Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek hiperintelligens gyereke? Kérdeznék. fórum

Van valakinek hiperintelligens gyereke? Kérdeznék. (tudásbázis kérdés)

2015. jan. 29. 21:55
Nem evvel, hanem eZZel és nem avval, hanem aZZal - bocsi, de ma már harmadjára futok bele ilyen helyesírási bakiba, ja és nem náLLam meg vellem, hanem nálam meg velem - tudom, nem ez volt a kérdés, csak ma a fiam tanítónője kiütötte a biztosítékot, sajna ő fogja (vagy lehet, hogy ezek után már nem) tanítani helyesen írni a 8 éves - amúgy magasan osztályelső fiamat. Bocsi az offért, csak emiatt kattintottam rá a fórumtémára ...
20. Chelsey (válaszként erre: 15. - Dbc526ea53)
2014. febr. 22. 14:09

Ha a gondolkodása nem 1-2 évvel van előrébb a kortársainál, hanem ahogy itt mondták akár 6-7 évvel, akkor sem a saját kortársai, sem a nagyobbak nem tudnak vele mit kezdeni. Akikkel értelmileg leginkább megértené magát, azokhoz kicsi, a saját kortársaihoz meg általában nagy.


Ez nem nevelés kérdése.

19. 22342e0151 (válaszként erre: 2. - FairyJ)
2011. márc. 27. 16:20

Arra figyelj, hogy meghagyd a gyerekkorát, és ne akarj supergyereket, azért mert tehetséges, és előrébb van a kortársainál.

Nekem a nagylányom ilyen, és annó amikor én is érdeklődtem egy nagyszerű pedagógus mondta ezt nekünk, és nem bántuk meg.Igaza lett.

A lányom előrébb van 2 évvel a kortársainál pici kora óta-ő a legkissebb az osztályban, és full kitűnő. De evvel együtt sikerült kikerülni a buktatókat.Ő is kivállóan rajzol, és nincs elszállva magától.

18. duit
2011. márc. 27. 16:13
Nekem se hétköznapi a fiam, több értelemben sem. 8 éves, elsős, és beszédsegítő iskolába jár, mert gondjai vannak a beszéddel. Viszont két hét alatt megtanulta már 3.-os matekot is és 1/2 óra alatt megtanult sakkozni is. Viszont önbizalma o, barátai nem igazán vannak, és még azon is képes elsírni magát, hogy hova álljon a sorba edzésen. Mikor megszületett végigüvöltött (nem sírt!) 9 hónapot egyhuzamban napi 2! óra alvással. Lehet, hogy ekkor változott meg benne valami.
17. dbc526ea53 (válaszként erre: 16. - FairyJ)
2010. febr. 17. 20:03
Jó ötlet! Egy ilyen gyereket még jobban kell szeretni,csak szeretni,szeretni. Csak őszintén,szabad vele,mint mindenkivel, olyanok ezek a gyerekek, mintha belénk látnának.
16. FairyJ (válaszként erre: 15. - Dbc526ea53)
2010. febr. 17. 19:49
Első gyerek, biztosan hibáznak néha,nemtudom pontosan. Mindenesetre javasolni fogom neki, hogy keressen fel egy nevelési tanácsadót.:)
15. dbc526ea53 (válaszként erre: 14. - FairyJ)
2010. febr. 17. 19:48
Barátból,nem feltétlen kell,hogy sok legyen,inkább minnél minőségibb kapcsolat az ami talán neki is tetszene. Nincs egy gyerek akivel megértethetné magát? Az,hogy ő ilyen nem feltétlen azért van mert különleges képességei vannak,hanem mert esetleg úgy lett nevelve? Vajon amikor kiderültek ezek,az értékei,hogyan kezelték a gyereket? A szülőnek nagy a felelősége ,és ilyen helyzetben nem nehéz hibázni.
14. FairyJ (válaszként erre: 12. - Dbc526ea53)
2010. febr. 17. 18:42
Igen, értelek, csak ő nem nagyon barátkozik.:S Gondolom untatják a vele egykorúak.
13. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - FairyJ)
2010. febr. 17. 18:22
Ez miért probléma?
12. dbc526ea53 (válaszként erre: 11. - Dbc526ea53)
2010. febr. 17. 18:07

Figyelembe kéne venni a gyerek lelkét,lelki világát! Mert ha az,hogy magasabb színvonalú iskolába járjon,mondjuk avval jár,hogy kiszakítják a megszokott környezetéből, a barátai közül nyolc évesen,utaznia kell mondjuk naponta 2 órát,vagy nem utazik,de a családjától szakítják el,(esetleg bentlakásos suliba) akkor át kéne gondolni,hogy megéri e hogy tizen -egynáhány évesen leérettségizzen,--------vagy van valami ami fontosabb,esetleg az ,hogy megélje kiélvezze a gyerekkorát,tapasztalatokat gyűjtsön a világról? Csak a gyerekkorát veszik el az olyan gyereknek,akivel ezt megteszik. Az én gyerekem is kivételes,


Az elsős tanárnéni azt mondta rá,olyan érzése van mintha egy felnőtt ülne a gyerekek között!

A pszihológus úgy 60 éves létére azt mondta ilyen képességű gyerekkel még nem találkozott!


de úgy gondolom ezeket a képességeit később is kamatoztathatja! Én is sokat örlődtem ezen,de úgy gondolom jól döntöttem. Le kell kötni a gyereket plussz foglalkozásokkal,amik érdekli,kiolvashassa a világ összes könyvét ha úgy akarja. stb...

2010. febr. 17. 17:58

Figyelembe kéne venni a gyerek lelkét,lelki világát! Mert ha az,hogy magasabb színvonalú iskolába járjon,mondjuk avval jár,hogy kiszakítják a megszokott környezetéből, a barátai közül nyolc évesen,utaznia kell mondjuk naponta 2 órát,vagy nem utazik,de a családjától szakítják el,(esetleg bentlakásos suliba) akkor át kéne gondolni,hogy megéri e hogy tizen -egynáhány évesen leérettségizzen,--------vagy van valami ami fontosabb,esetleg az ,hogy megélje kiélvezze a gyerekkorát,tapasztalatokat gyűjtsön a világról? Csak a gyerekkorát veszik el az olyan gyereknek,akivel ezt megteszik. Az én gyerekem is kivételes,


Az elsős tanárnéni azt mondta rá,olyan érése van mintha egy felnőtt ülne a gyerekek között!

A pszihológus úgy 60 éves létére azt mondta ilyen képességű gyerekkel még nem találkozott!


de úgy gondolom ezeket a képességeit később is kamatoztathatja! Én is sokat örlődtem ezen,de úgy gondolom jól döntöttem. Le kell kötni a gyereket plussz foglalkozásokkal,amik érdekli,kiolvashassa a világ összes könyvét ha úgy akarja. stb...

10. FairyJ
2010. febr. 17. 16:54
Köszi mindenkinek. A gond az, hogy kilóg az osztálytársai közül. Egyébként természetesen büszkék rá a szülei, de a legjobbat szeretnék neki.:)
9. giga455 (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. febr. 17. 13:56
persze ezért kell egy felmérés, a kisgyerek képességeire. Egy szakember nyilván meg tudja mondani mi lenne a megfelelő, esetleg tanácsot ad :S Mert az se jó ha unatkozik az órákon. Nem egyről lehet hallani, hogy 14-16 évesen már az érettségit is letette. Persze lehet hogy itt ilyen magas intelligenciáról szó sincs, de ha úgy látják, egy felmérést simán megér :)
8. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Giga455)
2010. febr. 17. 13:50

Az osztályugrás nem biztos hogy jó ötlet, a kiugróan nagy különbség az évek előrehaladtával csökken általában....


Topikindítónak: nevelési tanácsadó első körben.

2010. febr. 17. 13:46

Ha esetleg arra kíváncsiak, átlagon felüli-e a kisfiú IQ-ja, pszihológushoz kell fordulni szerintem.

De lehet egyszerűen csak örülni, hogy értelmes, okos gyerekük van.

6. giga455 (válaszként erre: 2. - FairyJ)
2010. febr. 17. 13:44

gyerekorvos, vagy nevelési tanácsadós tuti tud mondani valamit.

Gondolom fel akarják méretni a képességeit, és annak megfelelően suliba járatni, esetleg osztályt ugrani vele :S

2010. febr. 17. 13:43
ha lilóg az átlagból az okozhat beilleszkedési problémákat, elmagányosodást stb.
2010. febr. 17. 13:41

???

Ez baj?

Nem értem. Szerintem senkihez sem kell fordulni, inkább örülni..

3. Pipőci (válaszként erre: 2. - FairyJ)
2010. febr. 17. 13:34
Nem értem... Miért kellene valakihez is fordulni, ha a gyermek pozitív irányban tud többet, mint a korosztálya. Ez gond a szülőknek?
2010. febr. 17. 13:32
Az egyik ismerősöm 8 éves fiáról van szó. Nagyon okos kisfiú, különösen szereti a rajzot és a matematikát. A tanára szerint olyan szinten rajzol, mint egy 14 éves. Ha feltesznek egy kérdést neki, nem egyszerűen válaszol, hanem hosszú körmondatokban. Arra lennék kíváncsi, hogy kihez kell fordulni egy ilyen gyermekkel? Pszichológus?
2010. febr. 17. 13:30
Van valakinek hiperintelligens gyereke? Kérdeznék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook