Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végbéltükrözés fórum

Végbéltükrözés (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 24. 19:46
A ne igyál mást: értsd semmi sűrűt, rostosat, mert az benne maradhat a beleidben, csak valami üreset, mint mondjuk egy sima limonádét.
13. 71ddaa07fa (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 24. 19:46
Konkrétan én nem éreztem semmit. Beadták a bódító injekciót és olyan volt, mintha a falak elkezdtek volna közeledni egymáshoz, majd filmszakadás. A következő emlékkép, hogy a rendelő pihenőhelyiségében fekszem.
12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:43

Ne igyál mást. A nyákos széklet normális. A cél, hogy minden kijöjjön belőled, és "tisztán" láthassák a beleidet.

Engem is bódítottak. Nem alszol el, de nem is vagy teljesen magadnál. Nekem kétszer csinálták, mindkétszer súlyosan gyulladtak voltak a beleim. Ennek ellenére annyira nem fáj, sokkal inkább kellemetlen. Ki lehet bírni.

11. 71ddaa07fa (válaszként erre: 8. - Kisj)
2021. nov. 24. 19:36

Az első tükrözésem után 2008-ban gyalog, feleségem kíséretébe mentünk az orvostól a mamám lakásához, ami a rendelőtől kb. 300 m-re van. Végigénekeltem az utat, valamint kilátásba helyeztem, hogy lepofozom a családot, ha hazaérünk. Adok mindenkinek egy pofont jobbról is és balról is. :))

Persze ez nem történt meg. Nagyjából a vizsgálat utáni 6-7 óráról csak emlékfoszlányaim voltak. Én sem bírom az ilyen cuccokat. :))

2021. nov. 24. 19:27
Amikor nekem volt, akkor még csak szénsavas ásványvizet lehetett inni, de gondolom azóta rájöttek, hogy igazából nem befolyásol semmit, ha mást iszol. Óránként két decit kellett inni.
9. Sütikee (válaszként erre: 6. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:24
Igen, ihatsz mást, akár teát is, almalevet, erőleves levét, stb.
8. kisj (válaszként erre: 6. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:24

Emlékeim szerint nagyon sok folyadékot kell inni az előtte való napon. A tea az mehet.

Amúgy nekem is bódításban csinálták.

A világomról se tudtam. Én nem bírom az ílyen szereket, teljesen kiütnek.

7. 71ddaa07fa (válaszként erre: 6. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:22

Folyadékot innod kell nehogy kiszáradj. A teába javaslom citromlevet tegyél, ne pedig citromot csavarj bele, mert annak a rostjai így nem fognak kitisztulni belőled.

Különben ez a legrosszabb része az egésznek, mikor az ember issza a hashajtó löttyöt és a WC-ről csak másodpercekig tud felkelni, közben a hasa pedig olyan hangokat ad, mintha üzekedő kandúrok lennének benne.

Valamint még az lesz kényelmetlen a vizsgálat után, hogy felfújnak levegővel és holnap, de még holnapután is jönni fog belőled.

De nyugi, nem vészes dolog, úgy néz ki jövő február vagy március környékén állítanak majd nekem is a gyújtáson, azaz megint megkukkantanak alulról.

2021. nov. 24. 19:14
Köszönöm a hozzászólásokat... ihatok esetleg teát amit itthon csinálok? Már a szám osszevan száradva , a hasam fáj, remegek az éhségtől... mivel vérszegény vagyok hamar elájulok...ha nem eszem...kibirom..de inni ihatok mást vizen kívűl? 🙄😔
5. Sütikee (válaszként erre: 4. - Sütikee)
2021. nov. 24. 18:46
Aznap este már szó szerint szenvedtem a fájdalomtól.
4. Sütikee (válaszként erre: 3. - 5d8fd6c5cb)
2021. nov. 24. 18:44

Magát a vizsgálatot szenvedte meg?

Nekem 17 évesen meg se kottyant, ellenben a megelőző nap maga volt a pokol. Ugyanis előtte pár nappal derítették ki a refluxom, ami elég súlyosnak bizonyult, ennek ellenére szénsavas (!) ásványvizet itattak velem a hashajtó lötyi után óránként két decit! Most normálisak?! Poén, hogy miután kiderült a reflux, le is tiltottak többek között a szénsavas italokról.

Ma már lehet inni pl almalevet is, és erőlevest is, természetesen csak a levét.

3. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2021. nov. 24. 18:33

egy haverom pár hete esett át rajta,ő eléggé megszenvedte az egészet....


de a vizsgálat gyorsan ment...


jött egy doki és bekukk...))


nekünk így mesélte...

2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 18:27
Normális igen. Nekem 17 évesen volt ilyen, a vizsgálat nem fáj, a bódítás annyit tesz, hogy nem altatnak, de gyakorlatilag nem érzel semmit. Kb negyed órás vizsgálat, utána a gyógyszertől elvileg alszol. Azért elvileg, mert én nem aludtam. Engem az előző nap viselt meg kegyetlenül, a vizsgálat semmi nem volt ahhoz képest.
2021. nov. 24. 18:13

Sziasztok. Kérlek mondjátok el hogy zajlik egy végbéltükrözés? Holnap megyek, és egész életemben ez volt a legnagyobb félelmem hogy csövet dugdossanak belém!😔 ma iszom azt a port amit az orvosom felírt. Követek minden utasítást, nem ettem dél óta, csak iszom! Mivel nagyon félek az orvosom azt mondta kapok majd egy injekciót,valami bódító injekció! Attól elalszok?vagy az mire jo? Hogy zajlik ez az egész? Nagyon félek...

Meddig tart ez a vizsgálat? És ihatok a vizen kívűl más folyadékot? Mellesleg ettől a portól fáj a hasam , a székletem már ilyen nyák (nyákos)csak, ez normális?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook