Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszamondom a GYED-et fórum

Visszamondom a GYED-et (beszélgetős fórum)


2010. márc. 11. 21:32
Ha felmondasz a munkahelyeden, ki kell, hogy fizessék az addig összegyűlt szabidat. Ez kb a kisfiad másfél éves koráig jár (tgyás időszaka, plusz a gyed 1. éve), meg esetleg ha a szülés előtt táppénzen voltál, az így maradt bent szabid. Ha másik helyre mész dolgozni, akkor a munkaviszonyod előtti nappal meg kell szüntetned a gyedet a máknál, és gyest igényelni attól a naptól, mikortól dolgozol.
4. b643145122 (válaszként erre: 3. - 6c4944c02f)
2010. márc. 11. 18:24
ugyan oda mész vissza ahonnan eljöttél? akkor a szabi jár. Gyest bármikor igényelheted, csak a mukáltatónak igazolni kell hogy dolgozol. De a gyest te indíthatod el!
2010. márc. 11. 18:03

én olyan helyzetben vagyok, hogy kevés a gyedem visszamondom és megyek dolgozni.Gyest még nem tudok igényelni mert a pici még csak 7 hónapos, így csak a fizum lesz. De aggodom mert igy nem leszek felmondási tilalom alatt,bár nem hinném hogy elküldenének, mert örültek hogy vissza megyek.

Remélem ha 1 éves lesz a pici igénybe vehetem a gyest!

2. b643145122 (válaszként erre: 1. - Kalászné)
2010. márc. 11. 17:52

szia

nem kapod meg. sőt mivel te mondasz fel, végkielégítés se jár. De gyest kapsz ha dolgozol is. Mekkora a gyerkőc?

2010. márc. 11. 17:04
Sziasztok,már annyiszor kértem és kaptam segítséget : ) remélem most is találok választ!Kérdésem a következő:kisfiammal vagyok itthon de adódott egy munkalehetőség!Ha visszaadom a gyed-et vagyis felmondok a munkahelyemen kifizetik a szabadságomat? Vagy csak a GYES letelte után kapom és tölthetem le?Várom mindazok válaszát akik voltak hasonló helyzetben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook