Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Valaki mondja meg nekem, hogyan álljam meg az édesség "falását"? fórum

Valaki mondja meg nekem, hogyan álljam meg az édesség "falását"? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
62. Trudik (válaszként erre: 54. - C42a13b98c)
2009. febr. 4. 20:48
Értem én. A 46. hozzászólásban viszont igazat adsz...ez ellentmond a többi hozzászólásodnak a csokifalással kapcsolatban.
2009. febr. 4. 20:17

Nyilván hamarabb kifárad ha egy életen keresztül nyomatjuk a nyalánkságokat.


A titok a vércukorszint szinten tartása, napi töbször étkezés (teljes kiőrlésű dolgokkal mert a nullás lisztből készült pékáruktül csal felugrik majd lezuhan) A tartósan magas vércukor egyébként is nagyon káros..

2009. febr. 4. 20:14

Én is mindent kipróbáltam, hogy csökkentsem és sikerült is. Erről a témáról amugy már van legalább egy fórum.

Az első időszak a legnehezebb ha kibírod, utána már könnyen fog menni. Viszont ha újra elkezded akkor megint hiányozni fog.. Ördögi kör, de nem lehetetlen belőle kitörni.

Az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség kialakulása pedig többnyire semmi köze a szénhidrát fogyasztásának. A hasnyálmirigy kimerülése akkor is bekövethezhet ha édességet soha nem ettél. Szerintem nem kéne ide keverni..

2009. febr. 4. 20:09
Sok ásványvíz. Elveszi az éhséget :)
58. c42a13b98c (válaszként erre: 56. - C42a13b98c)
2009. febr. 4. 20:05
+g
57. szemmelver (válaszként erre: 56. - C42a13b98c)
2009. febr. 4. 20:04
hát ne zabáljon:)
56. c42a13b98c (válaszként erre: 55. - Szemmelver)
2009. febr. 4. 20:03
Igen. Sőt, lejobb, ha semmit nem eszik, nehogy az legyen, hogy édesség helyett túl sok sajtot, vagy húst kezd falni...;-)
2009. febr. 4. 20:01
ne egyél
54. c42a13b98c (válaszként erre: 51. - M.gery)
2009. febr. 4. 19:59
Köszönöm, akkor átadnám a terepet, mert én két napja magyarázom ezt, de nem érti. Vagy nem akarja...
2009. febr. 4. 19:58

Nem baj az!

Nekem is szokott lenni ilyen időszakom!

Van hogy kívánom napokig, aztán meg hetekig el vagyok nélküle!

Egyébként a legjobb - mint mindenben- a mértékletesség!

Lehet enni, de nem falni, csak módjával!

A MÉRTÉKLETESSÉG a kulcsszó!

52. Trudik (válaszként erre: 51. - M.gery)
2009. febr. 4. 18:33
Tudom, h van ilyen betegség, de aki tudja, h beteg annak azért kell tudni nemet mondani, aki nem tudja, h beteg, annak pedig mérlegelni kell, és azért kell tudni nemet mondani. A megemelkedett inzulinszint hatására nem csokit kíván a szervezet, hanem szénhidrátot. Csak sajnos sokan a szénhidrátot azonosítják a csokival.
51. m.gery
2009. febr. 4. 18:20

Például az inzulin rezisztencia olyan emésztőrendszeri betegség, amely során a hasnyálmirigy folyamatosan termeli az inzulint, mert nem érzékeli, hogy a szintje már megfelelő az emésztéshez. A megemelkedett inzulinszint viszont fokozott, úgymond kóros édesség utáni kínzó vágyat kelt, amit igazából egy nagy tábla csoki sem tud tartósan csillapítani.


Ez van,- ha elhiszed, hogy nem agykontroll, ha nem,- akkor is van ilyen.


A lényeg itt inkább az, hogy megtudja az ember, hogy a falási kényszere nem-e valamilyen betegség tünete. Nyílván ha a betegségek kizárva, onnantól kell megpróbálni leállni, és ez ugyanolyan nehéz, mint az alkoholistáknak, és a cigiseknek. Ennek pedig olyan egyszerű a magyarázata, hogy a csokiban is található egy olyan anyag, ami függőséget okoz. Tehát akár pszichológus segítségét sem kell szégyelni igénybe venni. Nyílván mérlegelni kell mindenkinek éppen mennyire függő. A szíve mélyén mindneki érzi, hogy ellen tud-e egyedül állni, vagy nem megy.

50. Trudik (válaszként erre: 49. - 43d02447da)
2009. febr. 4. 18:18
Az azért nem minősíthető falásnak! :)
2009. febr. 4. 18:09
én most ettem meg egy kocka fehércsokit.:)
48. Trudik (válaszként erre: 47. - C42a13b98c)
2009. febr. 4. 17:51
Nekem is van a családomban olyan, akinek 2 óránként ennie kell szénhidrátot, különben rosszul lesz, ez vmi szervi baj... De nem csokit eszik akkor, hanem aszalt gyümölcs darabkát, kis darab teljes kiőrlésű kenyeret. De én nem is ez ellen tiltakozom. Hanem az ellen, h sokan itt az írják, h kényszeres csokievők! Mivel a topic címe pedig az, h: "Valaki mondja meg nekem, hogyan álljam meg az édesség "falását"?", ezért mondom azt, h egyszerű önkontrollal lehet megállni. Ha vkinek szervi baja van, az nem azt jelenti, h csokit kell zabálni. Aki falja az édességet, aztán meg panaszkodik, h miért nem tudja abbahagyni, és miért nem tud lefogyni, az nem szervi bajjal, hanem agyi bajjal küszködik...ennek a gyógyításához pedig orvos nem szükséges...
47. c42a13b98c (válaszként erre: 46. - Trudik)
2009. febr. 4. 12:35
Ez így igaz, én is erről beszélek.
46. Trudik (válaszként erre: 45. - C42a13b98c)
2009. febr. 4. 12:31
Igen, szüksége lehet a szervezetnek sokkal több szénhidrátra, de szénhidrát nem csak a csokoládéban van, hanem a gyümölcsökben, gabonafélékben ugyanúgy, csak egészségesebb formában...
45. c42a13b98c (válaszként erre: 43. - Trudik)
2009. febr. 4. 12:06

PONT erről beszélek. Nem értesz hozzá, nem is tapasztaltad, de a szuperakaraterőddel lesajnálod azokat akikről nem tudsz semmit.

Azt én sem szeretem, ha vki sajnáltatja magát, de azt sem, ha olyasmiben erősködik, amiről halvány gőze sincsen!

Nem lelki terhekről beszéltem, hanem kőkemény szervi elváltozásokról, amikor pl. az inzulin működési zavara miatt sokkal több szénhidrátra van szüksége a szervezetnek. Lelki terheket az okoz, ha utána a beteg környezetének a hozzáállása olyan, mint a tiéd.

Miért olyan hihetetlen, hogy léteznek ilyen betegségek? Csak mert neked még nem volt? Örülj neki és tanuld meg befogni a szád az alkalmas pillanatban!

44. m.gery (válaszként erre: 42. - Reddyke)
2009. febr. 4. 08:14
Nagyon nagy igazságot mondtál!!!
43. Trudik
2009. febr. 4. 06:56
Hát nem tudom, a biológiájához nem értek, de én nem szeretem, ha vki sajnáltatja magát, és a kívánósságra fogja, h nem tud lefogyni, és mindig azt mondogatja, h majd holnaptól, majd holnaptól...ez nem vezet sehová. Az biztos igaz, h van sok lelki teher az életben, de nem csokival kell megoldani...lehet pl edzőteremben, v egy kis mozgással!
42. reddyke (válaszként erre: 40. - Trudik)
2009. febr. 3. 23:25
Ha ez így lenne akkor sokkal könnyebb lenne az élet sokak számára.Az emberi test és az elme sokkal bonyolúltabb annál, hogy így leegyszerűsítjük a dolgokat,akkor tényleg sok betegséget sokkal egyszerűbb lenne kezelni.A másik hogy van az a mondás: nem vagyunk egyformák. Ami egyiknek hatalmas gond,a másiknak semmiség.
41. c42a13b98c (válaszként erre: 40. - Trudik)
2009. febr. 3. 22:57
Jó, látom nem érted, de örülj neki!
40. Trudik (válaszként erre: 39. - C42a13b98c)
2009. febr. 3. 22:44
Úgy vagyok ezzel, hogy a gyógyszer ad egy lökést, egy mentális segítség, de valójában agyban dőlt el. Ezt pl abból is tudom, h sokan jönnek az anorexiásokkal, h betegek, és nem tehetnek róla, h a halálba koplalják magukat, hiszen ez egy betegség, és nem a gyengeségük miatt van...ez nem igaz! Ez is agyi gyengeség. Ha valamit igazán el akarok érni, akkor azt elérem, és én is voltam iszonyú vékony egy éve, 46 kilo voltam, és zörögtek a csontjaim, de akármennyire is nem kívántam, enni kellett, h emberi formám legyen. Az már más kérdés, h borzasztó egészségtelen kajákat ettem, és edzettem sokat, és most több a súlyom pár kiloval a kelleténél, de ez mind1. A lényeg az, h ha fogyni akarok, vagy legalábbis nem akarok hízni, akkor azt mondom, h nem eszem csokit, és betartom. És minden egyes nap, amikor sikerül betartani, akkora önbizalmat ad, h sztem sokkal több endorfin termelődik ennek hatására, mintha bevágok egy tábla csokit...csak ki kell próbálni...a "leszokás" első pár napja borzasztó, kicsit szenvedni kell, aztán megszokod. Ha viszont megjön, és jobban kívánom a kaját, akkor még tudatosabban magamra erőltetem, h kevesebbet eszem az átlagnál is, mert vizesebb a testem, és vastagabbnak érzem magam. Minden az önkontroll kérdése!
39. c42a13b98c (válaszként erre: 38. - Trudik)
2009. febr. 3. 21:41

Ez nem hit kérdése. Én is sokáig azt hittem, hogy csak az én hibám és mondogattam magamnak, hogy nem lehetek ilyen gyenge, stb...aztán kiderült, hogy krómhiányom volt, és ahogy szedtem, máris meg tudtam állni(sőt, volt, hogy pár kocka után undorodtam a csokitól)...és utána nem volt ilyen problémám, ha akartam meg tudtam állni(kivéve a mensi idejét), de pont ebből tudom, hogy AKKOR AZ nem ilyen volt!

És kb. 1 éve megint elég durván elkezdődött, több más tünettel együtt, és nem is csak édességre, hanem általános kívánósságra értve, volt, hogy pl. paradicsomos szardíniát kívántam éppen, de főleg édességet...szóval mint a terhesek...elmentem a nőgyógyászhoz(terhes nem lehettem, nem is voltam), vérvizsgálatra küldött, mert PCOS-ra(vagy inzulin-rezisztenciára) gyanakodott. A vérvizsgálatból mondjuk más derült ki, hyper-prolactinaemia volt a bűnös, vagyis hormonálisan voltam kívánós. Kaptam rá gyógyszert és lám, megszűnt a kívánósság.


Tehát, örülj neki, ha olyan szerencsés vagy, hogy nem tapasztaltad meg azt, amikor nem vagy ura a testednek! Ahogy írtam korábban, aki nem élte át, nem tudja megérteni, hogy van olyan, hogy nem tudod uralni, és kész! Nincs ezzel baj, csak akkor nem kell azt sulykolni a másikba, hogy túl gyenge és legyen erősebb, mert ha egyszerűen nem tud, akkor még lelki problémái is lehetnek(ahogy én is szinte megkönnyebbültem, mikor kiderült, hogy szervi baj és nem az akaraterőm selejtes)

38. Trudik (válaszként erre: 37. - C42a13b98c)
2009. febr. 3. 21:22
Én is kívánom az édességet rengetegszer, de egyszerűen azt mondom, hogy: NEM!!! És bezárom magam a szobába, vagy bezárom az édességeket és odaadom valakinek a kulcsot. De legjobb megoldás, ha bezárja magát az ember, és az interneten nagyon kövér nőkről képeket nézeget. Nem hiszem el, h szervi betegség lenne az alapja...szervi olyan szinten, h agyi...
37. c42a13b98c (válaszként erre: 36. - Trudik)
2009. febr. 3. 20:43
Hát, akkor jó neked. De nem mindenki ilyen szerencsés, megismétlem: súlyos szervi betegségek tünete is lehet, ha valaki kívánja az édességet!
36. Trudik
2009. febr. 3. 20:21
Sztem a bogyók nem érnek semmit...szimplán önuralom, és bármiről le lehet mondani. A zöldtea elég jó, sok citrommal elveszi az éhséget nálam, és nem nyúlok csokihoz...
35. c42a13b98c (válaszként erre: 34. - 879a837565)
2009. febr. 3. 19:42
Annyi, hogy azért az első pár napban még a króm se fog hatni, akkor meg kéne próbálni kicsit tűrtőztetni magadat...és a kezdés időpontját is jól válaszd meg, pl. lehetőleg ne mensi előtt/alatt kezdjél bele, mert akkor esélytelen! Hajrá!:-)
34. 879a837565 (válaszként erre: 33. - C42a13b98c)
2009. febr. 3. 19:35
Hasonlórol már én is hallottam. Mármint, hogy valami okozza az édességfüggőséget. Egyébként köszönöm a válaszokat. És beszerzek króm tablettát. :-)
33. c42a13b98c (válaszként erre: 29. - 879a837565)
2009. febr. 3. 19:30

A pharma nord gyártja, és ez a neve, hogy bio-króm. Ellentétben a sok jótanáccsal az önmegtartóztatásról én azt mondom, hogy igenis létezik édességfüggőség, aminek szervi oka van. Már csak azért is mondom ezt, mert megtapasztaltam. Aki még nem élte át, az nem tudja elképzelni se, hogy létezik ilyen. És azzal nyomorítja a szerencsétlent, hogy benne van a hiba, mert gyenge ahhoz, hogy meg tudja állni! Amiből aztán lelki sérülések is következhetnek...szóval én azt mondom, hogy az első lépés az éhség, édesség iránti vágy és minden ilyesmi esetén kivizsgáltatni, hogy van-e vmi szervi ok, erre alakult a lipid-ambulancia is. Számtalan betegség jele lehet, ha kívánod az édességet, beleértve pl. a PCOS-t is! Aztán nyilván lehet csak annyi elég, hogy a króm beállítsa az egyensúlyt. És ott van a lehetőség, hogy túlságosan édesszájú vagy és gyenge az akaratod, de én nem ezzel kezdeném!

Szerintem szedd a krómot, ha nem hat, akkor lehet továbbgondolkodni, vérvétel és vizeletvizsgálat szintjén, és ha semmi probléma nincs, akkor kezdheted magadat ostorozni...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook