Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villanyszerelés padlás nélkül fórum

Villanyszerelés padlás nélkül (beszélgetős fórum)


15. Soufflet (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2023. febr. 20. 01:59
En nyilvan segghulye vagyok, de magyarad el!
14. Soufflet (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2023. febr. 20. 01:55

Hany emberek van otthon fazisceruzaja? Mert nekem van.

Oke, megnezzuk, de utana le kell kapcsoni, ujra ellenozizni, hogy nincs aram, mashogy nem szerelunk.


Te mashogy csinalod? Tanits!



Osztatlwn kozosben isreszt vettem elegant.

Olyan nincs, hogy az orat/ biztositekot elzarjak.

13. kristo_f (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2023. febr. 19. 18:30

Channa bizony nem irt hülységeket és nem ugy kezdődik hogy áramtalanitunk, sőőőt...merthogy akkor mit vizsgálunk ha nincs villany sehol


Van egy-két-három bejövő fázis és egy nulla, jellemzően a bejárathoz közel az elosztó táblába . Ott annyi és olyan megfelelő kismegszakitó /AUTOMATA VAN ELHELYEZVE AHÁNY KÜLÖNÁLLÓ ÁRAMKÖRT JÓNAK LÁT A A TERVEZŐ

Ha valahol leágazás kell , oda egy falba sűlyesztett dobozt raknak ott készitik el a vezeték kötést

A valóságban ez hosszabb, bonyolultabb elmagyarázni

12. Soufflet (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2023. febr. 19. 18:17

Hogy mukodik az aramkor a lakasban?


merry bele lehet futni szarsagokat.

11. Soufflet (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. febr. 19. 18:13

Minden vezetek szereles ott kezdodik hogy lekapcsoljuk a villanyt.

Elso doboz, ha az nem biztonsagos, a kovetketo pont.

A sult emberi hust kevesen szeretik a burritoban.

Chenna, te egy okos no vagy. Hogy mondhatsz ilyet?

10. kristo_f (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. febr. 19. 17:52

HA ELŐBB OLVASOM EZT A KOMMENTET FELVETTELEK VOLNA SEGITŐNEK :)

Merthogy minden úgy van ahogy írod

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. febr. 19. 15:46
Köszönöm szépen :)
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 19. 15:28

Igen!


Nem kell a padlás hozzá!

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. febr. 19. 14:52
Köszönöm! Nem volt elektromos tűz,sőt csak az egyik részen van valahol zárlat,de akkor így megnyugodtam mert megoldható padláson kívül is :)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. febr. 19. 14:50
Három lakás egy udvarban,nincs közös képviselő!
2023. febr. 19. 12:49

Miért kellene a padlás a villanyszerelés. A vezetékek jellemzően a falban vannak, így ott kell cserélni azokat, vagy új vezetékeknek kialakítani a helyüket.


Ha elektromos tűz miatt égtek el a vezetékek, akkor olyan nincs, hogy egy részét cseréled ki csak. Ha ilyen történik, akkor a vezeték rendszer régi és nem korszerű, így a teljes házat át kellene húzni. Szerintem.


A padlásra csak abban az esetben van szükség, ha a villanyszerelő ott akarja vinni a vezetékeket. Egyébként, falvésés, csövezés, vezeték behúzás, stb.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 19. 12:25
Szerintem érdeklődj a közös képviselőnél, kell hogy legyen valakinél kulcs, hogy fel lehessen jutni a tetőre. Egy közös tetőtér megközelítését biztosítani kell, mert ez is elég kellemetlen, de gondolj bele, mi van, ha elkezd beázni, vagy egy fő villanyvezetékkel történik valami. Akkor az egész ház csak ülne sötétben?
3. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 19. 12:07
Továbbá...megillet a szorgalmi jog,mivel közös a padlás,és ha nagyon nem akaródzik,van a birtokvédelmi eljárás,az illetékes jegyzőnél kell jelentkezni miatta,majd előírja hogy ki mikor nyitja ki a padlást.Te mondod meg,mikor jön a szerelő,akkor,aznapra.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 19. 11:47
Attól függ, a vezetékek mely részei sérültek. Ha csak a ti lakásotokban vannak elégett vezetékek a falban: doboztól-dobozig!!! akkor csak azokat a szakaszokat kell cserélni. Villanyszerelő meg tudja nézni, ha megnyitja a doboztetőt, és megvizsgálja meddig sérült a vezeték, és mettől kezdve maradt ép.
2023. febr. 19. 11:25
Sajnos a vezetékek egy része károsodott a lakásban,így nincs is most áram a fürdőben és a konyhában. A gond az,hogy a szomszéd bácsinál van a padlásfeljáró,de Ó otthonba került így zárva a lakása,tehát nem tudunk bejutni oda. ( társasház ) A kérdésem az,hogy padlás nélkül is ki lehet cserélni az elégett vezetékeket? Persze hívok szerelőt,csak most ezen agyalok,hogy lehetséges-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook