Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van itt valaki olyan, aki csak mozgással fogyott le? fórum

Van itt valaki olyan, aki csak mozgással fogyott le? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Csirivirir (válaszként erre: 32. - Yousei)
2012. márc. 24. 11:02

ÉN azt mondhatom, hogy igen. Most amióta elment a hó járok futni, és bizony a popsim feljebb ugrott. Gondolom értitek mire mondom. Sokkal szebb és simább, mert nekem megint volt narancsbőröm. Bár lehet az is segít, hogy én megiszom a napi 2-3 liter folyadékot. Nem cukros löttyökből.


Hidd el, hogy csodákra képes hosszú távon! Arról ne is beszéljük, hogy idővel annyira jó formában érzed magad, meg frissnek, fittnek, kevésbé fáradsz, én szeretem.

32. bubu41
2012. márc. 20. 11:53
Sziasztok! Én is úgy gondolom nem feltétlenül kell a fogyáshoz diéta. Én 5 évvel ezelőtt fél év alatt 46-os méretről 38-ra fogytam, kilóban nem tudom, mert izmosodtam sokat, és csak tornáztam. Az étkezésemre alig figyeltem, de egyébként automatikusan nem kívánsz annyit. Viszont én az édességekről nem tudtam lemondani, és a pizzáról sem, de a sport mindent helyrerakott. Olyan jól életemben nem néztem ki, és akkor 34 éves voltam. Most sajnos visszajött rám, mert a telet végigsajnáltam magam, nem dolgoztam, és ültem egész nap a gép előtt, úgyhogy most újból neki állok. Szerintem is a futás, az edzőtermi gépek a legjobbak, aztán persze közben az alakformálás is fontos. Most találtam egy nagyon jó edzőt, aki folyton tölt fel új gyakorlatokat, van egy dvd-je is, Péntek Enikőnek hívják. tornavideo.hu-n nagyon sok hasznos tanáccsal szolgál. Szóval kitartás mindenkinek, és én is újból kezdem, hogy beleférjek a tavalyi ruháimba:)))
31. Csirivirir (válaszként erre: 29. - Blue24)
2012. márc. 18. 20:50

Én próbáltam a fent említett 2 perc futás, 2 perc pihit, de nem jött be, én 2 km-el kezdtem, kibírtam, mert az nem sok. És 3-4 nap múlva már jobban bírod.


Én nem alkalmi futkosó vagyok, gyakorlatilag az életem része, idén a hó megfogott, de tavaly hóban is kijártam, nem volt nagy, letaposódott.


Nekem hiányzik, ha nem megyek.

30. eandi78 (válaszként erre: 29. - Blue24)
2012. márc. 18. 14:24
2 perc futás, 2 perc séta módszerrel kell kezdeni.
29. blue24 (válaszként erre: 26. - Csirivirir)
2012. márc. 18. 08:38
Írtad hogy 2 hónap alatt 8 kg tfogytál.Mindennap mentél 2 hónapon keresztül? Nekem elég rossz az állóképességem Kb 2-3 perc futás megy. Így hogyan csináljam és mennyit?
2012. márc. 17. 23:06
Én minden tavasszal futok kb. heti 3-4x és diétázni szinte alig diétázom. Mármint így arra figyelek csak hogy este ne tömjem tele magam, de pl. csomószor futás után kakaóscsigát reggeliztem és fogytam. És mindig fogyok 5-8 kilót ettől a futástól:) Idén 10-et szeretnék és az lesz a terv hogy futás+6 után nem evés. Ez a kettő szerintem olvasztja le a kilókat (legalábbis 2-3 éve rólam olvasztotta).
27. yousei
2012. márc. 17. 10:54
Mielőbbi gyógyulást! Ma is voltam futni, utána tornáztam. Ahhoz képest, hogy múlt héten kínkeserv volt a torna, most már egész jó. Futássak együtt még jobb. A diétáról van olyan teóriám, hogy amennyit ettem, és amiket, nem híztam, így hogy mozgok, és ugyanúgy eszek, sőt vacsi kimarad pár napja, csak lesz fogyás. Ez jó elgondolás?
26. Csirivirir (válaszként erre: 24. - 991217)
2012. márc. 16. 21:19

Azt szokták mondani, 70%-ban a táplálkozástól, és csupán 30%-ban függ a testsúly csökkenése.


Nekem nem ez a tapasztalatom, mint ahogy te is írtad.


Volt idő, hogy nem jártam futni, semmi sport, hiába ettem én 1-2 falatot egész nap, nem jött be. Próbáltam egészséges ételekkel, zöldség , gyümi, mégsem volt jó.


Volt időszak, amikor a spagettitől kezdve mindent ettem, de futottam naponta, semmi plussz nem volt rajtam.


Most a napi futást kombinálom azzal, hogy semmi cukor. Természetesen bejut joghurtból innen-onnan, de teába , kávéba soha nem teszek, sem semmi másba.

És kerülöm a sütiket, lisztes ételeket.

2012. márc. 16. 21:13

Kb. 1 hete beteg vagyok, kicsit szúr az oldalam, nem jön be elég levegő, mint máskor, de megvolt a k 4 km ma is, csak nem élveztem annyira.


Nem akarok javulni, pedig voltam orvosnál.

24. 991217 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2012. márc. 16. 20:16
a diéta is kezdetben eredményre vezet, de hosszú távon be kell iktatni a mozgást is, anélkül nem megy...saját tapasztalat.
23. 991217 (válaszként erre: 9. - Noémii.96)
2012. márc. 16. 20:15
szoríts gumi labdát a lábad közé és feszíts rá, kis idő alatt is meghálálja a belső comb :-)
22. Csirivirir (válaszként erre: 21. - Yousei)
2012. márc. 16. 19:34

Nálam a szokásos 2X2km-es táv jön ma este. Én negyed kilenckor szoktam elindulni. Beépítettem , hogy rutin legyen, így már ösztönösen készülök , amikor eljön az idő. :)


Hogy kell ezt a pedométert használni? Én megbuktam vele. :(

21. yousei
2012. márc. 16. 11:47
A linket otthon megnézem, telefon csak minimálisat tud. Ma olyan 2 km-t futottam. Igazából a mozgás öröme miatt kezdtem neki ennek az egésznek, s gondoltam, változtatok magamon. Azért írtam ki a kérdést, hogy neghogy vastagodjan. Ki mit mozgott ma?
20. Csirivirir (válaszként erre: 19. - 130454e42d)
2012. márc. 15. 13:30
Ezt én sem ismertem, köszi!
19. 130454e42d (válaszként erre: 15. - Yousei)
2012. márc. 15. 12:27

A Google-nak van erre egy alkalmazása, én ezen számolgatok:

[link]

2012. márc. 15. 12:15

Várom majd az első élménybeszámolókat! Vagy esetleg volt is azóta valaki?


Én tegnap negyed kilenc körül mentem ki, kicsit több, mint 4 km-t futottam, de olyan jól esett.

17. Csirivirir (válaszként erre: 15. - Yousei)
2012. márc. 15. 12:14

Ha teszem fel a Mátyás király utca hosszát akarod tudni, akkor írd be az elején és a végén lévő letérő nevét, vagy a 2 út nevét, amit összeköt.


Érted mire gondolok. De látni fogod úgyis.


Nem méterre pontos, de nagyjából tudod legalább. Pl én tudom, hogy olyan 2 km, ha oda-vissza futom, meg egy picit még (a letérőtől hazáig), akkor megvan tutira a 4 km.


Reggel is jó, mondjuk az idő engem nem zavar. Én télen is jártam annó, idén nem. Egyszerűen csak rétegesen kell öltözni, ha hazaérsz azonnal levenni a vizes ruhát és egy jó csésze meleg tea. Semmi baj nem lesz. Meg a meleg zuhi, de jól tud olyankor esni.


Én pl még este hordok sapkát a futáshoz, mert kimelegedek és még nincs olyan meleg a levegő, hogy a vizes hajam miatt ne fáznék meg. Majd 1-2 múlva váltok basebal sapira. Bocs, ha rosszúl írtam a nevét. :)

2012. márc. 14. 18:22
nagyon jó ötlet.:D köszi.:D én általában 5perc után kivagyok.:D
15. yousei
2012. márc. 14. 16:33
Sziasztok! Igen a futás nagyon jó! Ezt az útvonaltervet köszi, hogy írtad:) lemérem mennyi az annyi. Csak reggel hatkor tudok menni, így várom a jobb időt. Mindenki mozgásra fel!
14. Csirivirir (válaszként erre: 13. - Noémii.96)
2012. márc. 14. 14:38

Roppant egyszerű:


Beírod a google-be, hogy útvonaltervezés. Ott beírod a közeledben lévő pl főútvonalat és máris tudod milyen hosszú.


Ne azzal kalkulálj, hogy mennyi idő, mert lehet valaki lasabban vagy gyorsabban fut, mint te.


Egyébként 10-11 perc/ 2 km

2012. márc. 14. 14:19
és a 2km az neked hány perc kb?:D mert nem tudom kiszámítani, hogy hány km-t futok.:D
2012. márc. 14. 13:03

De, ha eddig nem futottál, ne ugorj neki, 3-5 km-nek, mert meg fogod utálni, kifulladsz.


Kezd szépen 2 km-el, az nem sok. Én mindig onnan építettem vissza magam, ha sokáig nem futottam. Az is hatásos, de nyilván tovább futva jobban ég a zsír.


Meg egyéb hatásai is vannak pl:


- eleinte lusta vagy, utálsz kimenni, de 2-3 hét múlva már hiányozni fog, ha kimarad 1 nap


- unalmas, de erre jó a zene (mp3, mp4)

- Én mindig este megyek ki, amikor sötét van, annyira kikapcsolja a gondolataimat


- illetve majd érezd, hogy nem vagy olyan beteges, ritkán fázol meg, frissebb vagy, nem fáradsz úgy


Én csak ajánlani tudom.

11. Csirivirir (válaszként erre: 9. - Noémii.96)
2012. márc. 14. 12:59

Én gyakorlatilag naponta futok, régi jó szokásom. Alkalmanként 3-4 km-t, időtől és kedvtől függően.


A legjobb dolog popsira és combra, eleinte nem érzel változást, de kb 2 hónap elteltével ütős az eredmény. Lötyög a combon a nadág, szép feszes, és nekem jó a narancsbőrömre. Nagyon szép a fenekem, amikor rendszeresen futok. Na meg a vádlim is, imádom. :D

2012. márc. 14. 10:28
Én. :) De ez még tini koromban volt, akkor elég volt a csak mozgás, nyugodtan édességezhettem mellette. Most már oda kell figyelnem a mértékletes és helyes táplálkozásra is, de mozgás nélkül ez bizony nem elég.
2012. márc. 14. 08:43

Sziasztok.


mennyi futással adtál le 8kg-ot?

én szeretném erősíteni a combom mert "kicsit" löttyedt legfőképpen a belső combom.:/

Tudnátok ajánlani valamit ami izmosítja a combot, belső combot?:)

8. yousei (válaszként erre: 7. - Csirivirir)
2012. márc. 14. 05:24
Nem, nem használtam. Előtte küzdősportoztam, azt is kisebb-nagyobb megszakításokkal. Volt, hogy másfél hónapig minden másnap futottam. De ott nem néztem magamat, nem tudom, segített-e:D
7. Csirivirir (válaszként erre: 6. - Yousei)
2012. márc. 13. 22:15

Használtad korábban a tornát?


Hatásos?

2012. márc. 13. 22:02

2-3 kilótól szeretnék megszabadulni. Pár év alatt szépen lement 7 kiló. MOst fellelkesültem: jön a nyár, jön a jó idő, én is szeretnék felvenni rövid nadrágot :) Másfél hete Rubint Rékázom heti 5ször. Remélem 1-2 hónap múlva lesz eredménye.

Futni is szeretnék menni, csak korán reggel legyen egy kicsit melegebb az idő:)

2012. márc. 13. 21:58
És te?
4. Csirivirir (válaszként erre: 3. - Yousei)
2012. márc. 13. 21:58

Habzsoltam, nem mozogtam és össze-vissza ettem minden hülyeséget, a kóláról nem is beszélve. Ülő munkát végeztem, így mindez alaposan betett. :(


Most járok egy kb 2 hete futni, amióta szép az idő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook