Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki felnőttként bárányhimlős? Hogyan zajlott le? fórum

Volt már valaki felnőttként bárányhimlős? Hogyan zajlott le? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 25. 14:16
a barátnőm 23 évesen kapta el, rengeteget szenvedett miatta :P semmi szövődménye nem lett szerencsére, de majd megőrült a viszketéstől és még a legintimebb helyeken is pöttyös volt. időben orvoshoz kell fordulni és figyelgetni a tüneteket. ő 3 hétig húzta ki mire jobban lett.
2009. nov. 25. 14:15

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem valami megnyugtatóak. Főleg most, hogy még influenza járvány is van. :(

A férjem természetesen már félúton van a dokihoz, oda is szólt telefonon, előreveszik, nem kell ott ülnie a váróban.


Azt is olvastam, hogy ha a családban egy gyerek másodjára kapja el a testvérétől, akkor a tünetek erősebbek lehetnek. Ez felnőttekre is igaz lehet? Több kiütéssel járhat?

2009. nov. 25. 14:14

Én 18 voltam mikor elkaptam...hát a keresztlányom hamarabb helyrejött.Doki kijárt 2 naponta,valamilyen gyógyszert is szedtem,már nem tudom mi volt.De nem lett komolyabb bajom,csak egy-két seb helye maradt meg a hátamon.

Ha doki ellenőrzi,csak nem lesz komoly baj.

4. fokhagyma (válaszként erre: 2. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 14:10
Elhiszem, hogy aggódsz, felnőtteknél valóban súlyosabbak a tünetek, de szerintem orvoshoz kell menni időben, és nem lesz gond. Nekem egy ismerősöm gyereke volt bárányhimlős, és az apjuk is elkapta. Neki elég gyenge az immunrendszere, egyébként is hamar megbetegszik, ráadásul nem is ment időben orvoshoz, így kórházba került, de szerencsésen meggyógyult. Azt tanácsolom, menjen a férjed orvoshoz, hogy időben kapjon ellátást.
2009. nov. 25. 14:09

Nem akarlak még jobban megijeszteni, de gyorsan menjen orvoshoz. A barátnőm szintén a lányától kapta el és belehalt 3 éve a szövődményekbe.

Nektek legyen nagyobb szerencsétek!!

2009. nov. 25. 14:07

Úgy néz ki, hogy a kisfiam bárányhimlős, és a férjemnél ez gyerekkorban kimaradt. Már van enyhe láza, reggel óta fáj a torka, étvágytalan, biztosan beteg.

Rákerestem neten, hogy zajlik ez felnőttkorban, és nagyon súlyos szövődményekről (tudőgyulladás, májgyulladás) írnak.

Nincs valaki, aki felnőttként esett át a bárányhimlőn? Mennyire súlyos tünetekkel zajlott le?

Most eléggé aggódok.

2009. nov. 25. 14:05
Volt már valaki felnőttként bárányhimlős? Hogyan zajlott le?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook