Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van értelme 3 hetes csecsemőnél mellszívót venni? fórum

Van értelme 3 hetes csecsemőnél mellszívót venni? (beszélgetős fórum)


1 2
18. syria (válaszként erre: 17. - Picipötyi)
2013. aug. 22. 18:07

A tej akkor termelődik rendesen, ha a mell szopással, vagy fejéssel ki van ürítve. Ne add fel, hidd el megéri.

A védőnő mit mond? Ők is tudnak jó tanácsokkal szolgálni, hiszen sok esetet láttak.

17. Picipötyi (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. aug. 22. 14:16
Beinduláson, amikor a 4-5 nap bedurrant a mellem, de rosszul voltam, így nem tudtam mellre rakni, masszírozni és fejni és 2 nappal később szinte semmi tejem nem volt. De úgy néz ki, hogy nem is veszi be a szájába jól a mellemet, úgyhogy lehet hogy valami más is van, ezért nem is tud termelődni rendesen, hiába próbálok már mindent.
2013. aug. 22. 09:12
Én 36 hétre szültem, 2.5 kg-val vittem haza a picit. Alig szívott, éreztem olyan gyenge volt. A tejem a harmadik héten indult be mellszívóval, nem adtam fel. Mindig rátettem a cicire, aztán eleinte tápszert kapott utána. Miután a tej beindult, de ő még gyenge volt, akkor cici majd az anyatejet kapta cumisüvegből. Kb 6-7 hetes volt mikor elég erősen ki tudta szívni, s ez így megy 6 hónapja. NE ADD FEL!!!
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Picipötyi)
2013. aug. 22. 09:02
De mit értesz beinduláson, ha írod, hogy egyébként feszíti a melleidet a tej. A babád szépen fejlődik? Egyébként olyat is hallottam, hogy van olyan baba, aki kevesebb tejtől jobban fejlődik, mint egy másik több tejtől, ez is annyira egyénre szabott dolog.
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2013. aug. 22. 08:59
Ez a legjobb tanács szerintem. Egyébként az én kisfiam is egy időben egy órán át volt a mellemen, de ahogy kinyílt jobban a világra, már alig tölt 10 percet a szopással, mégis rengeteget kiszív, legalábbis a fejlődése erre utal, meg az is, hogy így is nagyon sok tejem van, szerencsére. Szóval attól sem kell megijedni, hogy sokáig van a baba a mellen, nem lesz ez mindig így, mert kb. 4 hónaposan annyira érdekli már a világ, hogy igyekszik minél előbb letudni az evést, nehogy lemaradjon valamiről, és hatékonyabban fogja csinálni, ahogy az izmai is még erősebbek lesznek. Meg persze mellé pótol még éjszaka is, esetleg lehet visszaesés az éjszakai ébredések számában, ez igaz. Viszont az éjszakai szoptatás meg végképp nagyon segíti a tejtermelődést. A lényeg, hogy igen, a kisbaba el tudja intézni magának, hogy pont annyi tej legyen, amennyi neki kell, persze csak ha nem áll fenn egyéb tényező, ami bezavarna, de erről senki nem tehet, ha úgy alakul, nem rosszabb anya attól senki!
13. Picipötyi (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. aug. 21. 20:54
Igazából nem tudom, mert ugye nem indult be rendesen, mint a másik 2 gyerekkel, ezért próbálok most mindent, hátha még van esély arra, hogy beinduljon. Bár kétlem... ha eddig nem indult be, akkor már elég kicsi az esély :-( Bár hallottam, hogy valakinek 1 hónap után indult be, van akinek az elektromos mellszívó indította be.... de nem tudom, van e benne igazság.
2013. aug. 21. 20:02
egyébként 3 perc alatt kiszívja azt a 20-30 esetleg 40 milit, aztán kész, nekem marad a fejés
2013. aug. 21. 20:01

Köszönöm a tanácsokat. Nem tudom melyik válik be. Egyébként mindent próbáltam már.... pohár, cumisüveg... eddig a cumisüveg az ami a legjobban bevált, mert amikor pohárból itattam, akkor még annyit sem szopott. Sajnos már nincs segítségem, így az, hogy folyamatosan mellen legyen, azzal éhen hal mindenkit, még én is :-) Hiába rakom fel óránként a mellemre, ugyanúgy csak 3-4 óránként termelődik még az a 30 mili tejci is. Fejem szinte éjjel nappal, még is kevés véletlenül sem termelődik több :-( Úgy látszik ez a baba már nem nagyon lesz anyatejes baba, csinálhatok bármit. Még nem adtam fel, de egyre nehezebb. A legnagyobb baj, hogy se aludni, se enni és még inni sem tudok eleget.... vajon mitől is termelődne a tej?

Hiába eszik tápszert, vagy anyatejet éjjelente 3-4 órát van fenn, egyszerűen már kész vagyok :-(

Elég nagy babának született, a nyelvét is felvágták... úgy látszik lustika a drága....

Mindenesetre még 1x köszönöm a tanácsokat...

2013. aug. 21. 17:34

Eszembe jutott még pár gondolat:


Ha a melled nagyon tele van, gömbölyödik, a kicsi nem tud szopni. Még túl kicsi, nem olyan erősek a szopó izmai, nem tudja bent tartani a szájában a bimbódat.


Próbáld ki, hogy a párod szívja ki a tejet a melledből. Nem teljesen ugyanolyan, mint ahogy a baba szív, de ez a legfájdalommentesebb módszer és a nyakad se készül ki tőle. Persze ne add az összes tejet a párodnak. :P De egyébként a tejmennyiség a kereslet alapján termelődik, szóval ha több tejet szeretnél, akkor minél gyakrabban ürítened kell a melleid, ebben a párod is segíthet. Így szépen nőni fog a tejmennyiséged.

Olyan nincs, hogy valakinek nincs elegendő teje, ugyanaz a mell hármas ikreket is képes szpotatni.

2013. aug. 21. 17:22

Talán azért nem szopizik, mert még csak 3 hetes, erre nem gondoltál? Minimum 6 hetet várni kell, hogy rendesen szopjon a baba. Persze minden pici más, 5 féle baba van szopás terén. Nekem most 9 hetes a babám és végre rendesen szopik. Én is sokáig szenvedtem vele, eleve 4 héttel korábban született, szóval nekem még többet várni kellett, hogy rendesen menjen a szopizás. Sajnos rengedeten idő előtt feladják, pedig a baba igenis képes lesz rendesen szopni.

Az elektromos mellszívó elég durva, én is használtam. A mellbimbóimat elég rendesen kikészítette... A kézi mellszívó sokkal kíméletesebb. De egyébként mindegy melyiket használtam, egyik se szívta ki rendesen a tejet. A legjobb mellszívó a kisbaba. Mikor már a mellszívóval és kézi módszerrel se jött semmi, akkor is a babám még tudott bőven szívni. Szóval egyszer csak úgy döntöttem, hogy nincs többé szenvedés a mellszívókkal, a kicsire hagyom a munkát. Igaz volt, hogy két órán keresztül is a melleimen volt, de minden gyerek más. Mára már akár háromnegyed óra is elég neki.

A tejedet sem a szoptatós tea, sem a homeopátiás bogyó nem fogja beindítani. Minőségi ételeket, teljes kiőrlésű liszttel készített termékeket, olajos magvakat, halat, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt kell enned és nem stresszelni a tejed mennyiségén. Nem jó, ha látod, hogy mennyi a tejed, mert azzal is csak stresszeled magad akarva akaratlanul. Szóval a fejés nem jó ötlet, ha kevés a tejed. A megfelelő táplálkozás és a gyermeked be fogja állítani a tejmennyiségedet, csak türelmesnek kell lenned. Nekem is sikerült, mára már csak két naponta kell egyszer pótolnom tápszerrel és az sem egy teljes adag. Nagyon szépen fejlődik is a babám. Teljes mértékben rá hagyatkoztam, tudtam, hogy ő majd beindítja a tejem. Ahogy a baba szopizik, egy bizonyos hormon termelődik, így lesz több a tej. Ezt a hormont semmilyen fejőgép nem termeli. Nagyon hatásos, ha bőrkontaktusban vagy a kicsivel, öltöztesd le pelenkára és te is legyél félcsupaszon. Rengeteget segít. A lényeg az, hogy ne add fel és bízz a kisbabádban. Sikerülni fog. Ne foglalkozz semmi mással, csak vele és veled. Olyan gyakran etesd, ahogy igényli, ne ahogy a védőnők mondják és annyi ideig, ameddig szeretné, szintén ne ahogy a védőnők mondják. Én úgy döntöttem bízok az ösztöneimben és a kicsiben és bevált. Nem hallgattam senkire, csakis önmagamra. A fent leírtakat alkalmaztam. Nekem sikerült. Még mindig jóval hosszabb az etetésem mint másoknak, minden etetésnél mindkét mellemből szoptatok, de anyatejet kap a melleimből, nem pedig üvegből. És ez a lehető legjobb a picinek. Nagyon nehéz volt eleinte, hisz kb 3 óránként etettem, egy etetés akér 2 óráig is tartott, szóval nagyon fárasztó volt, de egyre könnyebb és tudom, hogy a kicsi a lejgobbat kapja. Sok sikert és kitartást!

2013. aug. 21. 17:13
Szerintem érdemes megpróbálni. Minden etetés után próbálj meg fejni. Nem baj ha nem jön, az inger nagyon fontos. A tejtermeléshez az kell, hogy ürüljön a tej, ha csak 20-30 g ürül annyi fog csak termelődni a helyére. Sok pihenés, sok folyadék és sok inger szerintem ez a titok és persze fejni.Jól van mellre téve a baba? Mikor befejezi az evést a kisfiad kiüríti teljesen a melled? Érzed szoptatás közben ahogy megindul a tejkiürítőreflex? Ha fejéssel eltudod indítani a reflexet akkor utána több tej fog képződni, persze az is kérdés, hogy partner lesz e benne a fiad, mert a mellben lévő tejért "küzdeni" kell, a cumisüvegből meg folyik...Ha bármi kérdésed van segítek, én jelenleg egy ikerpárral küzdök, egyenlőre még sikeresen...
2013. aug. 21. 17:10
Esetleg szoptatási tanácsadó? Ő legalább látná a problémát és valószínűleg tudna tanácsot is adni.
6. maia83 (válaszként erre: 1. - Picipötyi)
2013. aug. 21. 17:10

Szia!

Nekem volt elektromos mellszívóm, és az is csak annyit fejt, mint a kézi, csak nem kellett pumpálni. Amikor volt, akkor a kézi is ejte. Sokszor tedd mellre (tudom, hogy fárasztó, jó, ha van segítséged), és szerintem, ami fontos, hogy akarj szoptatni! Növekedési ugrás 2 hetesen, 6 hetesen van, akkor több tej kell, gyakrabban éhes a baba, de ezt biztos Te is tudod. Többször kell etetni. Én úgy csináltam, hogy szopi, lefejtem, ami volt, (ha nem volt elég, kettőből szopizott), és utána is még fejtem kicsit, üresjáratban:). Volt olyan, hogy nem volt elég, akkor utána adtam tápszert, de aztán egyre kevesebb kellett.Most 7 hónapos múlt már a kislányom, és szopizik. Kitartás Neked, és sok sikert:)

UI: És akkor sincs semmi szerintem, ha nem sikerül, tápszert eszik a baba, gyorsan is el lehet azt készíteni, gyors mosogatás, aztán visszafekvés:) És ha jóllakott, akkor alszik Ő is:) Ettől nem lesz kevesebb Ő sem, és Te is szuper anyuka vagy!!! Nekem van olyan ismerősöm, akinek a babajája sokszor volt beteg (most 1 éves múlt, pedig anyatejes még mindig, és olyan is, aki tápszerrel egyszer volt náthás. De ha érdekel, én eladom az enyémet egyébként, aventes, és bontatlan, mert a kézi üvegével használtam. Csak a pumpát bontottam ki. Ára 20 ezerFt.

5. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Picipötyi)
2013. aug. 21. 17:09
Jól értem, hogy tejed lenne, de a kicsi nem szopik elég hatékonyan? Az is lehet, hogy ha ő kicsit ügyesebb lenne, a nagyobb stimulációtól úgyis beindulna még jobban a tejed, nem kéne a mellszívó. Vagy úgy is nézhetjük, hogy ha nem szopik ügyesen, akkor a túl sok tejjel még bajt is csinálhatsz magadnak, mert csak begyullad a melled tőle. Soptatási tanácsadót nem tudsz fekeresni?
2013. aug. 21. 17:07
Ha kapott cumisüvegből enni akkor utána elég nehéz lesz rávenni arra,hogy szopjon, mert a melledből nehezebben jön a tej.Én is így jártam a nagyobbik fiammal,és sajnos abba is hagytam hamar a szoptatást.Mindenképpen fejd,és próbáld állandóan a melledre tenni a babát,ha éhes, akkor talán sikerül megakadályozni hogy elapadjon a tejed.Ehhez nagy kitartás kell.Ha végképp nem boldogulsz, kérj segítséget egy szoptatási tanácsadótól.
2013. aug. 21. 17:06

A megoldás, ha csak nem akarsz tejlázat kapni, a kézi fejés. Ez kicsit fájdalmas lehet, de garantáltan célravezető, segít a tejtermelődésnek. Arról nem is beszélve, hogy a lefejt tejet odaadhatod a picinek. De nem ám cumisüvegből, mert akkor ellustulhat a baba, hanem kiskanállal, vagy kifelé hajló szélű ún. presszós pohárból. (Már ha létezik még ilyen.)

Hihetetlenül ügyesen képesek cumisüveg nélkül táplálkozni. Tudom, mert mind a két fiammal végigcsináltam.

2013. aug. 21. 16:58
Még a mellem is feszül, szinte 3 óránként, néha még folyik is a tejcsi, de nem értem mért nem szopizik rendesen a fiam.
2013. aug. 21. 16:55

Segítsen nekem valaki, ha tud.

3 hetes elmúlt a fiam, de egy sebláz miatt, hiába volt bedurranva a mellem, nem tudtam lefejni és a fiam sem szopizik igazán. Szedem a tejserkentőket, a homeos bogyókat, de egyszerűen semmi nem segít. A fiamat 18 hónapig szoptattam és még most sem adtam fel teljesen, de az 1 mellből alkalmanként 20-30 ml az elég gáz. Az egyik ismerősömnek az elektromos mellszívó beindította a tejtermelést. Szerintetek ha én is megpróbálom, bejöhet???? Mert a tápszerkészítést és az éjszakai 3-4 óra fentlétet már nagyon unom :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook