Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házilag elkészített pite és pogácsa tésztát le lehet-e fagyasztani? fórum

A házilag elkészített pite és pogácsa tésztát le lehet-e fagyasztani? (tudásbázis kérdés)


8. 1d1983f461 (válaszként erre: 7. - Tüncica*)
2011. aug. 28. 13:37
Kisütöm és miután kihűlt úgy fagyasztom le, tehát már készen. Kiveszed, kienged és olyan mintha aznap sütötted volna:)
7. Tüncica* (válaszként erre: 5. - 1d1983f461)
2011. aug. 28. 13:24

Akkor nem leszek szívbajos én is lefagyasztom. :)

Viszont kelesztés előtt vagy után szoktad?

2011. aug. 28. 13:23

A pite tésztám sima vajas, viszont a pogácsám az kelt tésztás.

Inkánn a pogácsa az ami érdekelt volna igazán, mivel 80 db jön ki a receptből, de ennyit nem fogunk ketten megenni. Aztán kiszikkadtan meg már nem az igazi.

Lefelezni már próbáltam a receptet, de úgy nem lett az igazi, mivel pl. 3 tojást nem tudok csak úgy "elfelezni" és már nem is olyan a tészta, meg a puhasága sem.

5. 1d1983f461 (válaszként erre: 2. - Kolli1987)
2011. aug. 28. 13:21
Én élesztőst is lefagyasztom, semmi gond nincs vele:) Kalácsot is szoktam, kenyeret stb mind bírja a fagyasztás és felengedés után ugyan olyan friss és finom:)
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Tüncica*)
2011. aug. 28. 13:18

... ha a pite tésztád, sima vajas tészta, akkor simán... :o)

Általában 3 hónapnál tovább nem javasolják fagyasztóban tartani a dolgokat...nemtom miért. :)

2011. aug. 28. 13:17

Én ha neki állok pogácsát sütni mindig nagy mennyiséget sütök, aminek egy részét lefagyasztom. Megsütöm, kihűtöm bezacskózom, ha megkívánom kiveszem kienged és olyan, mintha frissen sütöttem volna:)

Pitéről viszont nem tudok nyilatkozni:)

2011. aug. 28. 13:16

Szia!


Ha nem kelt tésztás pogácsát akkor elvben igen.

Én mondjuk csipetkét szoktam fagyasztani.

Én 3 hónapnál igyekszem tovább nem tartani ezt szokták javasolni.

2011. aug. 28. 13:12

Ma pitét és pogácsát szeretnék csinálni.

Arra lennék kíváncsi hogy a házilag elkészített pite és pogácsa tésztát le lehet-e fagyasztani, ha nem szeretném mindet megsütni, és ha igen kb. meddig áll el?


Előre is köszönöm a segítséget. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook