Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállaljam a szülést Nigériában? fórum

Vállaljam a szülést Nigériában? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vállaljam a szülést Nigériában?

1 2
2011. febr. 5. 13:35

A hugomnak tunéziai férje van, ők is kint házasodtak össze, aztán a hugom itthon honosította a házassági papírokat. 4 hónap múlva tudott jönni a férje ideiglenes tartózkodási engedélyt kapott...

Megkérdezem a részletekről...

24. gne2
2011. febr. 5. 13:26

Már a múltkori fórumodat is olvastam.

Hol házasodtatok össze? Nem lenne egyszerűbb menekültstátuszt kérnie, és utána intézni tovább a dolgokat?

A barátnőmnek nigériai férje van, nekik is sok utánjárásba került elintézni a papírokat és a tartózkodási engedélyt, de a lényeges különbség, hogy a srác legálisan tartózkodott itt. De ha gondolod, rákérdezek, hogy tudnának-e segíteni, tanácsot adni esetleg.

2011. febr. 5. 12:56
Szomorú történet...remélem találtok megoldást, kitartást!!!!
22. pritta (válaszként erre: 1. - Blackandwhite)
2011. febr. 5. 12:31
nem tudom h segít e de nekem voltak/vannak nigériai ismerőseim MO-n és úgy kapott ide tartózkodásit meg mindent, h munkát adtak neki és bizonyította papírokkal h valaki fogja alkalmazni itt.
21. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 19. - Wienermelange)
2011. febr. 5. 12:24
A használható alatt én azt értem, hogy hasznos. Rengetegszer előfordul, hogy elavult információkat tartalmaz egy hivatali site. Pl. ügyfélfogadás ideje , tel. szám vagy bármi. Jogszabályt megkeresni meg végképp lehetetlen pl. saját keresőjével, az aktuális változtatásokat meg úgy eldugják, hogy szerencsétlen polgár véletlenül se találja meg. Mintha lehetőséget sem próbálnának adni, hogy valaki megfeleljen az előírásoknak.
20. 5239d91094 (válaszként erre: 7. - Reno77)
2011. febr. 5. 12:03
Pontosan. Én is erre gondoltam, mint egyetlen esély.
19. wienermelange (válaszként erre: 16. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 5. 11:53

Nem használható, hanem élő honlapot írtam.

Egyébként használható is. Amíg volt értelme használni ugyebár.

2011. febr. 5. 11:51

Filmen nézni és megélni dolgokat más kategória.


Utánnanéztem, valóban nincs vízumkiadás.

Valóban nem akartam elhinni.

Hogy még 1 konzul is hazudjon ha magyar?!

Úgy írja az infoban a külügy, hogy abban az államban kérvényezhet a nigáriai állampolgár vízumot magyarországi beutazáshoz, ahol jogszerűen tartózkodik.

Szóval 1 szaros magyar vízum megszerzéséhez először 1 harmadik országban kell a nigériainak jogszerű tartózkodást szerezni.

Ezzel egyértelműen kimondja ez a szaros magyaro., hogy ide 1 nigériai sem teszi be a lábát.

Ergo megvonja tőlem, tőled, bárki magyartól, hogy nigériaihoz kösse az életét és a szülőföldjén éljen a nigériaival, vagy akár üzleti tevékenységet folytasson bárki magyar nigériai állampolgárra.

Komolyan! Mi a büdös picsát csinálnak ezután a Nigéria Nagykövetség dolgozói??? Kémkednek???

Mert a kémkedés a Nagykövetségek kiemelt feladata a vízum és egyéb ügyintézések mellett.

Ezért fizeti őket a magyar állam a mi pénzünkből.

És ellebzselnek abban a csodaszép villában ...

17. alidamolnar (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. febr. 5. 11:50
Pár éve olvastam már, svájci nő és kenyai pasi.
16. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 11. - Wienermelange)
2011. febr. 5. 11:47
Én egy minisztériumot vagy hivatalos szervet nem tudnék mondani, aminek haszálható oldala van :P
2011. febr. 5. 11:39

Tegnap éjszaka ismételték meg egy filmet az egyik csatornán: Afrikai szeretők címmel.

No comm.

2011. febr. 5. 11:31

A szomorú történettől függetlenül, ha valóban bezárt a Nagykövetség Nigériában, az Magyaro-ra nézve mérhetetlenül nagy szégyen.

Akármilyen hírek is terjengenek erről a nagyon fontos országról és nem csak Afrikában, hanem az egész Földön számottevő, Afrikában a lenépesebb országról, az ottani követséget bezárni ostobaság.

Tulajdonképpen a magyar diplomácia a hülye dolgairól híres, ebből kiindulva igaz lehet a bezárás híre.

De miért él még a honlap?! Ez is megtörténhet Magyaro-n biztosan, hogy nem létező Nagykövetségnek létező honlapja van.

Fujjj!

2011. febr. 5. 11:19

Kívánom a legjobbakat.

Tényleg elég elfogadhatatlan, hogy érdemi választ vagy választ sem kapsz.


Azt hiszem, pár embernek nem fog tetszeni amit írok, és utólag már ezen a tényen nem lehet változtatni. Talán kicsit előbb kellett volna gondolkodni. A sztori ott kezdődik, hogy illegálisan tartózkodott az országban. Szerintem egyáltalán nem csoda, ha ezek után nem óhajtanak kokettálni valakivel, és a legkevésbé sem tartom szemétségnek, hogy ilyen múlt után feltételezik az érdekházasságot. Szerintem örülhet a férjed, hogy nincs kitiltva az országból.

2011. febr. 5. 11:19

Ha jól értettem, nem Magyarországon házasodtatok meg. Megtörtént a honosítás? Mert régebben volt egy biz. D típusú vízum, amit külföldi házastársak igényelhettek (de lehet, h csak európaiak?), viszont ehhez a magyar állam el kellett fogadja a házasságot, majd ez alapján történt az állampolgárság megszerzésének gyorsított menete. Ehhez is feltétel volt egy csomó minden (tudjon magyarul, legyen x ideje munkája vagy y millió egy számlán, amihez a procedúra végéig nem nyúlhat hozzá...)


A média szerintem is jó ötlet, legalábbis az alapján, amit onnan látunk... Ha valós problémákat oldanak meg és nem megrendezett az egész / a többsége, akkor nagy esélyed van.

Kitartást!

2011. febr. 5. 11:09

[link]


Ezek szerint a fenti oldal már érvénytelen, mégsem törölte a Külügyminisztérium?

2011. febr. 5. 11:05

Szia!

A legtöbben nem tudják mi is az igazi gond, minden alapvető adott, ami másnak kínszenvedés, mégsem boldogok ...

Sajnálom én is ezt a történetet.

Érthetetlen mi történhetett az ügyintézés során.

Hova valósi az országon belül a férjed?

Ha gondolod privátban válaszolj.

Kitartás! Itt lesz veled a férjed, csak ne veszítsétek szem elől a fókuszotokat!

2011. febr. 5. 11:00

Én is a médiát javaslom!

Trvtkonak szerintem elég nagy jártassága van már ezekben az ügyekben és messzire érhet a keze...

Sok sikert kívánok Nektek!

2011. febr. 5. 10:48

Járd végig a médiát, minden utat, amit itt javasolnak, és amit közben fognak javasolni.


Ha pedig nem megy, akkor szerintem gondokozz el, nem neked kellene-e utána menned. Addig meg kérdezősködhetsz - neten keresztül most már egyszerűbb -, kinek milyen tapasztalatai vannak a nigériai kórházi viszonyokról. Simán lehet, hogy lehet ott is biztonságosan szülni.


Remélem, mielőbb rendeződik a sorsotok, és együtt lehettek!

2011. febr. 5. 10:45

Én azt javaslom neked, hogy keressd meg a médiát.

Ők sokszor segítenek. Elöször talán valamelyik kereskedelmi csatorna esti műsorát. Javaslom Tvrtko-z vagy Azurák Csabát.

Van még egy lehetőség. Írja a külügyminiszternek cc-ve Orbán Viktort. Orbán Viktor elérhető a facebookon is.

Ha mindez nem vezet sikerhez, akkor az egyik olvasott napilapban adj fel nyílt levelet a külügyminiszternek.

Ezek körül bármi bejöhet...

6. bszsz (válaszként erre: 1. - Blackandwhite)
2011. febr. 5. 10:32
Lehet, h újra fel kéne keresni azt az ügyvédet, mert kitudja, h eddig miért nem sikerült...
2011. febr. 5. 10:30

tanácsot nem tudok adni, de legközelebb, ha küldesz levelet nekik, kapcsold össze azokat. ha ez sem működne, hogy egyben lássanak minden papírt, pillanatragasztózd össze és kérd elnézésüket, de előzetes tapasztalatod alapján, hogy csupán a levél jut el a főnökhoz, biztosítani akarod azt, hogy a teljes anyagot megkapja... báááár, ha ezelőtt sem válaszoltak, akkor a legjobb megoldás erre mégiscsak az lenne, (ha eddig nem tetted meg) hogy a levélbe, ahol a gyerekről beszélsz, beleírod, hogy csatolva elküldted a levélhez.

sok sikert

2011. febr. 5. 10:25

Nagyon sajnálom ami veletek történt.:( Miért kell még jobban megnehezíteni az életeteket? Ért már elég baj titeket.:(

És valószínűleg ez az egész szinte csak egy ember jóindulatán és aláírásán múlik. Ez nagyon szomorú!:(

2011. febr. 5. 10:21

Ez döbbenet...

Én nem is tudom, mit írjak. Basszus, ha képes elutazni Nigériából Kenyába, egy fél vagyont költve az útra, meg minden papírra, akkor talán tényleg érdemes lenne elgondolkodniuk rajta, hogy ez nem érdekházasság akar lenni. És akkor ugye még nem is említettem a gyermekeiteket.

Őszintén remélem, hogy végül sikerrel fogtok járni, és végre együtt lehettek.

Segíteni legnagyobb sajnálatomra sem tudok. :(

2011. febr. 5. 10:16

Azt a mindenit!

Nem irigyellek!

2011. febr. 5. 10:08
Néhány nap múlva lesz egy éve, hogy elvesztettem a gyermekeimet. Tavaly még abban bíztam, hogy az évfordulón már tompíthatja a fájdalmamat, ha újra gyermeket várhatok, de sajnos ettől mérföldekre kerültem, egészen pontosan 6000 kilométerre. Gyermekeim apja ugyanis nigériai állampolgár, akivel majdnem kilenc hónapja nem találkozhatok, mert ő Nigériában várja, hogy hazajöhessen, miközben én itthon vívom a szélmalomharcot azért, hogy vízumot kapjon. Sajnos úgy tűnik, a magyar hatóságokat lehetetlen meggyőzni arról, hogy nem érdekből házasodtunk össze, ezért a fórumozók elé tárom a történetemet, hátha van valaki, aki hasonló cipőben jár, és segít kiutat találni a zsákutcából.

Ugrás a teljes írásra: Vállaljam a szülést Nigériában?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook