Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyre emelkedő villanyszámla fórum

Egyre emelkedő villanyszámla (beszélgetős fórum)


1 2
31. kleeri
2015. febr. 26. 16:11

nálunk is mindig meglökte a boyler a számlát, mert mikor felmelegítette a vizet kikapcsoltuk,

aztán férjem felfedezte a spanyolviaszt, egész nap működik a boyler csak estére van kikapcsolva,

így amit kifogyasztunk, annak nem kell sok energia, hogy ujra megfelelő meleg legyen, azóta sokkal kevesebb a villanyszámlánk

30. 1e072b34d7 (válaszként erre: 28. - LucaDora)
2015. febr. 26. 15:50
Nem mindegy hogy 7 °C-os víz kerül a villanybojlerba, vagy 15 °C-os. Az 50 °C-ra való felfűtéshez 1-(50-7)/(50-15)= 23 %-kal több energia kell.
2015. febr. 26. 07:56
ez mashol is igy van ne hidd,hogycsak otthon!
2015. febr. 14. 19:00

Ennek lehet alapja, hogy mivel hidegebb a víz, így lassan melegedik fel. Ti is többen írtátok ezt. (Ezelőtt nem villanybojlerünk volt, ezért számunkra új ez a jelenség.)


Elvileg az előző lakóknál is nagy volt a számla, a főbérlő csodálkozott is eleinte, hogy nálunk ilyen kevés a villanyfogyasztás.


Március 1-jén lesz egy éve, hogy itt lakunk. Nem kazánunk van. Sőt, elvileg nem is olyan a bojler, ami ha elromlik nagyobb teljesítményt vesz fel (mert hogy elvileg van olyan is, ilyen is).


Beszereztünk egy fogyasztásmérőt, a készülék sem mutatja, hogy többet venne fel, mint lehet, de most egyelőre megfigyelés alatt van.


Jöhetne már a jó idő! Köszönöm a hozzászólásaitokat!

27. bowie
2015. febr. 12. 18:55

Mióta laktok itt? Kazán van? most télen nekünk is egyre növekszik, ahogy a kazán egyre többet kapcsol be.

átlag 10 körül fizetek, de ősz végétől tavaszig felmegy szépen 14 ezerig is kb. Ez nyilván nem akkora különbség, mint nálatok, de lehet, hogy régi a kazán és sokat fogyaszt..

Már, ha van kazán egyáltalán..:))

26. sajert
2015. febr. 12. 14:35
Előtte években nem így volt, az előző lakóknál? Kérdezz rá a főbérlőre. Nekünk is bojlerünk van, és októbertől márciusig lényegesen több a fogyasztásunk. Gondoljuk, hogy hidegebb a víz, és lassabban tudja felmelegíteni. Egyszer elromlott a bojler, nem kicsit bepörgette az órát (60eFt-ot kellett ráfizetni), azóta 2-3 naponta nézzük az óraállást. Keringtető szivattyútok nincsen? Vegyes tüzelésű kazánnál azt is fel-le kell kapcsolgatni, egyébként éjjel-nappal megy.
25. LucaDora (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2015. febr. 12. 14:22
Szerintem is durva lenne, viszont lehetségesnek tartom, hogy olyan baja van, ami miatt ez a folyamatos növekedés előállhat. A főbérlő is furcsának tartja a villanyszámláinkat (a kérésünkre egy hónapja a vízkövet is eltávolították belőle), szólunk majd nekik, hogy szervezzenek be egy villanyszerelőt hozzánk, mert úgy néz ki, magunktól nem tudunk többet tenni és nem szeretnénk még egy ilyen magas villanyszámlát, pedig ha így növekedik, jövő hónapban már 20 000 Ft fölött kellene fizetnünk.
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - LucaDora)
2015. febr. 12. 14:00
szerintem kizárt, hogy napi 2 óra alatt megduplázza a villanyszámlát, de a legjobb, ha villanyszerelőt hívtok
23. LucaDora (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2015. febr. 12. 13:58

Lehet, hogy félreérthetően írtam le, de tulajdonképpen ezt csináltuk tegnap. Fokozatosan lekapcsoltunk mindent és a bojlernél hatalmas lassulás volt megfigyelhető. Visszakapcsolásnál szintén a bojlernél lódult meg.


Viszont ez csak abban a 2 órában figyelhető meg, amire az időzítő állítva van. A maradék 22 órában, amikor a bojler nem dolgozik, látszólag minden a megfelelő mederben folyik.


Kérdés, hogy ez alatt a pár óra alatt tud-e plusz 10 000 Ft számlát csinálni, mert lényegében tehát naponta 2 órát megy/melegít a bojler évek óta, de a növekedés csak október óta tapasztalható.

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - LucaDora)
2015. febr. 12. 13:01

kapcsoljatok le mindint, bojlert is!


Aztán fokozatosan kapcsoljatok be egyesével mindnt. Kiderül, minél lódul meg.

2015. febr. 12. 09:28

A helyzet most a következő: Jelenleg fel van kapcsolva a bojler, viszont a számláló ennek ellenére lassan pörög, nem abban az őrült tempóban, mint tegnap.


Ennek az lehet az oka, hogy időzítőre van beállítva, tehát csak napi kb. 2 órát melegít a bojler (tegnap amikor kísérleteztünk, nyilván beleeshettünk ebbe az időtartamba)és annyi meleg vizet csinál, ami kényelmesen elég egy napra. Az előző lakóknál volt így beállítva, mi pedig így hagytuk, mivel ez nekik is bevált. (Októberig nálunk sem volt ezzel probléma.)


Úgyhogy vagy olyan rossz a bojler, hogy ezalatt a pár óra alatt is ekkora fogyasztást produkál, vagy mégsem ő lenne a hibás?!

20. LucaDora (válaszként erre: 19. - 3d787b167a)
2015. febr. 12. 08:31
Hát, nem tudom, de szerintem inkább (a tisztítás ellenére is) a bojler van a dologban. Ha valaki lopná, úgy gondolom azután is pörögnie kellett volna a számlálónak, miután a lakásunkban mindent kihúztunk.
19. 3d787b167a (válaszként erre: 18. - LucaDora)
2015. febr. 12. 07:25
Akkor valami csenő manó van a dologban.
18. LucaDora (válaszként erre: 17. - Simple)
2015. febr. 11. 23:00
Mi is erre gondoltunk, ki is takaríttattuk egy hónapja.
17. simple (válaszként erre: 15. - LucaDora)
2015. febr. 11. 22:58
Bojlert lehet csak ki kell takarítani, mert ha nagyon vízköves már akkor sokkal többet fogyaszt, mert állandóan melegíti a vizet.
2015. febr. 11. 22:53
(Ui.: A wifi azt hiszem nem lett kihúzva, szóval az a minimális mozgás szerintem betudható annak.)
2015. febr. 11. 22:50

Lekapcsoltunk/kihúztunk mindent a lakásban és a bojler lekapcsolása után nagyon látványosat lassult a számláló. Viszont nyilván a bojler amúgy sem keveset fogyaszt, de lehet hogy ennyire gyorsan azért nem kellene pörögnie.


(Egyébként amikor minden ki volt húzva, egy nagyon kicsi mozgás akkor is észlelhető volt.)


A szomszédok általi rácsatlakozás így talán kizárható. Mindenesetre, ha a bojler a hibás, akkor remélhetőleg egy villanyszerelő tud majd segíteni.


Köszönöm mindenkinek az ötleteket és a gyors segítséget! Köszi a linket is a fogyasztásmérőről!

2015. febr. 11. 22:01

Egy ilyen fogyasztásmérővel le lehet ellenőrizni a háztartási gépeket egyenként is.


[link]

13. jstefan (válaszként erre: 1. - LucaDora)
2015. febr. 11. 21:59
A szomszéd fűt a ti hálózatotokra csatlakozva! Ha ilyen nagy fogyasztás lenne lakáson belül annak nyoma lenne, nagyfokú hő szabadulna fel amit azonnal éreznétek.
12. zebracsikó (válaszként erre: 9. - LucaDora)
2015. febr. 11. 19:14

elsőként kapcsolj ki mindent, nézd meg a mérőórát, leállt-e


másodsorban pedig a főbérlő által bemutatott számlán nézd meg, hogy az általad bediktált mérőállás szerepel-e

11. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - LucaDora)
2015. febr. 11. 18:47
Kapcsolj ki mindent, és nézd meg hogy pörög-e a mérő!
10. d0323f6cea (válaszként erre: 4. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 11. 18:35
Igen.Esetleg a hűtő szerintem de nem vagyok benne biztos,hogy ennyivel többet is tudna.
9. LucaDora (válaszként erre: 5. - Aed6bafa83)
2015. febr. 11. 18:35
A főbérlőnknek olvassuk be minden hónapban, aki elhozza mindig a számlákat megmutatni.
8. d0323f6cea (válaszként erre: 1. - LucaDora)
2015. febr. 11. 18:33
Ha nem különálló a ház akkor jó eséllyel rácsatlakoztak a mért fővezetékedre.Mondjuk ha a padlás közös akkor szinte biztos.
2015. febr. 11. 18:32

Nekem olyan szokott lenni, hogy össze-vissza számláznak, pedig minden hónapban kb. ugyanannyit használok mindenből. Hol 6-7ezer ft a számlám, hol meg 8ezernél is több.

Mintha csak hasra ütve küldenék ki őket, vagy nem tudom... :S

6. LucaDora (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2015. febr. 11. 18:31

Nekem is eszembe jutott, de nem tudom hogy lehetne ezt "kinyomozni". Szakembert gondolom mindenképpen kellene hívnunk, nem tudom, ő tud-e ebben segíteni.


Mondjuk folyamatos növekedést nem tudom, hogy okozna ez. Hacsak nem szépen lassan az összes szomszéd ránk nem csatlakozik. :D

5. aed6bafa83 (válaszként erre: 1. - LucaDora)
2015. febr. 11. 18:30
Ti olvassátok be minden hónapban az óraállást?
4. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 1. - LucaDora)
2015. febr. 11. 18:29
Lehet hogy elromlott valamelyik berendezés, és többet fogyaszt.
2015. febr. 11. 18:29
Azonnal jelezd a szolgáltatónak, másnak ugyanis csökken, nem hogy nem nő. vagy valami hiba van, vagy rátok kötött valaki, és egyre merészebb...
2015. febr. 11. 18:27
Valaki nem csatlakozott titkosan az órátokra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook