Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Veszélyességi pótlék kinek jár? fórum

Veszélyességi pótlék kinek jár? (tudásbázis kérdés)

2023. márc. 27. 20:33
Tüdőgondozóba jár veszélyességi pótlék takarítónak ?
2011. dec. 9. 16:40
neked biztos ha sokat olvasod a hozzászólásaimat...
2010. febr. 27. 11:25

Szia Lina!


Ez elég durva!!! A munkáltatónak kötelessége biztosítani a megfelelő munkakörülmények, védőeszközöket. De mindig a dolgozón spórolnak... Nálunk is ugyanez van! Nekem pl. már a pajzsmirigyem nagy részét kiszedték ciszta miatt, szerintem a vegyszergőz miatt, amit a "jól működő" elszívófülkének köszönhetek... Ennyit a dolgozó jogairól...

Szerintem a kezükbe kellene adni a Kollektív szerződés és a munkavédelmi szabályzatot. Én már átnéztem a sajátunkat, és találtam benne olyan mondatokat, amiket lazán ellenük fordíthatnék, mert engem védenek!!

5. d9d8721118 (válaszként erre: 4. - Judit71)
2010. febr. 25. 20:22

Minden adott... De attól még egy légtérben vagy a vegyszerekkel. Történhet baleset!


Ez olyan dolog, hogy nálunk is adott minden feltétel ( kivéve a mikor nem ). Pl. ha vért veszek adott, hogy van tű, jó esetben kesztyű, de attól még megbökhetem magam véletlenűl, és lehet aki velem szemben ül, hepatitises. Nem egyszer volt olyan aki AIDS-es volt.

2010. febr. 25. 20:19

Lina, zsuzsu! Köszi a hozzászólásokat. Elvileg napi szinten érintkezem vegyszerrel, a 8 órából minimum 3-4-et. Plusz a hallgatókkal is bent vagyok gyakorlaton, hozzá az egyebek. Van néhány veszélyesebb vegyszerünk, de az ritkán kerül elő.

Az érintettel már beszéltem többször is, Ő azt mondta hogy leadta az ide vonatkozó törvényt a döntésre jogosult tanácsnak, Ők vették el, mondván minden feltétel adott a munkavégzéshez....

Emellett vegyszerfelelős is vagyok, tehát én érintkezem a legtöbbet vegyszerrel!!! No komment...

2010. febr. 25. 19:23

Nálunk beletették a fizetésbe, valamikor 22ezer forint volt. Röntgenes vagyok, de amit csak lehetett azt már mind elvették.

Sajnos. :(

2. d9d8721118 (válaszként erre: 1. - Judit71)
2010. febr. 25. 19:19

Szia!

Ha veszélyes anyagokkal dolgozol elvileg jár! Én eü.-ben dolgozok, vérrel, MRSA-val, és minden veszélyes "anyaggal". Nekem is jár, de csak 4000 ft körül.


Nálunk a laborosoknak is jár.

Hogy mit lehet tenni? Kérdezz rá az illetékestől. Nálunk van egy kolleganő, aki ilyeneket szokott intézni.

2010. febr. 25. 19:17

Sziasztok! Rég jártam erre, de most egy kis segítségre lenne szükségem.

Felsőoktatási intézményben dolgozom laboránsként, vegyszerekkel, nem igazán megfelelő körülmények között. Történt egy-két változás, de még mindig vannak megoldatlan problémák. Nem megfelelő munkakörülmények, vegyszerelhelyezés és kezelési problémák. Ilyen felállás mellett egy huszárvágással elvették az eddig kapott veszélyességi pótlékunkat - minden laboráns érintett az ügyben - ami havi br. 20.000Ftt volt.

Tud-e valaki segíteni abban, hogy jár-e nekünk ez a pótlék, és mit lehet tenni.


Köszönöm előre is, Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook