Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki mondja már meg, hogy köteles vagyok-e eltűrni nap mint nap a két emelettel lentebbről felhallatszó ütemes lüktető tam- tam zenét? fórum

Valaki mondja már meg, hogy köteles vagyok-e eltűrni nap mint nap a két emelettel lentebbről felhallatszó ütemes lüktető tam- tam zenét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
49. anikko (válaszként erre: 47. - Viva70)
2010. júl. 11. 20:58
Minket se zavarna ha nem lenne csapágyas
48. anikko (válaszként erre: 45. - Vakri)
2010. júl. 11. 20:57
Fú! az kemény lehet, de általában lépcsőházakban tilos a bagó
47. viva70 (válaszként erre: 43. - Cb82b220ce)
2010. júl. 11. 20:57
Mi halljuk, amikor felettünk beindul a centrifugázás, de az nem zavar különösebben bennünket.
46. anikko (válaszként erre: 43. - Cb82b220ce)
2010. júl. 11. 20:56
szerintem nem az mert fölöttünk pl tegnap is pont akkor indult el a centrije a gépnek, amikor lefektettem a gyereket. Marhára örültem neki, hogy 9kor kell mosni! Nem sok kellett h fel ne menjek!
45. vakri
2010. júl. 11. 20:56
Engem pl marhául zavar, hogy a szembe szomszéd a lépcsőházba jár ki bagózni. Én embertelenül utálom a cigiszagot, de csukott ajtón is beszivárog a réseken, ha meg épp akkor nyitjuk ki az ajtót, az egész lakást elönti a bűz. Már a többi lakó is panaszkodott, hogy állandóan bagószag van a lépcsőházban. De Géza bácsi a maradék fél tüdejével, a tavaly érszűkület miatt levágott fél lábfején álldogálva is szívja tovább a maga napi 2-3 doboz bűzrúdját.
44. viva70
2010. júl. 11. 20:55
A legtöbb társasházban sajnos vannak problémák, ahogy nálunk is. Volt akinek szóltunk, és utána próbált odafigyelni, de olyanok is voltak, vannak, akiknek hiába is szólnánk.:(
43. cb82b220ce (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:54
A 19 óra után mosás dolog azért már nevetséges...azt szinte nem is lehet hallani :-S
2010. júl. 11. 20:53

Nálunk az emeleten lakik egy kedves pár... Folyton veszekednek,de nem ám csak ordibálnak,szerintem verekednek is.A 3.on lakunk,még a földszinten is hallani lehet.Ők verekednek,veszekednek,a 3 és 1 éves gyerekük pedig torkuk szakadtából üvölt...

Szerencse hogy nem mellettünk laknak mert már megőrültem volna.A szembeszomszéd volt hogy éjjel 3kor majdnem rájuk hívta a rendőrséget.Szerintem nem tudnának velük mit csinálni amúgy...Előbb-utóbb ez egy tragédiával fog végződni :-S

41. emagdi
2010. júl. 11. 20:46

általában onnan szokott a probléma eredni, hogy mindenki azt hiszi, az ő zaja nem annyira zavaró, vagy hogy azt el kell viselnie a szomszédoknak, ámde a szomszéd által keltett zaj már nagyon idegesítő:))


megoldás: mindenki ügyel saját magára, hogy ő ne zavarjon másokat. tehát lehetőleg napközben fúr-farag (mert akkor a legtöbb ember dolgozik), igyekszik lecsendesíteni a gyerekét (akár csecsemő, akár tinédzser), nem hallgat hangosan zenét (vagy csak napközben) stb.


nyilván mindent kiküszöbölni nem lehet, ezért valamennyi zajt muszáj elviselni a másiktól, ez a társasházas életformával jár.


mondjuk azt is megértem, hogy nagyon bosszantó, ha valakinek olyan szomszédja van, aki tojik mindenkire és bömbölteti a zenét. itt nálunk is volt egy ilyen a házban, mondjuk én még attól függetlenül is tudtam aludni (felőlem mehet a szeletelős zene is, ha álmos vagyok akkor alszom), de a többi szomszéd nagyon ki volt bukva, állandóan rájuk hívták a rendőrséget, de nem sok eredménye volt. aztán most vagy elköltöztek, vagy eladták a hifit, mert egy éve nagy a csend :D

40. Cottilady (válaszként erre: 38. - Rityi54)
2010. júl. 11. 20:43
Egyetértek. Egy normális nő, tudja hogy mivel jár egy kisgyermek nevelése.
39. babszibobó (válaszként erre: 38. - Rityi54)
2010. júl. 11. 20:42

2 gyereke van, de lényegtelen.

szerintem már vissza sír minket...

2010. júl. 11. 20:38
Annak biztos csak egy macskája volt. és azt sem tudta mi az hogy gyermeket nevelni.
37. babszibobó (válaszként erre: 36. - Rityi54)
2010. júl. 11. 20:34

nem biztos, csak a tolerancia más, mert egy pici babát a legtöbb ember tolerál.

Amikor a nagy volt pici baba máshol laktunk és majd mindennap átjött szólni egy nő, hogy nem e lehetne azt a gyereket csendben tartani!

36. rityi54 (válaszként erre: 35. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:31
Szerintem ha gyerek zsivaj van azt valahogy még ha bömböl is az a lurkó könnyebb elviselni mint azt a monoton állandó egyforma lüktető förtelmet.
35. babszibobó (válaszként erre: 32. - Maja780208)
2010. júl. 11. 20:28

Igen, egy valamit nem atart be az egyik új lakó: ahogy indul munkába már a lépcsőházba rágyújt, túlélem, meg a többiek is mind addig míg csak lefelé haladva teszi, és nem kiköltözik vele a lépcsőházba.

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, nagyrészt idősek laknak és valószínű a legnagyobb hangzavart pont mi csináljuk: egy 4 éves és egy 8 hónapos babával :-), ha a játszadozást lehet annak nevezni, persze ilyenkor már nyugi van!

Jó környék! Szerencsére

34. gne2 (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:26
Szerencsére mi kertes házban lakunk, itt csak a kertszomszéd csinálja a fesztivált, ha olyan kedve van! :D
2010. júl. 11. 20:25
Szerintem valami van mert éppen a múlt hónapban akasztottak ki egy házi rendet. biztosan tett már valaki bejelentést a közös képviselőnél.
32. maja780208 (válaszként erre: 30. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:25
Na akkor ez egy rendes lakható ház!!Szuper!!És be is tartják a házirendet?
31. dtrr
2010. júl. 11. 20:24
Tudjátok, ezzel az a agy baj, hogy akinek magától nincs annyi esze, hogy ezt nem kellene, azt elég nehéz meggyőzni.
30. babszibobó (válaszként erre: 20. - Gne2)
2010. júl. 11. 20:22
ebben azért tényleg van valami, mert nekünk a házirendbe még az is meg van határozva, hogy hangszeren mettől meddig lehet gyakorolni, mikor lehet mosni (pl 19-óra után nem), előre egy hónapra jelezni, ha olyan jellegű lakásfelújítást csinálsz ami hanggal jár (ki kell függeszteni jól látható helyre az infót)
2010. júl. 11. 20:22
Nálunk is volt,hogy szombat hajnalban 2-3 óra körül hangosan beszélgettek és nevetgéltek az alattunk levő szomszédban.Ha legközelebb csinálják,kiírom a faliújságra.Tényleg ez eszembe sem jutott.
28. dtrr (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:22
Igazad van, meg fogom próbálni. Van egy ismerősöm, aki jegyző, holnap meg is kérdezem tőle, hogy mi pontosan a teendő.
2010. júl. 11. 20:22

Nos én is megjártam a felettünk beköltöző új lakóval,2 hetes babám volt!!Este 10 -ig fúrt az állat mindenféle felszólítás ellenére!Na elmentem a helyi rendőrörsre,ott mondták ,hogy szóljunk először neki,majd ha nem megy a nap bármely szakában zavar a szomszéd telefonáljak a rendőrségre csendháborítás feljelentés címszó alatt.Kijönnek figyelmeztetni,majd max még 1-szer eljátszhatom ezt.Ha nem változik,önkormányzatnál kell érdeklődni,van erre szakosodott osztály,ott feljelentést tenni ugyancsak,ők intézkednek,ez ingyenes!De tehetek magánlaksértés(aszem)feljelentést is ez 4000 ft-os illetékbe kerül,de akkor az önkormányzat már keményebben lép fel büntetheti is a vétkes lakót!!Szóval sajna csak utólag kérdeztem ezt körbe ,de megérte,mert még egy ilyen lakót NEM FOGOK ELTŰRNI,neke is vannak jogaim,meg neki is kötelezettsége!!

Ne hagyjátok annyiba,már a rendőri kiszállás is eredményre vezethet!

26. dtrr (válaszként erre: 23. - Vikucka)
2010. júl. 11. 20:21
Se faliújság, se házirend, se lakógyűlés.
25. babszibobó (válaszként erre: 22. - Dtrr)
2010. júl. 11. 20:20
ha meg sem próbáljátok?
24. dtrr (válaszként erre: 20. - Gne2)
2010. júl. 11. 20:20
Jó tudni. Sőt azt hiszem, hogy ha kisgyereked van, akkor pláne komolyan vesznek.
2010. júl. 11. 20:19
Az ilyen sorházakban van faliújság. Esetleg minden lépcsőfordulóba ki lehetne írni, hogy kérjük a szomszédokat, hogy az utemes tamtam zene hallgatásától, a többi lakó nyugalma érdekében tartózkodjanak. Ilyen helyeken nincs lakógyűlés? Nem kell rendőrség. A fickónak/csajnak lehet nem túl hangos...
22. dtrr (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 20:19
Ez egy kisváros. Simán elintézné a srác. Hidd el, itt így megy.
2010. júl. 11. 20:18

Mi néhány szomszéddal összefogtunk és az önkormányzat szabálysértési osztályának írtunk egy e-mailt.(előbb felhívtam őket, mi a teendő)

Házirend mindenhol van és a lakókat nem lehet hangoskodással zavarni, nappal sem! Rendőr mondta.

Azóta nyugi van és nem köszönnek :))

20. gne2 (válaszként erre: 8. - Dtrr)
2010. júl. 11. 20:18

Azért nincs ilyen, mert megszűnt az, hogy este 10-ig csinálhatja a zajt, nem büntetik meg érte.

Már nem csinálhat olyat, ami zavarja a szomszédot (normális keretek között persze) egész nap. Tehát napközben 11 órakor sem vagy köteles elviselni a másik zajongását.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook