Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan aki megúszta a szülést gátmetszés-repedés nélkül? fórum

Van olyan aki megúszta a szülést gátmetszés-repedés nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. okt. 8. 13:33
engem elsö kettönél vágtak,harmadiknál már nem,kicsi volt korkülömbség köztük.de én szülés után 3 órával már sétáltam.
2010. okt. 8. 13:30
de MI az a gátvédelem??
53. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Mágika75)
2010. okt. 8. 13:19
Igen, ha csak a bőr, vagy a nyálkahártya reped. Ott tényleg nyom nélkül gyógyul és kíméli a gátizmot is. De ha az izom is reped, akkor jobb lett volna a vágás.
52. f758a7200f (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2010. okt. 8. 13:17
Ezzel egyetértek, a vágás sima, egyenes, és nem úgy kell toldozni-foldozni, amit talál. Viszont a szülésznőm azt mondta, hogy ő kapásból egy bizonyos pontnál már meg tudja állapítani, hogy itt vágni kell, vagy pedig kibírja vágás és repedés nélkül. Szerintem itt van leginkább fontossága, hogy hogyan ítéli meg a helyzetet abban a pillanatban. Valamikor meg automatice vágás és könyökölés (azt hiszem, mi mind így születtünk)...Ma már kicsit anyaközpontúbb a dolog
2010. okt. 8. 13:16

Én is gátvédelemmel szültem mindkét kislányomat és nem is repedtem! :) A nagyobbik (20 hónapos lesz) 3850 grammal született, a pici pedig, aki 2,5 hónapos 4200 grammal.

Nagy szerencsém volt, mert könnyen tágultam, első esetben 3 órát voltam a szülőszobán, második esetben csak 30 percet és én is saját lábon sétáltam ki, mintha nem is szültem volna, semmi különöset nem éreztem.

Én gáttornát nem végeztem a terhesség alatt és nem is kentem magamat semmivel.

50. maya80 (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 13:13

Pont az a baj, hogy ha egy állapotos nő elhagyja magát, és egész nap csak fekszik, nem csinál semmit, mert akkor az izmok nem dolgoznak, szülésnél sem lehet sok jóra számítani. Ez is oka annak, hogy egyre több nő nem tudja természetes úton megszülni a babáját, és császár lesz a vége.

Nekem nem volt választott orvosom, ráadásul másik városban szültem, nem ott ahova addig terhesgondozásra jártam, tehát a szülésnél láttam először az ügyeletes orvost, akiről később megtudtam, hogy abban a korházban az egyik leggyengébb szülészorvos. Amúgy alig láttam, úgyhogy véleményem szerint az orvos nem sokat számít. A szülésznő már annál többet, mert ő volt ott mellettem, és mondta, mikor nyomjak, mikor lazítsak. Mindig mindent úgy csináltam, ahogy mondta, és így a 12 órás vajúdás után már nagyon hamar megszületett a lánykám; a többi szülés előtt álló anyuka irigyelt is nagyon, és szülés után mindjárt lábra álltam, mentem egyedül wc-re, lépcsőztem stb.

Azt nem mondom, hogy előnyös ha valaki túl izmos, de a jó kondi mindenképpen szükséges ahhoz, hogy a vajúdás után az embernek még legyen ereje kinyomni a babát, és a teste is megfelelően reagáljon. Így a megfelelően végzett mozgás szerintem igen is előnyös és sokat segít.

49. f758a7200f (válaszként erre: 33. - Benvik)
2010. okt. 8. 13:13

:DDDDDDDDD

Nekem az első, csúnyust vártam, mert mindenki mondta, hogy a babák először csufikák, de ő nagyon is szép volt, és hogy ordított:) Viszont a másodiknál, a kislányomat már szépnek képzeltem el, erre a mellemre rakták, olyan kis picúr volt, hogy majd összetört, és tiszta E.T.-s volt fejecskéje:DDDDD, majd megzabáltam...

48. Mágika75 (válaszként erre: 38. - Birgi74)
2010. okt. 8. 13:04

Igen, én földszagú ősanya vagyok.

Büszkén!


Ügyeletes bába volt. BB elég volt nekem/nekünk. :-)

Talán a 30. hétől használtunk gátmasszázsolajat. Nem akarok részleteket elárulni az életünkből, de az olaj új dimenziókat (is) adott a felnőtt intimitásnak. :-)

Hogy szülés közben ellentartott-e a Balázs.... Nem tudom. Tettem, amit diktált a testem, nem figyeltem másra.

47. orsibigyu (válaszként erre: 43. - Maya80)
2010. okt. 8. 13:01
Akkor te azt mondod a mozgás illetve az izomzat nem rossz irányba befolyásolja a szülést. Hallottam olyat, hogy keményíti a szöveteket az izom, ezért aki izmos nehezebben tágul, könnyebben reped. Mi a véleményed?
46. rudyvica (válaszként erre: 43. - Maya80)
2010. okt. 8. 12:59
Ezt csak támogatni tudom, én is rengeteget sétaltam, mentem terhességek alatt is.. Bár az utolsóval többet kellett pihennem a korai fájások miatt
45. Mágika75 (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2010. okt. 8. 12:58

Dokim szerint inkább repedjen, mert akkor a leggyengébb részen repednek a szövetek. És nem érdekli, hogy macerásabb összevarrnia.

Egész másként gondolkodnak errő (is) az orvosok...

:-)

2010. okt. 8. 12:58
Én is a szerencsések közé tartozom... 3 gyerköc, egyiknél sem repedtem, középsö 3800al született, a két kicsivel szülés után 1 orával mentem wcre, 6 órával pedig haza :)
43. maya80 (válaszként erre: 18. - Somnat)
2010. okt. 8. 12:56

Állítólag részben alkati dolog, de sokat segít az életmód is.

Én még a szülés előtti este is is tornáztam. Persze ez csak néhány perc volt naponta, és kifejezetten terhestorna. Ezenkívül sokat sétáltam, gyalogoltam, egyszóval nem hagytam el magamat, rendszeresen megdolgoztattam az izmaimat.

Így minden természetesen ment...

42. Mágika75 (válaszként erre: 36. - Giga455)
2010. okt. 8. 12:56
Csongornak is 37cm-s buksikája volt.:-)
41. mimmo33 (válaszként erre: 39. - CsillagTM)
2010. okt. 8. 12:56

nyugi;)

az elsőnél engem is vágtak, és bizton állíthatom, minden alkalommal időben elérek a wc-re;)

40. CsillagTM (válaszként erre: 36. - Giga455)
2010. okt. 8. 12:53
2. akkor neked 12 cm-re kellett tágulni?
39. CsillagTM (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2010. okt. 8. 12:53
:SS ne ijesztgessetek már :S
38. birgi74 (válaszként erre: 35. - Mágika75)
2010. okt. 8. 12:42

mert te egy ősanya vagy! :) és ezt a legnagyobb tisztelettel mondom! és mert jó volt a tásaság is, nem? :)

tényleg Mágika, neked volt bábád? mert ezt még nem kérdeztem, h a gátvédelem nálatok megvolt-e,kitámasztás, olaj, stb. vagy "csak" a te erényed? :)

mert azt, az orvsod jó volt, na azt, tudom! ;)

mert az sem mindegy, h az orvos hagyja-e a kismamát szülni, vagy mindneképpen bele akar avatkozni esetleg.

37. mimmo33 (válaszként erre: 17. - Orsibigyu)
2010. okt. 8. 12:39

Ha muszáj lesz vágni akkor inkább vágjanak mint repedj.

Az orvosnak se egy élmény a repedt szövetet úgy összevarrni utána, hogy ne legyenek vizelet, széklet tartás problémáid...A vágást is pontosan kell tudni összevarrni de ott csak egyszerűbb mint a repedésnél;)

2010. okt. 8. 12:35

Szerintem ezt nagyon sok minden befolyásolja:

1. függ az orvostól

2. mekkora a baba (pl. az én fiam 3700 gr-mal született, és 37 cm volt a fejkörfogata, szóval esélyem se volt gátvédelemmel, repedtem szana-szét, és még örülhetek, hogy meg tudtam szülni, majdnem császár lett)

3. anyuka testalkata (60 kg-mal mentem be szülni, szóval igencsak vékonyka vagyok)

4. genetika, van aki jobban reped, van aki kevésbé (én a repedősek közé tartozom, de "szerencsém" is volt, különben nem fért volna ki)

A szobatársam 2900 gr-os kislányt szült gátvédelemmel, a második babája volt, mondta, hogy azért fáj a helye, de a varratok nem húzzák. Az ágytársam pedig gátmetszéssel szülte a 4 kg-os fiát, és saját lábon jött ki a szülőszobáról, és ment el zuhanyozni... engem meg úgy mostak fel a wc-ben, mert elájultam, annyira vérszegény lettem :(

2010. okt. 8. 12:35
Igen van. Én is ilyen szerencsés vagyok. Még a 4,5kgs Csongor is csak kis hámsérüléseket okozott.
34. mimmo33 (válaszként erre: 16. - F758a7200f)
2010. okt. 8. 12:33

;)

3 órával a szülés után a saját lábamon mentem a wc-re

A szülésznőt leverte a víz, akarta hozni a kerekesszéket, hogy üljek le, majd ő eltol a kis helységbe :D:D

Szerencsére utána sem fájt, és nem is volt érzékeny

33. benvik (válaszként erre: 28. - F758a7200f)
2010. okt. 8. 12:29
Nekem mind a két szülésem elég nehéz és hosszú volt. Az első 36 óra a második 32 óra. És mind a kettő veszélyeztetett terhesség. De akkor is megérte:-) Utána meg már kit érdekelt hogy mi fáj, amikor a karomba van az a gyönyörű szuszogó csomag?:-))))
2010. okt. 8. 12:26
Az elsőnél nem úsztam meg a vágást, a másodiknál igen;)
2010. okt. 8. 12:22
Ja, és a gátvédelemhez tartozik az is, hogy rendesen utasítást ad, hogy mikor nyomjál kicsit jobban, mikor lazíts. Nem csak úgy, hogy hajrá anyuka mindent bele!
30. f758a7200f (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2010. okt. 8. 12:21
Nálunk általában olajat használnak, és a kitolás alatt az ujjával segít, hogy ne repedj, úgymond "kitámasztja" egy kicsit (hülye kifejezés) szóval van rá egy technika
29. f758a7200f (válaszként erre: 23. - Kotkoda28)
2010. okt. 8. 12:18
:D Ilyen jöhet a következő felkiáltással? :DDD
28. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Benvik)
2010. okt. 8. 12:16
Nálam egy másik doki, aki megvizsgált 4 héttel szülés után, az megdícsért ilyen szempontból, mármint, hogy nem látszik, hogy szültem, de nekem egy hétig duzzadt is volt, és azért az ülés fájt. Szerintem egyéni, mert én láttam anyukát, aki a varratokkal is jobban szaladgált, én meg varrat nélkül is csak vánszorogtam:) Alkati kérdés is, de így kettő után is azt mondom, hogy végülis előtte sok rémtörténetet hallottam, pedig azért annyira nem volt az, még az első sem, varrást is beleszámítva. Nem tudom, te hogy vagy vele? :)
2010. okt. 8. 12:13
Különbem minden kérés nélkül gátvédelemmel szültem volna, a szülésznő mondta is mikor mit csináljak, de nem tágultam annyira, mint kellett volna. Nagy volt a babóca is, meg állítólag az előző varrás miatti hegesedésnél nem akart tágulni rendesen.
2010. okt. 8. 12:12
mi az a gátvédelem?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook