Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállaljam a szülést Nigériában? fórum

Vállaljam a szülést Nigériában? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vállaljam a szülést Nigériában?

1 2
55. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 54. - Babymama)
2016. ápr. 25. 18:59
Sok sikert! Sok boldogságot!
2016. ápr. 25. 18:51
Kedves Fórumozók :) Az illető már rég ki jutott Nigériába és nagyon boldog :) Én is a kisfiammal hamarosan költözzünk
53. wienermelange (válaszként erre: 52. - VendrinerPiroska)
2012. szept. 8. 09:52
Mindenki a saját életének a kovácsa.
52. VendrinerPiroska (válaszként erre: 18. - Wienermelange)
2012. szept. 7. 23:08

Ha szaros a magyar vízum, akkor nem értem, miért tipródik bárki is hogy ebben, az általad szarosnak titulált országban éljen. Nem kötelező senkinek sem itt keresnie a szerencséjét, pláne illegálisan. Ha akar, maradhat otthon is....


A cikkírónak, sok szerencsét kívánok, bár a párja legalitását valszeg jobb lett volna a gyermek vállalás előtt elintézni. Bár így legalább a baba magyar állampolgár lesz, aminek azért szintén van előnye: a barátnőm azért harcol, hogy az exe véletlenül se vihesse ki a gyerekeit Nigériába az engedélye nélkül.

51. wienermelange (válaszként erre: 50. - Kobormcska4)
2012. szept. 7. 22:52

Mit fogsz ott dolgozni?

Szerintem aki még nem volt ott soha, azt csak meglepetések érhetik.

Remélem kellemes, szórakoztató meglepetések érnek majd. Ez főként a mentalitásodon múlik. Hogy mennyire vagy nyitotott az újra, a teljesen másra.

Akkor is ha netán elszigetelt közegben leszel a munka miatt.

Sok szerencsét!

2012. szept. 7. 09:44

Sziasztok,

úgy néz ki, megyek Nigériába dolgozni. Soha még Afrikában nem voltam, ezért öregebb nigériás rókáktól szívesen vennék tanácsokat, hogy mit, mit ne, hogyan, hogyan ne, meglepetések, stb.

Köszi előre is,

Kobormacska4

2011. jún. 18. 18:57
NE!
48. emilysmom (válaszként erre: 47. - Wienermelange)
2011. ápr. 14. 07:53
Nem olyan megrázó ez! Csak igazságtalan az élet! Mi a nem aktuális belőle? Tavalyi story az egész! De nincs is időm a kislánytól nekiülni és egyenként mindenkinek elmagyarázni. Már borasztóan belefáradtam az egészbe! Egyszer megírom normálisan,dátumokkal indoklással ha blacknwhite gondolja.
47. wienermelange (válaszként erre: 44. - Emilysmom)
2011. ápr. 13. 23:08
Nem veszem ki a megrázó történetedből mikori esemény, de sok info nem aktuális belőle.
2011. ápr. 13. 10:23
Mond meg hova küldjem a mi storinkat! kÜldöm én is szépen meghatóan leírva! hátha tényleg történik valami! fogjunk össze!
45. emilysmom (válaszként erre: 44. - Emilysmom)
2011. ápr. 13. 10:19
Azt pedig, hogy ott szüljnem ajánlom, nehogy még a gyereked ér is harcoljod kelljen ezzel a szemét bürökráciával. Ugyanis bár melyik nigériai aki másik állampolgárságot kérvényez elveszti a nigériait. A gyereked apja a házassági anyakönyvi szerint is nigériai lesz. A gyereked ha ott szülöd autómatikusan nigériai állampolgár lesz a nigériai törvények szerint 8ott született, egyik szülő nigériai) ha haza akarod hozni egy nap csak engedéllyel teheted. ha állampolgáságot akarsz kérvényezni neki, olyan hosszú bonyolult jogi folyamatba mész bele, hogy el sem tudod képzelni és szaladgálhatsz a bevándorlásihoz a sajád gyereked ügyében szintén! Van megoldás! kerüld meg a törvényt! mert meg lehet! de egyetlen egy koznul van ma afrikában aki biztos lehet benne ha kell fél órát beszél veled telefonon. megkéri hogy scanneld be és küld el a papírokat hogy átnézze mielött bár mit is csinálnál! ö is szivesen elmenne nigériába összeszedni a papírokat, de mi nem tudjuk egyedül finanszírozni!!!
44. emilysmom (válaszként erre: 1. - Blackandwhite)
2011. ápr. 13. 10:13
Szia! Én pontosan tudom miről beszélsz! Három hónapos terhes voltam, és 5 hónapos házas a férjemmel mikor a becsületes utat választva inkább hazament új biometrikus útlevelet csináltatni mintsem, hogy illegálisan átmenjen Rómába egyért.( pont akkor volt bent a tart kártya kérelmünk és az új útlevél nélkül nem adták ki) emelett első körben megvádoltak érdekházassággal, a gyerekre pedig közölték, mosolyogva közölte egy bunkó, sötét bevándorlásis, hogy ö még halva is születhet rá ne hivatkozzunk! A lányom nemsokára 7 hónapos és még nem látta az apja :-( Nigériában van és fogalmunk sincs hogyan tovább... pontosabban megoldás van,de az én gyedemmel és az ö ici pici fizujával ez lehetetelen válalkozás. Ha érdekel, és van rá keretetek szivesen elmondom privin.
43. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - Blackandwhite)
2011. ápr. 1. 10:03
Jöjjön vissza úgy ahogy először,és éljetek illegálisan együtt.
2011. ápr. 1. 09:28
Másodszorra sem kapott vízumot a férjem, úgyhogy eldőlt a kérdés.
41. spinneli (válaszként erre: 37. - Blackandwhite)
2011. febr. 20. 15:03
olvastam az indexen...nagyon drukkolok.
2011. febr. 20. 15:02
Országos napilapoknak is el kellene küldeni a cikket, had olvassa egy egész ország!! Hátha történik valami csoda, és megoldódik az ügyetek...
2011. febr. 20. 00:45
Én nagyon szorítok neked!! ☺
38. wienermelange (válaszként erre: 37. - Blackandwhite)
2011. febr. 19. 23:05

Olvastam! Ez szuper! Szuper!

El tudom képzelni köpninyelni nem tudott a sg. konzul a média megkeresésére.

A minisztérium is handabandál.

Ügyes vagy, kellenek az ilyen hírek, hogy kiderüljenek tupisságok.

A magyar emberek többsége persze a hatóság mögé áll ilyen esetekben.

Jó a magyar feleség, csak a hazája nem ér fabatkát sem.

2011. febr. 19. 17:51

[link]


Köszönöm, Istenem!

36. wienermelange (válaszként erre: 35. - Kyra72)
2011. febr. 17. 22:54

Miért kelle most nekedugrani?

Tény, Afrika technológiailag lemaradott.

De már nem túlságosan és nem is sokáig.

Kultúra terén én itteni emberrel nem vitatkozénk mert kultúráltan idehaza még vitatkozni sem lehet.

35. kyra72
2011. febr. 15. 11:43

Ki az az elmebeteg nő aki egy nigériaival akar együtt élni? Meg van róluk a véleményem. Egyébként meg aki vétett a magyar törvények ellen, mivel illegálisan tartózkodótt itt, az vállalja a következményeket, és nem képzeli, hogy ezek után vízumot kap? Én egyet sem engednék be Európába. Miért van az, hogy Európa, Ázsia az elmúlt 3000 év alatt létrehozott kultúrát tudományt művészeteket, gazdaságot, Afrika meg most is ott van ahol 2000 évvel ezelőtt???

Na most lehet nekem ugrani, hajrá!

34. loch ness (válaszként erre: 18. - Wienermelange)
2011. febr. 14. 14:09
Felháborodni mindenkinek joga van, de nagyon kérlek, Magyarországgal kapcsolatban ne használj többet ilyen jelzőt! Biztos, hogy nagyon sok dolog nem úgy van, ahogy lenni kellene, van, ami egyenesen felháborító, de a hazánkat (nekem az, neked nem tudom, az-e), tartsd tiszteletben, és így ne beszélj róla! Egyes további jelzőiddel sem vagyok kibékülve, de azokat nem teszem szóvá, mert nem tehetem, de erre megkérlek, mert ehhez közöm van nekem is!
2011. febr. 9. 09:19
IT MAGYARORSZÁGON.CSAK AZ JUT KI PÉNZESEB.S KITARTO S MINDENEK UTÉNANÉZ.HOGY NE TUDJÁK ÁTVERNI.SOKSIKERT S KITARTÁST
2011. febr. 8. 07:58

Hát nem vagy egyszerű esetben.

Én annyit tudok, hogy ha nem hivatalosan tartózkodott itt a férjed, akkor hogy? Ideszökött? Ez már csak azért is fontos, hogy hogyan távozott? Kitoloncolták? Magától? Kiutasították? Mert ez mind nem mindegy!!!

Tudni illik, akit a hivatalos szervek kitoloncolnak, X évig kitiltják az országból. De az még hagyján, ha esetleg valami szabálysértést követett el, akár örökre a tiltó listán lesz.

Sőt, ha itt lesz, és tartózkodási engedélye van, egy sima BKV büntetés nem befizetése miatt is kitoloncolhatják.

Sok sikert!!!

Még annyit, hogy én nem vállalnám a szülést kinn az ismeretlenben!!!

31. Panka-8 (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2011. febr. 7. 18:11
Az elég nehéz - biztonságos ország (Afrikában)+még vízum....
2011. febr. 7. 16:29
Szerintem menjetek el inkább egy másik biztonságos országba, ahová megkapja a párod a vízumot és ott vállalj gyermeket.
2011. febr. 7. 00:09

Ay en unokanoverem ferje is nigeriai, de ok olaszban eltek sokaig, ahol is a srac megvarta amig olasz allampolgarsagot kap, 8 evet vart ra! Utana koltoztek Budapestre.

Sajnalom,hogy ez a patthelyzet alakult ki, remelem sikerul megoldani valahogy!

2011. febr. 5. 19:27

Kedves Fórumozók!

Többeknek már privátban válaszoltam, de mindenkinek szeretném itt is megköszönni az ötleteket.

A médiával már próbálkoztam, a Naplótól annyi visszajelzés jött, hogy elkérték a telefonszámomat is, azóta semmi, máshonnan még ennyi sem.

Kint házasodtunk, és természetesen megvan a magyar házassági anyakönyvi kivonatunk is.

A férjem egyetlen "bűne" az volt, hogy illegálisan volt Európában. Erre ő mindig azt mondja, hogy ha nem jön Európába, akkor nem tudtunk volna találkozni...

Az, hogy a honlap nem naprakész, még hagyján, de most a férjem nem tud meghatalmazást adni, hogy panaszt nyújthassak be, mert mióta bezárt a követség (aug. 31.), a nigériai pecsétminták nincsenek más konzulátuson leadva, tehát nem tudja felülhitelesíttetni a meghatalmazást.

2011. febr. 5. 18:56

Biztos,hogy vannak maszekkórhàzak Nigériàban,csak gondolom nem olcsóak.Amint irtad inkàbb az anyagi helyzettel lenne gondod.

Nem lehet,hgy az az ok,hogy illegàlisan tartózkodott,nem kõvetett el valamilyen szabàlysértést?


Sok sikert és kitartàst.

2011. febr. 5. 14:50

Sajnos érdemben segiteni nem tudok, bár nekem is a média ugrott be először. Vesziteni valód nincs.

Viszont azt nem értem, hogy egy nigériai miért probléma? Ugyanakkor az miért nem zavar senkit, hogy Magyarországon lassan már rizsföldek lesznek? Lassan már tőlem is vizumot fognak kérni, amikor haza megyek meglátogatni anyukámat, mert idegen leszek ott, ahol megszülettem, ahol nevelkedtem. Ez számomra ékes példa arra, amikor hatalom kerül buta, az empátia szót hirből sem ismerő emberek kezébe.

Én mindenképp médiáznék. Ezzel lehet, hogy másoknak is segitenél.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook