Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Várni a házasságig? fórum

Várni a házasságig? (beszélgetős fórum)


37. Epresturmix (válaszként erre: 35. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:59
Innentől okafogyottâ vált ez a fórum.
36. globus (válaszként erre: 28. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:57
Nem látok elfogadható indokot, amiért házasságban jobb, értékesebb lenne a szex, mint előtte. Élményeket az életben kell megélni, függetlenül attól, hogy miről van papírunk, vagy nincs... hány olyan házasságról tudunk, ami tündérmesének indult és horror lett belőle, mások sosem házasodtak és 40 éve együtt vannak. Jó érzés, ha össze lehet házasodni, ez nálatok úgyis megtörténik, nincs miért önmegtartóztatást gyakorolni. Ha nem házasodnátok, akkor sem.
35. miegymas (válaszként erre: 32. - Gyöngy:))
2020. máj. 4. 18:56

Köszönjük szépen! :)

Igen azt látom, hát úgy látszik nem mindennapi egy felfogás, mondjuk én is eddig csak vallásos indokot láttam az "abbahagyásra", de nem baj mert mindenki más és ez így van jól. Mindenki azt kell megtalálja ami neki a legjobb.

34. NomNom (válaszként erre: 27. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:55

Na de ehhez miért kell bárki tapasztalata, ezt sem értem. 🤷

Hiszen így döntöttél, a párod támogat benne akkor hajrá. Aztán ha mégsem megy nincs vesztenivalótok. Nem...?

Ilyen embert/párt nem fogsz találni.

33. szőkelédi (válaszként erre: 28. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:54
Leírnád az indokaid? Hátha arról lesz véleményünk.
32. gyöngy:) (válaszként erre: 27. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:53

Ha arra vársz, hogy kinek volt ilyen tapasztalata, akkor nem nagyon fogsz válaszokat kapni.

De, ha nektek megéri akkor ámen, legyen szerencsétek és legyetek boldogak!

31. szőkelédi (válaszként erre: 26. - NomNom)
2020. máj. 4. 18:52
Én sem hallottam még ilyenről. Az más ,hogy várnak az esküvőig,de itt már megtörtént.
30. miegymas (válaszként erre: 24. - Gyöngy:))
2020. máj. 4. 18:51

Igény, igen persze hogy van, de nálunk olyan a helyzet hogy tudjuk, sokkal jobb lenne úgy, ha már nem lakunk külön, és sok apró indok van még.

Ő úgy van vele, hogy bármiben mellettem áll és mikor mondtam neki indokokat volt egy kettő apróbb amit nem érzett át, de a fő indokokon elgondolkodott és teljesen egyetért, úgyhogy egy hullámhosszon vagyunk.

2020. máj. 4. 18:50

Persze értem a mondanivalód lényegét,de úgy tűnik,nem tudunk tapasztalatot cserélni. Talán a legjobban arra hasonlít ,mikor a pasi elment katonának. De az ugye kényszer volt,meg ahhoz meg túl fiatal vagy ,hogy tudnád mit akarok mondani.

Még a mi időnkben volt katonaság .

De még az ismeretségi körömben sem volt ilyen.

28. miegymas (válaszként erre: 26. - NomNom)
2020. máj. 4. 18:48
Csak hogy nem ez az egyetlen indok. Szerintem megéri várni, persze hogy nem könnyű, de megéri szerintem.
27. miegymas (válaszként erre: 20. - NomNom)
2020. máj. 4. 18:46

Az a kérdés hogy kinek volt ilyen tapasztalata!

És köszönöm ez egy jó tipp! Folyamatosan kommunikálunk erről a témáról is, pont ezért hogy ne legyen semmi konfliktus.

26. NomNom (válaszként erre: 23. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:45
Így még rosszabb... 18 évesen engem is frusztrált, hogy otthon lakik mindkettőnk, de nem lett volna az a földi erő vagy felsőbb hatalom ami rábírt volna, hogy abbahagyjam. 😅
25. miegymas (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2020. máj. 4. 18:43
Na, ez egy jó kérdés, azért mert akkor még más volt a fejünkben, mást gondoltunk. Változik az ember gondolkodása.
24. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:43

Nincs olyan helyetek ahol nyugodtan tudnátok megélni a testi örömöket? Ezt sem értem. Mert minden megoldható. A védekezés is. Nem igazán értem az indokaidat.

Az sem lesz jó, ha majd a házasságban derül ki, hogy szexuálisan mégsem passzoltok egymáshoz.

Egy egészséges 18 évesnek igénye kellene legyen a szexuális életre, ráadásul pont azzal akit társának akar. A fiú is így gondolkodik?

23. miegymas (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2020. máj. 4. 18:42

Látom már mi a gond. Ki beszélt itt olyanról hogy nem jó a szex? Igazad van. Ha rossz lenne és úgy gondolnám azt, hogy a házasságban majd jó lesz, hát tényleg nem lenne valami jó a felfogásom.

Viszont semmi köze ennek a szex minőségéhez. Ha az lenne a gond akkor nem abbahagynánk, hanem próbálnánk változtatni rajta.

Kérlek nézd most már ilyen szemmel a dolgot.

22. Bless the child (válaszként erre: 21. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:40
Akkor mégis miért bújtatok össze? Nekem még mindig nem áll össze a kép
21. miegymas (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
2020. máj. 4. 18:36

Igen, azt látom hogy nem nagyon érti meg senki. Én nem csak arra gondolok hogy most milyen jó s szex, nem bírom ki nélküle stb. Nem. Egyszerűen, de ezt írtam is hogy szeretnénk egy olyan közegben megélni, ahol már együtt élünk, nem kell aggódni a várandósságtól és még csomó apróbb indok.

A fő kérdés arra irányult, hogy kinek van ezzel tapasztalata.

20. NomNom (válaszként erre: 17. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:34

De ha ennyire határozott a véleményed akkor mi a kérdés? Próbáljátok ki és ha mégsem megy addig várni akkor sincs már semmi mert megtörtént a dolog ugye.

Ilyen kijelentést tenni, hogy házasságig nem csináljuk szerintem butaság mert egészséges tinédzserek (és idősebbek is) vágynak a testi szerelemre is. Pláne ha érzelmileg, testileg, lelkileg minden passzol köztük.

Mondom próbálni lehet ha mindketten így akarjátok, csak ha az egyikőtök netán elgyengülne be ebből legyen konfliktus.

19. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:33

Normális szexualitással rendelkező ember nem hagyja abba önkéntesen a sexet x évre.. Max ha asszexuális. Nem jó a partner.

Egy kapcsolatban főleg az elején mikor tombolnak a hormonok a rózsaszín köd,ha nem az minden vágyad, hogy a partnered élvezhesd testileg lelkileg akkor ott gondok vannak.

Ha már most nem működik miből gondolod, hogy majd egy "papír" egy státusz változtat ezen?

Egy kapcsolatban fontos a sex, a szexualitás, sok más dolog mellett persze, főleg az, hogy egy frekvencián rezegjetek. Én nem hiszem, hogy kedves párod hosszú ideig fog az oldaladon maradni sex nélkül.

Pont ez az agyon ideológizált gondolatod miatt írtam, hogy gyerek vagy még fejben.

18. szőkelédi (válaszként erre: 14. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:30
Természetesen ez így van. Sajnos nem tudok véleményt mondani ,nem voltam még így. Különben várhattam volna 11 évet.
17. miegymas (válaszként erre: 13. - Vivo44)
2020. máj. 4. 18:27

Ahha. Szóval nem voltak elég konkrétak, vagy nyomósak az indokaim. Egyszerűen én úgy érzem, hogy nekünk így később jobb lenne, mert most még nem tudjuk olyan szabadon megélni, úgy érzem hiába mondanék most még több indokot mint amiket leírtam.

Természetesen nagyon jó, nem erről van szó, hanem arról hogy rájöttünk, a házasság és együttélés az a közeg, ahol ezt meg szeretnénk élni. Amúgy ha nem érzed át, nekem ezzel semmi problémám nincs, de sokat gondolkodtam rajta.

16. gyöngy:) (válaszként erre: 10. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:17

Nem nagyon találsz itt olyat szerintem, akiknek tapasztalatuk van abban, hogy elkezdek szexelni, majd abbahagyom a házasságig.

Ez elég értelmezhetetlen.

Ha valaki elkezdi és szexuálisan megfelelő neki a partner, az nem fogja abbahagyni.

15. vivo44 (válaszként erre: 11. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:16
De te már ezt szó szerint "elba***tad"! Nem vártál az esküvőig. Most akkor valójában meg már minek? Én még olyan pasival (szerencsére) sosem taláűlkoztam, akivel megtörtént és utána azt mondta volna, hogy NEM, most hónapokig hanyagoljuk. Az egyszerűen nem normális, mert a kielégületlenség, előbb utóbb feszültséget eredményez. Egy kapcsolat nem csak közös lakásról szól, vagy összejárásról, hanem testi kontaktusról is vérmérséklettől függően.
14. miegymas (válaszként erre: 9. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 18:16
Inkább annak mondanám, hogy gondolok a jövőnkre, de nem mindenkinek ugyanaz a jó, mindenki úgy csinálja ahogy az ő kapcsolatának és nézőpontjának a legjobb. :)
13. vivo44 (válaszként erre: 10. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:13

Butaság amit írsz, bocsi!

Ha abbahagyod, akkor nincsen vágyad rá.

Ha abbahagyod, miért is teszed, ha nem vallási okból? Csak azért, hogy nehogy olyan legyen anyóséknál az ágy? Hát vigyázzatok jobban.

Olyan bolondot szerintem nem találsz, aki csinálta, majd abbahagyta, mert....isten tudja miért, mert logikátlan amit írsz. Ha jó, nem akarja az ember abbagyni, ha nem olyan jó, akkor meg nem lesz házasság.

12. miegymas (válaszként erre: 6. - Auróra2010)
2020. máj. 4. 18:12
Igen, a házasságkötésig. Elnézést hogyha ez nem volt egyértelmű.
11. miegymas (válaszként erre: 5. - Vivo44)
2020. máj. 4. 18:11
Azért nyitottam a fórumot mert tapasztalatokra/véleményekre vagyok kíváncsi, attól hogy az ember már volt együtt a párjával attól még dönthetnek úgy hogy mostantól várnak az esküvőig.
10. miegymas (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2020. máj. 4. 18:09

Kérlek ne írjátok hogy az élet nem habostorta, nem most szöktem a mesebeli kastélyból. Nem hoztam volna egy ilyen döntést, hogyha nem gondolnék a jövőmre és mindent rózsaszínben látnék, ez a kérdés pont nem arra utal szerintem. Nem azért teszem, mert hogyha most várok akkor majd minden happy és tökéletes lesz a házasságban.

Sajnálom hogy zagyvaságnak érzed ahogy és amit írtam. Pedig a kér(d)ésem konkrét volt.

Az, hogy saját tapasztalatra lennék kíváncsi, különösen azoknál, akik már voltak együtt de abbahagyták, hogy a házasságra tartogassák. Ezek után leírtam röviden a nézőpontomat, hogy lássátok, mi illetve mik az indokok.

9. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Miegymas)
2020. máj. 4. 18:07

Pedig eléggé vallásos indok szerintem.

A többi részét még emésztenem kell.

2020. máj. 4. 18:05
Annyira nem tudom ezt értelmezni, elolvasom még egyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook