Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vizeletmintát kell vinnem a 10 hós babámtól, de hogyan? Bilire nem hajlandó ráülni! fórum

Vizeletmintát kell vinnem a 10 hós babámtól, de hogyan? Bilire nem hajlandó ráülni! (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 27. 20:35
Sokszor a picik akkor pisilnek, amikor kibontjuk őket a meleg pelusból, rá is lehet segíteni egy kis vízcsorgatással. Ezt nekem annak idején doki tanácsolta.
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. nov. 27. 19:16

vizelet gyüjtő zacskó. Gyógyszertárban lehet venni. Jó alaposan mosd le a gyerkőcöt, milőtt ráteszed (ne maradjon krémes, stb), alaposan töröld szárazra! Ha vizlet tenyésztést is kér az orvos, akkor betadinnal is kend le, ha nem kér, akkor felesleges. Ezt is meg kell szárítani, mert különben nem ragad rá azacsi a bőrére! A zacsin van egy ovális lyuk, Ha kislányra teszed, akkor ennek az ovális lyuknak a szűkebb részét ragaszd a gátra (szét kell húzni a punciját hozzá), úgy, h lefele álljon a zacsi, a többi részét a ragacsnak meg a nagyajkakra. Majd igazítsd be a lába közé.

Ha kisfiú, akkor az előkészületek után a zacsit úgy rakd fel, h a ragacs alja a fütyköse tövénél legyen alulról! A heréi nincsenek benne!!!! A többi rézse meg szinte a hasa aljára ragad. Figyelj, h lógjon bele a fütyi, ne felfele álljon, nehogy azért follyon ki! Levegővel se legyen tele a felragasztott zacskó, mert tottyan egyet a gyerek, és már le is vált. Visszapelusozhatod, de csak lazán, h nehogy a túl szoros pelus miatt nyomódjon ki a pisi. A láb között kapcsos body-t viszont felejtsd el bekapcsolni! Legjobb, ha hajnalban teszed rá, mert álmában kevésbé mozog, nehezebben tornázza le magáról. Amúgy is csak az aznapi pisi jó. Ha nme sikerül otthon, a lborban biztosan raknak rá, de akkor készülj úgy, h lehet órákig ott dekkoltok majd....

2012. nov. 27. 14:13
Szia! En levettem a pelusat es egy olyan takaron jatszottunk amit ki tudtam mosni. A vizeletnel ugyis a kozepsugar kell, ugyhogy mikor latod megindulni a pisit gyorsan odatartod a gyujtoedenyt. Igazabol csak turelemjatek.. Mi egy orat vartunk ra!
2012. nov. 27. 14:06
igen, vizelet gyűjtő zacsi...nem drága, gyógyszer tárban van.
2012. nov. 27. 14:02
Csak akkor sikerül, ha nem engeded lehuppanni a popójára. Sok sikert.
7. Zsukszi (válaszként erre: 5. - ZiZi81)
2012. nov. 27. 14:02
Kislany!
2012. nov. 27. 14:02
Ha már 10 hónapos, akkor felül, így éjszakára ne tegyél fel neki, nincs értelme, egy ml sem lesz benne.
2012. nov. 27. 14:01
Ha kisfiú nyet ügyed van, ha kislány, az már necces. Én már rutinos vagyok benne. Gyűjtés előtt kend le betadinnal, h külső baktériumok ne kerüljenek bele a vizeletbe. Ha zsírmentesítetted a környéket, ragaszd fel és indulhat a séta, addig, amíg nincs pisi. Egyszer sem ülhet le, mert akkor elmozdul a zacsi és ha jön is a pisi, kifolyik.
4. Dyus
2012. nov. 27. 14:00
Igen mi is azt használtunk a kórházban gyakszin, praktikus, és nem nehéz a használata.
2012. nov. 27. 13:59
gyógyszertárban lehet venni vizeletgyüjtő tasakot. azzal éjszaka tudsz tőle lopni mintát:))) a pelus alá kell rakni.
2012. nov. 27. 13:58
Vizeletgyűjtő zacskót kérj a gyógyszertárban. Vegyél vagy 4-5 darabot, mert elsőre nem biztos, h sikerül.
2012. nov. 27. 13:57
Vizelet mintat kell vinnem a 10 hos babamtol, de hogyan? Bilire nem hajlando raulni! Bocsi az ekezetekert...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook