Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt-e abortuszod valaha? fórum

Volt-e abortuszod valaha? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
546. 80ASIQ (válaszként erre: 541. - 0292fff612)
2008. máj. 29. 11:00
A nők túlnyomó többségében annyira erős a gyermek utáni vágy, hogy az összes kellemetlenséget, bár tudnak róla, de egyszerűen figyelmen kívül hagyják. Te más vagy. Sokfélék vagyunk, egyikünk-másikunk olyan különleges, mint a hagymaszósz. Jómagam sem tudom beleélni abba, hogy hogy lehet olyan bátran nekimenni a szülésnek. De ha mindenki irtózna tőle, akkor kihalna az emberiség. (Lehet, hogy nem is lenne baj. Amennyi kárt már okoztunk a Földnek...)
545. 0292fff612 (válaszként erre: 544. - Delike)
2008. máj. 29. 10:55
Hát nálad még elmúlhat,mert fiatal vagy,de én inkább csak akkor szülök gyereket,ha "úgy" maradok,és abortuszt mégsem akarok.
544. delike (válaszként erre: 541. - 0292fff612)
2008. máj. 29. 10:49
engem is pontosan ezek aggasztanak. Van mág időm, de szerintem ezek nem fognak elmúlni...
543. 0292fff612 (válaszként erre: 538. - 80ASIQ)
2008. máj. 29. 10:41
Az emberek túlértékelik a szexet.És senki nem meri ezt bevallani,mert mit szólnak a többiek?Az is igaz,hogy azért ilyen nagy a szám,mert a szerelmem külföldön dolgozik.De ha hazajön,lesz szex.Hogy kefélés,vagy szeretkezés,azt még nem tudom.
2008. máj. 29. 10:36
Nem volt
541. 0292fff612 (válaszként erre: 540. - 1cb261dabd)
2008. máj. 29. 10:34
Nem tudom elfogadni a gondolatot,hogy egy csomó kellemetlenségen menjek keresztül a terhesség,és szülés során.Más hogy csinálja?
540. 1cb261dabd (válaszként erre: 532. - 0292fff612)
2008. máj. 29. 01:22
húúú, hogyhogy semmiképpen nem szeretnél babát? :(
539. 80ASIQ (válaszként erre: 532. - 0292fff612)
2008. máj. 29. 01:00
Ja, ... hogy semmiképpen sem...
538. 80ASIQ (válaszként erre: 537. - 0292fff612)
2008. máj. 29. 00:58

Úgy érted, hogy kefélni nem szoktál?

Mit mondjak erre? Akkor nincs mitől tartani. Amúgy sajnálom. A Te korodban ez fontos a testi lelki jó közérzethez. Kellene egy ember akitől nem tragédia hanem öröm lenne egy gyermek!

537. 0292fff612 (válaszként erre: 533. - 80ASIQ)
2008. máj. 28. 23:42
Nem szoktam,pont ezért.
2008. máj. 28. 23:32

hát én nem tudom... egyszer késett fél hónapot.voltak olyan érzéseim,mintha meg akarna jönni ,de nem jött.Aztán hirtelen voltak olyan görcseim alul a hasamban..annyira fájt, hogy majdnem hánytam is, még amikor vc-n is voltam, akkor is nagyon görcsölt :) Utána megjött.


Nem tudom,hogy az volt e... :S :(

535. 80ASIQ (válaszként erre: 534. - Elviracska)
2008. máj. 28. 23:26

Életemben háromszor.

Három gyermekes vagyok.

:D

534. Elviracska (válaszként erre: 533. - 80ASIQ)
2008. máj. 28. 20:18
Meglepő..te sosem szoktál???
533. 80ASIQ
2008. máj. 28. 20:14
Nem kell kefélni.
2008. máj. 28. 10:32
Nem volt,remélem nem is lesz,de gyereket semmiképpen nem akarok.Hogy fogom ezt megúszni?
2008. máj. 28. 10:27
nekem nem, de egy anyukának az óvódából hamarosan lesz..
530. böbe83 (válaszként erre: 525. - Anonimus20)
2008. máj. 27. 19:43
hát valószínű nem terhes, ha a teszt nem mutatta ki. Azért nem árt az ultrahang. az a biztos. Nekem is volt ilyen, hogy késett és minden jel arra utalt, hogy bébi... csak a teszt nem. És én is gondban voltam akkor. de kiderült vmi meg nem repedt tüsző okozta a késést. A nődokihoz mindenképp menjen el, mielőtt még nagyon felidegesíti magát.
529. 80ASIQ (válaszként erre: 525. - Anonimus20)
2008. máj. 27. 19:28

Nehezen tudtam elolvasni! Biztosan a kánikula miatt. A lényeg az, hogy pszichés alapon is előjöhet mindenféle jelenség ami terhességre utalna. Még a has is megnőhet.

A legbiztosabb az ultrahang! Az összes többi csak maszatolás.

2008. máj. 27. 15:57
Nem.
527. zsuika (válaszként erre: 525. - Anonimus20)
2008. máj. 27. 14:14

Szia!


Én a Clearblue nevű tesztet csináltam, mikor kiderült, hogy babát várok, aznap teszteltem, mikor meg kellett volna jönnie(vagyis nem akartam, hogy megjöjjön, ezért alig birtam kivárni azt a napot is). Ha valami gagyi tesztet vettetek, vegyetek most egy drágábbat szerintem, több az esélye, hogy valós eredményt mutat, bármi is legyen az. A dokit viszont mindenképp felkeresném a helyetekben...Nálam a hányinger a 6. héten kezdődött, mellfeszülés nem volt, ezek egyénenként változó dolgok. Talán a reggeli hőt is lehetne mérni, álítólag ha babás az illető, kicsit magasabb, mint a szokványos. Remélem a következő tesztelés után már okosabbak lesztek! Sok szerencsét!

2008. máj. 27. 00:42
Nem volt a.-om,de néha előfordult,h.rizikóztam...anno...,de örülök,h.nem lett "baj"!
2008. máj. 27. 00:29
Sziasztok oriási problémám van a párommal védekeztünk de csak gumival a helyzet hogy minden jel arra utal hogy terhes lehet!Reggeli rosszul lét a mellei is mintha megduzzadtak volna és még állitja hogy érzékenyebbek is a kelleténél egyik nap még enyhe hőemelkedés is jelentkezet!De tesztet elvégeztünk miután nem jött meg neki ugy egy hete körülbelül ami azonban negativ lett.Most eltelt egy hét még mindig semmi és ujabb tesztet tervezünk.Igaz mondták egy teszt nem teszt elileg amivel végeztünk a beágyazodástol számitva 3 napos terheséget is kimutat azomban eddig a negativ eredmény ellenére minden jel a terheségre utal!Mi az esélye hogy a sok aggodalom váltota ki belöle ezeket amiér késik neki vagy lehet hogy mind ez más miatt van mert nagyon félek az egésztől és nem mert én nem hanem mert ö nem érzi magát felkészültnek egy terheséghez és ha beigazolodik elvetetné inkább de azota mind a ketten kikészültünk mert folymatosan csak arra tudunk gondolni hogy mi van ha baba lesz.És nem tudom hogy ebben az esetben a megérzések mennyire válnak be mert ö nagyon ugy érzi és bevalom az igazat a jelek látán én is mégha a teszt negativ lett akkor is azomban nem szeretném ha ezt igy kéne megélnünk ezért kérek segítséget vagy tanácsot hogy mit tudtok erre javasolni ?(A doki is számitásba van véve a második teszt akár hogy is végzödjön :( de csupán csak mert féltem öt is és az elsö babának nem szereték ilyen sorsot szánni meg már lhet én ergetem magam az idegroncs állapot felé azzal hogy sok dolognak utána nézztem és kiderült hogy a gumival is lehet gyereke az embernek még ha ki sem szakad és a másik az abortusz féltem hogy neki is baja eshet vmi komplikácio vagy szövödmény miatt ráadásul ez lene az elsö eset hogy teherbe eshet és állitolag az eslö babát a legkockázatosabb elvetetni tehát féltem és aggodok miatta már nem tudom kihez forduljak mig valami eredmény nem születik mert én nem lenék ellene de tény hogy mindenki szemszögével átt kell látnom a helyzetet felelöség teljesen)Igy tanácsot szeretnék kérni mi az esélye hogy ezek a jelek csak a féelemnek tuhatok be vagy hogy egy ilyen 3 napos terheséget kimutato teszt tévedne ha már egy hetet késett a dolog vagy lehet tul korán csinálni ? és akkor nem mutatja ki a valoságot/az álterheség részhez is beirtam ezt a szöveget minden segítségre szükségem lene vagy tanácsra :(
524. delike (válaszként erre: 520. - NETT24)
2008. máj. 24. 19:54

Természetes, hogymegpróbálok segíteni. Nem egyértelműen azt mondom, hogy abo, neked kell dönteni.

Maga a műtét előtt 24 órával kapsz egy tágítót, az elég kellemetlen, olyan mintha menstruációs görcsöd lenne, de kaphatsz rá gyógyszert és úgy nem érzed. Másnap kapsz egy kis szurit, elalszol és utána már csak a kórteremben térsz magadhoz az ágyadban. Semmire nem emlékszek, nem si kérdeztem részleteket. Van aki utána vérzik nagyon, nekem pl 1-2 csepp vot csak. Utána pár napig pihenned kell és nem szabad erőltetni magad. Nekem hőemelkedésem volt utána kb egy hétig, de kaptam rá egy cseppet és elmúlt.Azóta is minden rendben működik a szervezetemmel, járok vizsgálatram szedek gyógyszert. Remélem a jövőben sem lesz problémám, de benne van a pakliban...

Nekem az orvosom nagyon rendes volt, nyugtatott.

Kérdezz bátran!

2008. máj. 23. 17:27
Soha nem volt abortúszom és remélem nem is lesz, bár nem ítélem el azokat akik úgy döntenek,hogy ez a helyes megoldás.
2008. máj. 22. 22:18
Nem, és remélem soha nem is lesz. Már van 2 gyermekem és nem tervezünk többet.
521. 80ASIQ (válaszként erre: 518. - NETT24)
2008. máj. 22. 22:15
Abort ellenes vagyok jelzem. Nem egy utólagosan megbánt abortuszról olvastam már ezen a helyen. Nehogy nagyobb legyen a veszteséged az abortusz által, mint mint amekkora nyereség a sikeres vizsga. Jó, hogy szóltam Hozzád? Vagy rosszul tettem? A férjed mi ellen van? Az abortusz, vagy a gyerek ellen? Gondolom, sajnos a gyerek ellen. Így tényleg nehezebb.
520. NETT24
2008. máj. 22. 16:22

Szia Delike!

Köszönöm hogy írtál, én is így gondolom pontosan, csak van bennem rossz érzés és félelem.

Milyen volt maga a műtét?Fájt utána?Mindenre kíváncsi vagyok

519. delike
2008. máj. 21. 18:18

Szia!

Én is gyógyszer mellett estem teherbe, pedig rendesen szedtem. Jah, és mindezt 17 évesen... Gondolhatod...

Én is ellene voltam az abortusznak, de kicsit belegondoltam. Ha megszülöm a gyereket egyrészt magamtól is elveszem az időt a tanulásra, szórakozásra stb. és nem mellékes az sem, hogy nem tudtam volna a megfelelő anyagi és egyéb körülményeket biztosítani neki. Miért jobb neki,hogy megszületik és egy nem épp tökéletes világban nő fel?! Persze, szereted, de valld be, ha csak azért szülöd meg mert rossz érzésed van miatta, akkor teher is lesz...

Amikor rólam is kiderült, hgy mi a helyzet, nem vettem komolyan, viszont utána megviselt. Szerencsére a párommal közös döntésünk volt ez. Véelményem szerint gyereket csak akkor szabad vállalni, ha 110%-ban akarod és a párod is, apa nélkül se lenne jobb neki...

Kitartás!!!

518. NETT24
2008. máj. 21. 17:38

Sziasztok!

22éves vagyok, és tanulok még, viszont gyógyszer mellett teherbe estem, már voltam orvosnál, viszont most készülök egy jobbhoz.Sok dolog kavarog bennem,persze az is hogy nem szeretném még egyenlőre mert úgy terveztem hogy előbb mindent megteremtek ami egy gyermek érkezéséhez tőlem kitelik, és utána jöhet, nem beszélve a páromról, aki annyi idős mint én, és teljesen a dolog ellen van.Abortusz ellenes vagyok, viszont rágódok, és most azon a döntésen vagyok hogy elvetetem, mert így okozok magamnak a legkevesebb problémát...viszont nagyon félek tőle, a kockázataitól, meg egyáltalán a beavatkozástól is. Kérlek benneteket, írjátok le nekem, ha voltatok már hasonló helyzetben milyen volt, mi volt utána,stb....kicsit összesz**rtam most magam, és még csak nem is tehetek róla igazán....

2008. ápr. 22. 21:32
Szijasztok...nekem sajnos 1hete volt abortuszom, betegségem miatt nem tarthattam meg...Viszont a tej a mellemből most kezdett el szivárogni. Ez mit jelenthet?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook