Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltatok már a csiksomlyói Pünkösdi búcsún? fórum

Voltatok már a csiksomlyói Pünkösdi búcsún? (beszélgetős fórum)

2012. febr. 17. 22:22

én voltam tavaly...10 éve,hogy vártam rá és teljesült a kívánságom és ha a a szüzanya megsegít mennék az idén is.

szakadt az eső,de az az élmény felülmúlhatatlan egyszerűen ezt látni kell, egyszer legalább mindenkinek.

2010. ápr. 15. 17:12

Húú, de régen járt erre vki, de azért válaszolok!

Igen, voltam, kétszer. Fantasztikus élmény, csodálatos táj, emberek!

Tavaly voltam másodjára, nem túl jó csoporttal, nem érdekelte őket az egésznek a lényege, rohanás volt.

Idén is el szeretnék menni, de még nem tudom, hogy mivel és kivel.

2009. jún. 7. 21:58

Igen voltam és a fiam vitte a zászlót.Ez már több mint 10 éve volt,nagyon szép időt fogtunk mi ki.

Hosszú,fárasztó út volt,de egyszer ezt látni kell.

Örülök,hogy ezt megélhettem.

2009. máj. 28. 12:57
Igen voltam és az idén is megyek!Nagyon várom a szombat reggelt,mert gyalog megyünk a kereszttel!Szerintem nagyon szép ennyi embert,zarándokot látni akik a Szüz Máriához sietnek,eröt vigaszt kérni!Erdély legszebb ünnepe a Csiksomlyói pünkösdi bucsú.Gyerekkorom óta majdnem minden évben elzarándokolunk és a Szüzanya segitségét kérjük!Nekem minden kérésemet teljesitette eddig és ezért nagyon nagy hálával tartozom Neki.Nem csak a bucsú alkalmával szoktam Somlyóra járogatni,mikor Csikszeredában vagyok ha időm van mindig kimegyek a kegytemplomhoz.Aki még nem volt annak érdemes életében legalább egyszer elmennie erre a csodálatos helyre.
2009. márc. 11. 08:24

én voltam egyszer sok évvel ezelőtt... ahol én lakom innen csak kb 66 km. ... elmehetnék , de nem szeretem a nagy tömeget... mikor voltam még egyszer akkor is a korai vonattal mentem , reggel voltam a nagytemplomba, s az első rend emberrel mentem ki a hegyre..

ha még mennék oda --Somlyóra ,inkább más alkalommal mennék el , nyugodtan gyönyörködnék a tájban , a templomban..

2008. nov. 30. 20:15
Igen voltam,de többet a búcsúban nem szeretnék menni,mert óriási tömeg van a millió ember a utcán nyomul fel felé a hármas oltárhoz a misét hallgatni.Azoknak ajánlom akik igazán vallásosak. Erdélyt és az egész környéket nagyon meg szerettem,így minden évben 5-6 napra elmegyünk,amíg lehetőségem engedi az egés Erdélyt szeretném megismerni.Mindenkinek csak ajánlom.Az első útunk után nagyon rossz érzés volt haza jönni és abban a tudatban lenni,hogy régen ez mind magyar föld volt.Az emberek egyszerűek,szerények.
2008. okt. 19. 12:57
Nem mert nem igazán érdekel éngem az ilyesmi, peddig egész közel van hozzám...
2008. máj. 8. 09:44
Csíksomlyón már voltam, (gyönyörű hely, a szívemhez nőtt - meg egész Erdély) de a búcsún még nem. Szeretnék egyszer, talán jövőre.
5. ildiko0914 (válaszként erre: 4. - Czifi)
2008. máj. 8. 09:38
Szép dolog, Gratulálok, biztos sikerült örömet szereznetek, és abba is bizom, hogy innen csak pozitiv élményekkel térnek haza. Kivánom úgy legyen!
2008. máj. 5. 08:10
Még nem voltam,de jövőre elmegyünk.Kissebbik manókám 5 hónapos,idén kihaggyuk.Sógoromék már többször voltak.Idén anyósomékat befizettük 6 napra mennek./ 3 fiuk+3 meny/.Szerintem szép ajándék.Székely földről jöttek. Aki megy,annak jó pihenést,és élvezzék a gyönyörű tájat.
2008. máj. 2. 12:18
igen voltam, és idén is megyek
2008. ápr. 29. 08:49
ez nem érdekel senkit?
2008. ápr. 28. 15:10
Ha igen akkor miért és ha nem, akkor miért nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook