Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan szőkítő eljárás, amivel nem roncsolódik a hajam? (Nagyon) sötétbarna, fenékig érő hajamat szeretném szőkíttetni. fórum

Van olyan szőkítő eljárás, amivel nem roncsolódik a hajam? (Nagyon) sötétbarna, fenékig érő hajamat szeretném szőkíttetni. (beszélgetős fórum)


25. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 20:34
Ne tedd.
24. Anda39 (válaszként erre: 17. - Bichi)
2022. jan. 8. 19:05
Hát a jobb fodrászok tutira nem, mert nem ez a helyes technológia, amit írsz.
23. NomNom (válaszként erre: 21. - Adele41)
2021. júl. 3. 17:22

Ezt a 4. pontot remélem viccnek szántad, az őszülés a genetikatol függ, nem attól h mit muvelunk a hajunkkal. 🤦‍♀️


Egyébként meg nem is kell értened ki miért teszi, hiszen szerencsére senki sem kényszerít h festesd be a hajad...

2021. júl. 3. 17:10
Ne tedd tönkre a szép hajadat festessel!
2021. jún. 27. 22:18

1. Eleve föl nem tudom fogni, hogy miért kell olyanoknak hajat festeni, akiknek nem őszül a hajuk?!


2. Azt is rém rondának találom, amikor nagyon idős néniknek feketére és sötét barnára van festve a hajuk - egyszerűen csúnya.


3. Minden hajfestési eljárás roncsolja a hajat, mert a színt csak úgy lehet bevinni, ha megtörik roncsolással a haj szerkezetét. Ez tény. Lehet magyarázgatni, hogy ez kevésbé roncsol, az még kevésbé, de hangsúly azon van, hogy mindenképpen roncsol.


4. Aki fiatalon elkezdi festeni a haját az ne csodálkozzon, hogy 26 évesen már őszül a haja - azért őszül, mert a szervezete érzi, hogy nincs szükség pigment termelésre és az már nem is regenerálódik.


Aki pedig a szép barna, derékig érő haját tönkre akarja tenni azért, hogy szőke legyen - az sajnos agyilag már eleve szőke.


Szerencsére a kérdező nem az utóbbi kategória :-)

20. syria (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 26. 14:16
Hála Istennek, hogy rövid úton jobb belátásra tértél! Semmilyen (szerinted jól álló) hajszín nem éri meg, hogy vegyszerekkel mérgezd magad.
19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - Bichi)
2021. jún. 26. 14:02
Első sorban a szép hosszú haját szerette volna megtartani.
18. Bichi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 26. 13:54
Hát nem is akartál te igazán szőke lenni, ha egy fórum kb 10 válasszal erről le tud beszélni. Engem anno a fodrászok sem tudtak, aztán sikerült találni valakit, aki tök szépen megcsinálta
17. Bichi (válaszként erre: 13. - 3922e0e3cc)
2021. jún. 26. 13:53
Hát pont ezért csinálják a jobb fodrászok úgy, hogy először a tövét festik, és időben elcsúszva haladnak lefele...
16. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 21:28
Szerintem jó döntés :)
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 3922e0e3cc)
2021. jún. 25. 18:30

Értem, köszönöm a segítséget :)

Akkor úgy fest, hogy nem leszek szőke.

14. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 16:50
Ne tegyél ilyet, biztosan csodálatos a hajad.
13. 3922e0e3cc (válaszként erre: 12. - Df1e1c376c)
2021. jún. 25. 16:36
Érdekes dolgok ezek :) Például az is egy tévhit,hogy a fekete hajból ( natúr természetesen) könnyebb szőkét csinálni,mint a barnából. Egy fenékig érő haj esetében azt is számításba kell venni,hogy a fejtőnél illetve a haj legvégén hamarabb szőkülni fog,így középen marad egy sáv,ami az istenért sem akar tovább világosodni :) Ugye ez a hőhatás miatt is keletkezik. Na...szóval nehéz feladat és a haj nem fog "hálás" lenni érte :)
12. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - 3922e0e3cc)
2021. jún. 25. 16:28

A sotetbarnahoz az is ugras rendesen :}


Soha nem hittem volna egy visszafestesig, hogy az en vilagos barnam igazabol sotet SZOKE :O

11. 3922e0e3cc (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 16:17
Azt jelenti,hogy a hajszálak tartalmaznak-e vörös festékanyagot,ami csak akkor derül ki,amikor az első "blancholás" -szőkítés felkerül a hajra. Olyankor narancsos árnyalat-vagy rózsaszínű keletkezik a vegykezelt hajon,amit rettentő nehéz eltüntetni-lefedni a kívánt színre. A vastag haj pedig erős,nehezebben nyílik a szerkezete,nagyon nem lesz egyszerű dolga a mesternek aki elvállal. Én biztosan nem ajánlanám,inkább egy világosabb mogyoró-bézs szőkét talán :)
2021. jún. 25. 16:00

Nem platina, de azért eléggé világos szőke, ami tetszik.

A hajam vastag szálú

Vörös enzimet az azt jelenti, hogy vannak e vörös hajszálaim? Mert elég sok van, bár csak közelről látszik, apám répavörös, tőle örököltem

9. 3922e0e3cc (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2021. jún. 25. 15:47
Egyetértek! Főleg nem mindegy hogy vékony vagy vastag szálú a haj? Esetleg ha tartalmaz vörös enzimet,akkor pedig igazi kihívás :)
8. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Bichi)
2021. jún. 25. 15:42
Hogy vagy ilyen biztos a szőkeség tudása nélkül? Mert azért nem mindegy, hogy platina vagy sötét szőke szeretne lenni.
7. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Bichi)
2021. jún. 25. 15:38
...egy darabig, amíg a hajad bírja. De a fodrász, se az orvos nem isten.
6. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 15:32
Egy jó fodrász simán megcsinálja, valamennyit fog romlani az állaga, de az jó pakolásokkal simán szinten tartható...
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alinka01)
2021. jún. 25. 14:51

Igen, de azért kérdeztem meg fórumban, mert szeretnék esetleg tapasztalatokat is olvasni. Ha roncsolja, biztosan nem csináltatom meg, annyit nem ér.

Jópár éve már elrontották nekem a szőkítést, a szőke jól állt, de a derékig érő hajam akkor vállig tört, annál is tovább kellett vágni. Elég sok pénz és idő volt helyrehozni. Viszont akkor nem volt pénzem normális fodrászra, még tini voltam, most már lenne, szóval ezért kérdeztem

2021. jún. 25. 14:43
35 éve vagyok fodrász,minden vegyi eljárás roncsolja a hajat. Én egy ilyen hosszú hajat nem biztos hogy vállalnék,( vendégeimet sikerül meggyőznöm általában) ugyanis lehetetlen egy eljárásban és egyenletesen megcsinálni. Nem ajánlom :)
2021. jún. 25. 14:37
nincs
2. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 25. 14:36
Háát, javaslom, gondold ezt át még egyszer! Biztos, hogy jól állna neked a szőke haj? De ha mégis ezt akarod, nagyon gondosan válaszd meg a fodrászt, akire rábízod a nem is biztos, hogy egymenetes feladatot. Addig pedig fordulj Google-barátunkhoz: beírod, hogy szőkítés kíméletesen, és sok jó írást találsz.
2021. jún. 25. 14:25
Természetesen fodrászra bíznám, de elég sok idő volt, míg ekkora megnőtt és egészséges végre. Van valami olyan eljárás, amivel a hosszát, állagát, egészségét meg tudom tartani a szőkítés ellenére is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook