Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van a környezetedben veleszületett galucomás (ZÖLDhályogos) kisgyermek? fórum

Van a környezetedben veleszületett galucomás (ZÖLDhályogos) kisgyermek? (beszélgetős fórum)


6. c92c44439d (válaszként erre: 5. - Molyka)
2010. szept. 16. 21:58

Szia!Köszönöm soraidat!Hát most kicsit megijesztettél...bár tudom mi a betegség lényege.


A szemnyomása tökéletes, már két éve 10/11-es szemnyomása van.Budapesten a semmelweis szemklinikára járunk.A bal szemén kétszer mütötték, a jobb szemét egyszer.Azon 22-es szemnyomás volt, és nem akarták hogy feljebb menjen.Minden esetben trabeculectomiát csináltak neki.Nem károsodott még egy kicsit sem a látóidege, és nagyon bizunk hiszünk a jó eredményekben még nagyon nagyon sokáig...

Tiszta csillogó a szeme, a fény nagyon bántja, de ez ezzel jár tudom.De csak a kétszer mütött szemét.Azt nem is használja.Mikor 8 hetes volt, volt egy szaruhártya elborulása, és akkor fél évig tisztult a szeme, és ez idő alatt teljessen kivonta az agy azt a szemét a forgalomból.Takargatni kellene majd, de nem viseli jol a szemüveget.Holnap megyünk megint kontrollra, ez lesz a 27-ik altatása.Akkor majd ujra bemérika dioptriát neki.Mostz -2,5öst kapott, de folyton letép magáról...nem viseli el, csak pár percig..

Te tanitod a gyerekeket??És milyen esély van mondjuk arra hogy 20 évessen még látni fog e??Van rá esély????Hány éves gyermekekkel foglalkozol?Hát erőltetés???Rengeteget sir,hisztizik... és lépcsőzni is szokott....szaladgálni...teljessen ugy él, mint a kislányunk ennyi idősen.Nem szabd neki ilyeneket csinálni?Nem mondták nekünk még.Jaj....annyira aggodom érte....és nagyon félek..sokáig nem birtam ezt feldolgozni, én két év gyógyulok a rákból..27 évessen vastagbálrákkal mütöttek...amit kemoterápia követett..de pozitiv vagyok, vagyunk...mindennel szemben...még a galucomával szemben is...muszáj, mert beleőrülök ebbe már...Annyira aggodom kicsit fiamért...Köszönöm válaszodat előre is!!Nárcisz....


Ezt hogy értetted:Nincs két egyforma gyerek, de nagyjából ugyan az a végkimenetele a dologoknak


Teljes vakságra gondoltál??Látnak ezek a gyerekek felnőtt korban is még???

2010. szept. 16. 15:43

Tehát. Most van egy kis időm.

Nincs két egyforma gyerek, de nagyjából ugyan az a végkimenetele a dologoknak.

Sokmindentől függ a folyamat gyorsasága, pl. milyen fokú a glaucoma, kisfiad esetében buphtalmus, a szemnyomát sikerül-e kordában tartani, illetve a látóidegek mennyire vannak a szemnyomás miatt "elnyomva".

Sajnos nagyon sok esetben a retina leválik, mégpedig pont emiatt a nyomás miatt, amit ugyan vissza lehet operálni, de a látásélességen ronthat. Nagyon kell vigyázni a kisfiúra, semmiféle megeröltetőt nem szabad csinálnia, mint emelés, lépcsőzés, stb.

Mindenképpen gyengénlátó lesz a kisfiú, de ettől még élhet teljes életet.

2010. szept. 16. 13:17
Most felkelt a kisfiam, de visszanézek ide, és elmondok mindent amit tudok. Egyébként pedig gyógypedagógus vagyok, látássérültekkel foglalkozom.
2010. szept. 16. 12:54
Igen, tudok segíteni. Sok tanítványom van aki glaucomás
2010. szept. 16. 12:40
Kisfiam sajnos igy született...és szeretném megtudni a hpsszútávú ugymond sorsunkat?Tudom nincs két egyforma eset, csak szeretnék tapasztalatokat gyüjteni...mert eddig a pozitiv elég kevéske....
2010. szept. 16. 12:37
Szeretnék beszélgetni hasonló problémájú gyermekek szüleivel...Van itt köztetek ilyen???Köszönöm szépen előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook