Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Veszélyes biciklivel elmenni Szabadkára? Ha valami baj történik, fel tudom hívni telefonon a magyar rendőrséget? fórum

Veszélyes biciklivel elmenni Szabadkára? Ha valami baj történik, fel tudom hívni telefonon a magyar rendőrséget? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 16. 23:36

A közbeszéd nem elég rugalmas. Egész életemben Jugó-nak hivtam a déli szomszédunkat, pár évvel ezelőtt sem hivtam őket Szerbia és Montgenegronak, ami éppen az aktuális nevük volt. Azt spec. nem tudom, hogy a rendőrök milyenek a hazaiakkal, de hogy a magyarokkal nagyon szemetek, az biztos. Nemcsak velem, mindenkivel, nagy az oda-.vissza forgalom, ide tényleg pár lépés a határ. Már 20 évvel ezelőtt diákkoromban is Szabadkára jártunk csapatosan moziba,. pld. itt láttam először a Love Storyt.

Nekem egyébként Szabadka a második kedvenc városom,a férjem szerb származásu is, ezért irtam a 11 hrsz-ben amit. A világon ugye a szerb ffiak a legmagasabbak, az én fiam és 208 cm, és ha nem vagyunk autórendszámunk közelében, még szerbnek is néznek bennünket. ( én is 180 cm vagyok ) Szvsz csak a rendőrök szemetek a magyarokhoz, a lakosság szereti és meghálálja a magyar szót, tanulhatnának tőlük a szlovákok. Évente 4-5 alkalommal átmegyünk, hiszen a legközelebbi nagyváros.

12. porzellanpuppe (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2012. febr. 16. 23:24
nem ertem mert "jugozol" mik az mar reg nincs.de nem kulonbek a szerbekkel sem...ugyhogy ezt nagyon tevesen latod
2012. febr. 16. 23:22

Különben a jugó rendőrök mindenért megbüntetnek, elég gonoszak. Amikor látom, hogy Szegeden éppen őket igazoltatják a magyar rendőrök, mindig elfog a káröröm. Most 21 éves fiam kiskorában tapsolt, ha látta, hogy a mi rendőreink igazoltatják vagy éppen büntetik a jugó rendzámú autókat, annyit szivtunk Jugóban ( pld a háboru idején miért nem volt hullazsák a csomagtartóban, egyszer szirénázva követtek Kelebijától a határig mert rámentem a záróvonalra a Szabadkai piac körül kl 10 éve jó borsosan meg is büntettek a szemetek, pedig szerb nevünk van és beszéljük is

a förtelmes nyelvüket, csak a rendszámuk magyar és ezt nem tudják megbocsájtani

Magyar rendőrséghez nem tudsz fordulni, esetleg a Szabadkai konzulhoz, ott van a városközpontban a hivatala.

2012. febr. 16. 23:22
az meg h a szerb rendorok nem kedvesek a magyarokkal..hat nem csak veluk nem kedvesek a szerbekkel sem!tehat nemtom ez honnan jott
9. porzellanpuppe (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. febr. 16. 23:20
elvadult varos?ezt h erted?
2012. febr. 16. 23:18
enis itt elek:))
2012. febr. 16. 23:14

Szerintem nem, de ugye közel laksz a határhoz. A tompai valamivel nyugisabb mint röszkei. Mindkettőnél mentem mát Jugóba, de nem tudom, hogy van-e bicikli út. Azért az 5-ös út veszélyesnek tűnik, mert a jugók ugy mennek, mint az őrültek, itt is rengeteg balesetet okoznak.

De hogy olvastam a cimet, kedvet kaptam, hogy jó időben átruccanjak bringával Szerbiába. ( mi közel lakunk )

2011. máj. 27. 11:18

A szabadkai rendőrök nem éppen a legbarátságosabbak a magyarokkal.

Kissé elvadult város...

Palicsra is kimennétek?

2011. máj. 27. 11:00
A magyar rendőrség nem tud intézkedni más ország határain belül, csak a helyi.
2011. máj. 27. 10:58
Nagy a kamionforgalom - gondolom Tompánál lépnéd át a határt...
2010. nov. 14. 13:03
Felhívni feltudod, de semmit nem érsz vele, hiszen más országban intézkedési joguk nincs, de lehet nem is erre gondoltál?
2010. nov. 14. 12:58
Én ha Neked lennék nem mennék van busz vagy vonat sokkal biztonságsabb.
2010. nov. 14. 12:52
Veszélyes biciklivel elmenni Szabadkára? Ha valami baj történik, fel tudom hívni telefonon a magyar rendőrséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook