Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállaljak még egy babát, vagy tanuljak inkább szakmát? fórum

Vállaljak még egy babát, vagy tanuljak inkább szakmát? (beszélgetős fórum)


1 2
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lampakorte)
2011. jan. 11. 11:37

No de kedves!


Egy OKJ-s tanfolyam pont jó arra, hogy babázz mellette. Se nem túl sok, se nem kevés...


Én imádok babázás mellett tanulni, mert nem leszek szülés utáni depis...


Ha az idő, meg az eljárás gond, akkor ott vannak a levelezősök...


Persze önfegyelem kell hozzá, de aztán meg olyan jó érzés legyőzni önmagunkat... (néha egy-egy igevers, ima, vagy épp szemlélődő imádság segítségével...)



Szóval én mindenre biztatnálak, az Úr meg megsegít, csak hát osszunk neki lapot...


Aztán amire felnő a második, ott lenne a papír is... Ugye milyen jól meg tudom oldani mások életét?

2011. jan. 10. 19:38

Sziasztok!


Nem tudom, tudna-e valaki itt segíteni nekünk, Szegeden járunk gyógypedagógiai asszisztensi képzésre. Az iskola annyira nyomorult, hogy bár márciusban vizsgázunk, tulajdonképp még nincsenek meg a kidolgozott tételeink, sem egy rendes szakirodalom lista.

Most mindenhol próbálkozunk elérni olyanokat, akik hasonló okj-s suliba jártak, hogy legyen valahonnan tételünk. Szóval ha bárki tud bármiben segíteni, nyolc fős kis csoportunkat megmentené a bukástól... előre is köszi!

2009. jan. 7. 19:48
Logopédus szeretnék lenni hosszútávon. Most viszont megpróbálom a gyógypedagógiai asszisztens OKJ-t. Február körül van olyan hely, ahol kezdődik is ilyen tanfolyam. Még jobban utána fogok nézni. Nagyon hálás vagyok a biztatásért. Jó olvasni, hogy mennyi hasonló helyzetben lévő embernek sikerült akár gyerek mellett is jó karriert csinálni! :-)
36. judit71 (válaszként erre: 35. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 19:09

Hát persze, hogy siekrülni fog az OKJ-s képzés, bármit is választasz majd a kínálatból! És aztán a következő képzés és a következő... :)))

Sok sikert és kitatást kívánok!! Meglátod, milyen büszke leszel magadra, ha végigcsinálod. :))

2009. jan. 7. 18:21
Úgy gondolom elkezdek egy nem túl nehéz OKJ-s képzést, és ha sikerül megcsinálnom akkor tovább megyek. Nagyon biztató az a hozzászóló aki mindig lépésről lépésre haladt előre, mert a szükség úgy hozta. Remélem így nekem is sikerül. A baba kérdése is biztos idővel kikristályosodik. A férjem még pár hónapig biztos nem akar.
34. Forever Love (válaszként erre: 30. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 15:39

Jó dolog, hogy meg tudtok élni a Te kereseted nélkül is. De mi lesz ha mondjuk elveszti a férjed a munkáját? Sajnos manapság ez is reális veszély. Ott álltok majd két gyerekkel meg egy rakás számlával munka nélkül? Akkor fogod megbánni, hogy nem a szakmát választottad...

Tehát szerintem jobban jársz ha szakmát csinálsz, az legalább hoz is valamit a konyhára, mert a gyerek csak viszi...

Akik munkakerülésből, meg segélyek miatt vállalnak gyereket azokról meg jobb nem is beszélni.

2009. jan. 7. 13:50
Sztem szedd össze magad! (nem bántásból írom!!)Ne becsüld alá magad, és a képességeidet! Mutasd meg, mire vagy képes, keress egy olyan képzést, amiben aztán szívesen dolgoznál! Ne hagyd, hogy bármi vagy bárki elvegye az önbizalmad! Szerzel egy jó szakmát, ezzel sokat tehetsz a családodért a későbbi munkavállalás szempontjából. Utána jöhet az újabb babuci! Mindenki képes megmozgatni a földet, csak akarni kell igazán, és tenni érte! Hajrá!
32. a74de3d08a (válaszként erre: 30. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 13:43

szerintem mindenképpen tanulj, jöhet közben a következő baba, ha szeretnétek.

meg lehet csinálni, azonban nem lesz könnyű.

31. csera (válaszként erre: 30. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 13:37
Na és hogy döntöttél?
30. lampakorte (válaszként erre: 28. - 0260f21e84)
2009. jan. 7. 13:35
Köszönöm hogy leírtad a "tutifrankót". Sajnos nem nagyon vitt előbbre ez a meglátás. De igazad van. Azért tettem föl ezt a kérdést, mert bizonytalan vagyok, és érdekel mások véleménye, hogy ki hogyan gondolkozik erről. De nem a kifogásokat keresem. Éppen hogy azt nem. Inkább valamiféle választ. Vagy megerősítést. De azt hiszem meg is kaptam.
2009. jan. 7. 13:27
Köszönöm a hozzászólásokat, igyekszem a legjobb döntést hozni.
2009. jan. 7. 08:38
Az eddigi hozzaszolasaidbol csak az jott le, hogy felsz, bizonytalan vagy, varod, hogy valaki megmondja, mit csinalj, mit szolnak az emberek. Fogalmad sincs, hogy mihez kezdj az eleteddel, nem tudod, mi erdekel, mihez lenne kedved, csak a kifogasokat keresed. En a helyedben inkabb azon lennek, hogy megtalaljam, mi az ami oromet szerez, mert a csaladdal takarozni nem vezet jora. (Es az ujabb gyerekvallalast inkabb elhalasztanam ilyen allapotban.)
2009. jan. 7. 08:07
Az én barátnőm is három gyerek mellett csinálja az egyetemet!!! Már oda járt, amikor kiderült hogy jön a harmadik baba! Látom, hogy nagyon nehéz neki, de a férje sokat segít mindenben és valahogy könnyebbé teszi számára is! Szerintem is mindenképpen fogj bele valamibe, a párod biztosan megértő lesz és segíteni fog, amiben tud! Látod, mennyi pozitív tapasztalat van már csak itt leírva! Szóval mindent bele és kívánom, hogy sikerüljön egy testhezálló szakmát megtanulnod. :))
2009. jan. 7. 07:53
Na persze az sem mellékes, hogy 2 gyerek eltartásához még több pénz kell, amihez nem ártana szakmát tanulni. Fiatal vagy, még minden belefér.
2009. jan. 7. 07:50
Egyik ismerősöm 3 gyermekes édesanya. A legkisebb gyermeke pár hónapos és levelezőn végzi a főiskolát. ÁLlítása szerint sem könnyű, mert az ünnepeket is például végig kellett tanulnia. De ha ő 3 gyermek mellett meg tudta csinálni, akkor neked 1 mellett miért ne menne-,
2009. jan. 7. 07:46

Ha csak azért akarsz gyereket,hogy ne kelljen dolgoznod, az régen rossz!!

Hogy ma Magyarprszágon mindent lehet...

23. csera
2009. jan. 7. 07:28

Bocsi, elfelejtettem bemásolni a linket :DDD


[link]

22. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 07:28
szerintem gyerek mellett is lehet tanulni...nem egy ismerősöm így diplomázott le :)szóval hajrá :)
21. csera
2009. jan. 7. 07:28
Itt nézz szét, biztosan tudsz választani!
20. csera
2009. jan. 7. 07:19

Szia Lámpakörte!


Nehéz tanácsot adni, Neked kell eldönteni, de leírom a saját történetemet, hátha okulsz belőle :)!

Én szakmunkásképzőt végeztem, majd férjhez mentem és levelezőn érettségiztem. Az első babánk már a pocakomban volt, amikor a technikumot végeztem. Aztán a rendszerváltás miatt, új munkahelyet kellet keresnem, teljesen más szakmában helyezkedtem el. Néhány év után gondoltam, ha már kereskedelemben dolgozom, jó lenne ha "papírom" is lenne róla, elvégeztem, munka mellett, letettem a jogsit is. Ekkor a multik megjelenése miatt lettem munkanélküli, ekkor kiválasztottam egy felsőfokú képzést és vámügyintéző lettem. A tanárom látta lelkesedésem, egyből betett egy ismerőséhez dolgozni. Volt hogy két kamion vámolása közben elhoztam a gyereket a suliból és még visszamentünk a vámudvarra dolgozni, de nem bánta. Neki ez kaland volt. Aztán jött az EU, megint munkanélküli lettem és a második babánkat hordtam a szívem alatt. Ekkor kinyitottam a Naplót és szétnéztem, mit tanuljak, amit majd kisgyerek mellett, rugalmas munkaidőbe tudok dolgozni. Nekünk anyagi okok miatt kellett, hogy én is dolgozzak. Ekkor gyógymasszőr tanfolyamra mentem. Nem volt könnyű, mert a gyakorlaton a gyógyvíz-iszap szagától rosszul voltam és amikor már nem értem át a betegeket (meg nagyon fárasztó is volt) akkor félbehagytam a képzést. Aztán amikor már nem szopott a kislányom, visszamentem befejezni a gyakorlatot.

Ma, már a harmadik babánk 16 hónapos, délután-esténkét apa vigyázz rájuk én eljárok dolgozni! De nem munkának fogom fel, hanem kikapcsolódásnak. Kicsit kimozdulok itthonról, beszélgetek más emberekkel is, szóval nem csak a pénztárcánknak, hanem az én lelkemnek is jót tesz.

Az én véleményem, hogy Neked szerencséd van a lakhelyeddel, mert Pesten tényleg minden elérhető. Van olyan oktató intézmény, ahol a GYED-GYES idejére, 50%-os kedvezményt adnak és tényleg mindenféle oktatásuk van. Ha Neked az önbecsülésed helyreállításához erre van szükséged, TANULJ!!! Persze légy kitartó és a gyerekről sem kell azért lemondanod. Egy kismama sokkal kiegyensúlyozottabb (jó esetben) és nekem lendületet adott.

Ne válassz, érd el mindkettőt! Sok sikert és jó egészséget!

2009. jan. 7. 07:12

Ha tanulni szeretnél, akkor addig tanulj, amíg otthon vagy a gyerekkel.1 mellett lehet tanulni, ha bevállalsz még 1-et, akkor kb. annak az 1 éves koráig még menni fog a tanulás.Ha van segítséged, akkor pláne megteheted, így nagy családod is lehet és képezheted is magad.

De a döntés a tiéd!Csak akkor kezdj bele a tanulásba, ha megvan benned az akarat, hogy igen végigicsinálom.Később, munka, gyerekek, család mellett már nehezebb lenne összeegyeztetni ezeket szerintem, de nem lehetetlen.Sok sikert, bárhogyan is döntesz!

2009. jan. 7. 07:04

Szerintem ezt a kérdést nem szabad így feltenni. Ha szeretnél még babát, akkor rajta, fontosabb az minden szakmánál. Egyébként pedig, ahogy sokan írták előttem is, ha ügyes vagy, baba mellett is tanulhatsz. Ha vágysz babára, akkor ne beszéld le magad róla semmi kedvéért, később egészen biztosan megbánnád, hogy mégsem szültél.

Ezt a döntést azonban csak magad hozhatod meg. Sok sikert, kívánom, hogy jól dönts!

2009. jan. 7. 05:48
A barátnőm tavaly diplomázott a SOTE EFK-n, levelezőre járt. Ő is gyerek mellett csinálta végig. Volt olyan csoporttársa akinek 4 gyermeke volt, a legkisebbet sokszor magával vitte, mert még szoptatta. A tanáraink meglepően toleránsak voltak vele. Amúgy a csoport nagyon összetartott, tanulásban, tételek kidolgozásában, órai jegyzetek másolásában is. Mind a 30-an be tudták fejezni. Azt mondta, csak a vizsgaidőszak volt nehéz, de mindent meg lehet oldani. Volt hogy gyerekkel az ölében vizsgázott. Nem volt könnyű, de most nagyon boldog és büszke magára. Ezt csak úgy elmeséltem neked, ilyen is van.
16. PiciLeány (válaszként erre: 9. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 04:57
Miért hagytad abba a főiskolát, amikor férjhez mentél? Biztosan akarsz tanulni?
15. spinneli (válaszként erre: 14. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 01:34
tanító, óvónő?
2009. jan. 7. 01:33
Nem nagyon. A Gyógytornász gyerek mellett sok lenne, a másikkal pedig az a baj, hogy nem szívesen látnék szenvedni gyerekeket.
13. spinneli (válaszként erre: 12. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 01:20
ezeket nincs kedved folytatni?
2009. jan. 7. 01:20
Főiskolán gyógytornász, OKJ-n csecsemő és kisgyermek ápoló.
11. spinneli (válaszként erre: 9. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 01:08
...ha már van alap könnyebb, milyen szakra jártál?
10. spinneli (válaszként erre: 8. - Lampakorte)
2009. jan. 7. 01:07

ha mindenképpen tanulni szeretnél, valóba egyszerűbb egy gyerek mellett.

itt inkább azt látom, hogy nem a magad akaratából szeretnél tanulni, hanem félsz mind a szűkebb mind a tágabb környezet véleményétől...ha ennyire zavar ez, szerintem vágj bele.

bár szerintem egy nő anyaként, és háziasszonyként is "teljes értékű",illetve az intelligenciát vagy a tájékozottságot, tudást nem feltétlen végzettséggel lehet szerezni.


Nagyon sok tanfolyamra tudsz jelentkezni, gondold végig a hobbijaidat, vagy az érdeklődési köröd, szörfözz a neten minél többet, egy idő után kikristályosodik, hogy merre indulj el.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook