Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Véget ért egy komoly kapcsolatom. Érdemes tovább szednem a fogamzásgátlót, vagy többet ártok vele, ha leállok és később újra elkezdem? fórum

Véget ért egy komoly kapcsolatom. Érdemes tovább szednem a fogamzásgátlót, vagy többet ártok vele, ha leállok és később újra elkezdem? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 9. 11:41

Köszönöm lányok!:) Hát, megoszlanak a vélemények. Mindenképpen felhívom a dokimat, lehet el is megyek hozzá és akkor legalább letudom az éves vizsgálatot is.

Sose cigiztem, nem is akarok, tehát ez a veszély szerencsére nem áll fent.:)

2011. jan. 8. 20:06

Szia! Nekem a nőgyógyász azt mondta, érdemes kb. évente egy 3 hónapos gyógyszerszünetet tartani. Szakításkor én is abbahagytam. És olvastam valahol egy kutatásról, amiben az lett, az eredmény, hogy aki bogyót szed és úgy választ pasit, az rosszat választ. (biológiailag)

Egyébként meg óvszer úgyis kell új pasival. Szerintem.

2011. jan. 8. 19:59
Én nagyon hormonellenes vagyok, így én biztos nem szedném:-) Szerintem hívd fel hétfőn a dokidat, kérdezd meg, mégiscsak ő tudja a leginkább, hogy mit szedsz, az milyen hatással van rád, melyik verzió az egészségeebb. Annak idején, mikor én szedtem fogamzásgátlót - pedig az tíz éve volt - ajánlatos volt a szünet tartása, szóval ha ez még ma is él, itt az alkalom.
15. Namari (válaszként erre: 13. - Bf5264a5b9)
2011. jan. 8. 19:13

Szia!

Lehet egy kérdésem? Akkor teljesen abba akartad hagyni a szedést, vagy egy normál szünet 7. napján volt? Én úgy tudtam, hogyha az ember folyamatosan szedi, akkor a hét napos szünetben is véd. Legalábbis nekem ezt mondta a nőgyógyász.

Köszi szépen a választ és további szép estét!

14. bf5264a5b9 (válaszként erre: 12. - 3232b7bb0b)
2011. jan. 8. 18:34
Meg a trombózisét is... szóval aki fogamzásgátlót szed, az ne/se dohányozzon :)
2011. jan. 8. 18:33
Én anno nem hagytam abba, mert ahhoz is idő kell hogy kiürüljön, aztán ha újrakezded, akkor megint idő míg véd/beáll a ciklus... szóval nagyobb macera, mint folyamatosan szedni. Ráadásul a mai modern fogamzásgátlóknál már szünetet sem kell tartani, és ha abbahagyod, azonnal fogamzóképes vagy (orvos mondta, ill. a kisfiammal az utolsó szem bevétele utána 7 napos szünetet követően lettem várandós - tervezett volt, csak meglepődtünk, hogy milyen hamar valóra vált az álmunk -). Szóval szvsz ne hagyd abba :)
2011. jan. 8. 18:17

Szia!

Én nem hagynám abba a szedését, hiszen a hormonháztartásod már ráállt, most megzavarnád, aztán lehet 1 hónap múlva újra megzavarnád, ha ismét elkezded szedni. Nem jó ilyenekkel játszani. Szerintem szedd folyamatosan, sose tudhatod, mit hoz a holnap! :)

De ne cigizz mellette, mert növeli a szívinfarktus lehetőségét! :)

11. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 10. - B539510999)
2011. jan. 8. 18:13
Dupla védelemből baj nem lehet :)
10. b539510999 (válaszként erre: 8. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 8. 18:12
Ebben igazad van. Amúgy is, amíg meg nem bízok teljesen a srácban addig alap a gumi. De jobb, ha duplán védett vagyok. Így a biztos.
2011. jan. 8. 18:10
Ha többet árt, akkor inkább szedem. Orvoshoz amúgy is rendszeresen járok vizsgálatra, úgy hogy nagy baj nem lehet belőle. Igazatok van, nem tudhatom mikor lesz új kapcsolatom. Köszönöm!:)
8. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 5. - B539510999)
2011. jan. 8. 18:09
Tegyük fel, gyorsan új kapcsolatba kezdesz. 2 hónap mondjuk elég gyors. Aztán minimum 3 hó, hogy "komolyabbnak" lehessen mondani. Szóval fél évvel simán számolhatsz. Egyébként meg az összes próbálkozásnál nem célszerű gumi nélkül.
7. 1d1983f461 (válaszként erre: 6. - Szemmelver)
2011. jan. 8. 18:08
Se Ő se Én nem tudhatom mikor jön egy újabb kapcsolat. Lehet 2 hónap lehet 2 év (reméljük nem utóbbi lesz:) De én amúgy is a Nuvaringre (hüvelygyűrű) szavazok ha fogamzásgátlásról van szó:D
6. szemmelver (válaszként erre: 4. - 1d1983f461)
2011. jan. 8. 18:06

a nőgyógyászom szerint többet árt, ha leállsz és pár hónapon belül újra kezded

bekavar a hormonháztartásba

2011. jan. 8. 18:06
A ciklusom eddig is rendben volt, de pattanásaim bizony voltak. Én se szeretek úgy gyógyszert szedni, ha nem szükségszerű, de ha esetleg x hónap múlva újrakezdeném lehet többet ártanék vele, mint használnék...
2011. jan. 8. 18:04
Én mindig úgy vagyok vele ha nem muszáj nem terhelem gyógyszerrel a szervezetem (májam), de ugyan ebben a szituban a barátnőm nem hagyta abba a szedését, mert az ő ciklusát rendbe hozta plusz a pattanásai is szépen javultak a bogyóval. Ha neked előtte nem voltak ilyen problémáid én nem szedném.
2011. jan. 8. 18:02
Én szedném mivel jol bealitotta a havi ciklust meg megszokás is már nálam ,meg aztán sose tudni mikor jön egy komoly kapcsolat..
2011. jan. 8. 18:01
Attól függ, hogy milyen nemi életre számítasz. Bár ha kötetlen partnered lesz, akkor így is, úgy is érdemes gumit használni.
2011. jan. 8. 17:58
Véget ért egy komoly kapcsolatom. Érdemes tovább szednem a fogamzásgátlót, vagy többet ártok vele, ha leállok és később újra elkezdem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook