Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van itt olyan aki szorong mások közelében? fórum

Van itt olyan aki szorong mások közelében? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 099c0bed40 (válaszként erre: 33. - Bucóka20)
2015. márc. 20. 11:51

Szia, persze hogy nem mindegy a szorongés intenzitása, az enyém talán nem olyam intenzív, eddig csak a szívemet nyiffantotta ki ( pészmékerem van fél éve) és ott a folyamatosan gombócérzés a torokban meg a "szert érek" életérzés".

Ki lehet bírni, már hogy a fenébe ne lehetne, csak nem biztos hogy ilyen állapotban érdemes kivárni azt az isten tudja hány évet ami még hátravan.

33. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - 099c0bed40)
2015. márc. 19. 14:45

Az sem mindegy ,hogy milyen mértékű szerintem a szorongás.Van amelyik szinttel együtt lehet élni és van szerintem az,ami pl. Nekem annak idejen volt,azzal mondjuk szrintem mar nem elnek.

Tuti megoltem volna magam.


Szerintem van az a gyogyszer ami hat.

Csak nem biztos h az elso vagy a masodik.

Es ugy gondolom h van az a pszichologus aki tud segiteni.


De nem akarok okoskodni,nem vagyok orvos,de kozel 7 eve kezdodott az en betegsegem.

( generalizalt szorongas)

2015. márc. 19. 12:44

Sziasztok, túl vagyok orvoson, terápián, gyógyszeren, hipnózison, kinezológuson és amit el lehet képzelni hogy segíthet, emberek között mozgok és dolgozom immáron 31 éve, ennek ellenére a szorongás maradt hű kísérőm.( és fog is halálom napjáig)

Sajnos ennyi év és "szabadulási kísérlet" távlatából az a véleményem hogy tökéltesen SEMMI nem segít azon aki ilyen típus, maximum abban bírhat az illető hogy vannak jobb időszakok az életében.

2015. márc. 18. 20:50
Nekem azt mondta a doki, hogy helyette lehet szedni pl. P.r.x.tot, úgy le lehet tenni. Nem rizikózok egyenlőre, mert 2 kisgyereket nevelek egyedül, marad a napi 0,25 X.n.x. (Ezt nem tudom elhagyni sajnos, pedig ezt is felezem 2x fél tbl.)
30. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 28. - Silvy1979)
2015. márc. 18. 13:15

szakorvosi segitseggel le lehet szokni rola; ez kb. egy eves "program" (xnx-szal es mizapinnal)

a baratnom 16 ev utan hagyta el

29. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - Silvy1979)
2015. márc. 16. 16:16
Kösz, hogy ezt megosztottad velünk. Most reményt csillantottál fel előttem, mert egy ideje nagyon depressziós vagyok, aminek viszont nincs lelki oka, fizikális problémám viszont annál több akad. Épp most vizsgálnak ki engem is pajzsmirigyre, jó lenne, ha a depressziónak is meglenne a megoldása ezzel, mert minden tünet közül ezt viselem a legnehezebben...
2015. márc. 16. 13:54
Lehet, hogy a gyógyszer valamikor segít, de a rendszeres szedése egy csomó egyéb nem várt tünetet produkál, további pszichés betegségeket hoz elő, amiből már nagyon nehéz szabadulni. Ezt az orvos nem említi... A gyógyszer legyen az utolsó, ha már semmi sem segít. Én 15 éve szedem, de már csak azért, mert a szervezetem hozzászokott, és nem tudom elhagyni. Jó pszichológust nagyon nehéz találni sajnos, de nekem sikerült anno. Az én idegi-lelki problémáim mögött egyébként sokáig fel nem ismert pajzsmirigy alulműködés állt. Voltam én is úgy, hogy nemhogy a boltba, de a wc-re kimenni is hatalmas szorongással járt.
2015. márc. 16. 10:03
Én sem vagyok abszolút a gyógyszerek mellett,de vannak olyan pszichés problémák,amiknek a kezeléséhez egyszerűen elengedhetetlen,mert anélkül nincs javulás. Ha a szorongás betegessé válik,akkor a szóbeli segítség mellé kell gyógyszeres is.
2015. márc. 16. 09:11

Én a gyógyszer kérdéssel kicsit vitába szállnék,mert annak idején én is jártam mindenhol,pszichologus,kineziologus,akupunktura meg sorolhatnám. Hiába beszélgettem,jartam tisztessegesen a pszcihologishoz,kidobott penz volt.


De nem akarok a gxogyszer melle allni,felre ertes ne essek. Mondjuk en 7 eve szedem ua a gxogyszert ugxan abban a mennyisegben. 1 szemet !


De mindenkeppen doki. Elsonek pszicho,utana majd o eligazit.

25. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - LadyMillion)
2015. márc. 15. 22:55

1 év munka nélkül sok idő, elidegenedtél az emberektől.

Elmúlik mihelyst lesz munkád.

2015. márc. 15. 22:27
Gyógyszert erre semmiképpen ne szedj! A végén majd amiatt fogsz szorongani, hogy múlik a hatása, és egyre több kell majd belőle. Fokozatosan vissza kell szoktatni magad az emberekhez, hidd el, senki nem akarja a fejed leharapni! Egy JÓ! pszichológus sokat segíthet. Gyógyszer nélkül!! Egyébként tök mindegy, minek nevezik ezt a "betegséget", ez egy normális következménye annak, ha elvonulsz és az agyadnak túl sok a "szabadideje". Sok mozgás, egészséges ételek, az időd aktív kitöltése nagyon fontos. (Azért a testi, szervi, hormonális okokat nem árt kizárni.)
23. virag32 (válaszként erre: 21. - LadyMillion)
2015. márc. 15. 22:02
Biztos van segítség. De feltétlenül fordulj szakemberhez. Az biztos,hogy valami szorongás-alapú problémád van, akármi is legyen az (ezeknek általában mind közös gyökerük van.) Ha elbeszélgetsz szakemberrel, biztosan ki tudjátok együtt találni, mi az, ami valójában aggaszt (amiket átélsz, valószínűleg "csak" erre való reakciók, nyilván nem attól félsz, hogy meg kell venni egy kiló kenyeret.) Biztos, hogy van segítség, főleg,ha te is érzed,hogy gond van és nyitott vagy a segítségkérésre.
22. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Virag32)
2015. márc. 15. 21:50
És mi az a kevert szorongásos depresszió zavar? :))
21. LadyMillion (válaszként erre: 20. - Virag32)
2015. márc. 15. 21:49
Remélem én is. Nagyon rossz így félni attól ami régen természetes volt. Venni 1kg kenyeret akkora félelem, mintha előadást kéne tartanom! :((((((((
2015. márc. 15. 21:45
A lényeg, hogy szakember kell, majd ő pontosan diagnosztizálja a problémát, reméljük, mindenben segíteni tud.
2015. márc. 15. 21:44
Köszönöm a tanácsokat Mindenkinek!
18. virag32 (válaszként erre: 12. - E62ac67dd5)
2015. márc. 15. 21:43
Köszönöm, nem kell utánaolvasnom, elég jó rálátásom van a témára, minthogy ilyen irányban tanulok és éppen most írtam egy tizenöt oldalas dolgozatot róla.
17. LadyMillion (válaszként erre: 12. - E62ac67dd5)
2015. márc. 15. 21:43
Én minden helyzettől szorongok ami már túlmegy azon, hogy jónapot és viszont látásra.
16. LadyMillion (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2015. márc. 15. 21:43
Köszönöm szépen!
15. LadyMillion (válaszként erre: 6. - Virag32)
2015. márc. 15. 21:42
Köszönöm szépen! Biztos régre nyúlik vissza!
14. LadyMillion (válaszként erre: 3. - E62ac67dd5)
2015. márc. 15. 21:42
Sok rossz sajnos. Családi (ivászat, veszekedés) aztán rossz kapcsolatok és végül nem bírtam játszani a boldog lány szerepét!
13. LadyMillion (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2015. márc. 15. 21:41
Köszönöm szépem, hasonlót érzek ezzel kapcsolatosan.
12. e62ac67dd5 (válaszként erre: 10. - Virag32)
2015. márc. 15. 21:27
A generalizált szorongásban szenvedő nem a nyilvánosságtól, a társaságtól retteg, hanem mindig, minden helyzetben, egyedül is szorong, aggódik. Ő viszont az emberek közelében szorong. De most nincs kedvem tovább részletezni a kettő közti különbséget, olvass utána.
2015. márc. 15. 21:22

Nekem is a szociális fóbia jutott elsore eszembe.

Engem annak idejen generalizalt szorongassal diagnosztizaltak.De barmi is legyen el kell menni orvoshoz.

10. virag32 (válaszként erre: 9. - E62ac67dd5)
2015. márc. 15. 21:18
Vagy generalizált szorongás (ami szerintem sokkal valószínűbb.) A szociális fóbiánál az ember leginkább attól fél,hogy megszégyenül, mindenki őt figyeli, hülyét csinál magából, stb. A generalizált szorongásra meg az a jellemző,hogy az ember gyakorlatilag minden nyilvános helyzetben szorong. De tökmindegy, melyik, mindenképpen pszichiáter és/vagy pszichológus kell a gyógyításához, magától nem múlik el.
9. e62ac67dd5 (válaszként erre: 6. - Virag32)
2015. márc. 15. 21:12
Ha már diagnosztizálunk, akkor szociális fóbiának hívják.
2015. márc. 15. 21:08

Kevés emberrel beszélsz, nem tartozik napi szintű tevékenységhez, hogy kimozdulsz.

Bizony sokszor menj el sétálni, csak azért hogy ne szokjál el.

Aki nem volt benne, lehet, hogy nem hiszi, hogy a tömegtöl is el lehet szokni. Saját tapasztalatként mondom, hogy pedig el lehet.

Ügyintézésnél, az lehet a gond, hogy magadra veszed a fáradt ingerlékeny , beszólós modorukat. Lehet, hogy utóbbi időben kijutott ebből is. Mosolyogj vissza, és légy határozottan kedves velük. Talán átveszik ezt a temperamentumot is.

Keress valami közösséget, klubbot, akik heti rendszerességgel összejönnek. Sokat segítene.

7. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - LadyMillion)
2015. márc. 15. 21:03

Ha sokat van egyedül az ember, a komfortzónája megváltozik és már nem érzi biztonságban magát új helyzetekben, új emberekkel. Rá lehet fogni, hogy pánikbetegség, meg orvoshoz, meg alternatív lehetőségeket keresni.

Én azt mondom, hogy kutyaharapást szőrével: vegyél erőt magadon és használj ki minden alkalmat a szociális érintkezésre, a kimozdulásra, az új élményekre. Le kell küzdened magadat, mielőtt teljesen beleragadnál ebbe.

6. virag32 (válaszként erre: 1. - LadyMillion)
2015. márc. 15. 21:03

Generalizált szorongásnak hívják a problémádat.


Valószínűleg valami közelmúltban vagy régebben történt dolog váltotta ki,ami miatt szorongani kezdtél. Első körben pszichológus, de lehet, hogy pszichiáter is kell majd,aki felír valami könnyebb nyugtatót. (Először általában a tüneteket kell kezelni gyógyszerrel,utána pedig az okokat feltárni terápiával.) Sok sikert!

2015. márc. 15. 20:58

Ez valamilyen mentális betegség lesz, nem hiszem, hogy elég kineziológus, orvoshoz fordulj. És küzdj ellene - bár ez a fórum azt jelzi, hogy akarsz.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook