Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vigyázz magadra! - nincs orvos! fórum

Vigyázz magadra! - nincs orvos! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. lolita2112 (válaszként erre: 88. - Globus)
2019. febr. 6. 08:30
ha vki ugy erzi hogy nem friss etelt evett arra kivalo az almaecet/vizzel persze/.
94. kristo_f (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 16:09

Lényegében az államtol, de vagy az önkormival köt szerződést vagy az egészségügy mittomén melyik szervezetével

A díjazásuk elég bonyolult módon van kiszámolva

93. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 15:27

De állambácsitól kapják a jövedelmüket, nem?

Most meg úgyis államosítják...;)

92. globus (válaszként erre: 89. - Ab61752c45)
2018. dec. 11. 15:13

Az elromlott kocsit senki nem tudja megjavítani, hiába viszi gazdája szervizből szervizbe. Végül egy szerelő vállalkozik, hogy majd ő…

Fölnyitja a motorház tetejét, kettőt rácsap a kalapáccsal a motorra, és csodák csodája, a kocsi jobban megy, mint új korában.

- Köszönöm, mivel tartozom?

- 2000 Ft, uram.

- Mit? Ezért a két ütésért?

- A két ütés csak 10 forint, a többit azért kapom, mert tudom, hová kell ütni.

91. kristo_f (válaszként erre: 87. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 15:12
Magánvállalkozó, bt, a körzeti.
90. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Globus)
2018. dec. 11. 15:05

:(

Na ez sem tetszik! Vannak még hibák...

Itt meg lehetne normálisan működtetni, de nem is akarják.

89. ab61752c45 (válaszként erre: 85. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 15:04
nekem busszal ő volt a legközelebb.én a csóró még számlát is kérjek.csak rápillantott a kezemre,írta is a receptet.ja,még megkérdezte mosogat?nem a bejárónő.jó kis órabér 5 percért.
88. globus (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 15:02

Nekünk ez azért furcsa, mert nem ilyenen nőttünk fel. Még emlékszünk arra, hogy mindenki akkor ment az sztk-ba, amikor akart :) Gyerekemnek Írországban 4 nap múlvára adtak időpontot háziorvoshoz. Nem szakrendelésre. Háziorvoshoz.

Innen nézve kőgazdag Amerikában is több hónapos előjegyzés van, sőt ha a beteg mégsem megy el (meggyógyult, meghalt, elfelejtette), kiszámlázzák felhasznált vizsgálatként. Na jó, talán nem, ha meghalt... de lehet, hogy ezt is igazolni kell. Nyáron Kaliforniában betegek lettek a fiúk, benyaltak valamilyen romlott halas kaját. Feküdtek két napig, de nem mentek orvoshoz, pedig van biztosításuk.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 14:57

A körzetit és az aszisztensét viszont szivesen"jutalmaznám" Karácsonyra, mert a maximálisan is túl figyelmesek.


Mondjuk, kérjünk nekik rendes fizetést!😀

86. globus (válaszként erre: 81. - Ab61752c45)
2018. dec. 11. 14:56
Az aztán nem.
85. kristo_f (válaszként erre: 79. - Ab61752c45)
2018. dec. 11. 14:48

Nix főorvosi zseb!

Hivatalosan számlára csináltattam, 15ezerért

Merthogy a sugárdiagnosztikát, mint legtöbb helyen, magáncég végzi tb-re is

Ha fizetsz, azonallra, sőt hétvégén is.


Nem mondom hogy más főorvost nem korrumpáltam, de nem mindegy hogy 1-2 hónap vagy jövő hét.


A körzetit és az aszisztensét viszont szivesen"jutalmaznám" Karácsonyra, mert a maximálisan is túl figyelmesek. Arrol nem tehetnek hogy állandóan sokan vannak nála. Nagy a körzet.

84. kristo_f (válaszként erre: 75. - Apeeng)
2018. dec. 11. 14:40

Valami kacifántos módon az EU bármely kórházában kezelnek/ha jól tudom/ Most már csak Ukrajnát kell berántani az EU-ba és mehetünk az új szuperkórházba


Kishitü vagy Bereg tekintetében

Szlovákiában, Horvátországban, Szerbiában pitty-putty épitünk stadiont, romániai támogastásokat nem is emlitem és Mexikóban templomépitést támogatunk

Jó hírünk nő a világban :)

83. Mezei Virág (válaszként erre: 81. - Ab61752c45)
2018. dec. 11. 14:29
Jobb is lenne, legalább nem itt akarna sportfővárost építeni.
82. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - Globus)
2018. dec. 11. 14:28

Valamit félreértettél!

A mostanában születő gyerekeket milyen orvosok látják el, mikor sok már elment, sok pedig nyugdíjas lesz. Már most is hónapokra van előjegyzés a gyerek szakrendeléseken is.

2050... hol van az még?

81. ab61752c45 (válaszként erre: 80. - Globus)
2018. dec. 11. 14:02
itt meg a főváros felcsút lesz.
80. globus (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 14:01

Őket? Majd azok, akik 2050-ben fognak születni :)

Arra mi már Norvégia fővárosában leszünk. Kár aggódni azért is, amit biztosan nem érünk meg.

79. ab61752c45 (válaszként erre: 73. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 14:01
akkor van.mert aki a kórházban főorvos,harmadnapra adott időpontot.persze maszek rendelésre. tizenpár éve ötezer forint,persze számla nélkül.
78. ab61752c45 (válaszként erre: 74. - Apeeng)
2018. dec. 11. 13:57
épp reggel hallottam a buszon,van,aki áprilisra kapott időpontot.csak elél addig.a bőrgyógyászaton is talán négyen lézengtünk.de oda is három hónap kell.
77. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 13:57

:)

Ilyeneket be sem merek írni, pedig nagyon bosszant...

Akik a sok pénzt pedig befizetik, na azok nem számítanak.

Úgyhogy én cseppet sem bánom, hogy fogy a magyar az országban. Mert azért születnek magyar gyerekek, de sokan már nem itt.

Ki látná el őket itt az egészségügyben?

76. apeeng (válaszként erre: 70. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 13:42
egyetértek.
75. apeeng (válaszként erre: 73. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 13:40

..."A lényeg aminek lehet örülni, szuperkórház épül, teljes felszereléssel, Beregszászon/magyar pénzböl/"...



az örömmel, kalapdobálással várjunk még, mert csak a tervezésre adták ki az engedélyt...mint tudjuk az első kapavágásig baromi sok akadályt kell leküzdeni...főleg Beregben..

74. apeeng (válaszként erre: 73. - Kristo_f)
2018. dec. 11. 13:36

...."a rohatt volumenkorlát miatt van várólista"...



ez minden probléma alfája és omegája...már csak az a kérdés miért erőltetik ezt? (a kincstári magyarázatot ismerem)

2018. dec. 11. 13:32

Vigyázz az orvosodra mert központosítják/azt is/

[link]


Nehezen értelmezhető mi is és hogy, mert az eü. szervezeti felépitését és finanszirozását nem látom át


Én már minden gazságot el tudok képzelni, de hogy a körzetieket összevonnaák "járási egészségházakba" nem merem elhinni.


Hogy egyre többen mennek magán egészségügybe akkor elöbb utóbb ott is várólista lesz :)

Elmúlt időkben kellett egy UH, időpont pár hónap

Akkor kifizetem, mikor van hely?

Holnap jó lesz? Jó lett :)


Szoval orvos van, márha van, csak a rohatt volumenkorlát miatt van várólista


Nade most 55milliárdal konszolidálják/kifizetik a kórházak adósságát

Jahogy mégsem, mert ebböl 24milliárdot a "jó kórházak" között osztanának szét

[link]


A lényeg aminek lehet örülni, szuperkórház épül, teljes felszereléssel, Beregszászon/magyar pénzböl/

[link]

72. ab61752c45 (válaszként erre: 64. - Apeeng)
2018. dec. 11. 12:58
a miénk is olyan körül volt,de betegebb volt,mint a páciensei,így hát nem dolgozhatott.most egy fiatal van,pesti,hogy meddig bírja
71. unom (válaszként erre: 68. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 11:16
Annyi a különbség, hogy a magyarok dolgozni mennek.
70. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Apeeng)
2018. dec. 11. 11:13

Nem csodának kellene történnie, hanem élhető országot építeni...

De Mo. nem lesz jóléti állam, hanem munkaalapú. Minek szüljenek ide?

A legnagyobb baj meg az elvándorlás...

A munkaképes férfiak igen halandók...

69. apeeng (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 11:05

A rádijóban egy nagyonokos pártfüggetlen, igazi szakember mondta, hogy nagyon nagy csodának kell történni, hogy behozza az ország a "létszámlemaradást"...persze saját erőből, itteni születésű, eredeti magyaroktól..


Az ország illetékes vezetése ugyan észbe kapott, de még ez is kevés...bár pasi vagyok, de gyanítom, hogy nem úgy van az, hogy nosza akkor szülök öt-hat gyerkőcöt..

A nejemmel mi megtettük, amit kell..rajtunk nem múlott.

68. Mezei Virág (válaszként erre: 67. - Apeeng)
2018. dec. 11. 11:04

Pedig hát nem vagyok még(!) gondolatolvasó...több dologról is írtál, én pedig csak egyre reagálta, mert minket csak a vizitdíj érintett. Eddig.

Ausztriában a menekültekre gondolsz? (mert akár magyarokra is lehetne...)😁

67. apeeng (válaszként erre: 65. - Mezei Virág)
2018. dec. 11. 10:59

nem..inkább nem részlezezem. Nem írom, hogy fuss neki mégegyszer, mert az illetlen lenne, attól jobban tisztellek.

Úgy kezdődik a mondat, hogy: Ausztria

66. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Apeeng)
2018. dec. 11. 10:57
Nem azért fogy a magyar, mert kevés gyerek születik, hanem azért, mert elfogynak azok, akik meg tudnák gyógyítani az embereket...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook