Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Velőűrszeg műtétről tapasztalatok? fórum

Velőűrszeg műtétről tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2. globus (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. szept. 19. 09:23

[link]


"A csuklómba tettek fémet törés miatt. Nagyon fáztam a fémkivételi műtéttől. Az életkorom azon a határon volt, hogy már nem feltétlenül veszik ki, hiszen nem fiatal. És nekem voltak problémáim, ami miatt tartottam az ujabb altatástól. Nagyon jó orvosom volt, rámhagyta a döntést, de igen világosan elmagyarázta, hogy milyen hátrányok vannak, ha bennemarad a fém. A dolog lényege, hogyha bennmarad a fém és a csavarok, az hosszu távon gyengiti azon a helyen a csontot. Ha esetleg egy ujabb trauma éri a területet, akkor mellette törik. Az is lényeges, hogy milyen anyagból van az a fém, amit beépitettek. Ha titánból, akkor minimális a valószinűsége a gyulladásnak. Én a kórházbajárás során találkoztam egy pácienssel, akinek a lába nyolc évvel azután gyulladt be a fémtől, hogy beletették. Minél tovább van benn a fém, annál komolyabb műtét a kiszedése, mert összeépül a csonttal illetve a szövetekkel. Neki nyolc év után ki kellett szedni, mert begyulladt a lába, és elég komoly műtétje lett.

Normális esetben, tehát pl. egy-másfél évvel a törés után, egy fémkivétel nem nagy műtét. Az enyém például 15 percig tartott és egyetlen éjszakát töltöttem a kórházban. Magánkórházakban is csinálják a fémeltávolitást és nem megfizethetetlen összeg, 80-100 ezer forint. A saját csuklómon azt tapasztaltam, hogy könnyebb lett, lazább a fémkivétel után, visszanyerte szinte teljesen a törés előtti erejét."

2018. szept. 19. 09:07
Jövőhéten veszik ki a fémet korhàzban a sipcsontomból.. nem nagyon tudok semmit azt mondta a doki 2 hèt kb míg megtanulok járni.. de engem nem az elmélet érdekel hanem akik ezen valóban átestek hogy mire számíthatok? S ha nagyon az alapoktól indulunk ki: miért kell ezt kivenni? A dokit mikor kérdeztem megvonta a vállát “igazàból akkor sem történne semmi ha bent maradna, de jobb kint” hàt köszönöm a megnyugtatast feleslegesen nem szenvednék :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook