Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várjak még egy évet a babával? fórum

Várjak még egy évet a babával? (beszélgetős fórum)


17. nikletty (válaszként erre: 13. - Nórika81)
2009. nov. 27. 18:57

dehogy nem!

simán be lehetne perelni!

Hisz interjún sem lehetne megkérdezni, de mégis megteszik...tőlem is megkérdezték anno... én őszinte voltam, és szerencsém volt... nagyon cég függő...

16. 89b99f816e (válaszként erre: 14. - Nórika81)
2009. nov. 27. 15:36
Lehet, hogy ő valójában nem konkrétan karrierre gondolt, hanem lehet, hogy kapott valami jó munkalehetőséget; csak ő így fogalmazta meg.
15. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 13. - Nórika81)
2009. nov. 27. 15:31

mint a sz...

dehogy nem, de én ehez kicsi vagyok

2009. nov. 27. 15:20

Amúgy sziasztok!

Én is bozontkával és niklettyvel értek egyet. Egy év alatt nem lehet karriert csinálni! Ha pedig babát szertnétek, akkor ne várjatok, hanem hajrá, mert lehet az is, hogy csak fél év, vagy 1 év múlva jön. Én sokáig nem éreztem úgy, hogy itt az ideje, viszont mikor eldöntöttük, hogy mostmár jöhet, akkor persze nem jött, lassan 1 éve próbálkozunk. Most már bánom, hogy nem hamarabb kezdtünk bele, dehát ki tudja előre, kinek mit hoz a sors!

13. nórika81 (válaszként erre: 12. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 27. 15:16

Azta ez milyen durva!!!

És ez nem sérti a személyiségi jogokat???

12. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2009. nov. 27. 14:49

sajnos vannak manapság olyan cégek ahol aláíratják a dolgozóval, hogy 5 évig nem vállal gyereket

vagy nekem terhességi tesztet kellett csinálnom, vagyis pisilni kellett és a szemem láttára csinálták meg a tesztet

hát köpni nyelni nem tudtam

2009. nov. 27. 14:44

Sziasztok

Én bozontkával értek egyet.

Bár sok minden nem tudunk: kapcsolat mennyire idős, milyen feltételek adottak (lakás), és hogy kapj juttatások legalább 1év munkaviszony kell. Nem tudom most kezded-e a munkát, vagy csak munkátváltanál???


És szóval igen, egyáltalán nem biztos, hogy hamar jön az a baba, de persze, fiatalok vagyunk, talán nagyobb az esély, de másik tényleg az, hogy mi lesz más 1 év múlva, ha ez annyira olyan meló, karrier lehetőség, bedolgozod magad, akkor ez a kérdés még nehezebb lesz, jó karriert látsz majd akkor 1 év még nem lesz elég semmire, hanem pl még pár évet el kéne ott tölteni...

Viszont babavállalás után dolgozhatsz még dögivel! Persze nehezebb biztosan, mert lehet beteg a pici...


Amit mondani akarok, itt nem egy évről van szó, ha olyan a meló.

Szóval vagy babát akarsz, vagy még vársz éveket a meló miatt mert karrierre vágysz.

Én azt tenném, hogy ha már van 1-2 évnyi munkaviszonyod, hogy mérlegelni kell, nem tudjuk milyen feltételek vannak az új melóhelyen... mert pl lehet ott megtudják és kirúgnak, viszont a másik meg biztosabb meló...

Ha nincs még munkaviszonyod elvállalnám, és sajnos a pénz miatt 1-2 évet eltöltenék a cégnél, mert csak magunkból kiindulva, sajnos mi nem tudnánk csak a párom fizujából megélni...

Sajnos ezért kellett nekem is számolgatni, hogy hogy lenne a bevétel-kiadások, hogy úgy ahogy kevésbé labilis anyagiak közé nyugodtabban várhassunk babát...


Sok sikert!

MAjd írj azért, mi lett

2009. nov. 27. 14:12

én nem akarlak lebeszélni semmiről

mi már 1,5 éve próbálkozunk a babával, sikertelenül, tehát ez nem csak úgy működik, hogy egyik pillanatról a másikra várandós leszel

ha ez a munka olyan jó ahogy mondod akkor nem lehet kihyagyni de nem tudom, hogy 1 év múlva mi változna, lesz egy kiváló munkád amit nem akarsz majd otthagyni, mert sajnos előfordulhat, hogy nem vesznek vissza, meg nem akarod majd otthagyni

szerintem ha babát akarsz, de teljes szívedből lelkedből és úgy érzed, hogy ott tudod majd hagyni a munkát akkor dolgozz és pár hónap múlva elkezdhetitek a babaprojektet, hisz 1 év alatt nem hiszem, hogy hatalmas karrierre érnél el

én úgy tervezem, hogy most tanulgatok még közbe vagy utána jöhet a baba, és aztán jöhet a karrier, hisz egy anyának is lehet karrierje, még ugyancsak

2009. nov. 27. 12:24
Szerintem a szivedre hallgass! Te tudod, hogy mi a legjobb neked/nektek. Amugy sem lehet elöre kiszamitani, hogy milyen gyorsan fog jönni a baba. Van akinek egyböl, van akinek fel ev, de van akinek egy, vagy akar kettö. Es a terhesseg elsö fel eveben meg dolgozni is lehet.
8. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2009. nov. 27. 12:19
Milyen munkáról van szó?
2009. nov. 27. 12:19
Szerintem is várnod kéne még, ha adódott egy jó lehetőséged akkor a párod is meg fogja érteni. Ha úgy érzed hogy neked most a karrier fontosabb mint a baba akkor beszéld meg a pároddal. Hisz 1 év hamar elszáll. Elég időd lesz utána is babázni! :)
6. 651a3db25d (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2009. nov. 27. 12:17
Szerintem várj! Baba később is jöhet, de ki tudja mikor lenne újra ilyen lehetőséged...
2009. nov. 27. 12:16
Szerintem is várj 1 évet.
2009. nov. 27. 12:15
Szerintem nyugodtan várhatsz még egy évet, akkor sem leszel elkésve semmivel!
3. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2009. nov. 27. 12:14
hááát...elég fiatal vagy, és ha adódott egy ilyen lehetőség,azt nem szabad elszalasztani..
2009. nov. 27. 12:14
ezt csak te döntheted el
2009. nov. 27. 12:12
Csajok, segítsetek, nem tudom, mit csináljak, szívem eszem, eszem szívem, minden össze-vissza, fogalmam sincs, mert ugye eredetileg szeptemberben döntöttük el, decembertől akció, de most lehet bölcsebb lenne várni, karrierlehetőség adódott...áááá...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook