A vonat kellemetlen kialakítására, még hab a tortán,mikor a többi utas azt hiszi,hogy övé a vonat és húzgálják a szájukat a gyerkőc sírására,vagy mikor szegényke totyogni akar.Minden út más,nincs egyforma,van amikor nagyon hangulatos,de van amikor néhány savanyúuborka megkeseríti,mert úgy érzi joga van rászólni egy 1 éves gyerekre,hogy ne totyorogjon,és ne sétáltasd,ha pedig leülteti az ember és ordít az a baj.

Számomra utazáskor csak ezen esetek voltak zavaróak igazán.

20. iloverunning (válaszként erre: 19. - Kukacc)
2012. szept. 21. 11:56
Én kendővel vinném, az sokoldalú, jobban össze lehet hajtogatni. Esetleg kérjetek kölcsön egy babakocsit, míg ott vagytok, hátha tudja valaki nélkülözni pár napig.
19. Kukacc
2012. szept. 21. 09:05

Köszi a válaszokat.

Van kengurum és kendőm is, viszem mindkettőt. Csak nem tudom, babakocsi nélkül hogy leszünk addig el otthon? Mindenhova abba vigyem?

Mert lényegesen egyszerűbb, ha a babakocsit itthon hagyom.

Egyébként philippo alpha babakocsink van, esetleg meg tudjátok neten nézni, de én úgy emlékszem, a záhonyi gyorson annyira szűk a hely, hogy lehetetlen feltolni a kocsit.

Másik gondom az, hogy ic-vel nem tudok menni, hiszen egy kisvárosnál kell leszállnunk, ott pedig nem áll meg.

Így marad ez a piszkos gyorsvonat.

Nedves törlőkendőt, és fertőtlenítőket viszek, wc-re nem megyek ki, kibírom hazáig, hátizsákba pakoltam és egy pelenkázó táskába.


Az nem érdekel, hogy szoptatnom kell, mert akinek nem tetszik, az nyugodtan felállhat és átülhet máshova, és persze nem premier plánban akarok szoptatni :D


Elvileg várnak majd a célállomáson.

2012. szept. 21. 08:38
Mi múltkor Budapesttől Győrig Railyjettel jöttünk,ott azt mondták van babakosinak fent tartott hely.Átmentünk oda,a budi mellett volt,és egy darab ablak sem volt ott.Szaglásztuk ki,milyen szagút vécézett,mindenki ott járkált keresztül,és majd megfulladtunk,mert 40 fok volt.Ja és álltunk végig,úgy hogy helyjegyet vettünk.Semmi tekintettel nincsenek a kisgyerekesekre.
17. Filemon79 (válaszként erre: 9. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 21. 08:36

Egyszer a férjem így maradt le a vonatról, Szerencsről utaztunk Szekszárdra. Ő is vezető jegyvizsgáló volt, méghozzá éppen azon a vonalon. Leszállt venni valamit, és nem ért vissza időben, illetve már a vonat mellett járt, mikor menesztették. Adta a "Megállj!" jelzést veszettül, én a vonatból integettem - SEMMI. Utóbb azt mondta a forgalmi szolgálattevő, hogy ő nem figyelhet oda minden civil ruhás utas kalimpálására. :D


Na, szóval ebben bízni naivság, de én a topikindító helyében felszálláskor megkeresném a jegyvizsgálót, és már előre megkérném, hogy X állomáson, ahol majd leszállok, legyen szíves segíteni. Biztosan megteszi.

16. iloverunning (válaszként erre: 10. - Kistanítónéni)
2012. szept. 21. 08:33

Nekem is szükség volt szoptatásra, oda-vissza is, mert bár az út 3 óra volt, de míg állomásra kiértünk, onnan haza, megvolt 4-5 óra is.

Egy kendővel letakartam magunkat, nem látszott ki semmi, de egyértelmű volt mit csinálunk. Inkább ez, mint üvöltsön egész úton.

2012. szept. 21. 08:30

Ha viszonylag korán szállsz fel, és még sok hely van, akkor simán be tudod tenni a fülkébe összecsukva, max elfoglalsz egy csomó helyet.

Én budapest-debrecen vonalon vonatoztam a féléves fiammal, a babakocsi csak asztalos helynél fért el, de még így is elfoglalt 2 helyet, viszonnt el lehetett tőle járni. Icn utaztam, kértem plusz egy helyjegyet a babának is, , mert nem mindenki olyan megértő, hogy átül másik helyre, ha van szabad.

Másodjára Debrecenből-Miskolc volt az úticél, 8 hónapos fiammal, akkor már csatos hordozóval mentünk, sokkal kényelmesebb volt. Elől vittem, hátamon egy hátizsák, nem stresszeltem, nem kellett senkire várni, egyszerűbb volt minden.

2012. szept. 21. 08:22
Én rendszeresen utazom a Budapest-Nyíregyháza vonalon. Az ajtók kicsik, ha nem esernyőkocsi nem fér fel. Segítség hol van, hol nincs. Mikor még nem tudott ülni, autós ülésben vittem és a babakocsi vázat. Mostanáig esernyőkocsiztunk, de azt is össze kellett csukni mert nem volt hely, hogy abba legyen. Most az utóbbi alkalmakkor jött olyan vonat, ahol a peronon volt bicikli tároló rész, ott kint lehet hagyni a babakocsit. Amire figyelni kell még a huzat, sokszor van olyan vonat, hogy az ablakot nem lehet felhúzni és még arrébb menni sem lehet. Ha van lehetőséged inkább intercity-t válassz!
13. eperlevél (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 21. 08:22

csak ic-ben gondolkozz, az a leggyorsabb, legkényelmesebb


a nyíregy-záhony gyors radásul általában fülkés, ami babakocsival teljesíthetetlen


egyik vont sem babakocsira van kitalálva


mi rendszeresen vonatozunk a gyerekekkel, nem volt még soha gond, le kell őket foglalni

mi babakocsit sosem vittünk, kendőben,csatosban szoktam vinni őket

12. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 21. 08:13
Katasztrófális a helyzet.Nem régen utaztunk Győrből,Békés megyébe,de nem akarok egy ideig vonatozni.
2012. szept. 21. 08:04
Ha összecsukható a babakocsid és könnyedén fel tudod tenni, akkor máris szuper.Van kengurud? Így is sokat utaztam.Igyekszel 10 percel hamarabb ott lenni, picúr ki a babakocsiból, be a kenguruba, összehajtod, fel a vonatra, azt el is tudod tenni, ebben is segíthetnek és széthajtani a babakocsit ráér mikor már csak tolni kell :).
10. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 21. 08:01
Én 15 éve vonatoztam a lányommal, amikor négy hónapos volt. Kecskemét-Miskolc útvonalon, kb. négy órás út volt. Lapra csukható babakocsival mentünk. Férjem föltett, szüleim levettek. Útkozben kézben volt a lányom, diszkréten meg is tudtam szoptatni, szerencsére nem volt semmi gond. Ma már nem vállalnám be, azt hiszem sokkal rugalmatlanabb lettem.
2012. szept. 21. 08:01

Szia kedves Kukacc!

Én egy rutinos vonatozós anyuka vagyok,mivel a vasútnál dolgoztam,jelenleg még épp GYED-en....de havonta legalább 2x jártam meg Nyíregyháza-Budapest vonalat,látogatni anyukámékat egész mostanáig is.

Nekem ez babakocsival míg pici volt soha nem ment,mert sajnos nem az a kis méretű babakocsink volt,mint amilyeneket jó pénzért már kapni lehet.1 éves koráig autós babaüléssel utaztunk,a baba én és a bőrönd.Így megoldható volt,a bőröndnél segítettek.

Szerencséje van az embernek ha épp segítőkész emberekbe botlik, de láttam már olyat,hogy az anyuka egyedül szenvedte le a babakocsit még az aluljárón is, mert a kedves izmos férfiak megfeledkezve az illemről siettek tovább.

1 éves kora után mi is babakocsiztunk,jó idő is volt,tehát eljött az esernyő babakocsi divat,ez a kemping jellegű.Ezzel könnyedén feldobtam a kislányt,mozgólépcsőzni is könnyű volt,a csípőmre terheltem mint teregetéskor a lavórt :).

De ha olyan babakocsid van ami nem túlzottan nehéz és ha meg állsz mellette, könnyedén át tudod fogni és a csípődre tudod emelni, a lépcsőzés már könnyű lesz.

A vonatnál pedig,bármilyen is legyen a babakocsi, a vonatot addig soha nem menesztik és nem is meneszthetik el,bármennyire is ideje van míg az utas fel nem szállt, tehát ne aggódj emiatt.Én is Vezető jegyvizsgáló voltam.Bármi problémád van a megállj jelzés egész karoddal körzöl,emiatt a mozdonyvezető sem fog elindulni,ha lenne sípod közben fújhatnád is,de ez nem fontos,bár lehet vészhelyzetben aktuális.


Tehát bátran kérd meg az utasokat,hogy segítsenek, ez alap illemkövetelmény tőlük,de ha nyugodtabb egyenesen a jegyvizsgálóhoz véve utad, az ő segítségével szállj fel.

A vonatos jeleneteknél mindig van kire számolni.Majd csak a lépcsőzésre kell felkészülni,ha épp nem lesz ott addigra senki, mire sikerül leszállnia az embernek.


Én autós babaüléseztem,így nem kellett senkire várjak,mit mondjak sétáknál nem épp a legüdítőbb :),de mivel a gyereket sehol nem voltam képes hagyni,kicsit mániákusan,de ilyen vagyok,lassan belejöttem és ez sem okozott gondot,megszoktam a súlyát.

Esetleg szert kell tenni egy könnyen mozgatható lepke súlyú babakocsira.A következőnél nekem is ez lesz az alap,nem a stílusossága.

2012. szept. 21. 07:47
A mi babakocsink kinyitva nem fért be a fülkébe, így előfordult, hogy a peronon utaztunk. Sőt összecsukva is alig. A poggyásztartóra nem fért, lennt útban volt. Még a kerékpártárolónál, volt, hogy elfértünk. Egyedül nem igazán boldogultam volna.
2012. szept. 21. 07:43

Gyertek nyugodtan,jó idő lesz ma itt Békésben,süt a napocska!!!

szólj valakinek,h mikorra értek oda ,és jöjjön ki elétek.az se baj ha többen.ez egy megoldandó probléma,a máv-nak a babakocsisokra is kellene gondolni!!!!!!!!

6. nyecsus (válaszként erre: 4. - Kukacc)
2012. szept. 21. 07:39
biztos vagyok benne, hogy segítenek majd....muszáj babakocsit vinni???? Amúgy ha van kengurúd, vagy hordozó kendő, sokkal egyszerűb a dolog, kiértek a vasútra, te beleteszed a picit a kenguruba, összecsukod a kocsit, akkor két kezed lesz szabad...én így oldottam meg anno
2012. szept. 21. 07:38
Mi simán mentünk anno b.kocsival, igaz egyedül soha nem utaztam, a férjem mindig velünk volt. De én is kérnék segítséget valakitől a fel-le szálláshoz. Ha már ott vagytok a mama nem tud kijönni elétek ? Leadod neki a kicsit, Te meg gyorsan lekapod a többi motyót :) Én így tennék :) Sok sikert és jó utazást !
4. Kukacc (válaszként erre: 3. - Nyecsus)
2012. szept. 21. 07:36

Igen, ettől félek én is.

Nem esernyőre csukható kocsim van, hanem lapra csukható.

A kivitelezéstől tartok egy picit, hogy hogyan fogom megoldani, ha esetleg össze kell csukni.

De persze, kérhetek segítséget.

2012. szept. 21. 07:33

Ketten mentek csak????

Szerintem, ha megkéred a kalauzt, segít neked feltenni a babakocsit...lefelé pedig kérj meg egy másik emberkét, nem szégyen ilyenkor segítséget kérni. Amúgy függ attól is, hogy mekkora a csomagod meg a babakocsi...mert ha nagyobb kocsid van, akkor lehet,fel sem fog férni, csak összecsukva.

2012. szept. 21. 07:30

Hát sajnos nem arra vannak tervezve a vonat ajtók, h babakocsival beférjünk. Én mikor koleszos voltam, emlékszem az utazótáskámmal alig fértem fel-le. Bár ez a balatonpart, ott nálatok nem tudom milyen típusú vonatok járnak.

Mindenesetre sok sikert, és kellemes utazást. :)

2012. szept. 21. 07:22

Sziasztok!

Kisfiam 8 és fél hónapos, ma elutazunk Békés megyébe a nagymamámhoz.

A Nyíregyháza-Záhonyi gyors vonattal megyünk. Érdeklődni szeretnék, hogy babakocsival mennyire megoldható a vonatos utazás?

Válaszokat köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook