Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek olyan, aki házilag "szivatta" le a haját? fórum

Van köztetek olyan, aki házilag "szivatta" le a haját? (tudásbázis kérdés)


7. Anda39 (válaszként erre: 6. - 13557a13a4)
2012. okt. 9. 18:58
Sajnos sok fodrász nem ért a szakmájához, és pl. a haj kímélése nem fontos szempont náluk. Ettől függetlenül nem ajánlanám senkinek követni a példádat (hosszú hajnál), hanem inkább alapos utánajárással megtalálni azt a szakembert, aki tényleg meg tudja csinálni.
2012. okt. 8. 18:32

Na most csak úgy elmondanám, hogy én tízezer Ft-ot fizettem tavaly a fodrásznak, hogy leszívja a hajam szőkére. A feketéből csinált sötét barnát és úgy szarrá tört mint annak a rendje. 3 hónapja kezembe vettem a dolgot, mert már nem bízom a fodrászokban és a feketéből világosbarna lett, aztán két hét múlva rányomtam egy Palette E20-as festéket és tejfölszőke hajam lett, olyan mint a dobozon. Fele annyira nem károsította hogy magamnak csináltam, mint az a b*zi fodrász. Épphogy tört a vége, de azt már le is vágattam ^^

Én fórumokon és neten olvastam el mindent a hajszőkítésről. Hátközépig érő hajam volt akkor, és egyik bnőm csinálta aki szintén nem fodrász.

5. Hami
2012. okt. 8. 10:10
Húh, hát szerintem semmiképpen ne csináld szakember nélkül...annyira nem nagy szám elmenni a fodrászhoz és inkább többe kerüljön, mint hogy elég a hajad, vagy foltos lesz vagy bármi...
4. Anda39 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2012. okt. 8. 09:31

Ha rövid a hajad, szerintem belevághatsz otthon is, de ha hosszú, akkor inkább ne. Legalábbis ügyes segítő nélkül ne, mert foltos leszel.

Fodrászként annyit tanácsolok, hogy gyenge oxidálószerrel keverd a szőkítőport, ne erőssel! Egyrészt nem ártasz annyira vele a hajadnak, másrészt ha nem tetszik az eredmény, újra megpróbálhatod a gyengével, harmadrészt nem szív olyan gyorsan, tehát a felkenés ügyetlensége miatt nem lesz annyira vészes az eredmény. Ja: és sosem a hajtőnél kezdjük, különben ott nagyon világos lesz!

3. 74740b7c7c (válaszként erre: 2. - 13557a13a4)
2012. okt. 7. 09:42

Szerintem sem, csak engem még a fodrásztól is óvnak, hogy majd tönkrevágja a hajam.

Anyumnak mondtam, hogy segítsen, de nemet mondott, így arra gondoltam, hogy majd én kézbe veszem az ügyet, legalábbis a hajam ügyét!:)


Tudnál segíteni, hogy miből mennyi kell, vagy abban, hogy erről hol írnak?:)

2012. okt. 7. 09:37
Igen, én ^^ Hát igazából sok ész nem kell hozzá, nem vagyok fodrász de a megfelelő kellékekkel simán meg lehet csinálni. Egyszerű szőkítő por+oxi kombóból a fekete hajamból szőkét csináltunk. Nagy tudás nem kell hozzá szerintem.
2012. okt. 7. 09:28
Van köztetek olyan, aki házilag "szivatta" le a haját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook