Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallásosságban jártasak segítenétek?Szakdogához kell... fórum

Vallásosságban jártasak segítenétek?Szakdogához kell... (tudásbázis kérdés)

1 2 3
49. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - 447396604e)
2012. nov. 21. 09:18

"ha megszólít valakit az úr és onnantól vallásos életét éli mi alapján dönti el melyik egyházat választja?"

Itt ez volt a kérdés.

48. erikpipi (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 08:56

Vallásos életet az is élhet aki évente egyszer elmegy a templomba.


Aki megtér, az elfogadja Jézust mint isten fiát, megváltóját.

Attól kezdve hitben él.

én pl katolikusnak lettem keresztelve, de a férjem családja egy másik kisegyház tagja. A "vallásomat" nem is gyakoroltam, de amikor bekerültem abba a családba, elmentem velük, és megnéztem milyen egy istentisztelet. ennek már több mint 25 éve.

Nálunk minden alkalom nyitott, vannak ifjúsági hétvégék, ökumenikus imahetek, stb. Az ilyen alkalmakra hívunk ismerősöket, vendégeket. de ettől még nem lehet megtérni, viszont elültet az emberben egy magot, ami vagy kicsírázik, vagy nem.

A fórumon rengeteg ilyen topik van, próbálj rákeresni, biztos segítenek.

47. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 46. - Hannapanni)
2012. nov. 21. 08:22
Az ördög is valamikor angyal volt, ergo isteni teremtmény.
2012. nov. 21. 08:17

Az egy Istennel csak annyi a baj, hogy mindegyik vallás azt hiszi, hogy az övé az igazi, holott csak egy van és kész, azaz mindenki Vele találkozik, ha találkozik. Ehhez viszont nem kell vallás (mármint a találkozáshoz).

A vallás lényege: majd mi megmondjuk neked a frankót, ha te mást látsz, akkor a szemedben van a hiba, meg az ördögtől való...

45. Hannapanni (válaszként erre: 4. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 08:13

Szia!

Ha valaki már tagja egyháznak és úgy hívja el Isten, akkor egyszerű. Így került pl a katolikusokhoz is egy-két "eretnek" pap (a legjobb értelemben).

Ha valaki nem tagja egyháznak, akkor vagy keres olyat, amivel azonosulni tud, vagy alapít egy újat, vagy egyszerűen éli az életét egyházakon kívül.

Én sem vagyok megkeresztelve, de nem gondolom, h pogány lennék. Napi kapcsolatom van Istennel, minek korlátoznám le magam holmi egyházi dogmákkal????

2012. nov. 21. 08:09

Egy dologra volt jó ez a kérdés, hogy gondolkodni kezdjünk.

A vallás és a hit két különböző fogalom és különböző a tartalma is.

A felekezetet meg többnyire a környezet határozza meg.

Isten? Vallások szerint nevezik másképpem, lehet Allah és Budha is, vagy akármi más. A természeti népek többnyire "teremtő"-nek hívják.

Lényegében egy fikció.

A vallást és a hitet nem kéne összekeverni a különböző egyházak tanaival. Sajnos ezek a "földi helytartók" nincsenek hivatásuk magaslatán.

43. c716dc4eab (válaszként erre: 4. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 07:55
Ha nem keres honnan tudja mit választ?Mint mikor egy drága holmit készülsz venni, megnézed körbe járod mit tud, mik a te igényeid,ki vagy mire van szükséged. A másik véglet, hiszel egyház nélkül, mert nem elég a keret amit egy emberi szervezet ad. Olyankor a forrást érdemes tanulmányozni, Biblia Korán Védák stb. vagy meggyőződésed hogy van egy felsőbbrendű ok, létezés rendszer ahova tartozol akihez tartozol.A ne árts .... minden létezés alapja kéne hogy legyen.És hinni.... csak úgy olyan is van.
42. f88eebd658 (válaszként erre: 39. - 7796ae808e)
2012. nov. 21. 07:54
Nyilvánvaló. Mint ahogy vannak jó és rossz emberek a keresztények között is. :)
41. a78c2ff918 (válaszként erre: 38. - F88eebd658)
2012. nov. 21. 07:53
Nem kér bocsánatot Allahtól,mert a merénylet hősi tevékenység,amiért odaát jutalom jár.Ráadásul népszerű a radikálisok körében az öngyilkos merénylet,vagyis nem fog tudni (és nem is kéne neki)bocsánatot kérni,várja a paradicsom és a jutalmak.De a muszlim vallást nem csak az erőszak jellemzi.Egy bizonyos irányzatát jellemzi csak.
40. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 07:50
Ne bántódj meg,de milyen szakdoga az,amit így és innen kaparászol össze?Nem az eddig tanultak alapján kellene a tudományos módszertan eszközeivel alkotnod valamit?De te tudod...:/
39. 7796ae808e (válaszként erre: 38. - F88eebd658)
2012. nov. 21. 07:40

Vannak jó és rossz muszlimok. Nagyon sok muszlim elítéli pl. a Jihad-ot. (szent-háborút)

Ugye szeptember 11.

Vannak muszlimok közt is szélsőségesek.

2012. nov. 21. 07:24

Amit akar, mert a következő imádkozás alkalmával bocsánatot kér Allahtól, és minden! el van felejtve! Ember gyilkosság? Óh fiam nem baj, Te már tiszta vagy az ima által...


Ha egy nő meg csak ránéz egy idegen ffre, a saját családja kövezi meg!

37. f88eebd658 (válaszként erre: 35. - 7796ae808e)
2012. nov. 21. 07:19

QEbben igazad is van. Az iszlámok nem merték átírni Mohamed próféta-nyugodjon békében-szavait. Itt nem voltak zsinatok,ahol eldöntötték, hogy kinek kerülhet be (pl) az evangéliuma a Bibliába.

Viszont nekem volt 'szerencsém' személyesen ismerni egy arab iszlám férfit, és amit ő művelt az több volt a sokknál.

Az hogy a nőket mélyen lenézte, tárgyként kezelte még 'hagyján', de az, hogy azt hazudik

2012. nov. 21. 06:21
"A Korán 112. szúrája így fogalmazza meg az iszlám Istenképét: Mondd, Egy az Isten, Isten az Örökkévaló. Nem nemzett és nem nemzetett, nincs hozzá hasonló. Ebből következően az iszlám, illetve a Korán határozottan elutasítja és társításnak (sirk) tartja más alakok bármilyen formában istenként, (Isten megjelenéseként, megtestesüléseként, emanációjaként, fél-istenként stb.) történő tiszteletét. Ilyen módon a politeista hagyomány mellett elutasítja a kereszténység Jézus-képét is."
35. 7796ae808e (válaszként erre: 34. - F88eebd658)
2012. nov. 21. 06:14

Hmmm...erre nem is gondoltam. Azért áll hozzám közelebb, mert feltételezhető, hogy a koránt nem írták át az évszázadok alatt. Allah annyit jelent, hogy AZ Isten. Ők is hisznek Istenben, a mindenhatóban. És ők csak Allah-hoz imádkoznak. A keresztények meg egy Isten által alkotott személyt imádnak, Jézust.

Egyébként a törököknél nem számít alsóbb rendűnek egy nő sem.

34. f88eebd658 (válaszként erre: 31. - 7796ae808e)
2012. nov. 21. 06:09

Az iszlám nagyon 'szép és jó' vallásnak hangzik, de közel sem az. Persze a férfiaknak nagyon kedvező, ez tény.

Hiszen ez az egész vallás azon épül, h a nő az alsórendű, csak arra van kitalálva! hogy a fft szolgálja. Remek vallás komolyan. Mindenkinek ezt kellene követni -.-

33. emilia
2012. nov. 21. 00:31

Ne a vallásoságot válassz, hanem a hitedet fejleszd és azt pedig a Bibliából lehet fejleszteni, mert az Isten kinyilakoztatása és abból nyered az útmutatást az életedre.

A hit és a kinyilatkoztatás elfogadása döntésed által születik meg.

Vallásoság az még nem hit.

Mert az igaz ember hítből él.

2012. nov. 20. 23:37
keresztény biblia = az új szövetségre gondolo itt.
31. 7796ae808e (válaszként erre: 7. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 23:24
Tanulmányozd előtte az iszlám vallást is. Nagyon letisztult, sokkal közelebb áll hozzám pl. mint a kereszténység. A keresztény bibliát átírták már párszor "valakik" nyereségvágyból, hogy úgy viselkedjünk mint egy bárány.
30. 447396604e (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2012. nov. 20. 23:05
ahhoz viszont nem kell feltétlen közösség, vallás szerintem.hanem elkezd hinni abban hogy Isten csodákra képes, segít neki vallástól független. de ez az én véleményem, ennyire nem értek hzzá, csak gondolom
29. csukottszemmel (válaszként erre: 11. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 23:01
szerintem a megtérés egy igen hosszú folyamat és nagyon mélyen kezdődik el. Az, hogy hová járjon az ember, milyen közösségbe, szerintem ez is ... hmmm.... úgymond folyamat. A hit egy nagyon személyes dolog és elsősorban az egyén és Isten dolga. Ha tökéletes közösséget keres, csalódni fog. Egyébiránt a vallás csak egy keret, úgymond formaság, persze teremtő és összekovácsoló ereje is van, hiszen hasonérző emberek találkoznak és a többszájon elhangzó szó már erővel bír. S hát hol is helyezkedjen el... az inkább idő és tapasztalat kérdése. Abban a keretben helyezkedjen el, ahol a legjobban érzi magát. Addig meg ismerkedjen, ízleljen, szagoljon.
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - 447396604e)
2012. nov. 20. 23:01
De itt egy olyan személyről volt szó, aki úgy érzi isten megszólította.
27. 447396604e (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2012. nov. 20. 22:58
és ehhez is kell némi hajlam.mert nem lesz mindenkiből hívő
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 22:55
Ez egy közösséghez való csatlakozás. Olyanhoz tud csatlakozni, amelyiket megismeri. Általában vallásos ismerősön baráton keresztül szegődnek egyik vagy másik csoporthoz, ritka, hogy valaki egyedül találomra beállít egy templomba.
25. 447396604e (válaszként erre: 24. - Virgilius)
2012. nov. 20. 22:52
ez így van. soksor megkérdeztem megtért cimboráim, hogy mitől lettek és hogy lettek hívők, és szépen elmondták hogy elmentek baráttal pl a gyülibe, vagy a templomba..stb...és így, megtetszett, és eljárt, mert volt benne hajlam hogy higyjen Istenben
24. virgilius (válaszként erre: 23. - 447396604e)
2012. nov. 20. 22:51

Jaja, közben látom, hogy hasonlót írtál. :)

Igen, általában az ember egy vagy több másik ember vagy közösség befolyására tér meg, igen ritka, hogy csak úgy magától, tisztán elméleti síkon.

23. 447396604e (válaszként erre: 22. - Virgilius)
2012. nov. 20. 22:49
na, valahogy én is kb ezt akartam írni. általában kell lenni némi befolyásnak.:)
22. virgilius (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 22:47

Azt, ahol Isten megérintette a lelkét. Már ha úgy tért meg az illető, hogy pl egy barátja elvitte egy valamilyen gyülekezetbe. Ha otthon tért meg, tök egyedül (sztem ez így ritkább), akkor elkezd majd keresni, "keresőnek" szokták ezt nevezni, megnéz gyülekezeteket, egyházakat. Attól függ, mennyire aktív, esetleg ismeretlen helyre is elmegy, vagy az ismerősei között fog kérdezgetni.

Szerintem ritka az, aki annyira elméleti ember, hogy elolvassa több vallás tanait, és így választ közülük. Ez inkább empirikus dolog.

Én értem a kérdést egyébként, sőt fura, hogy mások miért nem. Csomó ilyen kereső emberkét ismertem. :)

21. 447396604e (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 22:36

szia. én ateista vagyok, tőlem Isten távol áll minden sempontból, de van több hívő barátom akik meséltek arról hogy lettek hívők. azt írtad, hogy nincs szülői és baráti befolyás.általában ilyen nagyon kevés van.a legtöbb hívő ismerősöm aki megtért,vagy úgy lett hívő, hgy eleve azt a vallást kezdte követni amit kapott a szüleitől,ha meg nem kapott vallást, akkor valahogy valamilyen baráti "befolyásra" . azért tettem idézőjelbe, mert nem konkrét befolyásolásról van szó, hanem elhívták magukkal elment, megtetszett stb..

de olyannal még nem találkoztam aki nem vallásos családból származik (mint én sem) és nem befolyásolja senki, és úgy tér meg és választ magának vallást. ez csak úgy lehet hogy valamiképp kell hgy kötődjön hozzá az a fajta hit. elkezdi érdekelni, olvas róla kiváncsi, és úgy.

de ezt nem tudom, lévén a mi családunk anyáméktól elkezdve mindenki ateista

20. 7275fd03fa (válaszként erre: 4. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 20. 22:14
El lehet olvasni különböző vallások szent könyveit.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook