Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vércsoport jelölésénél ezek mit jelentenek: 0RH + és 0RH (D)? fórum

Vércsoport jelölésénél ezek mit jelentenek: 0RH + és 0RH (D)? (tudásbázis kérdés)


2019. jún. 19. 21:04

"Az Rh vércsoportrendszer (azaz hogy a magzat illetve az anya vércsoportja pozitív vagy negatív) az AB0 után a második legfontosabb vércsoportrendszer, a terhesség alatt különös jelentőséggel bír. Amikor valakinek Rh-pozitív (Rh+) a vércsoportja, akkor az ún. D antigén jelen van a vörösvértestek felszínén, tehát a szervezet nem ismeri fel idegenként egy másik szervezetből származó D antigént sem. Így, amikor a magzat és az anya vércsoportja is pozitív, az anyai szervezet nem tartja idegennek a magzatot, tehát nem alakul ki immunreakciót. Hasonlóan nem látja idegennek az Rh-negatív, vagy a D antigénnel nem rendelkező magzatot sem, hiszen nincs olyan antigén, ami idegen lenne."


[link]

2019. jún. 19. 19:02

"Az Rh-vércsoport rendszer


A Rhesus vércsoportrendszernek emberben hat antigénje ismeretes: C, c, D, d, E, e (Landsteiner és Wiener). Legerősebb és legelterjedtebb közöttük a D antigén, mely az európai lakosság 85%-ának (35% DD, 48% Dd, 2% egyéb) vérsejtjeiben megtalálható. A gyakorlatban csak a D antigénnel rendelkezőket tekintjük Rh pozitívoknak. Az Rh vércsoport szerinti hovatartozásnak a terhes és az újszülött patológiájában nagy jelentősége van. Rh negatív egyének savójában anti-Rh agglutininek nincsenek, csak ha az Rh-antigének valamelyikével immunizáltattak."


Innen másoltam:

[link]

2019. jún. 19. 18:56
Ez ugyanolyan, mint a régi, nem változott.
2019. jún. 19. 18:49

Sziasztok!

volt vervetelem. nemtudom buta kerdes e esetleg , de ha ti tudjatok a valaszt akkor megkoszonnem ha segitenetek.

eddigi verveteli labor papirjaimon a vercsoportom 0RH pozitiv volt. egy hete korul belul vervetelem volt, 7hetes kismama vagyok. es a vercsoportom 0RH (D) pozitiv lett. ezt most nem ertem, hogy miert . valaszokat nagyon szepen megkoszonom. tovabbi szep estet 🤗

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook