Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszér kialakulása esetén mit lehet tenni? fórum

Visszér kialakulása esetén mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


2018. dec. 11. 20:49

Lábtorna gyakorlatok

Fekvő helyzetben:

Emelje meg enyhén lábait a föld fölé. Keresztezze lábait, végezzen ollózó mozdulatokat 10-15 alkalommal.

Végezzen bicikliző mozdulatokat.

Végezzen körző mozdulatokat lábfejével jobbra, majd balra. (Egyik láb a földön, a másikat megemeled és azzal kőrözöl)

Hajlítsa és nyújtsa lábujjait felváltva 20 alkalommal.


Ülő helyzetben:

Sarkait a földön tartva nyissa és zárja a lábfejeit.

Emelje a bal sarkát és a jobb lábujjait, majd váltson és emelje a bal lábujjait és a jobb sarkát.


Álló helyzetben:

Sétáljon sarkon járva.

Sétáljon lábujjhegyen.


Nekem ez torna nagyon bejött. Igaz nekem az erek nem látszanak még, de gyakran éreztem feszülést, elnehezülést.

7. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - 81móni)
2018. dec. 11. 20:43

Szia!

Nem találtam meg neten, begépelem papírról.

Ne álljon hosszú ideig mozdulatlanul egy helyben. Kerülje a nem megfelelő (túl lapos vagy túl magas) cipőket, az ideális 3-4cm mags.

Ne viseljen szoros zoknit, harisnyát vagy egyéb szoros öltözetet. Ne üljön hosszú ideig, különösen keresztbe tett lábakkal.

Kerülje a közvetlen hőhatást, magas hőmérsékletet, mint szauna, gyantázás, napsütés, hosszú meleg fürdők.

Fogyasszon antioxidánsokban (pl. C-vitaminban) gazdag ételeket, melyek védik az erek belső falát.

Pihentesse lábait. Polcolja fel lábát egy fél órára napközben. Emelje meg az ágya végét 10 cm-el.

Mozogjon rendszeresen. A lépcsőn közlekedjen, amikor csak lehetséges. Ússzon, sétáljon, kerékpározzon, tornázzon.

Zuhanyozza lábát hideg vízzel. Masszírozza lábát a bokától felfelé.

6. 81móni (válaszként erre: 4. - Icus)
2018. dec. 11. 20:33
Meddig kell szedni?
5. f66a7e48f9 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2018. nov. 28. 08:40
Esetleg a körömvirágkrémet kipróbálhatod.
4. Icus
2018. nov. 28. 06:00
Szia! Nekem a venoruton nem vált be. Ajánlom a JutaVit-es Diozmin+Heszperidin 500mg-os 60-db-os film tablettáját. Ugyan az a hatóanyag, mint Detralex 500mg-os nak csak éppen harmad áron van. Nagyon jó krémek is vannak a lábra. Ha nem használnak , érdemes elmenni dokihoz, kompressziós harisnyát ír fel és szerintem ugyan ezeket a gyógyszereket. :(
2018. nov. 27. 21:03
Esetleg orvos?
2. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - 81móni)
2018. nov. 27. 20:54
Venoruton 500mg. Napi kétszer.
2018. nov. 27. 19:32

Sziasztok!

Kezdődő visszér kialakulására mit tudtok ajánlani ami valóban jó? 37 éves vagyok, sajnos sokat állok ,cipekedek munka közben. A terd belso hajlatainál kezd megjelenni ill elol terd felett .

Segítsen aki tud van vmi bevált dolog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook