Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállaljak még egy babát, vagy tanuljak inkább szakmát? fórum

Vállaljak még egy babát, vagy tanuljak inkább szakmát? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jan. 7. 01:04
A tanulásba azért is félek belekezdeni, mert amibe mostanában belefogtam nem fejeztem be. A főiskolát a házasságom, az OKJ-t a baba miatt hagytam abba. A jogosítvány meg csak simán nem sikerült sehogy sem... Félek még egy kudarctól... Itthon pedig kezdek kicsit magányossá válni. Csak egy nagynénim lakik a környéken,de neki is megvan a maga élete. Se rokonok, se barátok nincsenek itt a közelben.
8. lampakorte (válaszként erre: 6. - Borcsika)
2009. jan. 7. 00:56
Attól is félek, hogy addigra még ennyire sem fog jól fogni az agyam, és félek, hogy egyre tájékozatlanabb leszek, és a most meglévő tudásom is elapad. Nem tudom azt sem, hogy több gyerek mellett lesz-e energiám tanulni. Nem vagyok túl erős. Félek, hogy a többiek lenéznek, és a férjem is előbb utóbb szégyenleni fog. Az ő véleménye az, hogy neki mindegy. Ahogy én akarom. Erre nem tudok okosan felelni. Fogalmam sincs, hogy valójában mit szeretne. Nem akar ezzel is foglalkozni. Szerintem neki tényleg mindegy.
7. spinneli (válaszként erre: 5. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 00:43
és a férjednek mi a véleménye?
2009. jan. 7. 00:39

Ne gondold, hogy kevés vagy anyának!

Hangsúlyozom a Te döntésed, bárki bármit mond, de szerintem - ha nagycsaládot szeretnétek - akkor ne halogassátok. Én 25 évesen mentem férjhez, sajna nem jött össze a baba 6 és fél évig, utána is csak inszeminációval, aztán szülés után 3 hónappal spontán megfogant a testvérke, és most 3 év elteltével jön a 3. baba. De már 35 és fél éves vagyok. Szerettem volna fiatalabb korban anyává válni, de ezért is hálás vagyok Istennek, hogy így alakult végül.

Tanulni, dolgozni ráérsz később, mikor már ovisok lesznek. Ja, és hidd el: nagyon jó a kis korkülönbség a gyerekek közt.

Minden jót! Hallgass a szívedre! :)

5. lampakorte (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2009. jan. 7. 00:33
Nem. Mérnök a férjem. Szerencsére pont annyink van amennyi kell. De senkinek érzem magam. Körülöttem mindenki "túlképzett". Az anyósom még a szememre is vetette (finoman ugyan) hogy a férjem tuti nem akarja, hogy "ezen a szinten" maradjak...
2009. jan. 7. 00:30
Igen, ő még várna pár hónapot. Félek ha évekig halogatjuk (tanulás miatt) nem lesz erőm újra babázni. Én eredetileg nagy családot szerettem volna. Most is így gondolom, de félek, hogy kevés vagyok anyának. Hogy biztatom így a gyerek(eim)et tanulásra?
2009. jan. 7. 00:26
szimpla anyagi az ok, hogy dolgoznál/tanulnál?
2009. jan. 7. 00:26

Megbeszéltétek a Pároddal is?

Aszived mit diktál(t)?

2009. jan. 7. 00:23

Most egy éves a lányom, és nem tudom mit tegyek. Érettségi után férjhez mentem, másfél év múlva megszületett a várva várt gyermek. Nagyon vágytam rá, és a családra. De most, hogy ismét aktuális a kérdés bizonytalan vagyok. Nem kellene valami szakma? De nem is tudom mit szeretnék csinálni, vagy ami ötletem lenne azzal nem lehet elhelyezkedni. Kitöltöttem egy csomó pályaorientációs tesztet, de nem ért túl sokat.

Vállaljak még egy babát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook