Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki felnőttként bárányhimlős? Hogyan zajlott le? fórum

Volt már valaki felnőttként bárányhimlős? Hogyan zajlott le? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 24. 03:44

Végigcsináltuk ezelőtt 25 évvel: a férjem volt az. 25 évesen.

Issszonyú beteg volt.......a zacsikat jegelni kellett, mert megduzzadtak

36. Ewe23
2011. máj. 20. 10:52
Sziasztok! A fiam 3 hete volt himlős és hát 23 évesen én is elkaptam tőle! Kemény 1 db pöttyel büszkélkedhetek! Lázam sincs még csak hőemelkedésem sem volt.Viszont fáj a fejem ,viszket a bőröm,fáradt vagyok és mintha érzékenyebb lennék a fényre.Elmentem orvoshoz az egy db pöttyömmel és azt mondta-ha több pötty jelentkezik szóljak neki vissza telefonon-de ennek már 3 napja és nincs több pöttyöm!Jah és soha nem voltam még bárányhimlős! Ez most rosszat jelent vajon?
35. aa35c27f5c (válaszként erre: 34. - Ikrekanyukája)
2011. ápr. 29. 07:27
Nem láttam sajna...Én is úgy tudom, hogy a felnőttkori himlő nagyon veszélyes is lehet.
2011. ápr. 28. 19:00
A tegnapi dr. House pont a felnőttkori bárányhimlőről szólt. Az apuka a kislányától kapta el - és azon 5% közé tartozott, akiknél nincsenek pöttyök. Nagyon súlyos a felnőttkori bárányhimlő, de persze House a végén rájött, hogy mi a baj :-)
2011. ápr. 28. 17:40

Sziasztok! Egy "hülye" kérdés...A bárányhimlőt és a herpeszt jól tudom, hogy nem ugyanaz a vírus okozza, ugye? Tehát attól, mert valakinek volt már ajakherpesze, nem védett a bárányhimlő ellen.

Csak mert baris még nem voltam, viszont nagyon úgy tűnik, hogy kisfiam most az. Igaz, a doki tegnap még nem tudta 100%-ra mondani, hogy baris -e vagy sem, majd holnap kiderül. Kicsit parázok, és bízom benne, hogy nem vagyok terhes. Ez majd a hétvégén kiderül. Amúgy babát szeretnénk, de nem egy bárányhimlő közepette.

2011. jan. 3. 11:52
Zacsikat jegelni!!!!!
31. tomka1
2011. jan. 3. 11:40

Sziasztok!


Én most vagyok benne (30-as éveimben) múlt szerdán kezdődött!Lázam egyik este volt de nem volt vészes! Kaptam fenistil tablettát és vettünk mentolos hintőport. Remélem már nem jön ki több pötty! Szerencsére nem sok van de azok elég rondák. Jó lenne ha már vége lenne! Nem tudom honnan kaphattam el, gyerekem nincs, gyerekek közelében nem voltam. Akinek a gyereke bárányhimlős olyan anyukától elkaphatom? Kár, hogy nem adattam be a védőoltást! De itt a fórumon olvasgattam, hogy attól még ugyanúgy kijöhet a himlő csak enyhébb lefolyású? Azt is olvastam és aggódom is, hogy akinek már gyerekkorában volt, elkaphatja felnőttként újra? (mint az egyik apuka is elkapta akinek a gyereke himlős lett)Remélem a családom nem kapja el, mindenki volt már gyerekként. Pedig úgy tudtam, ha már gyerekkorban megkapta az ember akkor az egy egész életre ellenállóvá teszi. Szerintetek meddig tart még- tudom, hogy ezt nem lehet megmondani, de ha esetleg valakinek van még tapasztalata, hogy ha már a pöttyök olyan sebes szerűek (nem tudom a pörkösödés az milyen) onnantól kezdve mennyi idő még? És mikor mehetek dolgozni, hogy már biztos ne essek vissza? Mert azt is hallottam, hogy mivel felnőttkorban veszélyesebb volt akinek 4 hétig is otthon kellett maradnia. Szóval nehogy túl hamar menjek vissza a munkába és utána szövődmény alakuljon ki!

Ne haragudjatok, csak aggódom a család miatt is!

Köszi: Zsu

30. sajert
2010. jan. 4. 22:55

Én nem kaptam el (lekopogom, egyenlőre úgy néz ki a gyerekemtől), de a férjem igen, pedig ő volt kiskorában bárányhimlős. Nem övsömöre lett, hanem bárányhimlős lett. Mondta a doki, hogy ritkán, de előfordul.

Csak azért írom, hogy azért mert valaki átesett ezen a betegségen, még nem biztos hogy védett.


Tegnap az ügyelet nem tudta, hogy mi baja (1-je óta lázas, és iszonyúan fájt a feje), de mára megjelentek a foltok, majd pöttyök. Estére már a törzse is hólyagos lett.

29. Humor Helga (válaszként erre: 28. - Sajert)
2009. dec. 22. 16:57

Jelentem túléltem :DDDDD

Tényleg nekem nem volt olyan vészes a doki is azt mondta h rosszabbra számított...:) szerdán kijött az első pötty(de már előtte hétvégén nyügi voltam...torokfájás orrfolyásde az elmúlt)onnantól úgy hétfőig volt lázam hőemelkedésem és jöttek elő az újabb és újabb pöttyök...szedtem kálcium pezsit meg kaptam fenistil kapszulát(jó volt) sok tea és pihenés, használt:) pénteken mentem vissza a dokihoz h hétfőn már mehtek dolgozni azt mondta oké, nagyon szépen rendbe jöttem:)) ennyi röviden:)

28. sajert
2009. dec. 22. 12:20

Küllike, Humor Helga!


Mi történt veled, Helga, illetve Külliki a férjeddel??? Roppant érdekel, mivel a fiam bárányhimlős, és én még nem voltam. Már vasárnap óta jönnek ki rajta a pöttyök.

27. Humor Helga (válaszként erre: 26. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 29. 11:19

óóó :((((


nekem folyamatosan jönnek újak...

azt mondta nekem a dokinéni h kifakad és utána bevarrosodik... de nekem egy csomó pöttyön van ilyen fekete vmi(talán varr) de olyan mintha még lenne benne trutyi, ez mitől lehet?


Egyébként köszönöm a segítséget:)

26. ad65f28ec1 (válaszként erre: 25. - Humor Helga)
2009. nov. 29. 11:14

Elég változó, hogy kin mennyi ideig vannak, és mikor kezd gyógyulni.

Amikor már nem bukkanak fel újabb kiütések, és a meglévőknek is már csak száraz var van a tetején, akkor nem fertőzöl tovább. (A gyerekorvos szerint, de gondolom felnőtteknél ugyanez a helyzet.)

2009. nov. 29. 10:53

Sziasztok!

Most kaptam el... Tudna nekem vki arra válaszolni h kb mennyi ideig lesznek rajtam ezek a kva pöttyök? Vagy legalább meddig sokasodnak és kb mikor kezdenek el fogyni? Éssss meddig fertőzöm?

Előre is köszönöm :)

24. SF (válaszként erre: 23. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 20:31

Már régen volt, és azóta, mint tudjuk, rengeteget fejlődött az orvostudomány. Azt nem tudom, előre, vagy hátra, mindenesetre fejlődött...

Tényleg jobb minél hamarabb túllenni rajta. Én 13 évesen kaptam el, és nagyon szép emlékeim vannak arról a két hétről. Érdekes, hogy a pöttyökre egyáltalán nem emlékszem, pedig anyukám szerint dugig voltam velük:-)

A férjed is biztosan örül a két hét kényszerszabadságnak, meg te se leszel egyedül a gyerekekkel. Minden csak hozzáállás kérdése. Nézzétek a jó oldalát!

23. ad65f28ec1 (válaszként erre: 22. - SF)
2009. nov. 25. 20:24

:(((

Hajrá.

Egyszer ezen is túlesünk, ha nem is egyszerre, aztán már többé nem lesz vele gond.

22. SF (válaszként erre: 21. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 20:23

Na ja, ha egyszer megindul, nincs megállás! Szerintem nem lesz baj.


Eddig egyetlen nagyon komplikált esetről hallottam. Egy évfolyamtársam 6 éves kislánya négy hétig volt kórházban bárányhimlő miatt. Még nem is voltak rajta pöttyök, de szegény gyerek már a halálán volt. Azért ő is túlélte.

21. ad65f28ec1 (válaszként erre: 20. - SF)
2009. nov. 25. 20:15

Rossz pénz nem vész el. ;)

A gyerekorvos szerint a két szomszédos városban is van már bárányhimlős betege.

:(

20. SF (válaszként erre: 18. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 17:12

Rendbe fog jönni!

Tudod, az elme hatalma:-)

2009. nov. 25. 17:10
Semmi extra.Csak kijött rakás hólyag, majd elmúltak.Még csak nem is viszkettem., de 9 nap táppénz volt miatta.Olyan 21 éves korom táján kaptam el a kereszt gyerekektől.
18. ad65f28ec1 (válaszként erre: 17. - SF)
2009. nov. 25. 16:54
A férjem már hazaért az orvostól, jövő héten megy vissza. A tünetei változatlanok, egyelőre elvan.
17. SF (válaszként erre: 2. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 25. 16:32
Remélem, azóta már megnyugodtatok, és minden rendben van!
16. SF (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2009. nov. 25. 16:29

Egyszerre írtunk.:-) Nem teljesen ugyanaz a vírus, hanem a rokonságuk nagyon szoros. Mintha testvérek lennének.

Nálunk a családban sajnos mindenkin kijött az övsömör, ezért mi is utána jártunk.

15. SF (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. nov. 25. 16:27
Bocs, tévedtem. Igaza van abban, hogy nem biztos, hogy volt bárányhimlős, akin később övsömör jelentkezik. A lényeg, hogy a két betegség, bár hasonló a kórokozó, egyáltalán nem ugyanaz!
14. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - SF)
2009. nov. 25. 16:24

Most egy kicsit zavarba jöttem,de rákerestem a neten.És ugyanaz a vírus felelős a bárányhimlőért és az övsömörért is!

Itt a link ha érdekel valakit:

[link]

13. SF (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. nov. 25. 16:07

Akkor rosszul tudja!

Az övsömör kórokozója bár rokona bárányhimlőével, mégis más lefolyású betegséget okoz. A bárányhimlő vírusát a szervezet legtöbbször képes maradéktalanul legyőzni, az övsömörét nem.

Az övsömör vírusa az idegdúcokba telepszik be. Legyengült immunrendszer+idegi problémák (elég egy nagyobb megrázkódtatás) hatására szaporodásnak indulnak, és övszerű (innen az elnevezés) elrendezésben nagyon fájó, gyakran összeolvadó, viszonylag kis területre korlátozódó (1-3 tenyérnyi), hólyagos kiütésekkel jeletkezik.

A bárányhimlő inkább viszket, ez viszont elviselhetetlen kínokat tud okozni főleg, ahol dörzsöli a ruha. Úgy kell elképzelni, mint a szájon a herpeszt, csak az érintett terület nagyságával beszorozva.

Az övsömörre herpesz elleni kenőcsöt szoktak felírni, ez csillapítja a fájdalmat.

A bárányhimlő ehhez képest fáklyásmenet!

2009. nov. 25. 15:47

SZia.

Felnőtteknél a bárányhimlőt övsömörnek hívják,és sokkal brutálisabb a lefolyása.Azok a felnőttek kapják el akik gyengébb vírustörzsel találkoztak gyerekkorban,vagy nem is kapták el.Tehát akik alig voltak pöttyösek azok lehet,hogy elkapják övsömörként.Legalábbis a gyerekorvos rokonom szewrint:)

2009. nov. 25. 14:46

Én 26 évesen estem át rajta.Iszonyatos fájdalmaim voltak.Mindenhol viszketett és fájt.Több mint 2 hétig voltam beteg.

Ahogy elmúlt a fiam lett pöttyös,de sokkal jobban viselte mint Én.

2009. nov. 25. 14:30

Még nincsenek kiütései a férjemnek, és a kisebbik gyereknek sem.

Ez mikor várható? Napokon belül, vagy több idő?

9. barai (válaszként erre: 7. - Édesmandula)
2009. nov. 25. 14:22
Párom volt vagy harminc éves. Elkapta a gyerekektől:)) Nem lett semmi baja, élvezte mikor kenegettem a putyúkat! Volt rajta mindenhol:))))
2009. nov. 25. 14:19
Igen a nővérem 34 évesen kapta el a férjem meg 26 évesen.Mindketten a lányomtól kapták el!!!Nagyon betegek voltak lázasak,nyirokcsomóik duzzadtak stb...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook