Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van-e pokol és ha igen, hol? fórum

Van-e pokol és ha igen, hol? (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. 978d6e406c (válaszként erre: 39. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 22:50

Én is örülök,hogy Ákost idéztél,régen sokat hallgattam!Még most is szeretem,nagyon ott van!:)

Én azt az egyet nem szeretem(már)benne,hogy kicsit merev,nem mindent lát jól,de összességében elég komoly gondolatai vannak,tényleg csak jót lehet róla mondani!

A jó "öreg" Ákos:))

40. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 39. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 22:43
köszi én is,csak keveset hallom:(
39. Hannapanni (válaszként erre: 38. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 23. 22:37

Ákos


Szeretem a dalait, mert nagyon tudja a dolgokat.

38. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 37. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 22:34
cuki! Találó...Kösziii
2011. okt. 23. 20:19

"...keresi a külföld, és keresik helyben,

de az ördög bent lakik egy ostoba fejben.

És elmenekülnél innen a Holdra,

csak mert szeretet ellen be lettél oltva..."

2011. okt. 23. 16:47
látni és helyesen látni,es a lényeg!
35. pista55 (válaszként erre: 34. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 13:33

Nem mondom, hogy nincs igazad mert nem tudom.

Én másképp látom és ennyi.

34. 978d6e406c (válaszként erre: 32. - Pista55)
2011. okt. 23. 13:02

Nem én mondom,hanem Isten:))Igen,így gondolkodnék.Mert lehet hogy meghalt,de meg is szabadult mindentől,ami csak ide köti.Szabad lélek lesz,akit nem korlátoz a fizikai test.Biztos hogy fájna,de ez az egy vigasztalna.

Még egyszer:nem én találtam ki ezeket,és nem az én nézőponton,csupán leírtam azt,hogy Isten másként látja ezeket a dolgokat.Ugyanakkor nagyon egyetértek vele,és ezáltal az én látásmódom is,tehát nem hárítom rá a leírtakért a felelősséget:)

Igen is,mi választjuk meg,hogy mit csinálunk.Én magam is olyan életet élek,amilyet én magam választottam,most is,ebben a percben is.Minden jóval és rosszal együtt.

És igen,vannak karmikus betegségek,esetek,tragédiák amik szintén karmikusak,még ha nekünk fájnak is ezek.

Ami pedig nem az,például hogy megölnek valakit,az már más tészta.A szabad akaratot arra értettem,hogy mi döntjük el,hogyan-hol élünk,mit csinálunk,stb.Ha most ezt egy másik ember megsérti,az külön dolog,majd visszahat rá a karmájában,de ettől a mi szabad akaratunk nem szűnik meg,alapvetően szabad akarattal rendelkezünk.

2011. okt. 23. 12:17
ITT
32. pista55 (válaszként erre: 26. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 12:15
Ne mond már, hogy nincs rossz cselekedet, és azt sem, hogy Te választod meg mit, hogy csinálj. Mi annak a jó oldala ha egy ember a másikat halálra kínozza például. Ha a Te családtagoddal történne ilyen, akkor is így gondolkodnál? Biztosan Ő döntött így. Szabad akarata volt.
31. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 29. - Sercegnő)
2011. okt. 23. 11:30
Pedig tanulni még abból is lehet-ne:)Reformátusnak kereszteltek:)))
30. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 28. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 11:28
jől látod a "lényeg"et:)
2011. okt. 23. 11:16

pokol itt van a foldon, mint ahogy a menyorszag is! te valasztasz!!


Biblait, meg a katolikus balgasagokat haggyjuk!

2011. okt. 23. 11:11
Ne gabalyodjunk bele,a lényeg hogy viszonylag közös nevezőn vagyunk!:))
2011. okt. 23. 11:07
Akkor mivel is nem értel egyet?Lehet,hogy nem fogalmaztam érthetően?Sajnálnám:(
26. 978d6e406c (válaszként erre: 25. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 23. 10:58

Nem értek egyet.Én arra gondoltam,ha Isten valóban megbüntetne,akkor már nem létezne a Földön szabad akarat.Hisz mit is jelent az hogy szabad akarat:

azt teszek,amit csak akarok.Akkor,és úgy,ahogy én akarom,nem szól bele senki.Tanácsot adhatnak,vagy figyelmeztethetnek,de nem büntethetnek meg azért,mert én valamit teszek.

Isten ezt adta nekünk,akár megértünk arra,hogy ezt elfogadjuk,akár nem.Ez ugyan olyan,mint a teremtés-hogy képesek agyunk a gondolatainkkal teremteni-csak van aki él vele,van aki nem.

Isten nem büntet,hisz odafent-nincs jó-és nincs rossz.Lehetőségek vannak.Isten nem úgy gondolkodik-ez helyes,és ez helytelen-hanem úgy:ez is egy cselekedet,és ez is.Ennek is megvan a jó oldala,és a rossz is-meg annak is.

És pontosan emiatt(is)tévhit az,hogy lenne pokol,vagy hogy bármiért is megbüntetne-mert nincs rossz döntés.Persze viszonyítási alapul megmaradt az embereknek a "jó" és "rossz" megnevezés,vagy értékrend-mert így tudunk eligazodni abban,számukra mi jó vagy rossz.De fentről,az ő szemszögéből már máshogy vannak a dolgok.

Én egyébként ha felnőtt gyermekem lenne,(mert mi azok vagyunk)nem szólnék bele,hogy mit tegyen.Az ő élete.Elmondanám,hogy szerintem ez nem jó,és hogy árt vele magának-de mivel önálló,felnőtt ember,így szabad akarata van.Megint más egy kisgyerek,aki azt se tudja,mit csinál.

Isten nem nevel minket,csak segít.Sokan azt hiszik,csak tanulni,és a szenvedés által fejlődni vagyunk itt.-Ez így nem igaz.

Tapasztalni vagyunk itt,megtapasztalni,mi hogy van ebben a világban-a gyakorlatban,de nem kell szenvednünk,hogy megtanuljunk valamit-vagyis nem kötelező,a szenvedés.Sőt!A szabad akaratban minde en benne van.Az is,ha szenvedni akarunk,de az is,ha boldogok akarunk lenni.A szabad akarat korlátlan lehetőséget jelent,mert valóban azt teszünk,amit akarunk,és úgy éljük az életünket,ahogy akarjuk.Ezt sokan nehezen fogadják el,mert külső okokat keresnek arra,miért úgy alakult az életük,ahogy.-Mert ők döntöttek,ők teremtettek a gondolataikkal,és mert ők tervezték így,még leszületésük előtt.Még a szomorú,sivár életutak is lehetnek karmikusak,minden problémával együtt.Magam is kerültem nagyon rossz helyzetekbe,állapotokba,de sosem sajnáltam magam-mert én magam voltam az,aki felvállalta,hogy milyen "csapások" érjék.Ami pedig már ezen kívül volt,csakis a saját felelősségem.Kicsit elkanyarodtam a témától,de hasznosnak tartottam megosztani mindezt.

25. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 21. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 10:37
Köszönöm!ez is egy nézőpont,ha tartalmaz is némi tévedést-szrintem.Ha van-volt gyermekedakkor valőszínű te is jóra akartod nevelni.Ezért cselekménye sulyának megfelelően"jutalmaztad"Kegyetlen voltál akkor,ha elégedett,boldog felnőttet akartál gyermekeidből?A gyermek elméjéhez köttetet a bolondság"irja az Isten szava.A szülő feladata(lenne ma is)-ezt a "bolondságot" nyesegetni!Az engedelmesség a helyes cselekedetekre való nevelés feltétele volt akkor és ma is!Nagy volt a tét!Az első emberpár az összes utódjukért felelősek voltak.Ha rossz mintát adnak tovább,a mi életünket teszik"pokollá"Ezt az azóta eltelt idő igazolta.Igy jogosnak és igazságosnak tartom a büntetést!Isten bizik abban,az ember tanul a multjából.Ezt sokan meg is tettük,tesszük és egyre többen leszünk.Ha a gyermeked "szabad akaratból"elkezd drogozni,te szó nélkül hagynád?Minimum megvonnád a zsebpénzét(paradicsom) és elmondanád mi vár rá,ha folytatja.(biblia)-Ezzel te "diktátor lennél?Az igazsághoz tartozk még,pokol mint olyan nincs a Biblia szerint.Azt az emberek(egyházak) találták ki a hivek megfélemlitésére,sátán sugallatára.Talán még a jóakarat is vezette őket.Az utólsó gondolatod nagyon helytálló.Köszönöm,hogy elolvastátok.:))Remélem tettem hozzá a világképetekhez:)
2011. okt. 23. 10:16
Hogyne volna pokol.. Hell városa, Amerika, Michigan állam Detroit-tól nyugatra. :DDD
23. 978d6e406c (válaszként erre: 22. - 6b006fc769)
2011. okt. 23. 10:04

Igen,végül is igazad van.Hiszen leginkább önmagunknak ártunk,legtöbbször.Sőt,még olyankor is,ha valaki más ellen teszünk,mert a saját fejlődésünket gátoljuk.

Egyébként aki ne tudja,hogy valami rosszat csinál,az is meg kapja a "büntetését",annak is meg van a maga kis következménye.

Azért tettem a büntetés szót idéző jelbe,mert szerintem nem büntetnek minket fentről.Inkább alternatívát kapunk,hogy meglássuk,megtapasztaljuk a tetteink másik(pl.elszenvedő)oldalát,hogy fejlődjünk általa,vagy hogy felhasználjuk valamire a tapasztalatot.Hiszen odafent nincs jó és rossz.

22. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - 978d6e406c)
2011. okt. 23. 09:58
Szerintem a tetteink magukban hordozzák a büntetést és a jutalmat, ami azonnal jelen van, nem pedig egy későbbi jövőben lesz elbírálva. Én legalábbis úgy gondolom, hogy az "ítélet napja" mindig az adott pillanatban van. Ezért is lehetnek boldogok a "lélekben szegények", hiszen nem tudják, ha vétkesek.
2011. okt. 23. 09:49

Amennyire tudom,nincs pokol.Miért is lenne?Azért elég kegyetlen Isten az olyan,hogy csupán azért mert nem engedelmeskedtünk,így megbüntet.És akkor hol lenne a szabad akaratunk?Mert ha valóban lenne pokol,és valóban oda kerülnének emberek,az bizony diktátori magatartás lenne-hiszen vagy azt tennénk,amit Isten akarna,vagy mehetnénk a pokolba.

A pokol az,ha mi azzá tesszük az életünket.

20. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 19. - Pista55)
2011. okt. 23. 07:32
Ezt a"tárolást"én ugy értettem,hogy-mint az atomhulladékot-biztos helyre teszik a föld és az ég lakói védelmében.Tévednék?
2011. okt. 23. 01:02
Miért kéne tárolni? Megszűnik, elbomlik, lesz belőle más anyag és kész.
2011. okt. 23. 00:53
MENY:EMBERI MÉRTÉKKEL EL SEM TUDJUK KÉPZELNI A HELYÉT MÉRETÉT DE BIBLIAI VALÓSÁGHOZ KÉPEST MÁS DE MÉG IS LEÍRVA 2000 ÉVVEL EZELŐTTI MEGFOGALMAZÁSBAN LÉTEZHET.POKOL SZÁMOMRA SÖTÉTSÉGET,SÜKETSÉGET ÉS ÉRZÉKETLENSÉGET JELENTENÉ.VAN,LEHET.EZT A SOK SZÖRNYŰSÉGET AMI A FÖLDÖN TÖRTÉNT TÁROLNI KELL VALAHOL A "SZEREPLŐIVEL" EGYÜTT.VÉLEMÉNYEM SZERINT.
17. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 16. - Pista55)
2011. okt. 23. 00:49
köszi:))
16. pista55 (válaszként erre: 1. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 23. 00:36
Ez pokolian jó kérdés.:)))
15. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 11. - Ade3888e36)
2011. okt. 23. 00:27
Lehet,igazad van,bár én a mennyországból jöttem vissza.Melyik Bibliára gondolsz?Van más pokol is?Senkiii? Naa,ezért kérdeztem:..
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 23. 00:22

egy sima "enyhe depresszió és alkalmazkodási zavar" megengedte, hogy bele lessek. Nem rántott be, de a pereme megvolt.

Ha fizikai hely, akkor tuti, hogy az átjáró bennünk van.

13. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 12. - Hatan)
2011. okt. 23. 00:20
köszi előre is:))
12. Hatan
2011. okt. 23. 00:15
Ha ott leszek küldők egy e-mailt, megadom a címet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook