Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki igénybevette már a TGYÁS-t szülés előtt 28 nappal? fórum

Valaki igénybevette már a TGYÁS-t szülés előtt 28 nappal? (tudásbázis kérdés)


22. Dina68 (válaszként erre: 15. - Juharlevél)
2011. szept. 27. 12:46
Elvben nov.3-án jön az októberi fizu.Abból nekem majd fél október táppénz,nálunk 23-án bérszámfejtenek,igy a TGYÁS a szülésig is hozzájön a fizuhoz.
21. Dina68
2011. szept. 27. 12:44
Én szept.1-től táppénzen vagyok,október 11-től TGYÁS-t kértem, a házidoki adja a papirt, a munkáltatónak szóltam,igy időben fogok kapni fizetést.Tudom,hogy kell orvosi papir,kiskönyv másolat és házidokitól igazolás.Ha megszületett a baba,akkor kell mellékelni további iratokat.
20. bcd3c288ee (válaszként erre: 19. - Epresfank76)
2011. szept. 21. 12:00
Igen, fogsz kapni. Nekem zökkenőmentesen ment az egész, pedig előtte már táppénzen voltam. Be sem kellett menjek hozzá.
19. epresfank76 (válaszként erre: 18. - Bcd3c288ee)
2011. szept. 21. 08:55

Jaj köszönöm:))))

Ha nekem a munkáltatóm kifizetőhely,hozzá kell benyújtanom ezt tudom.mindig 8-án kapok fizut.Ha én október 3-tól tgyásra megyek,november 8-án már kapok is pénzt,ugye?nem kell sokat várni.

Nekem az a fontos,h mindig érkezzen minden hónapba bevétel.......

2011. szept. 21. 07:52
Ha valami kérdésed van, irj nyugodtan, ha tudok segitek! Jelenleg még TGYÁS-on vagyok. : )
17. bcd3c288ee (válaszként erre: 16. - Epresfank76)
2011. szept. 21. 07:51

Szia!


Én is igénybevettem a TGYÁS-t még a szülés előtt, semmi probléma nem volt.

Ilyenkor a szülés várható időpontját veszik alapul, amit az orvos beir a kiskönyvedbe.


Az oep honlapján fent van, hogy mi szükséges az elbirálásához. Ha jól emlékszem kellett a kiskönyv azon oldalának a másolata, ahol rajta van a szülés várható időpontja, majd természetesen szülés után ugyanúgy be kell nyújtani a születési anyakönycvi kivonat másolatát. A túlhordás nem befolyásol semmit, mivel a TGYÁS meghatározott időtartamra jár, tehát az igénybevétel napjától számitott 168 nap. Se több, se kevesebb.


Egyébként megjegyzem, nagyon gyorsan és korrekten jártak el, postai úton küldtem be mindent, mind a munkáltatóm, mind az oep.

[link]

16. epresfank76 (válaszként erre: 15. - Juharlevél)
2011. szept. 20. 20:19

Igen,lehet hogy csak akkor utalnak ha megszültünk?

de mondjuk az is mindegy,mert nekme a melóhelyemtől kell igényelnem.Mindig 8-án kapunk fizut.November 8-ig tuti meg is szülök,ha okt.29. re vagyok kiírva.

2011. szept. 20. 19:31
Én is azt tervezem, hogy október 7-től igénybe veszem, mert november 4-re vagyok kiírva. Most nem tiszta, hogy az októberi pénzt mikor utalják? Tegyük fel, nem hordom túl...
2011. szept. 20. 17:54

Nem tudom valaki jön-e még ide.De ma a nődokim meg az asszisztense is felidegesítettek.Szóltam,h kéne az igazolás a tgyás-hoz,h betöltöttem a36.hete.Najd jövő hét végén aktuális.Elkezdtek győzködni,h nem járok jól,ne vegyem igénybe hamarabb.Magyaráztak,és majdnem kiröhögtek,látták hogy nem értem,de értelmes magyarázatot nem bírtak adni.Mint valami kínzókamrában lettem volna.Azt fújta főleg a csaj,h bukok egyhavi táppénzt,mert az amúgy is jár.Nem értem.De ha én nem élek meg 70 ezreből,de a tgyás meg 121 ezre,akkor kit érdekel a táppénz?Meg akkor a Gyed is hamarabb jár le egy hónappal.Érdekel ez valakit?Akkorra már muszáj lesz szerintem valami plusz bevétel után nézni úgyis......

Megint jól összezavartak.Most akkor menejk vagy ne.

13. epresfank76 (válaszként erre: 12. - Sissike77)
2011. szept. 20. 07:20
Köszönöm:)Eldöntöttem közben hogy október 3-tól megyek én is.A betegállományt úgyis úgy tudják lezárni,h egész hétre jöjjön ki.És akkor tuti benne leszek a2 8 napba,de ha nem az sem érdekel már.......
2011. szept. 20. 05:50
Én pont most volt ilyen helyzetben. Augusztus 1.-re voltam kiirva, augusztus 4.-én született, de július 7.-től igényeltem a tgyást, s mikor megvolt a taj kártya, meg az anyakönyvi kivonat akkor bemutattam, s egy héten belül utaltak is. Előbb adtam be, mert igy anyagilag én is jobban járok, mert nem mindegy majd mennyi lesz a gyedem a maximum, vagy csak 56 ezer Ft. Nem foglalkoznak azzal, ha túlhordod.
11. epresfank76 (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2011. szept. 18. 21:25
Kösözönm szépen....nekem is így logikius,h akkor visszamenőleg kifizetik majd azt a pár napot ha túlhordanám.Megnéztem az oldalt is.:))))
10. encifinci (válaszként erre: 8. - Epresfank76)
2011. szept. 18. 20:48

sztem is csak nem akar ezzel bajlódni.

Nyomtasd ki netről amit lehet és vidd be neki.Én is jobban járok ha hamarabb veszem igénybe majd.

9. ájrin (válaszként erre: 8. - Epresfank76)
2011. szept. 18. 18:58
Ez butaság a könyvelő részéről. A tgyás 168 napra jár és már elkezdődhet a szülés várható idejét megelőző 28. naptól is. A 28 napra folyósítják, majd a többit akkor, mikor megszületik a baba és leadod a születési anyakönyvi kivonatát. Ekkor folyamatosan meg fogod kapni visszamenőleg is, még ha túl is hordod.
8. epresfank76 (válaszként erre: 3. - Encifinci)
2011. szept. 18. 18:54
De tudja akönyvelő,csak azt mondja az a gyakorlat,legalábbis a cégünknél,h nem szokták igénybevenni,mert hogy nem lehet előre tudni a gyermek tényleges születésének időpontját.És akkor elvileg arra a pár napra nem fizetnek amennyivel túlhordjuk.De gyanítom még így is jobban járnék,mint ha még egy hónap betegállományból próbálnék meg megélni.
2011. szept. 18. 18:33
Én igénybe vettem tavaly, 1 nappal túl is hordtam a kiírtnál a lányomat, de nem volt ebből gond. Legalábbis nem tudok róla.
2011. szept. 18. 18:32
2011. szept. 18. 18:31

"mikor igényelhető a tgyás?



A tgyást a szülési szabadság időtartamára lehet igényelni, a szülési szabadságot pedig legkorábban a szülés várható időpontja előtti 28. naptól lehet igénybe venni, míg legkésőbbi indulása a szülés napja.



miért nem mindegy az igénylés időpontja?



Bizonyos esetekben nem mindegy, hogy a kismama még a szülés előtt, vagy a szülés napjától igényli az ellátást. Például akkor, ha a kismama (tegyük fel, hogy 2012.) januárra van kiírva a babával, és terhessége alatt hosszú ideig veszélyeztetett terhesként táppénzen volt, előfordulhat, hogy a szülést megelőző évben (2011-ben) nincs meg összesen 180 bérezett napja. Ilyen esetben érdemes még a szülést megelőzően beadni az igénylést (2011. decemberében - maximum egy hónappal a szülés előtt lehetséges) és akkor még a 2010-es jövedelmét veszik alapul.

Második (harmadik stb) baba születése előtt szintén előállhat hasonló dilemma."

2011. szept. 18. 18:29
(3) A terhességi-gyermekágyi segély a szülési szabadságnak megfelelő időtartamra jár. Ha a terhességi-gyermekágyi segély iránti kérelem a szülés várható időpontját megelőző 28 napnál korábban kerül benyújtásra, akkor a kérelem elbírálására vonatkozó határidő a szülés várható időpontját megelőző 28. napon kezdődik.
3. encifinci (válaszként erre: 2. - Epresfank76)
2011. szept. 18. 18:29

Szia!

Majd én is így szeretém hogy előtte már igénybe vegyem,elvileg én úgy tudom a betöltött 36.héttől lehet igényelni a munkáltatónál.

Amúgy erről van valami törvény érdekes hogy a könyvelő nem tudja.

2011. szept. 18. 18:22
Ha valakinek van ilyen tapaszatlata emgköszönném,ha megosztaná.Mert szeretnék TGYÁS-ra menni október 1-től.Október 29-re vagyok kiírva.A munkáltatóm könyvelője azt mondta,nem szoktak szülés előtt TGYÁS-ra menni,mert nem tudni mikor lesz aszülés.Mi van ha valaki túlhordja a babáját?Mi a gyakorlat?
2011. szept. 18. 18:19
Valaki igénybevette már a TGYÁS-t szülés előtt 28 nappal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook