Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A két éves fiam bárányhimlős, én pedig 9 hetes terhes leszek de viszont voltam már bárányhimlős. Lehet valami baja ettől a babának? fórum

A két éves fiam bárányhimlős, én pedig 9 hetes terhes leszek de viszont voltam már bárányhimlős. Lehet valami baja ettől a babának? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 14:40
köszönöm lányok! puszi
2013. jan. 15. 07:37
Sajnos nekem is a kislányom 7 napig élt ,keresztgyerekeim terhesség elején bárányhimlösek voltak picit én akkor belázasodtam de nem tulajdonitottam nagy jelentöséget neki sajnos baj lett .Infectologián vesznek vért megnézik ellenáló vagy e
2013. jan. 14. 19:25
Nekem herpes zooster-em volt 12 hetesen Genetikushoz kellett menni, egészséges lánykám született.
14. Cleo00
2013. jan. 14. 19:02
Elso terhessegem elejen testverem baranyhimlos volt. En mar voltam , megis a gyermeknek baja lett.
2013. jan. 14. 17:45

A bárányhimlővel kapcsolatban egy nagyon egyerű példa:


Vannak olyan gyerekek, akiket beoltanak bárányhimlő ellen, mégis bárányhimlős lesz (lehet rövidebb lefolyású és 180 "pötty" helyett "csak" 100 lesz).

Ez azért van, mert az oltás hatására nem alakult ki az immunrendszerében a védettség, amit a vakcinában tartalmazó legyengített bárnyhimlő vírusának kellett volna kiváltania.


Elviekben, ha jól működik az immunrendszer, és valaki gyerekként átesik a bárányhimlőn, az immunrendszer kialakítja utána erre a vírusra a védettséget, de ha nem, akkor egy következő alkalommal, ha érintkezik bárányhimlőssel, kialakulhat a Herpes zooster, ami a terhesség első 12 hetében, igenis gondot okoz, ill. a terhesség végén, amikor a magzat tüdeje kezd teljesen kifejlődni!


Ezért fontos, hogy ilyen helyzetben a kismama konzultáljon az orvosával és elmenjen egy vérvételre, amivel ellenőrzik, védett e.

12. knromy
2013. jan. 14. 17:28
Bár az én gyermekemnek nem bárányhimlője, hanem tüsszősmandulagyulladása volt, amikor 8 hetes terhes voltam, mégis a megszületett gyermekem életébe került. Sajnos manapság minden betegség probléma lehet 12 hetet el nem ért terhesség alatt, mint azt az orvosok bevallották - és itt vagyok én élő példa. Nekem mind a nőgyógyász, mind a gyerekorvos, mind a háziorvos azt mondta, nem lesz baj, mégis az lett...
2013. jan. 14. 17:15
Én ismerek olyat, akinél sajna gond volt:-((
2013. jan. 14. 17:09
Ha már voltál bárányhimlős akkor nem lesz baj.
2013. jan. 14. 17:06
Nem az orvos kellene megkérdezni?
2013. jan. 14. 16:46

A rózsahimlő és a bárányhimlő is veszélyes a magzatra, ha az anyuka ezeket elkapja.


Ha már volt bárányhimlős, akkor kevés az esélye, de fontos, hogy mekkora a védettsége.

Ha nem megfelelő, akkor kialakulhat övsömör (Herpes zooster).


Mindenképp érdemes konzultálni a kezelő orvossal, és megnézetni, hogy van a védettsége!

2013. jan. 14. 16:43
Én is úgy tudom, hogy a rózsahimlőnek vannak veszélyei ilyen szempontból.
6. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Marika2214)
2013. jan. 14. 16:43
Ha voltál már nem kaphatod el,ugyhogy nem lesz semmi baja.
2013. jan. 14. 16:41
Nem, ha már voltál bárányhimlős, semmi baja nem lehet a babának.
2013. jan. 14. 16:40

Én 7 hónapos terhesen estem át a bárányhimlőn!!!

Semmi baja nem lett a kisfiamnak, de védett sem lett.

2013. jan. 14. 16:37
Nem. A rubeola veszélyes a magzatra. Legalábbis így tanultam.
2013. jan. 14. 16:36
nem hiszem...én mikor a 4.-et vártam, a másik 3 akkor ment át rajta, 1 hónapig benne voltunk mindannyian... semmi baja nem lett
2013. jan. 14. 16:29
A két éves fiam bárányhimlős, én pedig 9 hetes terhes leszek de viszont vltam már bárányhimlős.lehet valami baja ettől a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook