Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végbéltükrözés fórum

Végbéltükrözés (beszélgetős fórum)


1 2
2021. nov. 27. 16:20
Szaisztok, igen túl vagyok rajta! Bementem 8ra pontosan ,kaptam egy fél adag kábító injekciót,(előtte átöltöztem, kaptam egy kis nadrágot aminek a hátulja kivolt vágva) felfeküdtem az asztalra, (remegett az egesz testem a félelmtől🥺) egy percpe telt, elaludtam..a vizsgálat megkezdését nem éreztem, de arra keltem fel hogy iszonyatosan faj a hasam és éreztem utána mindent, de nem voltam teljesen éber,fájt nagyon,nem tagadom, éreztem a csövet, ahogy levegővel telenyomnak, hátamra kellet fodítsanak, utána csak csendben sírtam az ágyon miközbe vizsgáltak! Alig vártam vége legyen! Utána felöltöztettek a pihenőbe toltak ki, velem volt a kisérőm is! Pihentem, utána bejött az orvos, gyulladás van a bélben, de hál istennek nincs komoly baj! Hétfőn megyek vissza hozzá Csinál egy UH-t mert mondtam fájdogál 5 6 napja az epém körül! Megnézi! Még aznap vettek tőlem vért, gyógyszet is hetfőn írnak a véreredményt még megnézi! Ezt soha tőbbé nem viselném el (még ha fizetnéneksem)! Hogy előtte azt a port igyam, rosszul legyek, ja és levették a vért ahogy hazahoztak épp beértem az ajtón , el is ájultam mivel nem ettem 2 napig és még a vizsgálat után sem tudtam mert ugye csak megbolygattak odalent...de komoly baj nincs az a lényeg! 🙏 d emég nincs vége...de köszi nektek talán mondhatom a "rémálmom" leküzdöttem, és neketek is koszonom h leirtatok mi hogy zajlik, annyira nem féltem de túl vagyok rajta :)
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 41. - Sütikee)
2021. nov. 26. 22:31
Próbáld meg. Első sorban vény nélküliekkel kapcsolatban.
2021. nov. 25. 19:36
Eleonora, mi újság? Túl vagy rajta?
41. Sütikee (válaszként erre: 38. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 19:35
Ha lenne kérdésem gyógyszer ügyben, írhatok neked?
40. Sütikee (válaszként erre: 39. - Sütikee)
2021. nov. 25. 19:34
*kíváncsi leszek
39. Sütikee (válaszként erre: 38. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 19:33

Gondoltam, hogy van közöd a gyógyszerészethez ☺️

Valószínűleg igazad van, de szerintem ki fogja bővíteni a kört. Kiva leszek mivel.

Amúgy a fogorvos asszisztensnővel mikor beszéltem időpont miatt, mondta hogy kérdezzem meg, mit szedhetek, milyen antibiotikumot. Felhívtam a dokim (sebészt), és azt mondta, hogy bármilyen antibiotikumot lehet, mert az nem befolyásol semmit, csak legyen mellé gyomorvédő, amit amúgy is szedek. Meg már a cataflamot is lehet szedni.

38. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - Sütikee)
2021. nov. 25. 17:20
Fogadni mertem volna, hogy magadtól szedted. Különben megkérdezheted nyugodtan, nem fog mást mondani. :) Különben nem csak bélbeteg vagyok, de gyógyszerész asszisztensként is dolgoztam.
37. Sütikee (válaszként erre: 35. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 16:06

Gasztros dokimmal akkor nem beszéltem, három nappal műtét után is voltak elég nagy fájdalmaim, ezért kérdeztem meg a sebészt aki műtött.

Nyilván minden eset más, nekem tilosak a pirinek. Januárban megyek kontrollra, majd megkérdezem.

36. Sütikee (válaszként erre: 35. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 16:03
Nem fogorvos javasolta, csak magamtól szedtem, mivel a cataflamot nem mertem bevenni. A fogorvos jó pár nap után tudott fogadni, addig is egy kicsit lehúzta a duzzanatot, aztán kaptam antibiotikumot rá,mert sipoly is volt.
35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Sütikee)
2021. nov. 25. 12:20

Egy sebésznél elmegy, hogy nem tudja. Gasztósnál nem igazán.

Nem az algopyrin, nem tilos, mint ahogy a pyrinek sem általánosságban, hiszen pld. Salazopyrin, aminek a szulfaszalazin az aktív hatóanyaga széles körben használt a gyulladásos bélbetegségek kezelésére. Szerencséd volt a Nurofennel, bár íny gyulladásra sem ez a megfelelő gyógyszer, és egy fogorvos sem fogja ezt ajánlani, hanem felír antibiotikumot, és/vagy Corsodyl javasol.

34. Sütikee (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 12:10
Ja, amúgy nem szokásom szedni fájdalomcsillapítót, csak a legvégső esetben. Nurofent is kb három napig szedtem a fogínygyulladásra.
33. Sütikee (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 12:08

Sebész mondta, aki műtött, ő úgy tudom, gyomorra specializálódott, az egyik orvos, akiben maximálisan megbízom, mert nagyon ért ezekhez a gyomor problémákhoz, a gasztros dokim hozzá irányított, akiben szintén maximálisan megbízom (osztálytársam volt gimiben, régóta ismerem).

Valóban a paracetamol a legjobb, de az ibuprofen is jó. Algopyrin viszont tilos, ahogy egyéb "pirinek" is.

Azóta szedtem kúraszerűen nurofent fogínygyulladás miatt, és nem bántotta a gyomrom. Pedig elég érzékeny.

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 31. - Sütikee)
2021. nov. 25. 11:47
Meglep, ugyanis az NSAId típusú gyógyszerek alapvetően tiltó listán vannak a gyomor és bélrendszeri gondokkal küzdőknek,de akár csak érzékenyebbeknek is, különösen hosszabb távú szedés esetén. Ez a sebész volt vagy a gasztroenterológus? Sebésznél még megértem, mert inkább a műtéti részéhez ért. Én colitises vagyok, és nem csak úgy kispályásan, úgyhogy megjártam már vagy két gasztroenterológust az évek folyamán. Hivatalosan, amit szedni lehet, az a paracetamol tartalmú gyógyszerek vagy az algopyrin.
31. Sütikee (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 02:36
Négy hónapja műtöttek gyomor bypass-szal, az orvosom, aki műtött mondta három nappal műtét után, hogy csak ibuprofen vagy paracetamol tartalmú gyógyszert vehetek be, semmi mást,porrá zúzva. Elég súlyos gyomorbetegséggel műtöttek.
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 28. - Sütikee)
2021. nov. 24. 22:18
Nem az ibuprofén NEM ajánlott gyomor és bélproblémák esetén.
29. Sütikee (válaszként erre: 24. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 21:50
Kívánom a legjobbakat! Reméljük, megoldódik a probléma!
28. Sütikee (válaszként erre: 26. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 24. 21:46
Ibuprofen és paracetamol mehet!
27. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Sütikee)
2021. nov. 24. 21:24
Nincs több információm a történtekről, csak annyi, hogy napokig még szelelt...))
26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 24. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 20:39
A fájdalomcsillapítók legalábbis egy bizonyos típusúak: a diclofenak, naproxen, ibuprofén és aszprin tartalmúak nem tesznek jót a bélrendszernek.
25. 71ddaa07fa (válaszként erre: 24. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 20:34

Mióta átestem a covidon nekem is hasonló panaszaim vannak. Igaz nincs székrekedésem , hanem reggel vagy pedig ebéd után általában rámjön a szapora.

Korábban már voltam hasonlóan, mikor ugyanilyen stresszes volt az életem, mint az elmúlt egy évben.

2021. nov. 24. 20:19
Köszi nektek❤ azért kell a vizsgálat, mert mióta felvettem az oltást(Pfizer) rá 2 hónapra bélgyulladásom lett+(clostridium diffile) ..véres széket, azóta a véres széklet elmúlt néha nagyon néha jön elő, bármit eszem fáj a hasam,fepuffadok, és érzek a hasamban egy kis dudort ami nem sérv, viszont volt UH azon semmit nem láttak, ezért kell ez a vizsgálat...(szinte egy nap fajdalomcsillapito nelkul) nem birom ki... + vagy székrekedés, vagy hasmenésem van(néha nyákos)
23. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22. - Flóra76)
2021. nov. 24. 20:16
Tőlem akkor az is kitelt volna. :)))
22. Flóra76 (válaszként erre: 21. - 71ddaa07fa)
2021. nov. 24. 20:11
A reggelit is felkértétek a szobába? :)
21. 71ddaa07fa (válaszként erre: 18. - Sütikee)
2021. nov. 24. 20:10
Nekem stabilan kiesett eddig minden alkalommal 6-7 óra. Feleségem mesélte, hogy mikor másodszorra tükröztek a rendelő pihenőjében volt egy tv. Mikor kicsit magamhoz tértem mondtam a feleségemnek, hogy akkor már aludjunk ott, majd másnap reggel hazamegyünk, mert lesz egy kézilabda meccs és én azon a tv-n azt meg is tudnám nézni.
20. Sütikee (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2021. nov. 24. 20:08
Nem altatnak, csak bódítás lesz, írta. Nem ugyanaz!
19. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 20:06

Pedig van nagyon kíméletes erre a célra való bélmosó lötty..és még az íze is türhető.

Elaltatnak. Nem fogsz érezni semmit sem. Fel kell majd húznod egy nadrágot ami a popónál ki van vágva, ezt ők adják.

Hogy meddig tart az szerintem egyéni.

Utána az őrzőben fogsz ébredni, vagy rögtön vizsgálat után ébresztenek. Utána kába leszel, így mindenképp célszerű, hogy legyen valaki veled.

Nekem 2 tükrőzésem volt. Mindkettő más. Az első után az őrzőben ébredtem magamtól, kába voltam mint aki be van rúgva, lassan tudtam lábra állni annyira nem tudtam a végtagjaimat irányítani.

a másiknál automatikusan ébresztettek és úgy toltak a megőrzőbe, itt nem voltam annyira kiütve utána. Sokkal jobb volt.

18. Sütikee (válaszként erre: 13. - 71ddaa07fa)
2021. nov. 24. 19:59

Én a mai napig mindenre emlékszem, elvileg aludnom kellett volna a vizsgálat után, ennek ellenére egy percet sem aludtam, meséltem a szobatársamnak meg szüleimnek az élményeimet,totál fel voltam dobva 😁 pedig felnőtt adag dormicumot kaptam (17 évesen).

Egy másik vizsgálat során pedig csecsemő adag seduxentől 3 napig aludtam, apám ölben vitt le a kocsihoz, három nap kimaradt teljesen. 😁

17. Sirga (válaszként erre: 15. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:57

Nyugi, nem lesz gond! Ahogy írták: szűrt leveket, teát, húsleves levét, vizet szabad - kell is - inni.

A bódítástól egészen fura érzésem volt: mintha lefolyt volna az óra a falról, stb. Én nem aludtam utána, de kellett a bódítás (korábbi tükrözés tapasztalatából tudtam, hogy nem vállalom enélkül). 5 perctől akár 50 percig is tarthat, ezek szélsőségek. Általában 10 perc alatt végeznek (én nem rendelkezem ilyen szerencsés "belsővel" ...) Utána igen kellemetlen érezni és hallgatni, ahogy távozik a levegő, de az már a végjáték.

Ne aggódj, holnap ilyenkorra túl leszel rajta! :)

16. Sütikee (válaszként erre: 15. - Eleonora23)
2021. nov. 24. 19:53

A holnapi nap már könnyebb lesz, nyugi! A vizsgálat nem fáj, ki fogod bírni, a nehezén már túl vagy! A vizsgálatnál arra gondolj, hogy kiderül, mi a gond és tudják gyógyítani. Bízd rá magad az orvosra, és fontos, hogy lazulj el.

Én végig lestem a beleimet a monitoron, tök izgi volt 😁

Tényleg, miért kell a vizsgálat? Más is volt vagy lesz?

2021. nov. 24. 19:47
Főztem egy kis teát, remélem nem lesz semmi gond! Igen amúgy az a legroszsabb hogy 10 percenkénk szaladgálok a wcre bármit csinálokfélbe kell hagynom.. már annyira rossz hogy esküszöm csak azt várom hogy túl legyek rajta, és köszi mindenkinek ❤
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook