Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vakbélgyulladás vagy vmi más?jelek, tünetek... fórum

Vakbélgyulladás vagy vmi más?jelek, tünetek... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 1. 09:07
Arra azért vigyázzatok, hogy nem minden hasfájás vakbélgyulladás. Amikor a nagy EÜ-reform volt, doki nélkül maradtam és átolvasva a történeteiteket, mondhatnám, hogy nagy szerencsém volt. Eszméletlen hasi görcseim voltak, volt hogy annyira szúrt a hasam a jobb oldalamon, hogy alig bírtam kiegyenesedni. Olyan volt, mintha kést döftek volna belém. Napi 8-10 véres hasmenés volt, de a véres széklet feltételezte, hogy nem vakbél.De hónapokon keresztöl tartott a fájdalom, ami csak erősödött. A háziorvos elküldött gasztróra, ahol a doki kétszer megnyomkodta a hasamat, és közölte, hogy colitis ulcerosa (fekélyes vastagbélgyulladás). De mivel nem fogytam, biztos voltam benne, hogy az nem lehetek. Felkerestem egy magán dokit, az megtükrözött, azt mondta szövettan alapján, hogy esophiliás colitis, és menjek vissza hozzá, mert olyan csíkokat talált a bélben, amit még a praxisában soha. De mivel magándoki volt, nem tudtam őt szponzorálni. Egy ismerős által eljutottam az akkori Máv kórházba. Ott végre csináltak hasi Uh-ot és kiderült, hogy az egész alhas be van gyulladva, hasnyálmirigyelégtelenségem van (pedig nem is iszok, főleg hogy szoptattam), meg májleisió és kezdődő cukorbetegség. A hasnyálmirigy problémára felírt gyógyszert, elküldött dietetikushoz és ennyi lett a dolog, mert a "reform" begyűrűzött és nem fogadhatott. Ott maradtam egy nem gyenge diagnózissal kezelés nélkül. Egy másik ismerős révén eljutottam a Kútvölgyi Kórházba, ahol a doki látva a szövettant, Uh-os leletet, vérvételt, közölte hogy nincs semmi bajom és nem tud velem mit csinálni. Én meg csak néztem, és azt gondoltam magamban, hogy ez minek ment orovsnak. Így feladtam azon hitemet, hogy valaki akar is nekem segíteni. Mindez úgy, hogy fél éves volt a harmadik legkisebb gyerekem. 2-3 hónap múlva végső elkeseredésemben homeopáthiás szerekhez nyúltam. A gatyám ráment, de a gyulladás megszűnt, tökéletes lett a vérképem és nagy fokú étrendváltozást hajtottam végre. Ennek már két éve és azóta sem voltam dokinál, mivel nagyon odafigyelek arra, hogy mit ne egyek. Így azt javaslom minden olyan személynek, akinek tartós hasmenése, hasfájása van, és csak legyintenek, addig keresgéljen, amíg nem talál egy normális orvost, aki megvizsgálja. Gasztróst nem tudok ajánlani, mert még nem találkoztam olyannal, kivétel a magándoki, de az meg baromi drága. Hasfájást mindig ki kell deríteni!
24. anaterra (válaszként erre: 23. - Anyuci macuci)
2009. jún. 1. 08:37
vírus
2009. jún. 1. 07:29

Sziasztok!

Ma reggel elkezdett borzasztóan fájni a hasam.Hánytam,megy a hasam.Annyira fáj a gyomrom,hogy ver a víz...:(((

Szerintetek??

22. monika0104 (válaszként erre: 20. - Ágnes 19)
2009. máj. 17. 18:37

Szia nekem 10 éve vették ki a vakbelemet, 13 éves volttam.

Akkor suliba jártam és arra emlékszem, hogy 1 hónapig volttam felmentve testnevelésből 4 napig volttam kórházba és mikor kijöttem a kórházból 1 hétig volttam otthon.Nekem a felkeléssel volt problémám annyira nehezen tudtam felkelni mert nagyon fájt és feszitett, aludni csak a jobb oldalamon tudtam meg hanyatt.Diétázni nem nagyon diétáztam , a kórházi kaját nem ettem egyátalán anyukám hozott rántott húst meg ilyeneket és semmi bajom nem volt tőle nekem is kapcsozták és nekem is volt hashártyagyulladásom szerintem ez vele jár.Már nem emlékszem pontosan meddig fájt de hamar el rúgtam a dolgot.

Őszintén bevallom a mandulám ősszel vették ki és a mai napig fáj a torkom tehát ezzel többet kinlódok mint mikor a vakbelem ki vették azzal fele ennyi bajom nem volt .

2009. ápr. 18. 20:07
Joghurt evésnél begörcsöl a hasam. Meddig diétáztatok, és mit ehetek már? Tojástól fejfújódhatok még? Vagy tejes dolgokat kerüljem????
2009. ápr. 18. 20:06

Sziasztok!

Nekem ápr.12-én vasárnap volt vakbél műtétem, viszonylag elég friss.

A heveny féregnyúlvány gyulladáson (apendicitis) kívül, általános hashártya gyulladást is megállapítottak a műtét során.

A műtét óta néha rosszabb, jobban fáj, élénkebben szúr...Lázam nincs, és szerencsére nem is volt.

Csütörtökön kivették a kapcsokat (nem vartak,kapcsoztak). A kérdésem az lenne, hogy nektek műtét után meddig fájt, meddig nem mehettetek napra/szoliba, mennetek kellett-e kontrollra, és mennyi idő után? mennyi ideig volt feldagadva a seb és az kb mennyi idő alatt múlik el? Köszönöm előre is a segítséget.... Sziasztok

19. d_13
2009. ápr. 6. 13:00

én ma voltam orvosnál tegnap óta ilyen szúrós érzés volt a jobboldalon és ha megnyomták kihatott a baloldalra,meg hányingerem is volt.Voltunk ultrahangon de az nem mutatott semmit uh haza engedtek.Holnap vissza kell mennem és valószinüleg megműtenek(ha nem javul)

Szóval ha fáj a hasatok jobb ha orvoshoz fordultok ugyanis ha hadjátok akkor kilukadhat és az nagyon veszélyes!!!! Köszi a figyelmet remélem segíthettem!

18. neryss
2008. dec. 20. 15:48
Valaki tud segíteni? Tegnap elkezdett fájni a hasamalja. Jobb oldalán. Van némi székrekedésem és nem tudom, hogy csak a beleimmel lehet baj vagy esetleg a petefészek munkálkodik/vagy van baja, de a legjobban attól félek, hogy vakbélgyulladásom lesz lassacskán. Először fentebb fájt de most egy kicsit lejjebb húzódott. Még nincs lázam sem hányingerem(még). Köszönöm előre is a segítségeteket!
2008. dec. 3. 14:01
Sziasztok, most értem haza a nőgyógyásztól. Tegnaptól enyhe jobb alhasi fájdalmat érzek, olyan mestruáció-görcs szerűt, ma kicsit rosszabbodott, úgy érzem felfelé és a derkamba sugárzik ki. Nyomásra sehol sem fáj a hasam. A nőgyógyász valami enyhe gyulladást állapított meg, meg peteérésem is van, de én továbbra is attól félek, hogy esetleg más bajom van. Az idegességtől persze teljesen étvágytalan vagyok. Ma már más vizsgálatot nem tudtak végezni, de nagyon félek hogy egyre rosszabb lesz. Van valaki hasonló tünettel? Vagy bármi vigasztaló? :) Köszi.
16. monika0104 (válaszként erre: 15. - Szanisza)
2008. okt. 26. 13:50
Szia én új vagyok itt de olvastam a problémád probálok segiteni mert nekem is kivették a vakbelem.Nekem is hasonló tüneteim voltak (10 éve vették ki)fájt a hasam nekem mindig bal oldalon fájt mikor köztudott hogy a vakbél jobb oldalon van nekem is gyanakodtak hogy vakbél gyulladásom lehet de mivel nem görcsöltem és nem jobb oldalon fájt nem merték rá fogni hogy az.Másfél hetet kinlódttam vele én is volttam nőgyógyászaton , aztán be feküdttem a kórházba mert beutaltak kaptam infuziot nem csináltak semmit , a fehérvérsejt számom nővekedet hétvégére hazaengedtek , hétfőn kellett visszamenem amikor persze megint magasabb volt a fehérvérsejt számom mivel nem görcsöltem ezért tanácstalanok volttak erre anyukám olyan ideges volt ilyenkorra, már hogy mennyit kinlódok hogy, nem képesek semmit csinálni miaz hogy nem tudják mi a bajom valamit akkor is csináljanak, mivel pünkösd volt ügyeletes orvos volt a sebészeten ezért aki épp ott volt mindenképpen megkellet mütenie ,így vették ki a vakbelem és mondták utána hogy pár nap múlva begörcsöltem volna , de az jobb hogy nem várják meg vele amig begörcsöljön.Ennyi a történetem.Remélem tudtam vele segiteni.Akinek van vakbele és fáj a hasa annak felmerül hogy vakbele lehet, még ha doktorok nem is mindig tudják hogy az , attól még lehet hogy az .
2008. okt. 24. 14:18

Valaki légyszi válaszoljon: két hete estefelé kezdett el fájni a gyomrom, a vacsoráhozmár nem volt étvágyam. Egész éjszaka szenvedtem, a fájdalom agyomromról átment a lenti jobb oldalra. Járni is alig bírtam de bementünk az ügyeletre. Ultrahang nem mutatott semmit, véreredmény 14ezres fehérvérsejtszám. Azt mondták menjek haza mert lázam nem volt, de érintésre annyira fájt a hasam h ütni tudtam volna. Nőgyógyászhoz mentem másnao mert mondták lehet ott van baj. Ultrahang szintén jó,csak egy kis folyadákot találtak, ráfogták, egy ciszta fakadhatott ki. És a fehérvérsejtszám is lement 5ezerre a 14ezerről. És már nem is fájt a hasam. Ez volt két hete. De most két napja megint elkezdett fájni, persze menni tudok,nyomásra érzékeny főként a köldök környékén. Kérdés: Ha nem annyira h ne tudjak felkelni, nem lehet vakbélgyulladás? Illetve ha az, akkor nem vészes, nem lyukadhat ki,stb. Volt vkivel hasonló?

ÍRJATOK LÉGYSZI FÉLEK..

2008. máj. 21. 15:18
Nekem is kivették a vakbelemet,de úgy hogy szerintem be sem volt gyulladva.kb 10éves lehettem és csak szinleltem h beteg vagyok,nem akartam suliba menni,elmentem orvoshoz ,ő megnyomkodta a hasam,de teljesen benyomta,és erre megkérdezte h fáj e,ami jóhogy fájt..és még aznap megműtöttek..hát érdekes volt..:S
13. Sirga
2008. máj. 21. 11:01
Én tökéletesen hoztam a vakbélgyulladás tüneteit. Már majdnem megműtöttek, amikor kiderült, hogy nem vakbélgyulladás, hanem 5 hetes baba van a pocakomban! :D
2008. márc. 28. 14:58

Amíg nem lett vakbélgyulladásom, én is azt hittem, hogy ez csak valami kis rutindolog. Nae mikor lett... Kapásból hennyes vakbélgyulladás lett, iszonyú rosszul lettem. Hánytam, hasmenésem volt, nyögdécseltem, úgy éreztem, nem élem túl. A szüleim levittek reggel az ügyeletre - miért is ne hétvégén lettem rosszul - onnan vakbélgyanúval irány az ügyelets kórház. Telehánytam a kocsit, vizsgálat előtt végigfekődtem a rendelő ülésein - otthon úgy neveltek, hogy uralkodjak magamon, a fájdalmamon, de most éreztem, hogy képtelenség, a szüleim épp ebből látták, hogy komoly a baj, nagyon meg is ijedtek. Az orvosok nem annyira, mert csak egy nap múlva operáltak meg, pedig sejthették, hogy nem sima az ügy. Nem mindenkinek ilyen drasztikus persze a vakbélgyulladás, nem mindenkinek gyullad be, de akkor sem jó tréfálni vele.


Ja, és a tünetek: a hányás, hasmenés hozzátartozik, és nekem a gyomrom fájt, alul a hasam egyáltalán nem. Mikor a gyomorfájás abbamaradt, jobbra alul is éreztem, amikor az orvos belenyomta az öklét, akkor meg pláne fennakadt a szemem. Megjegyzem, van, aki balra érzi a fájdalmat a hasában, mert kisugárzik.

2008. febr. 19. 10:01
Nekem az utolsó pillanatban kapták ki a vakbelemet nem volt sok hátra.Az orvosom hónapokon át félrekezelt.Még korházban is voltam előtte pár hónappal,de ott sem fedezték fel mi a baj.Az orromból ömlött a vér,hasi fájdalom.Másodszor kerültem korházba akkor azonnal műtét lett.
2008. febr. 13. 17:49
nekem is kivették a vakbelemet. Úgy kezdödtt hogy hánytam ment a hasam nem tudtam felkelni. Elmentem a háziorvoshoz megvizsgált megállapította hogy semmi bajom , de ha "akarok" maradjak otthon pihenni. ( nem tudtam kiegyenesedni annyira fájt a hasam mindenhol . Másnap otthon pihengetés közben perforált a vakbelem , kb 2 óra múlva jött a mentő , bevittek a korházba utána már " simán "ment minden. Igaz hogy a korházba több orvos is szóvá tette , hogy miért nem jöttem előbb, de előtte semmit nem éreztem nem tudom , hogy gondolták. Azóta egyébként semmi problémám nincs.
9. gpetra (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2008. febr. 13. 16:08

Nekem is volt...

Hányás, hasmenés, minden irányból minden jön ki belőled, magas láz, iszonyatos alhasi fájdalom. Nekem annyira fájt már a végén, hogy csak hozzáért az orvos, és üvölteni volt kedvem. Az utolsó órában már azt sem tudtam, hogy hol vagyok. Félni nem kell, de egy kivizsgálás nem árthat. A fájdalom mástól is lehet.

8. TóthBea (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2008. febr. 13. 16:03

Sziasztok!

Nekem is volt vakbélgyulladásom. A sztori pár /jó sokra sikeredett, de nem unalmas ígérem mondatban. Egyik nap hajnal 5 felé felkeltem, hánynom kellett 4*5*, a gyomrom felső része fájt, a gyomorszáj tájékán. Elmentem a körzeti orvoshoz, bár nehezemre esett járkálni is, és a sok hányás teljesen kivette az erőmet. Az orvos közölte enyhe gyomorrontás, másnap mehetek dolgozni, és különben is nincs olyan, hogy valaki 4*5* hány egymás után, akkor már rég kiszáradtam volna. Ezek után hazamentem, lepihentem. Este 6 óra felé már kezdetem belázasodni. 38-39 fokos lázam lett, és a fájdalom lement az alhasam tájékára. Fájt bal és jobb oldalt is. Bementünk az ügyeletre. Vért vettek, majd befektettek, jegelnem kellett. Elaludtam nagy nehezen, majd éjszaka 11 körül költöttek, hogy irány a műtő. Sürgősen kellett operálni. Operáció után 3 nappal 39 fokos lázzal kidobtak a kórházból. Napokig magas lázam volt. Ügyeletes orvost hívtunk, injekciókat kaptam. Ideiglenesen lement a lázam, majd műtét után kb 10 nappal ahogy lehajoltam szétszakadt a sebem, és sugárba ömlött ki belőlem a genny, irtózatos büdös, és tejföl-tej közötti állagú neonzöld színű volt. Hosszú percekig ömlött a genny, törölközőt szorítva rá visszatartottuk, majd az ügyeleten közölték, 2 lehetőség lehet. Mivel a műtét sürgőssége miatt nem volt idő sterilizálni a műszereket valószínű elfertőződhetett, illetve a másik az, hogy laporoszkóppal műtöttek, nem vágtak, hanem 3 kisebb részen ejtettek sebet, és mivel van a hasamon felesleg is volt, ezért elképzelhető, hogy mikor kivették a vakbelet visszafröccsenhetett valami. /mellesleg ilyen esetekben nem alkalmazzák a módszert, bár valahol hálás is vagyok, hogy fiatal létemre nem kell a strandon kellemetlenül éreznem magamat, mert vágás a hasamon nincs, de azért a szétszakadt sebemnél több centi recésen összeforrt heg látható, szerencsére legalul /

Ezek után fájdalmas hetek következtek. Minden nap kellett járnom sebtisztításra. Érzéstelenítő nélkül szétnyitogatták a sebemet, amely azért elég mélyre nyúlt, majd jódos tamponnal /jódos!kegyetlenül csíp nyílt sebben/ tisztították, majd behelyeztek egy tampont,amely másnapig magábaszívta a gennyet. És ez a sebnyitogatás, tisztogatás minden napos volt.

Tanúság, minél hamarabb forduljunk orvoshoz, ne hagyjuk lerázni magunkat. És műtét után nem természetes a láz. Így is szerencsém volt, hogy a seben szétszakadt, és így a genny távozott, különben nem is tudom mi lett volna. Tudni kell, még, hogy műtét után 1 nappal megjött a menstruációm, ami nagyon is komplikálta volna a műtétet.

Ez egy „rutinműtét” elvileg, én nem éreztem annak, hónapokon át tartó kínszenvedéses felépülés volt ez, és rengeteg rizikófaktorral, de így is szerencsés vagyok, van aki még rosszabbul járt.

Hali mindenkinek!

Bea

2008. febr. 13. 16:02

Sziasztok!

Nekem is volt vakbélgyulladásom. A sztori pár /jó sokra sikeredett, de nem unalmas ígérem mondatban. Egyik nap hajnal 5 felé felkeltem, hánynom kellett 4*5*, a gyomrom felső része fájt, a gyomorszáj tájékán. Elmentem a körzeti orvoshoz, bár nehezemre esett járkálni is, és a sok hányás teljesen kivette az erőmet. Az orvos közölte enyhe gyomorrontás, másnap mehetek dolgozni, és különben is nincs olyan, hogy valaki 4*5* hány egymás után, akkor már rég kiszáradtam volna. Ezek után hazamentem, lepihentem. Este 6 óra felé már kezdetem belázasodni. 38-39 fokos lázam lett, és a fájdalom lement az alhasam tájékára. Fájt bal és jobb oldalt is. Bementünk az ügyeletre. Vért vettek, majd befektettek, jegelnem kellett. Elaludtam nagy nehezen, majd éjszaka 11 körül költöttek, hogy irány a műtő. Sürgősen kellett operálni. Operáció után 3 nappal 39 fokos lázzal kidobtak a kórházból. Napokig magas lázam volt. Ügyeletes orvost hívtunk, injekciókat kaptam. Ideiglenesen lement a lázam, majd műtét után kb 10 nappal ahogy lehajoltam szétszakadt a sebem, és sugárba ömlött ki belőlem a genny, irtózatos büdös, és tejföl-tej közötti állagú neonzöld színű volt. Hosszú percekig ömlött a genny, törölközőt szorítva rá visszatartottuk, majd az ügyeleten közölték, 2 lehetőség lehet. Mivel a műtét sürgőssége miatt nem volt idő sterilizálni a műszereket valószínű elfertőződhetett, illetve a másik az, hogy laporoszkóppal műtöttek, nem vágtak, hanem 3 kisebb részen ejtettek sebet, és mivel van a hasamon felesleg is volt, ezért elképzelhető, hogy mikor kivették a vakbelet visszafröccsenhetett valami. /mellesleg ilyen esetekben nem alkalmazzák a módszert, bár valahol hálás is vagyok, hogy fiatal létemre nem kell a strandon kellemetlenül éreznem magamat, mert vágás a hasamon nincs, de azért a szétszakadt sebemnél több centi recésen összeforrt heg látható, szerencsére legalul /

Ezek után fájdalmas hetek következtek. Minden nap kellett járnom sebtisztításra. Érzéstelenítő nélkül szétnyitogatták a sebemet, amely azért elég mélyre nyúlt, majd jódos tamponnal /jódos!kegyetlenül csíp nyílt sebben/ tisztították, majd behelyeztek egy tampont,amely másnapig magábaszívta a gennyet. És ez a sebnyitogatás, tisztogatás minden napos volt.

Tanúság, minél hamarabb forduljunk orvoshoz, ne hagyjuk lerázni magunkat. És műtét után nem természetes a láz. Így is szerencsém volt, hogy a seben szétszakadt, és így a genny távozott, különben nem is tudom mi lett volna. Tudni kell, még, hogy műtét után 1 nappal megjött a menstruációm, ami nagyon is komplikálta volna a műtétet.

Ez egy „rutinműtét” elvileg, én nem éreztem annak, hónapokon át tartó kínszenvedéses felépülés volt ez, és rengeteg rizikófaktorral, de így is szerencsés vagyok, van aki még rosszabbul járt.

Hali mindenkinek!

2008. febr. 13. 15:52

Ez lemaradt)))))))))))))))

Én ugy tudom a vakbélgyulladás az hányással és szédüléssel is jár.

5. d0a7a517d6 (válaszként erre: 3. - Lexi018)
2008. febr. 13. 15:51

Tegnap voltam nögyógyásznál.

Iszonyuan fájt és fáj is az egész hasamalja kb:2 hete.

Azt hittem petefészek gyulladásom van vagy vmi ilyesmi.

A doki megvizsgált stb és kismedence gyulladást állapitott meg.

Irt fel antibiotikumot.

Szombaton kell mennem vissza a labor eredményemért és avval együtt vissza hozzá.

A fájdalomcsillapitó se használ.

4. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2008. febr. 13. 15:40

Szia!

Nekem az egész hasam fájt,nem igaz az,hogy csak jobb oldalt görcsöl!

2008. febr. 13. 11:26
voltam dokinál,valószínű,hogy vesemedence gyulladás,kaptam rá egy erős gyógyszert:sumetrolim,azt kell szednem,de holnap megyek Uh-ra.Remélem nem vakbél,Nagyon félek.
2. szabotimi (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2008. febr. 12. 19:47

Lehet petefészekgyulladás, mindenképpen menj el nőgyogyászhoz holnap!!!

A vakbél gyulladás úgy tudom a bal oldalon fáj de annyira, hogy nem tudsz kiegyenesedve menni.

2008. febr. 12. 17:39

sziasztok!!!

volt valakinek vakbélgyulladása??hogy kezdődik?

jobb alhasi fájdalmam van,voltam dokinál de rengeteg idpő az ultrahangra amire időpontot kapnék.Félek,hogy baj van?lehet valami más a gondom,vesemedence vagy petefészekgyuulladás.?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook