Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Várni a házasságig? fórum

Várni a házasságig? (beszélgetős fórum)


97. szőkelédi (válaszként erre: 94. - 60458c31c7)
2020. máj. 4. 23:08

Nem tudom...nekem a vallás arról szólt ,hogy kötelező mise , elsőáldozás, bérmálás,gyónás, megfélemlítés stb .

Ha tetszett,ha nem kötelező volt .


Hiszem,hogy a Jóisten mindig megsegített,de nem a vallásos Isten amibe felnőttem.

96. 60458c31c7 (válaszként erre: 92. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 23:04
Engem 14-éves koromban erőszakolt meg valaki, hagytam, sajnos nem tudtam hogyan tudnék neki segíteni. -:DDDDD
95. miegymas (válaszként erre: 88. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 23:04
Értem amit mondasz. Ez tényleg csak akkor működhet, hogyha mindkét fél egyetért és egy hullámhosszon vannak. De ezt írtam is, hogy nálunk megvan, és azt is hogy maximálisan mellettem van, plusz ismerem ebben, hogy nem csak azért mondja hogy mondjon valamit. :)
94. 60458c31c7 (válaszként erre: 92. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 23:02

Nem vagyok vallásos, de nagyon sokszor hallottam a kifejezést miszerint "ember tervez, Isten végez".

Egyet értek vele, ha van Isten, ha nincs.

93. szőkelédi (válaszként erre: 92. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 22:59
*Biztos *
92. szőkelédi (válaszként erre: 89. - 60458c31c7)
2020. máj. 4. 22:59

Biutos mi is így gondoltuk 18 évesen.


Csak mindig valaki/valami közbeszólt...

91. globus (válaszként erre: 87. - Miegymas)
2020. máj. 4. 22:57
Hát...egy kalap szerencsét! Az is kell hozzá.
2020. máj. 4. 22:55

Most jutott eszembe!

Anyám szavajárása volt mindig : "Én olyan tisztességes voltam ,hogy apád 3 évig csak kezét csókolt"

Aztán a bátyám elmesélte ,hogy Kunfehértón nyaraltak,az összes fagyit meg lángost megette mert mindig elküldte apukám hol ezért ,hol azért,csak ne legyen útban .😝 😆 Nem egy apánk volt ,akkor még anyám nem volt a felesége.

Ne érts félre,nem céloztam rád,csak eszembe jutott így a "nincs szex házasságig" témáról.

89. 60458c31c7 (válaszként erre: 87. - Miegymas)
2020. máj. 4. 22:54

Minden rendben.

A múltat megéltük.

Itt vagyunk a jelenben is.

A jövőnk pedig egy álom. Lehet hogy itt leszünk, lehet hogy nem. Az életünk egy pillanat töredéke alatt változhat, és meg is szűnhet.

Sajnos volt benne részem.

88. szőkelédi (válaszként erre: 87. - Miegymas)
2020. máj. 4. 22:46

Hát ...szóval 2-3 év múlva szeretnél újra szexelni vele,házasság után ?


Vajon a fiú hogy fogadja? 2 fiam van ,nem hiszem ,hogy várnának ennyit egy lányra . Nem azért mert nem szeretik őket ,de azért már nem a középkorban élünk .

Ez egyfajta zsarolás,ha ezért elhagyja a lányt ...de a lány nem engedi magát akkor hol az őszinte szeretet?

Mindegy nekem ez magas ,legyen szerencséd a fiúval .

2020. máj. 4. 22:27

Kedves mindenki aki eddig ide írt!

Több mindent is kikombináltatok, ahogy látom. Értem hogy nem értitek és ezért vagy nem mondtam igazat, mert közben mélyen vallásos vagyok, kamu, vagy tesztelés (ezt nem is értettem először hogy mire akar utalni), vagy éppen a szakdolgozatomat írom így gimnázium 11.osztályban, hát nem lenne rossz, de még nem ott tartok.

De megértem, persze, mindenki a saját szájíze/nézőpontja szerint veszi a dolgokat, én is így vagyok ezzel, ezért megértelek benneteket.

Látom hiányosak voltak az indokaim, megpróbálom hát leírni őket, bár tudom hogy nehéz egy másik ember fejébe látni, mert nem ismertek, meg amúgy is. De megpróbálom hogy jobban megértsétek, hogyha érdekel titeket.

Ezek személyes indokok, tudom hogy nem mindenkinek ez lesz a jó, konkrétan magunkra vonatkoztatok mindent és kívánom hogy mindenki azt találja meg, ami neki a legjobb.


1.Így nem tudjuk szabadon elengedni magunkat hogy tudjuk, hogy van otthon valaki, olyan szinte nincs hogy egyedül legyünk, mert mind a kettőnk szülei otthonról dolgoznak. Hogyha meg az lenne, hogy mondjuk tényleg csak akkor vagyunk együtt, amikor nincs otthon senki, akkor mindent próbálnánk belesűriteni abba a ritka alkalomba és arra készülnénk, gondolnánk mindig. Ez nem egy szabadon kialakuló dolog így nekünk.


2.Ehhez tartozik, hogy feszültek is vagyunk néha hogyha halljuk hogy nyílik az ajtó valahol, meg egyszerűen furcsa mindig a szülői házban ahol hallhatnak stb. Olyan mintha csak a felszín alatt, titokban csinálnánk.


3.Ha összeházasodunk, ergó együtt lakunk, van egy olyan közege, mint egy fészek, - nekem ez a megfogalmazás tetszik legjobban - ahol van egy közös tér, egy olyan atmoszféra ahol ez nyugodtan gátlások nélkül ki tud bontakozni.


4. Az utóbbi időben átértékelődött bennem a szexualitás. Azért is nem voltak ezek a dolgok így régebben az eszemben.

Ha már van ez a közeg, ahol majd új életet hozunk létre, akkor nem kell félni a várandósságtól, hanem csak áldásként lehet tekinteni rá és én egy pillanatig sem szeretnék már úgy gondolni rá, mint negatívumra. Mert persze, mindig védekeztünk, mindig vigyáztunk, de az esély akkor is ott van, viszont házasságban, még ha nem is volt tervben, akkor sincs olyan idegeskedés, mert már van egy közös otthonunk és saját keresetünk.


5. Stabilabb alapok. Mióta mellőzzük ezt a fajta kapcsolatot, azóta sokkal több módon fejezzük ki a szeretetünket, mert ugye az ember helyettesíti. Előtte észre sem vettük, mert a szeretkezésnek olyan érzelmi töltete van, ami miatt olyan érzésed van hogy nagy szeretetet kaptál és ez így is van, persze, viszont vannak olyan részei az életnek mikor nem tudtok szexelni, várandósság, vagy időskor, vagy mikor sokat vagyunk másokkal…milyen jó ha kialakít az ember egy csomóféle szeretet kifejezésmódot, hogy később is legyen mihez nyúlnia, akkor is ha bejön a testi kapcsolat (nálunk ugye újra.) Mert az intimitásnak tényleg ezernyi foka van.


6. Barátság. Egy párkapcsolatnak vagy házasságnak is része a barátság szerintem. Nálunk most azt vettem észre, sokkal erősebb lett ez a baráti kötelék, hogy sokkal kevésbé "tekintünk egymásra szexuálisan". És hogyha most kialakul, akkor ez később is meg fog maradni mikor újra előjön a szexualitás.


7. Társaságibb lények lettünk. Mivel eddig nagy volt az igényünk hogy kettesben legyünk, elvonultunk, magunknak valóak lettünk úgy, hogy ha több ideig voltunk mások társaságában, már nagyon szerettünk volna egyedül lenni mi ketten, de tudtuk hogy nem nagyon lehet. Szóval ebből is éreztem hogy mennyivel jobb amikor együtt éltek, és ezt mindig van lehetőségetek megélni, és ezt az időszakot így még arra fordítjuk inkább, hogy többet legyünk közöségben. (Persze felnőttkorunkban is, csak vannak dolgok amiket az ember jobb ha már most kialakít hogy legyen hova visszanyúlnia később.)


8. Ezek miatt is úgy érzem, mintha korábbra hoztuk volna ezt az egészet, mint ahogy tényleg jó lenne nekünk. És itt nem magának a szeretkezésnek a minőségére gondolok, jaj dehogy láttam írtátok többen, hanem az egész vele járó érzelmi változásra és úgy érezzük, nekünk egy későbbi közegbe való.


9. Hagyjuk még magunkat gyereknek lenni. Erre is nemrég gondoltam, igazából ez is az alapokról szól, arról hogy egy életen át tartó kapcsolatot szeretnénk és itt nem az a lényeg hogy" kiéljük a vágyainkat" először is, hanem hogy stabil alapot teremtsünk és mondtam, hogy mennyi ilyen bejött mióta várunk. És ezt látjuk, és a tudat hogy még előttünk az egész élet, hogy szeretkezhetünk amikor csak akarunk, ez olyan szép érzés és ahhoz képest nem tűnik soknak ez az időszak, amíg még más építő dolgokat hozunk be és azokkal foglalkozunk.


Egyszerűen ahogy beleláttunk a szexualitásba, elkezdett megváltozni a nézetünk és én egy gyönyörű dolognak tartom két ember között, de inkább egy adott közegben, ami nem kell hogy a házasság legyen, a lényeg hogy mindkét fél érezze hogy így a legjobb.


Közben volt még egy csomó komment, amiknél remélem eloszlattam a ködöt, a többire megpróbálok itt válaszolni egyben:


Az egyik hogy 12 éves korunk óta ismerjük egymást a párommal, először 4 hónapja voltunk együtt, utána volt hogy 1 hónapig nem tudtunk, és 2-3 év múlva szeretnénk összeházasodni.


Nagyon szeretem a pszichológiát ez tény, de írtam hogy gimis vagyok, tehát könyveket olvasok vagy előadást hallgatok, való életben próbálok odafigyelni, fejleszteni magam, az emberi agyműködés és lélek mindig is érdekelt, de dolgozatot még nem írtam belőle :D


Tényleg egy hegyen lakunk egy tanyán, az erdő mellett sok állattal, de ennek nem sok köze van ehhez az íráshoz. :)


Párommal egy hullámhosszon vagyunk, egyetértett az indokokkal és ő is igazából így érzi/gondolja, de hogyha valaki ilyen miatt elhagy, akkor az nem is szeretett igazán. Csak azért elhagyni, mert már nagyon bizsereg neki ott lent, hát…egy életre szóló kapcsolatnál nem az a lényeg hogy mikor kaphatod már meg a másikat és elhagyod emiatt, akkor ott nem a (nem)szex volt a probléma, mi van akkor ha babát vártok? Az is egy komoly ok hogyha a nő nem szeretne szexelni, mégsem hagyja ott a nőt, mert ez valami sokkal többről szól.

86. vivo44 (válaszként erre: 85. - Epresturmix)
2020. máj. 4. 21:39

Elképzeltem a helyzetet, számomra, aki nem élte át inkább vicces:-)

Lehet a fórumnyitónak is a baja: Ne legyen inkább semmi, ameddig apósjelölt a fülembe horkol:-)

85. Epresturmix (válaszként erre: 83. - Vivo44)
2020. máj. 4. 21:37
Örülök. :) Én akkor nem tudtam. Lelombozó volt. Alig vártuk, hogy hazamehessünk. Kettesben azért más. Bár azzal is volt egyszer problémánk. Vagyis nekem. A kolléganőm lakott alattunk. Másnap mindenkinek elmondta, hogy egész éjjel hangosan csináltuk. Mindenki mosolygott meg kacsintott aznap rám. Nem voltam rá büszke.
84. Epresturmix (válaszként erre: 82. - Globus)
2020. máj. 4. 21:24
Hú tudnám folytatni pedig. Voltak pancser estêink. :)
83. vivo44 (válaszként erre: 81. - Epresturmix)
2020. máj. 4. 21:24

Bocsi, de te bolond vagy:-))))

Legalább óriásit nevettem!

82. globus (válaszként erre: 81. - Epresturmix)
2020. máj. 4. 21:12
Potyogtak a könnyeim, míg ezt hangosan felolvastam 🤣🤣🤣
81. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Miegymas)
2020. máj. 4. 21:07
A közeget megértem mondjuk. Nemrég nagyszülőkhöz kényszerültünk lakni felújítás miatt. Hát az a két hónap nem a fényes nemi életünkről szólt. Néha beleköhögött" vagy "belehorkolt" a papa a nappaliból az esetbe. De csináltuk úgy is, hogy volt vendég a szobában a másik ágyon. Hát éppen akkor ment ki amikor végeztünk. Szóval szerintünk fent volt végig. Jajj nem jó. :)
80. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Miegymas)
2020. máj. 4. 20:59

Nézem nézem.. De nem látom.

Mondvacsinált kifogásokat gyártassz.

Holott igazából csak gátlásaid vannak amiket nem tudsz levetni.

Azt hiszed ez majd a papírtól megváltozik. Nem fog. Mert ez nem ezen múlik.

Szerinted anyósék nem voltak fiatalok? Szerinted nem vágják, hogy sexeltetek?

Ami 1 biztos. Nincs 18 éves pasi aki Neked a házasságig fog várni, hogy újra megkaphasson.

Nem az őskorban vagyunk.

Szíved joga akkor és azzal sexelni akivel akarsz. De ne legyenek olyan hiú ábrándjaid, hogy a párod kitart melletted x.évig sex nélkül és majd hopp megkéri a kezed. Nem fogja.

79. Epresturmix (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2020. máj. 4. 20:51

Buszon vagyok és vinnyogva röhögök a maszkom alatt. 🤦‍♀️😁😁😁😁😁

Találkoznunk kell! Ez már biztos!

78. 60458c31c7 (válaszként erre: 77. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 20:46

Ismerem a helyzetet, mert én ugyanúgy jártam.

18-éves voltam amikor az első született.

77. szőkelédi (válaszként erre: 75. - 60458c31c7)
2020. máj. 4. 20:42

Nem ! Várnak ...

Végülis ráérnek,fiatalok még. Lehet nekem is várni kellett volna az első után. De én ráb@sztam mert elsőre összejött a gyerek 😁

Nem ártatlanul vonultam volna oltár elé.

76. szőkelédi (válaszként erre: 56. - Kisj)
2020. máj. 4. 20:39

Ugyanmár! Itt a református lelkész egyben a polgi,és még szeretője is van 😝

Volt egy asszony aki kileste őket, lefotózta ,aztán falugyűlésen lobogtatta a fotókat. Jó nagy cirkusz lett belőle 👍

Fiatalokkal nem foglalkoznak.

75. 60458c31c7 (válaszként erre: 74. - Szőkelédi)
2020. máj. 4. 20:38

Hjjjjjja, hát a szünet az más.

Tehát akkor csak éheztetik magukat.

Vagy egymást?

74. szőkelédi (válaszként erre: 72. - 60458c31c7)
2020. máj. 4. 20:35
De már kipróbálta! Csak szünetet szeretnének.
73. szőkelédi (válaszként erre: 61. - Bless the child)
2020. máj. 4. 20:34

Jaaa..😆én a hozzászólásait néztem. Nem szokásom nyomozni senki után ,de ilyen fórum láttán érdekel , milyen ember lehet.

Ugyanis még mindig nem értem ,mire jó a szünet.

2020. máj. 4. 20:18

Nem szabad.

Szó sem lehet róla. Ki kell próbálni.

Mert ha az nem működik, én garantálom hogy semmi más sem fog.

71. Bless the child (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2020. máj. 4. 20:17

Fincsi, te is voltál friss pipi😂

Az első benyomás után mindig vártuk már a következőt😂

70. gyöngy:) (válaszként erre: 67. - Vivo44)
2020. máj. 4. 20:17
Remélem kapok dedikált példányt!:)
69. NomNom (válaszként erre: 62. - Vivo44)
2020. máj. 4. 20:17
Szerintem egy fiatal lány is. De csak magamból indulok ki.:DD
68. Bless the child (válaszként erre: 65. - Gyöngy:))
2020. máj. 4. 20:16
De 18 évesen már férjhez akar menni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook