Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tud valaki jó válóperes ügyvédet ajánlani? fórum

Tud valaki jó válóperes ügyvédet ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2021. szept. 25. 09:57

Végül dr. Tóth Melindát bíztam meg. Bár elég halottnak tűnik most ez a fórum, folyamatosan le fogom írni a tapasztalataimat. Egyszer talán még hasznát veszi valaki.

Első tapasztalatok:

Az első találkozásnál részletes válaszokat kaptam a kérdéseimre. Őszintén elmondtam, hogy a megbízást még átgondolom. Nem volt sértődés, sőt másnap egy további rövid kérdésemre is válaszolt az ügyvédnő telefonon. A második találkozásnál már aláírtam a megbízási szerződést. Ekkor beszéltük meg, hogy mi fog szerepelni az ellenkérelemben. Ismét rengeteg kérdésem volt, melyekre ismét türelmesen és érthetően válaszolt az ügyvédnő. Pár nap múlva e-mailben elküldte nekem a viszontkeresetet, mivel arra kértem őt, hogy semmilyen iratot ne nyújtson be a bíróságnak anélkül, hogy én azt előzőleg elolvastam. A viszontkeresettel kapcsolatban megintcsak kérdéseim merültek fel, melyekre másnap megérkezett a válasz. Látható, hogy nem vagyok könnyű ügyfél, de ezt az ügyvédnő profin kezeli. Összegezve az eddigi tapasztalataimat: Ügyvédnő korrekt, kedves, határozott, türelmes. De ami számomra a legfontosabb, hogy a jogszabályok adta lehetőségeken belül kreatív is. Nem helyettem, hanem velem gondolkodik, amellett, hogy természetesen tanácsokkal is ellát, illetve "hülyeségekbe" nemhogy nem hajszol bele, hanem korrektül megmondja, hogy felejtős. Folyt. köv.

5. Howell (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2021. szept. 16. 08:55
Köszönöm az infót. Még gondolkozok, lehet, hogy megkeresem. Van esetleg más olyan ügyvéd kollégád, akit szivesen tudnál ajánlani válóperhez?
4. michelle.r (válaszként erre: 3. - Howell)
2021. szept. 15. 16:32
Igen, én is a gyakornoka voltam, és igen, volt hogy nem jött el a tárgyalásra, de csak olyan esetekben, amikor biztos volt benne, hogy nélküle is megoldható. És alaposan felkészített. Olyankor engedett egyedül, amikor kisujj-gyakorlat volt azt ügy. Évek óta nem találkoztunk, nem is tudok róla, évek hosszú ideje nemzetközi pénzügyekkel foglalkozom, de sok mindenért hálás vagyok neki. Nem könnyű ember, de szerintem vérprofi.
3. Howell (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2021. szept. 15. 13:22

Köszi a választ Michell.

Landes Juditról nagyon megoszlanak a vélemények. Ami számomra no go, hogyha egy vérprofi ügyvéd díját fizetem ki, ügyvédbojtár munkáját kapjam. Ne érts félre, nem a bojtárral van bajom, hanem azzal, hogy adott esetben a bíróságon váratlan dolgokra is reagálni kell, amire a profi képes lenne profi szinten, de a bojtár még nem. Ezért bojtár...még tanulnia kell, és tapasztalatot gyűjteni.Ezen kívül sok helyen olvastam olyat is, hogy a bojtárnak, aki a Landes helyett ment el a bíróságra alig volt információja az adott ügyről.

Mivel azt írod,hogy dolgoztál neki, kíváncsi lennék arra,hogy mi a véleményed arról, amit most leírtam.

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Howell)
2021. szept. 14. 19:30
Landes Juditnak dolgoztam néhány évet. Sokat tanultam tőle, kőkemény, profi. A másik kettőt nem ismerem.
2021. szept. 13. 20:05

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy jó válóperes ügyvédet? Tudom hogy ez már volt a fórumon téma, de elég régiek a hsz- ek.

Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra. Eddig 3 ügyvéd között gondolkozok. Az egyik Dr. Tokár Tamás, a másik Dr. Tóth Melinda, a harmadik Dr. Landes Judit. Mindhárman budapesti ügyvédek.Ha más ügyvéddel volt személyes tapasztalatotok, akár pozitív, akár negatív azt is szívesen olvasnám.

Ezen kívül mindenkinek, aki hasonló cipőben jár kitartást és sok erőt kívánok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook