Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet megakadályozni a fogkő kialakulását? fórum

Hogyan lehet megakadályozni a fogkő kialakulását? (beszélgetős fórum)


11. zena01 (válaszként erre: 9. - Veroosh81)
2009. aug. 19. 09:26
Megakadályozza a fogkőképződést is?
10. 317f865a3a (válaszként erre: 9. - Veroosh81)
2009. aug. 14. 21:54
Örülök, hogy segíthettem!
9. veroosh81 (válaszként erre: 7. - 317f865a3a)
2009. aug. 14. 21:36
szupi, én is kipróbáltam, használom, és még fehérít is.
2009. jún. 26. 16:39
helyes fogmosással
2009. jún. 26. 13:32

Sziasztok!

A férjemnek a rendszeres és alapos fogmosás mellett a Dentomin nevű fogport ajánlotta a fogorvos. (patikában kapható)

2009. jún. 26. 13:01
Nekem a doki azt mondta,h hajlam kérdése is.
2009. jún. 26. 12:56
Háromszor fogat mosni naponta,utána öblögetni,szükség szerint 3-6 havonta fogköleszedés,de évente egyszer mindenképpen.Évente egyszer teljes panoráma röngen,különben szükség esetén.Ezeket ajánlják általában a fogorvosok.Sokan jónak találják a cserszömörcés szájvizet,de a fogorvost,szájhigénikus szakembert semmi nem pótolhatja.
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Zena01)
2009. jún. 26. 12:47
Szerintem nem lehet megakadályozni, a gyakori fogmosás gondolom lassítja a folyamatát.
2009. jún. 26. 12:40

A fogkőképződés és a lepedék okai


Szájüregünkbe többféle anyag található, amely rárakódhat fogainkra. Ezek lehetnek: színesek, átlátszóak, kemények vagy lágyak. Ez az úgynevezett lepedék, amely a fog betegségeit okozza. A lepedék akkor képződik, ha nem megfelelően és elég gyakorisággal tisztítjuk fogainkat. Legnagyobb részét baktériumok teszik ki. Ha ehhez a lepedékhez kalcium-karbonát rakódik le, fogkő keletkezik, ami igen kemény állagú. A különböző megfestő ételek, anyagok, mint például a kávé, kóla, tea, dohányzás, elszínezhetik a fogakat, és a fogkövet is. A fogkő az íny és a fog találkozásánál rakódik le. A nagy nyálmirigyek nyílásával szemben helyezkedik el többnyire.


Ha nem távolítjuk el a rendszeresen a lepedéket, étkezések utáni vagy gyakori fogmosással, gyulladás alakulhat ki. Ha a gyulladás kialakult, az íny a fogmosások alkalmával vérzik, távolabb kerül a fogaktól, fáj és vöröses árnyalatú lesz. A fogak mellett ínytasakok jönnek létre, majd a gyulladás egészen a fogágy legmélyebb szöveteire is átterjed, később a csont pusztulása is elkezdődhet. A fogak kilazulnak, mozogni kezdenek, majd ki is eshetnek.

2009. jún. 26. 12:39

jó kérdés!

Ez engem is foglalkoztat!

2009. jún. 26. 12:37
Két hónapja szedték le a fogamról a fogkövet. Hogyan akadályozzam meg, hogy újra képződjenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook