Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban visszaélésnek számítana az általam elkészített e-mail cím használata, amit én készítettem egy cégnek? fórum

Valóban visszaélésnek számítana az általam elkészített e-mail cím használata, amit én készítettem egy cégnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:31

Na így már értem.

Továbbra is fenntartom, hogy készíts egy új címet, melynek a nevében nincs benne ennek a cégnek még az árnyéka sem, értesítsd a partnereidet, ezt a fiókot meg szüntesd meg.

25. **vörösdémon** (válaszként erre: 23. - 6b006fc769)
2014. nov. 6. 18:31

Nem!

Akkor másként próbálom meg leírni.

Nem a cég partnere! Mi akartunk a cégnek az itthoninak üzletet összehozni.



Á e-mail cím az van másik.

24. **vörösdémon** (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2014. nov. 6. 18:29

Igen ja így van.

De a kételyei nem érdekelnek, mert egyébként egy szemét ember. Bocs de így van

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:28

Nem értem, hogy mi az a "mi" partnereink. Nem a volt cég partnere?

Ja, hogy megváltoztattad, így ők nem férnek hozzá.


Így már értem. Jogos a kérése, mert g az ő nevüket "bitorlod":)

Szerintem az a legjobb megoldás, hogy készítesz egy új címet és értesíted a partnereidet a változásról, s törlöd ezt a fiókot.

(amúgy még mindig nem tiszta nekem az a rész hogy a ti partnereitek.)

22. **vörösdémon** (válaszként erre: 18. - Unom)
2014. nov. 6. 18:28

Á sajnos nem értitek!

Mi az hogy ha válaszolok az is necces? Hiszen mi üzletet hozunk össze nekik akik a mi partnereink, őket mi ismerjük, némelyikkel ráadásul nagyon jóban is vagyunk!

Azért nem adom át neki, mert akkor ő elhasználja a mi kapcsolatunkat, ami neki nagyon sok pénzt jelenthet úgy, hogy mi egy illért sem kapunk érte

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:27
Nem élsz vele vissza, de ő benne feltámadt a kétely. Te csak néha "leskelődsz" és beleolvasgatsz tökártatlanul:)
20. **vörösdémon** (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2014. nov. 6. 18:25

Nem írok onnét! Belenézek, mert én készítettem a saját felhasználásomra, mivel nem volt olyan korrekt a cég tulajdonosa hogy az ajánlatokat onnét küldjem az övéről.

Ráadásul mindent ingyen bérmentve csináltam neki!! Már két alkalommal is megcsinálta, hogy a munkámat nem fizette ki.

19. unom (válaszként erre: 17. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:25

Nem használod? belenézel, tehát használod. Attól, hogy te készítetted nem a tiéd, főleg, hogy a cég neve szerepel benne.

Írj az ügyfeleidnek, hogy ezentúl más e-mail címen vagy elérhető, ezt pedig add át.

18. unom (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. nov. 6. 18:23

Szerintem ezt ő használta, a céggel kapcsolatos ügyekhez.

A belenézés szerintem is necces, a saját e-mail címről válaszolás is.

Ha az üzleti kapcsolat véget ér, minden jogosultságot átadok a megbízó cégnek, attól kezdve nekem se jogom, se közöm bármihez, a céggel kapcsolatban.

17. **vörösdémon** (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. nov. 6. 18:23

Jól érted igen!


Ad1-re a válaszom, hogy a külföldi cégnek igazából semmi köze ahhoz hogy kinél vagyok, mivel a mi partnereink.

Ad2-re a válaszom, hát pont ezért hívott fel mert megváltoztattam.


Nem használom az e-mail fiókot!

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:23
Nem csak az visszaélés, ha onnan írsz. Az is, hogy semmi közöd nincs hozzájuk és belenézel, illetve az is, hogy ha azt hiszik, hogy annak a cégnek az embere vagy akivel kapcsolatuk volt, hiszen a név alapján ez joggal feltételezhető.
15. **vörösdémon** (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2014. nov. 6. 18:20
Az igaz, hogy jobban teszem ha nem közösködök vele, hiszen olyan ember is aki mindent magáénak akar.
2014. nov. 6. 18:19

Ahogy én értem:

Készítettél egy e-mail címet egy cégnek.(mivel cég tulajdonosa nem akarta a privát e-mail címét használni) A céghez tartoztál, aztán szétváltak az útjaitok.

A céges fiókot meg-megnyitod, mert belenézel, hogy jött-e levél, amire a saját e-mail címedről válaszolsz.

Érdekes, már ha jól értelmeztem.


Ad1. Akivel levelezel, tudja, hogy már nem vagy a cégnél?

Ad2: Ha az a cég e-mail címe, akkor senki nem képes megváltoztatni a jelszót? Az talán nem a világ legbonyolultabb dolga.


Biztos, hogy nem etikus az e-mail fiók használata a részedről.

13. unom (válaszként erre: 10. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:18

Akkor igaza van a cégnek.

Ha megszűnik az üzleti kapcsolat, akkor mindent átadok, akoor is, ha én készítettem, így korrekt.

12. **vörösdémon** (válaszként erre: 9. - 31bc25d879)
2014. nov. 6. 18:18
Kérdésem jogosan állítja e hogy visszaélek vele, miközben nem folytatok rajta levelezést. Illetve kérheti e azt hogy szüntessem meg
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:18
Ha te sem szeretnéd a közösködést, hozz létre egy úgy e-mail címet és arra kérd a leveleidet. Akkor nem kell semmiféle indokkal benézned oda. Elvileg, adódhat lehetőséged a visszaélésre, ami ugyan nem történt meg, de ha már felmerült a gondolata a másik félben, jobb ha nem közösködsz tovább.
10. **vörösdémon** (válaszként erre: 7. - Unom)
2014. nov. 6. 18:17
Igen szerepel a cég neve benne
2014. nov. 6. 18:17
Nekem sem világos, hogy ebben az esetben hányadikán van elseje. Szerintem se használd, levelezz le az ügyfelekkel - akiket nem akarsz elveszíteni - egy másik e-mailt.
2014. nov. 6. 18:14

Istenemre nem értem, ki kivel van. De ha ezt egy olyan cégnek készítetted, amihez már semmi közöd, de az e-mail cím hozzájuk kötődik (mindegy, hogy te készítetted), akkor szerintem jogilag is aggályos, ha csak "belenézel" a levelezésbe.


Bár ismétlem, nekem még mindig nem tiszta a sztori.

7. unom (válaszként erre: 6. - **vörösdémon**)
2014. nov. 6. 18:12
Az e-mail címben szerepel a cég neve?
2014. nov. 6. 18:09
Hiszen nem az ő e-mail címe! Nem ez az e-mail cím szerepel a cégkivonatban sem!
5. **vörösdémon** (válaszként erre: 2. - De Luca)
2014. nov. 6. 18:09

Semmit nem művelek! Nincs rajta levelezés, csupán a partnereinket nem akarom elveszíteni ezért nem akarom megszüntetni.

De jogos e a kérése a cég tulajdonosának?

2014. nov. 6. 18:07

Egy cégnek én készítettem el a logóját és az e-mail címét amiről külöldi partnereinkkel folytattunk levelezést. Természetesen azok a cégek mind a mi "tulajdonuk" abban az értelemben, hogy a mi adatbázisunk partnereink.


Akinek készítetem az e-mail címet ő nem ajánlotta fel a sajátjáét hogy onnét olytassan a levelezést, ezért készült általam egy e-mail cím.


Mivel már nem dolgozunk együtt, azzal gyanúsított meg, hogy én visszaélek az e-mail címével.


Én ott levelezést nem folytatok, csupán néha belenézek ha a saját partnerünktől jönne levél akkor arra tudjak váaszolni de a mi saját e-mailünkről.


Jogosan kéri e ez az illető hogy szüntessem meg azt az e-mail címet amit én készítettem, de nem használom?

2014. nov. 6. 18:05
tessék?
2014. nov. 6. 18:02

Bővebben...?

Mit művelsz a nevükben?

2014. nov. 6. 18:00
Valóban visszaélésnek számítana az általam elkészített e-mail cím amit én készítettem egy cégnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook