Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallomások fórum

Vallomások (beszélgetős fórum)


34377. forrest2010 (válaszként erre: 34368. - 0885be3643)
2021. febr. 6. 07:41
... Jézusom !!! azt mondod ? nem történtek katasztrófák ? az eltelt 52 évben ?! nem nézel néha tv-t ?! rengeteg katasztrófa történt / mázlisták voltunk eddig ! itt még nem ! de az egész világon ! / és ez nem csak azért , mert jobb lett sokkal a hírközlés !
34376. forrest2010 (válaszként erre: 34367. - Unom)
2021. febr. 6. 07:34
... + az is ha akkor használnák csak az autót amikor valóban szükséges/fontos :) mert esetleg sok lenne a cipelni való :) ezért mi csak 8-10 naponta 1x toljuk ki az udvarból :))))))
34375. michelle.r (válaszként erre: 34367. - Unom)
2021. febr. 5. 23:57
Azért én szeretném látni a véresszájú élharcosok ökológiai lábnyomát 🤗
34374. globus (válaszként erre: 34372. - Channa*)
2021. febr. 5. 21:46
Nem tudom. Ilyenre nem emlékszem.
34373. 6b72794f68
2021. febr. 5. 21:34
A legnehezebb mosolyogni, miközben belül sírsz.
34372. Channa* (válaszként erre: 34370. - Globus)
2021. febr. 5. 21:12

Ja, és akkor mi volt az a vatta szerű téglalap alakú pelenka betét, ha nem az volt az Ágnes?


Igazad van! Az Ágnes volt a fátyolszerű, de akkor mi volt a másiknak a neve?

34371. Channa* (válaszként erre: 34370. - Globus)
2021. febr. 5. 21:10

Az biztos!:D


Én vettem időnként liberó nadrágpelenkát, kb. akkor hozták be hozzánk, de horror áron lehetett kapni, ha jól emlékszem, akkor 20 db volt a csomagban és úgy 500 Ft volt. A gyesem meg 4600 körül.

Így amikor dokihoz vagy vendégségbe mentünk, akkor ilyet vittem magunkkal. Nekünk volt autónk szerencsére.

34370. globus (válaszként erre: 34369. - Channa*)
2021. febr. 5. 20:57

Úgy emlékszem, hogy az Ágnes volt fátyolszerű. Kb akkora, mint egy zsebkendő...talán nem négyzet, hanem téglalap alakú. Nem mondhatnám, hogy sokszor vettük hasznát.

Azt viszont utáltam, hogy bárhová mentünk, nagy zsákokkal jártunk 🙂 Ha egy délutánra vendégségbe mentél, vittél tisztát, de mégsem állhattál neki ott pelust mosni, begyűrted szatyorba és hazacígölted. Nekünk kocsink sem volt, nagy kaland volt mamához menni 40 km-re.

34369. Channa* (válaszként erre: 34361. - Globus)
2021. febr. 5. 20:46

Én is így csináltam és nekem is keverőtárcsás hajdúm volt+hajdú centrifuga, és igen, a kádban többször öblíteni, majd centrizni.

És persze, nem csak a pelust, hanem mindent így mostunk, és igen a vasalás.


Már nem tudom mi volt a neve, mert volt az Ágnes, ami szintén ilyen betét szerű volt, de azt mostuk, hanem volt ilyen fátyolszerű.

És milyen nagy szó volt, amikor nem gumibugyit kellett már a gyerekre adni, hanem kötős pelenkát:D


És igen, reggel el kezdtem mosni és kb. délre végeztem, és közben nem tudtam mást csinálni nagyon...

34368. 0885be3643 (válaszként erre: 34364. - Tulipán***)
2021. febr. 5. 20:38

Nekem ezzel kér bajom van.

Az egyik, hogy a klímakutatók, ha kimondanák, hogy nincs klímaváltozás, akkor mehetnének mosogatni, mert felszámolnák a saját szakterületüket.


A másik, hogy a környezetvédők kb 1968 óta (Római Klub) riogatnak a közelgő katasztrófával. Azóta eltelt röpke 52 év és nem történt semmi katasztrófa. Ez így nem túl hiteles.


Amúgy meg a természeti kincsek, az erdők, a zöld területek védelmével, megőrzésével, lehetőség szerint kiterjesztésével, az állat- és növényvilág védelmével egyetértek, mert hatalmas értéket képviselnek és hozzájárulnak az emberiség jólétéhez.


Ami zavar, az a túlzás, meg a katasztrófavárás.

34367. unom (válaszként erre: 34364. - Tulipán***)
2021. febr. 5. 20:35

Mindenki addig környezetvédő, ameddig neki kényelmes, nagyon kevés a kivétel.

Ha az emberek tömegközlekedésre váltanának autó helyett, az is sokat segítene.

34366. 0885be3643 (válaszként erre: 34360. - Channa*)
2021. febr. 5. 20:31
Na meg az is igaz, hogy nagy úr a muszáj...
34365. 0885be3643 (válaszként erre: 34360. - Channa*)
2021. febr. 5. 20:30
Igen, tudom, hogy régen csak az volt. De én örülök, hogy ma élek. :)
34364. tulipán*** (válaszként erre: 34358. - 0885be3643)
2021. febr. 5. 20:27

nem kényszerít senki semmit senkire itt egyszerűen arról van szó, hogy valaki felfogja azt, hogy a pazarlásnak súlyos következményei vannak, valaki meg üresfejűen éli az életét és csak a telfonja nyomogatásáig és a saját kényelméig lát el. Ha valaki bármilyen módon vissza fogja magát a környezetszennyezést illetően az becsülendő és annál inkább, minél nagyobb áldozatot hoz. Nekem mondjuk nem lenne lelkiismeretem mázsaszám gyártani a pelenka és betét vagy egyéb szemetet és higiéniailag is mindenre van megoldás ezekkel kapcsolatosan, de mindenki tegyen saját belátása szerint.

Azt, meg hogy te jobban átlátod a klímakatasztrófát mint a tudósok, nem tudtam, szóval bocsánat. Lehet, legközelebb neked kellene cikkeket publikálni és felszólalni ilyen hatalmas háttértudás birtokában. ✌😂

34363. globus
2021. febr. 5. 20:26

"Tinderezek"


Na most már tényleg kíváncsi vagyok. Beírtam gugliba, mit jelent Tinder. Talán tündér, ilyesmi? Hát nem.

34362. globus (válaszként erre: 34361. - Globus)
2021. febr. 5. 20:24
Vagy Ágnes?
34361. globus (válaszként erre: 34360. - Channa*)
2021. febr. 5. 20:23

Nálunk ugyanez, csak nem volt automata mosógépem. Keverőtárcsás, majd kádban minimum háromszor lögybölés, nehogy mosószeres maradjon.

Nem pro és kontra szántam, csak reagáltam a tiédre.

Lehet, hogy környezetbarát volt, de nem kényelmes, ez hétszent :) Azért belefért az időbe, ha elhatároztam, hogy mosok, akkor mostam és kész.

Talán Áginak hívták az a kis szövött lapot, amit bele lehetett tenni szilárd termék kidobására? Ez eldobható volt, de a pelusokat Flóraszepttel áztattuk. Én még vasaltam is, mert muszáj volt fertőtleníteni a kórházból hazahozott bőrfertőzése miatt.

Egyetlen csomag Liberót vettem 2 éves kora körül, amivel úgy spóroltunk, hogy fele megmaradt :D

34360. Channa* (válaszként erre: 34358. - 0885be3643)
2021. febr. 5. 20:15

Ezt a tölcséres, moshatós cuccokat én sem értem.


Egyébként én jártam úgy, hogy egy laza mozdulattal felemeltem a táskámat a főiskolán, csak előtte nem húztam be a cipzárt, és nem elég, hogy kiesett a tamponos dobozom, de az összes tamponom szanaszét gurult. Nem győztük a tanárnővel összakapkodni:DDDD


A pelenka kapcsán pedig annyit, hogy de, lenne gyomrod hozzá szerintem. Én még textil pelenkát használtam a gyerekemnél, és már akkor is voltak olyan pelenka betétek, amiket nem mostam, hanem eldobtam a kakival együtt, majd valóban beáztattam a pelenkát és ugyan abba a gépbe mostam ki, amibe a többi ruhát, csak nem együtt. És ugye ekkor már nem volt kakis a pelus;) Semmi undorító nem volt benne.


Én mindig azt mondom, hogy a nők a gyerekük ápolása miatt lesznek érzékenyek a szagokra, a kakira és a hányásra, mert annyit látnak, amíg a gyerekük szobatiszta lesz, hogy besokallnak tőle;)

34359. tulipán*** (válaszként erre: 34351. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 5. 20:12

akit (mint pl. a vallomástevő) ennyire nem érdekel az, hogy raklapszám gyártja a szemetet az nem hiszem, hogy azzal foglalkozik, hogy lebomló betétet vegyen. Mindenesetre ha valaki azt teszi, annak természetesen örülök. Amúgy minden betét lebomlik, csak kérdés, hogy mikor. Amennyi hangzatos dolgot olvashatunk manapság azt is megkérdőjelezem, hogy egy "lebomló" ez-az mennyire jól lebomló valójában. A víz tisztítása pedig nyilván pénzbe kerül MINT MINDEN más, de nem hinném, hogy bármilyen termék alkotóelemeinek beszállítása, előállítása, szállítása, szemét formájában történő elszállítása és maga a lebomlás kisebb terhet jelentene a környezetnek, mint némi víz megtisztítása, ami amúgy is egy automatizált folyamat.

És csak hogy egy kis tudománnyal/érdekességgel (azaz inkább rossz hírrel) is aláttámasszam a mondandóm ... a styrofoam lebomlása pl. pár évtől akár egy MILLIÓ évig is eltarthat a környezeti hatásoktól függően ....

34358. 0885be3643 (válaszként erre: 34350. - Tulipán***)
2021. febr. 5. 20:05

Hát szerintem meg az a túlzás, amit írsz. Nem lesz semmiféle klímakatasztrófa. Az időjárás állandóan változik, hol pár fokkal melegebb, hol hidegebb az átlag. Ha most melegebb is van pár fokkal, az semmi ahhoz képest, hogy a hőmérséklet amúgy -20 és +40 fok között van kb a bolygón, szóval eleve 60 fokos skálán szóródik.


Ami meg a szemetet illeti. Egyetértek azzal, hogy ne használjunk felesleges, illetve feleslegesen eldobható dolgokat, már csak a gazdaságosság miatt sem. Tök híve vagyok a visszaváltható üvegnek, az eldobható műanyag cuccok helyett a tartósabbaknak, nejlon helyett a papírtasaknak. De ott ahol higiénia kérdése, ott én is ragaszkodom az eldobhatóhoz. Akkor is, ha emiatt több a szemét. Annyi minden máson meg lehetne fogni értelmesen a hulladék csökkentését, nehogy már az fájjon, hogy a nők havonta 5 napig nem mosogatják a véres betéteiket és hogy az anyák gyerekenként pár évig ne mosogatják a kakis-pisis pelusokat. Nekem gyomrom sem lenne hozzá. Arról nem is beszélve, hogy ha munkahelyen kell mosható betétet, tölcsért cserélni, akkor mi van? Bevágom a táskába a laptop mellé zacskóban (papírtasakban)? Max kirántom valamelyik meetingen a laptoppal... A fürdőszobába meg ne álljon kakis pisis pelus, ne abban a mosógépben, amiben minden ruhát mosok. Na meg előtte kakafogóval vegyem ki és dobjam ki a kakát a baba pelusából. Nem beszélve arról, ha hasmenéses.


Elnézést mindenkitől a naturalisztikus leírásért, de nem tudok eléggé kiakadni azon, hogy a mélyzöldek mosható betétet meg pelenkát akarnak kényszeríteni más nőkre szülőkre. Persze, akinek van kedve, meg gyomra, az csinálja.

34357. 80ASIQ (válaszként erre: 34354. - Channa*)
2021. febr. 5. 19:51
Öreg vagyok már. Nem akarom bonyolítani az életem. :D
34356. 0885be3643 (válaszként erre: 34288. - Elbb)
2021. febr. 5. 19:50

Nekem meg apukám úgy látszik nő volt (amíg élt). Szóval ha még élne, alkotmányt szegne, mert mint tudjuk az apa férfi, az anya nő. ;)


Ui. ás úgy látszik, biszexuális is vagyok, mert voltam már 170 cm alatti, egyébként nagyon vonzó férfiba (bocs, akkor nőbe) szerelmes. ;)

34355. globus
2021. febr. 5. 19:48

"Kiléptem a liftből és egy nagyon durva dologgal szembesültem. "


Csak nem levélkézbesítő vagy, hogy egész nap liftezel?

34354. Channa* (válaszként erre: 34331. - 80ASIQ)
2021. febr. 5. 19:18
Fogalmam sincs;)
34353. Channa* (válaszként erre: 34327. - Fincsi5)
2021. febr. 5. 19:15
Köszi Fincsi!:DDD
34352. Channa* (válaszként erre: 34325. - Gyöngy:))
2021. febr. 5. 19:15
Még nem találkoztam vele, bár már volt aki próbálkozott;)
34351. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34350. - Tulipán***)
2021. febr. 5. 18:38

Lehet kapni lebomló intimbetétet is.


Valamint a törlőkendő sem okoz nagyobb nyomot a környezetőnkben, mint az ülep vízzel való mosása, hiszen 1 l víz előállítása is sok-sok pénz.

34350. tulipán*** (válaszként erre: 34324. - 66e2bc2de5)
2021. febr. 5. 18:07
ezt értem, de ettől még nem kell egy raklapnyi szemetet előállítani egoista módon. Vannak üríthető szilikon kelyhek amikkel gyakorlatilag 0 hulladék képződik, vagy tamponok pl. Ha valaki betétet tesz be az előbb-utóbb úszni fog a vérben, szóval nem is értem, hogy hogy lehet egyáltalán kényelmes ilyet használni (a környezetszennyező mivoltát nem is tekintve). E mellett ha valaki otthon van akkor a törlőkendők helyett szimplán lemoshatná magát, ami szintén sokkal inkább környezettudatos mint gyártani a hulladékot feleslegesen, stb-stb. Persze az emberek nagy része könnyes szemmel bele éli magát az üresfejű főemlős szerepbe úgy gondolván, hogy neki mindenhez joga van. Többek között ilyen dolgok miatt élünk már most egy hatalmas szemétdomb tetején tisztított szennyvizet fogyasztva stb. stb. egy klímakatasztrófa bejáratánál .... és még mindig nem látják a kongó fejűek, hogy ára van annak amit csinálnak, csak a saját maguk jogai és kényelme lebeg a szemük előtt. Na ez a szánalmas üresfejűség. Sajnos tele van az ilyenekkel a világ és ahogy írtam, ezért tartunk ott, ahol tartunk.
34349. dfc04c70e4
2021. febr. 5. 17:42

"A legnagyobb félelmem, hogy terhes leszek. Aztán az, hogy nem tudom elvetetni."


Nem mondom azt sem, hogy nem baj, azt sem, hogy térdepelj! Miért? Mert nem tudhatom, hogy miféle oka lehet a félelmednek.

A gyermekvállalás felelősségteljes dolog. Ha félsz a teherbe eséstől, tegyél ellene! Számtalan módja van a védekezésnek. Ha egészségügyi probléma miatt nem szedhetsz fogamzásgátlót, a spirál sem jöhet szóba, még mindig van módja a védekezésnek.

Ha nem akarsz gyereket, tegyél ellene! Előzd meg azt, hogy el kelljen vetetned!!!

34348. 8d00a82c06
2021. febr. 5. 17:25

"A Rezidens ma reggel írt nekem egy kedves sms-t és ma vacsorázni megyünk. Annyira várom már. Nem tudok neki ellenállni. Mindig ölelgetném és simogatnám, mint egy kiskutyust! :)"



Hogyne!!

Hova mentek vacsizni?

McDrive-ra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook