Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi okozhat elektromos zajt a lépcsőházban? Olyan zúgás, mint a nagyfeszültségű trafók közelében hallható. fórum

Mi okozhat elektromos zajt a lépcsőházban? Olyan zúgás, mint a nagyfeszültségű trafók közelében hallható. (tudásbázis kérdés)


22. sracbp
2013. júl. 18. 09:12

Sziasztok!


Ahogyan azt előző levelemben is írtam, tegnap kiderítettem, hogy nálam (panel lakás) mi okozza a zúgást.

A Közös képviselővel egy kis vitámba került, de elkezdtük lekapcsolni a villanyórákat a körülöttem lévő lakásokban, és mint kiderült, az alattam lakónak van felszerelve a plafonra egy olyan lámpa ami egyben ventillátor is. Ő ott nem hall semmit, viszont a csavar amivel rögzítették a lámpát a plafonra átviszi a rezgéseket a panel falra amit én hallok egy emelettel feljebb.

Ezek a problémák orvosolhatók, úgynevezett "gumibak" beiktatásával. Ennek minden klímán és elekromos berendezésen (ami a falra kerül) lennie kell, különben a rezgések és így a zúgó hangot viszi a fal.

21. sracbp
2013. júl. 16. 09:40

Sziasztok!


Én ahogyan azt írtam is, panel lakásban lakom, és a zúgással kapcsolatban légkondira tippelek, a közvetlenül felettem lakónál már lekapcsoltuk a villanyórát, de a zaj megmaradt, így valószínűleg nem tőle jön. Van a 4. emeleten is egy légkondi, azt ma fogjuk leellenőrizni.


A furcsa az, hogy nem egész nap jelentkezik a zaj, hanem általában délután 1 óraától este 10-ig.

Ezért gondolom, hogy légkondi.


De ha nem az, akkor ötletem sincs, hogy mi lehet, a közös képviselőnek már szóltam 4 hete, de konkrét intézkedés még nem történt az ügyben, csak annyit mondott hogy nehéz lesz kideríteni hogy honnan jön a zaj. El vagyok keseredve, mert nagyon zavar a dolog és a páromat is zavarja.

Megfogadtam, hogy MINDENÁRON kiderítem, hogy honnan jön a zaj!

2013. júl. 16. 08:22

Eszembe jutott, hogy ha a csillárventilátort bekapcsolják az is elviselhetetlen rezgést, morgást csinál.

Általában a plafonba szerelt szögre akasszák ezt a ventilátort, ami a kis motor zörejét átveszi, és viszi tovább a plafonon keresztül.

Figyeld meg, hogy nem-e ilyesmi ez az a zaj.

19. kszb (válaszként erre: 18. - Sracbp)
2013. júl. 15. 16:43

nme, nme sikerült. Valószínűleg az éjszakai áram, mikor bekapcsol, az okoz egy kis zajt a lépcsőházi központi órában.

Valójában kiderült, h nme a lépcsőházi zaj a baja a kedves lakótársnak, aki miatt feltettem a kérdést, hanem paranoid skizofrén, ezért "érez" sugárzást.

A közös képviselő amúgy kihívott mindenféle szerelőt, és átnézetett mindent velük, h valós lehet-e az emberünk problémája. De nme volt semmi.

18. sracbp
2013. júl. 15. 14:49

Kedves Kszb!


Én egy panel lakásban lakom de szintén az a problémám, hogy a lakásom nagyszobájában zúgó hangot hallok, ami néha megszűnik.


Sikerült esetleg nálatok megtalálni a zúgás okát? Hátha nekem is olyan irányban kellene keresgélnem.

17. kszb
2013. márc. 16. 17:30

most beszéltem a másik alsó szomszéddal... ők nem hallják lakáson belül a zúgást....

ettől függetlenül, szólok a szolgáltatónak, h nézzék meg, és a közös képviselőnek is. Legalább ez irányba le leszünk fedve. Sajnos azt hiszem a bolond szomszéd miatt pedig az önkormányzatnál fogok feljelentést tenni. Most mondta a másik szomszéd, h őket is fenyegeti a fejbe lövéssel, stb. Ez azért nem normális. Állítólag a húga azt mondta, h papírforma szerint már enm kellene élnie, olyan daganata van. Sajnálom, de mi normális életet szeretnénk élni, nme ilyet, h folyamatosan zaklat, fenyeget minket (is).

16. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 15. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 16. 15:59
hát passz. egy idő után lekapcsol. de senki nem mondta még, hogy zavarja. Mi legfelül lakunk, és csak lejjebb hallatszik egyébként, mivel a földszinten van ez a kapcsolószekrény.
15. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 13. - 3f5c7e70e6)
2013. márc. 16. 12:18
Idôre van beállítva a világítás? Azt is hallani... mint a tojásfôzô óra.
14. kszb (válaszként erre: 12. - 36a26f5226)
2013. márc. 16. 11:49
szóltunk mi a rendőröknek... kiküldték a járőrt, aki közölte velünk, h nem hülye, csak öreg (mert ő pszichiáter szakorvos biztosan, és helytállóan meg tudja állapítani 2 perc alatt).... és majd akkor szóljunk, ha kárt is tesz bennünk, vagy a lakásban....
13. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 16. 11:46
Nálunk búg is!!!! Főleg amikor felkapcsoljuk a lépcsőház világítást.
2013. márc. 16. 11:46

Szerintem sem ártanak egy ilyen tomboló ítéletidő után megnézetni az elektromos szolgáltatókkal, mert ahhoz kizárólag ők nyúlhatnak hozzá. Hisz egész megyék voltak áram nélkül, nincs kizárva, hogy valami gubanc van ott is..


A veszélyes fenyegetés meg feljelenthető, ugyanis bünteti a törvény..

11. patapucs (válaszként erre: 5. - Kszb)
2013. márc. 16. 11:45
Valamelyik lámpa esetleg? A munkahelyemen annak volt olyan hangja és egy idő után be is adta a kulcsot.
10. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - 3f5c7e70e6)
2013. márc. 16. 11:44
Ott halkan, de lehet hallani, ahogy pörögnek az órák.
2013. márc. 16. 11:42
villanyórával - bocs.
2013. márc. 16. 11:42
Megpróbálhatod a hibabejelentôt hívni, legalább bejelenteni, hogy legyen nyoma... Dolgoztok a kéviselô helyett :(
2013. márc. 16. 11:42

Minden lépcsőháznak van egy közös kapcsolószekrénye vagy mi, villanyórásval. Nálunk annak van ilyen állandó búúgó hangja.

A férjem villanyszerelő é világosított engem is fel erről mikor észrevettem. Meghallgattam és lám tényleg.

Szrintem nézzétek meg azt.

6. kszb (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2013. márc. 16. 11:41
Nincs lift a házban. Az nem lehet. Reggel füleltem, hallgatóztam, de nem tudtam kivenni azt sem, h hányadik emeletről jön a zaj. Egy biztos, h a pince szinten nem hallható. De már a földszinten elég erősen. És tényleg olyan morajlás, mint a trafók közelében ami van. Most éppen nem hallani órák óta. Már azon jár az agyam, h 1/2 6- 6 óra magasságában jön impulzus a szolgáltatótól az éjszakai áramra kötött bojlerekre. Nem-e ott van vhol a bibi.
5. kszb (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 16. 11:37

és a szolgáltatót hívjam szted, vagy a közös képviselőt?

(a képviselővel az a bajom, h sztem konkrétan lexarja. Már többször kerestük az alsó szomszéd dolgai miatt, mert nem csak ezzel zaklat minket, mikor milyen front van, úgy hallucinál, és fenyegetőzik életveszélyesen, a képviseleti irodából volt is aki belefutott a nem normális ordibálásába, mégse történt semmi. Még csak vissza se jelzett nekünk, h bmit is lépett volna. Önkományzati lakás az alattunk lévő, abban él a 88 éves démens néni a fiával (a fiát sem ismeri fel), aki ordibál, fenyegetőzik, zaklat.)

4. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - 99279bb06f)
2013. márc. 16. 11:34

Vagy még a liftnek a motorja is be szokott durvulni.


Próbáld megkeresni a zaj forrását (hallgatással).

2013. márc. 16. 11:34
Az elszívó, ami a wc-ben és a fürdőben van. Ennek van egy motorja fent a tetőn. Ez szokott hangos lenni, ha a szél lefújta róla a védőborítást, vagy épp az zörög.
2013. márc. 16. 11:30

Jó szomszéd :(

Csak a szolgáltató szakemberei nyúlhatnak hozzá.

Addig is a közösképviselôt tájékoztatni a körülményekrôl.

1. kszb
2013. márc. 16. 11:25

Sziasztok!

Tavaly vettünk egy lakást (elektromos hálózat fullosan fel lett újítva, de a gond nem azóta van, uhogy az kizárt, h ez lenen a gond). Mostanában a lépcsőházban elektromos búgás/ zúgás hallható, de nem folyamatosan, hanem időnként, és gyakran éjszaka is. Az alattunk lakó (hozzátenném, h nem normális) most velünk veszekszik, h mi sugározzuk őt. Reggel mikor már megint elmentek otthonról nála, és hajnal 6-kor elkezdte a mocskolódást, kimentem a lépcsőházba, és én is hallottam a búgó, zúgó hangot. Egyértelműen elektromos eredetű, és azt valóban nem zárom ki, h ő bent a lakásban is hallja (igaz, rajta kívül senki más). Viszont tartok tőle, h nagyobb bajt is okozhat, pld, ha zárlat okozza vhol. Hétfőn hívom a közös képviselőt, de addig, ha vkinek van vmi ötlete, h mi lehet, szívesen fogadom (lévén, h az alsó szomszéd olyanokkal fenyegetőzik, h szerez egy pisztolyt és fejbe lő minket, stb--- rendőrség erre nem tesz semmit, azt ne javasoljátok. Már túl vagyunk ezen a körön)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook