Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vateráról rendeltem utánvéttel, és még nem jelentkezett az eladó. Lemondhatom a rendelést? fórum

Vateráról rendeltem utánvéttel, és még nem jelentkezett az eladó. Lemondhatom a rendelést? (tudásbázis kérdés)

2012. szept. 12. 10:19

Valószínűleg a vaterát nem nekem találták ki, mert én elvárom egy eladótól, hogy rendelés után reagáljon (az automatikus vaterás visszaigazoláson kívül) - tisztelet a kivételnek. És nem hinném, hogy túlreagálom, mivel a terméket nem egy hónap múlva szeretném a kezemben tartani, ha így lenne, nem rendeltem volna még meg. De köszi az infókat, volt köztük számomra hasznos is!

Üdv Mindenkinek!

2012. szept. 11. 22:51

ez a Vatera a magusok birodalma...sok igaz szo nem hallhato ottan uh felejtsd el

Mely tisztelet a kivetelnek!

17. Totesz (válaszként erre: 9. - NemethN)
2012. szept. 11. 22:09

Én már régóta vaterázok,és most én is abban a helyzetben vagyok,amiben még nem voltam. Vettem egy felsőt,megnéztem az eladónak semmifajta értékelése nincs,nem vásárolt,nem adott el még semmit.

Én aug.30.-én vettem meg a terméket,másnap írtam neki e-mailt,azóta még csak válaszra sem méltatott. Ám türelmes ember lévén,ma ismét írtam neki egy e-mailt,hogy ugyan már történjen valami. Hát kíváncsi leszek....

Úgyhogy az a két napos csúszás szeritnem bőven méltányolható. Egyébként én is többször jártam már úgy,hogy egy pár nap múlva válaszoltak nekem is a rendelésemre különböző okok miatt.

Bár már ez a majdnem két hetes csúszás miatt kezd elgurulni a gyógyszerem....

16. vikucka (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. szept. 11. 22:08

Nem sokszor ugyan, de én is rendeltem a vateráról. Megkaptam az elérhetőségeket, irtam egy egyen levelet mindenkinek:


XY. vagyok, ezt a terméket rendeltem (x termék, belinkelve az adatlap), és a postacimem.


kértem, minél előbb postára adni.


Általában 1-2 nap után jelentkeztek, válaszoltak és 1 héten belül megkaptam a terméket.


Tehát szerintem neked kell jelentkezni. (mármint a fóruminditónak) :)

2012. szept. 11. 22:03
Ha mindenki ilyen türelmetlen lenne mint te,egy eladás sem végződne jól az aukciós oldalakon.
2012. szept. 11. 21:48
szerintem is az eladónak kell jelentkeznie hogy oké, postára adta,
2012. szept. 11. 21:44

Nekem is volt, aki elég lassan jutott el oda, hogy reagáljon a levelemre, de aztán sitty-sutty meg is érkezett a csomag.

Én még várnék a helyedben, lehet tényleg csak nem volt még e-mail közelben..


Egyszer jártam úgy, hogy az eladó negatívot adott, pedig 3 levelet írtam neki két hét alatt, hogy mennyi lesz a posta.. aztán még ő volt felháborodva, hogy nem kerestem... végül a spam-ek között megtalálta a leveleket, de akkor már nem volt mit tenni, a kölcsönös negatív megmaradt. És akkor már hiába adta volna, nem kellett amit kínált.

2012. szept. 11. 21:42
Megbízhatatlan... Azért nézd meg az értesítő emailek között, hátha küldött egy automatát és csak arra vár, hogy írj neki. Én megvárom, hogy 24 órán belül írjanak nekem (mindig küld a rendszer automatikus értesítő mailt minden adatommal), ha azután nem, akkor írok nekik még egyszer. Ha nyaral vagy más baja van, az más, de ha utánvéttel rendelted, már kéne postáznia...
2012. szept. 11. 21:40

Én azt hiszem ezt tulreagalod! Azért mert 24oraja jelentkeztek nála, nem biztos, hogy ő ezt olvasta.

Mindenki aki vateran elad, álljon készenlétben az összes aukció lezárásáig?

Gondolom hamarosan jelentkezni fog!

10. Klauka_ (válaszként erre: 9. - NemethN)
2012. szept. 11. 21:33

Ha nem szeretnéd már megvenni a terméket, lemondhatod. Ha normális az eladó, akkor elfogadja, hogy meggondoltad magad, és mindketten semlegessel lezárhatjátok az üzletet.

Írd meg neki e-mailben, hogy sajnos nem tudsz tovább várni, és ha pár nap múlva sem jelentkezik, értékeld semlegesre.

2012. szept. 11. 21:01
Vasárnap este rendeltem, tegnap küldtem neki e-mailt a megadott e-mail címre. Azóta semmi. A szabályzatban azt olvastam, hogy 3 munkanapon belül kell felbennie a vevővel a kapcsolatot. Mikor először rendeltem innen - másik eladótól, másnap visszaigazolta a rendelésemet, és tájékoztatott a várható szállítási időpontról. szerintem ez a normális. És az is utánvétes volt!
2012. szept. 11. 20:50

Velem előfordult, hogy spamba tette a leveleket, és azt nem néztem meg....

Az eladónak javasolják, várjon addig, míg a vevő nem jelentkezik, ez kb. 7 nap.

Tedd meg te az első lépést.

7. memimemi (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. szept. 11. 20:50
Így van! A vevő dolga jelentkezni. Minden váaárlásom után, ahogy megkaptam az adatokat írtam vagy telefonáltam (napszaktól függően ugye), volt már olyan, hogy az eladó éppen nem volt a városban, akkor megbeszéltük, hogy mikor hívom újra a továbbiakért.
6. memimemi (válaszként erre: 1. - NemethN)
2012. szept. 11. 20:47
A megadott elérhetőségeken keresd, írj neki e-mailt, hívd telefonon, vagy küldj sms-t. Amennyiben nem jelentkezik, értékelheted negatívra a vásárlást, de ha lemondod, akkor megkapod a negatívat Te is.
5. RigoGabi (válaszként erre: 1. - NemethN)
2012. szept. 11. 20:47

Velem is volt, hogy épp elutaztam és nem is tudtam róla, hogy vásároltak Tőlem. Mikor már gép közelben voltam akkor vettem észre, hogy jó pár nap eltellt már. Amint tudtam válaszoltam és beindult az üzlet:)

Írj neki egy mailt, hogy mikor és hogyan bonyolítsátok le a pénzügyi részét vagy valami egyébb indokkal de írj neki és ha nem válaszol legalább egy hétig akkor mond le a vásárlást.Én biztos ezt tenném.

4. homern (válaszként erre: 3. - Eperke_eperke)
2012. szept. 11. 20:46

nem küld pénzt,utánvéttel rendelte!


a vevő dolga jelentkezni,én sem írok a vevőimnek,csak ha 1 héten belül nem jelentkeznek.


ha nagyon nem tudod 1-1,5 hét alatt sem telefonon sem sehogy elérni,akkor írd ezt meg a kapcsolatfelvételre.így nem lesz gond ha pl bosszúnegatívot akar adni,törölni fogják.de amúgy visszamondani nem lehet.

2012. szept. 11. 20:40

Nézd meg az eladó értékeléseit, ha van sok negatívja, akkor ne küldj neki pénzt, sok a Vaterán a szélhámos csaló. Amúgy lehet megbízható is, lehet, hogy épp elutazott vagy nagyon elfoglalt szegény pára :)

Küldj a megadott tel számra neki egy sms-t.

2. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - NemethN)
2012. szept. 11. 20:37

Mennyi ideje nem jelentkezett ?


A Vatera megküldte neked az elérhetőségét, te miért nem jelentkeztél?


Ha lemondod, megkapod a negatívot.

2012. szept. 11. 20:36
Vateráról rendeltem utánvéttel, és még nem jelentkezett az eladó. Lemondhatom a rendelést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook