Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vashiány mit okoz? fórum

Vashiány mit okoz? (beszélgetős fórum)


28. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. júl. 29. 05:00

Voltál dokinal, mitmondott?

Jobban vagy?

2022. júl. 29. 03:07
Tulzott pajzsmirigy mukodese is okozhatja e/ezt.
26. R75 (válaszként erre: 24. - Soufflet)
2022. jún. 16. 08:23
Ohh, hát az nem szerencsés, sajnálom.
25. Soufflet (válaszként erre: 21. - Sirga)
2022. jún. 16. 02:35

Az oreganyamaim (igen, mindketto) kuzott ilyennel, de egyiknel volt sulyos. O reg korabban vert kapott.

A rez is segit beepulni, kolloid formaban elerheto, es persze kerdezd meg az orvosod.

24. Soufflet (válaszként erre: 7. - R75)
2022. jún. 16. 02:26

Nekem van hozza egy rozaceam.

Ep par napja tkt kaka volt, hogy par ora kimentem a napra, es leegtem, masnap meg mindenki btatott miert vagy ilyen piros?

Mert egy qrva vampir vagyok, aki szinte soha nem jar a napfenyben, es hiaba kenem az 50-es napdenyvedovel magam orankent. Igy is leegtem.

23. Soufflet (válaszként erre: 6. - Csillagszem38)
2022. jún. 16. 02:20

Olyan, mint az enyem volt.

Alacsony vernyomas, nagyon alacsony vas.

Ha hozza elkezdtem tusszogni/kohogni a pollenallergaiam miatt, Naha elajultam.

22. Soufflet (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 16. 02:17

En gyanakszokszom, hogy megint alacsony nalam.

Allandoan hulla faradt vagyok. Orokotem a nagymamitol.


Es mar a szam is kezt mindig fehernek kinezni.

21. Sirga (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 15:42

Nagyon hasonlóak a tüneteim, 14 éve vizsgálják, hogy mi okoz vashiányt. Illetve a szokásos hajhullás, körömgyengeség, meg a szokásos. Időnként olyan fokú gyengeséget érzek, hogy remegnek a lábaim. (Sosem voltam ájulós.)

Semmi eltérést nem találtak, akárhogy és akárhányszor vizsgáltak. Ha a napi vasszükséglet 20-szorosát szedem 2 hónapig, akkor kb. 1 hétig jó az eredményem. Pár hónapja lemondtam róla, hogy valaha is választ kapjak a miértre. A dokik ehhez nem elég elhivatottak. :/

20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 14:52
Biztos, hogy nem amiatt lett most rossz értéked, mert menstruáltál, ez egy hosszabb folyamat miatt alakult ki. A maltofer jó, lányom még akkor szedte mikor receptes volt. De nem mindenki szereti, illetve szerintem mielőtt elkezded szedni, egyeztess az orvossal, vagyis vard meg mit javasol, lehet nem ezt javasolja neked a vérképed alapján.
19. Hgyumra (válaszként erre: 18. - Alnisa)
2022. jún. 15. 14:28

Nekem talán egyszer lett eddig nézve. De ahogy nézem a többi érték is rossz úgyhogy ez nem az egyszeri erős havi lesz.

Holnap várom mire jutok az orvossal

Szedni fogok,most vettem ezt a maltofert .

18. Alnisa (válaszként erre: 17. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 13:50

Könnyen lehet.

De mire a szervezetek 2 mensi között feltornázná a szintet, újra vérzel és oda a munka. Ezért érdemes vasat szedni ha alacsony.

Én szerencsés vagyok, mert pl még terhesség alatt is mindig jó volta ma vasam. Egyedül tini koromban volt egy nyár amikor gond volt vele.

17. Hgyumra (válaszként erre: 15. - Alnisa)
2022. jún. 15. 13:37

Eszem mindent igen.

Mondjuk most mérés előtt egy hétig erős mensim volt .

Akkor lehet csak ezért alacsonyabb??

2022. jún. 15. 13:23
A depresszió, pánik, szorongás nem a vashiánytól van és ha jók a pm leleteid, akkor más lesz. Valszeg nem szervi, hanem inkább lelki dolog lesz. Más típusú orvost keress fel!
15. Alnisa (válaszként erre: 14. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 13:08

Eszel húsokat? Illetve glutént? Mert ezeket ha nem fogyasztod, alakulhat ki vashiány, b vitamin hiány.


Menstruáció milyen? Mert ügye még a nagy vérveszteség szokott lenni a ludas nők esetében.

14. Hgyumra (válaszként erre: 11. - Alnisa)
2022. jún. 15. 12:59
IR vagyok évek óta Merckformint szedek
13. Hgyumra (válaszként erre: 12. - Alnisa)
2022. jún. 15. 12:58

Nem voltam.

Vagyis beteg voltam de negatív volt minden teszt és ezek a dolgok már előtte kezdődtek.

12. Alnisa (válaszként erre: 10. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 12:18

Tényleg jó!

Tudom lehet mumus leszek, de kaptál oltást vagy voltál Covidos? Mert pl sok embernél szorongásos tüneteket okoz vagy felerősíti azokat.

Persze vashiányt talán nem okoz, de a vashiánytól meg nem szorongunk.

11. Alnisa (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 12:16

Szedsz valamire még gyógyszert?

Mert nekem pl a pulzus csökkentő csinált olyan szintű fáradtságot, hogy csak lestem, de idő kellett illetve egy véletlen, hogy rájöttem attól van (elfelejtettem bevenni a gyógyszert...).

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha szedsz más gyógyszert arra is érdemes ránézni, hogy milyen mellékhatásai lehetnek.


Nekem utoljára tini koromban volt vashiányom, akkor sokat szédültem és ájuldoztam.

10. Hgyumra (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. jún. 15. 12:16

Ft3 5,29 3,8-6

Ft4 11,32 7-16,8


Tsh 1,4

Atpo 8

9. Alnisa (válaszként erre: 4. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 12:12
Mi az, hogy tökéletes? Sajnos a referencia tartomány nem mérvadó a TSh tekintetében. 1-2 között ideális az érték. De pl a ref.tartomány 4-ig van.......
8. Hgyumra (válaszként erre: 7. - R75)
2022. jún. 15. 11:51

Te szegény 😞

Ez a sápadtság,kevés az oxigén az nekem is van.


Lehet a többi nem miatt van,majd látom mit mond az orvos

7. R75 (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 11:44

Rengeteget ájultam gyerekkoromban... de össze-vissza szedtem a vasat. Most felnőttként figyelek rá, jobban is vagyok (én kompletten vérszegény vagyok), de pl futásnál kevés az oxigén.. hamarabb elfáradok... lassulok...

rettentő sápadt tudok lenni... meg talán fáradékonyság... de nekem kb. ennyi..


"szorongás, félelmek, kedvetlensèg,csak vonszolom magam,ideges vagyok ,ingerült."

ezek vannak nekem is, de ezt én az élethelyzetem miatt gondolom, nem vashiány miatt, mivel az utóbbi pár hónapban van csak ez... előtte sosem volt.. mármint kb. 40évig :)

6. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 11:27

Szuper! Ez jó!


Lányomnak volt évekig vashiánya, véletlen derült ki. Fáradékony volt, és ÁLLANDÓAN szédült, volt, hogy el is ájult. Akkor múlt el neki mikor elkezdte rendesen szedni a vastablettát és pár hónap múlva rendeződtek a vasraktárai. Azóta is szedi és évente viszem laborba. (20 éves, de még most is nekem kell vinnem.. :DDD)


Ha alacsony vérnyomás társul hozzá, az még rosszabb.

5. Hgyumra (válaszként erre: 2. - Scherlock)
2022. jún. 15. 11:21
Ohh, köszönöm!
4. Hgyumra (válaszként erre: 3. - Csillagszem38)
2022. jún. 15. 11:20

Természetesen!

Tsh t3 t4 atpo

Minden tökéletes

3. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 15. 11:19
Ezek inkább pajzsmirigyprobléma tüneteinek tűnnek. Pajzsmirigyhormonokat nézettél?
2022. jún. 15. 11:13

[link]



Szívesen!

2022. jún. 15. 11:10

Nagyon sok tünetem van : fáradtság, szorongás, félelmek, kedvetlensèg,csak vonszolom magam,ideges vagyok ,ingerült.

Olvastam valahol hogy ezeket okozhatja vashiány.

Elmentem Synlab megnézetni és valóban alacsony.

Holnap megyek háziorvoshoz,de gondoltam itt beszélgethetnènk erről .

Kinek milyen tüneteket okozott ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook