Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vakbélgyulladás? Tegnap délkörül elkezdett fájni a hasam jobb oldalt. Nem igazán lent, inkább majdnem a köldököm magasságáig fáj. fórum

Vakbélgyulladás? Tegnap délkörül elkezdett fájni a hasam jobb oldalt. Nem igazán lent, inkább majdnem a köldököm magasságáig fáj. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. Kriszti515 (válaszként erre: 20. - Töprengő)
2016. okt. 29. 13:07
Nekem fáj de inkább izomlázszerűen. A dokinő megnyomkodott és egy lentebbi pontnál kérdezte hogy itt fáj e. és nekem nem ott fájt. nem a McBurney pontot nyomhatta?
20. töprengő (válaszként erre: 10. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 13:03

Szerintem kiharcolhatod. Megnyugtatásképpen is.

Ja és 1 lényeges lemaradt. " Késsel vágnák ott bent ". Olyan fájdalmam volt.

19. Kriszti515 (válaszként erre: 17. - Virgilius)
2016. okt. 29. 13:01
Nem Bp-i vagyok. Én nem hiszem hogy nőgyógyászati, fent fáj a hasam nem lent.
18. bc681dac13 (válaszként erre: 15. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 12:59
De vakbélgyulladásba belehalni mégis rosszabb, mint egy kis kellemetlenséget kibírni, nem?
17. virgilius (válaszként erre: 12. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 12:56

De.

Bp-i vagy? Melyik az ügyeletes kórházad?

Az a baj, hogy a vakbélgyulladást könnyen benézik. Engem is hazaküldtek először, aztán újra bementünk, akkor meg rögtön műtöttek is (ez kiskoromban volt).

A fiamnál egy éjszakát vártunk, mert nyaraltunk épp, és nem tudtuk, hogy van ott az éjszakai ügyelet és hol, de reggel hazajöttünk és rögtön be is fektették.

Mindazonáltal az alapján, amit írsz, ez inkább valami nőgyógyászati dolog lehet. Talán.

16. virgilius (válaszként erre: 4. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 12:51
Nem tuti.
2016. okt. 29. 12:39
És félek az összes létező vizsgálattól még a vérvételtől is és nekem még az ultrahang is fájni szokott.
2016. okt. 29. 12:38
Félek ám igazából hogy befektetnek, nem akadékoskodni akarok csak nagyon félős vagyok.
13. Kriszti515 (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2016. okt. 29. 12:32
Nekem nem a gyomrom fáj hanem a gyomromtól jobb oldalra méghozzá mostmár teljesen egyértelmű hogy izomlázszerűen.
2016. okt. 29. 12:31
Nem előbb befektetnek aztán kezdenek vizsgálni?
11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 12:17

Nem kell mondanod, megcsinálják a protokoll szerint rögtön

Labor UH stb. ügyelet van a kórházakban

Lehet akár epekő is. Akkor is gyomorfájást éreztem és az is húzódott a hátamra is, se feküdni se állni, ülni nem volt jó

4 napig ne kinlódj!

2016. okt. 29. 12:05
Köszönöm a válaszokat!!! Közben figyelem magam és többszörre is úgy érzem nem lent fáj inkább a köldököm tájékában jobbra és mintha hátrafele húzódna. Keresztanyám azt mondja szerinte a májam-ő májbeteg és az összes tünetem illik is rá. Egyenlőre nem megyek sehova hívtam az ügyeletet folyamatos ügyelet van a 4 nap alatt bármikor mehetek. Nem akartam azért bemenni hogy 3napig fektessenek és figyeljenek hogy most vakbél e és kiderül hogy nem. Én magam nem mondhatom meg az orvosnak hogy kérek vérképet és ultrahangot mielőtt befektetnek
9. kristo_f (válaszként erre: 1. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 12:02

Gyomorfájással mentem az ügyeletre valamikor régen

Doki beküldött megfigyelésre a kórházba

Be is mentem úgy natur, semmit nem vittem, nem is tudtam mit jelent a megfigyelés

Vérvétel, óra mulva műtöttek vakbéllel


Barátnőmet vitemegyszer közvetlenül a kórházba erős hasfájással

Vizsgálták össze vissza, semmit nem találtak, el is múlt a fájás

Tehát kétesélyes a dolog de inkább vizsgáljank hiába

Szoval erőszakoskodjál , minthogy bármi gond legyen

2016. okt. 29. 11:34

Ha nagyon fáj, el kellene menni, legalább vérvételből megnézik van e gyulladás.

Nem szabad játszani ezzel. 4 napos hétvége, de ügyelet azért van mindenhol.


( Műtét előtt 1 nappal, rendesen fájt a hasam. Visszagondolva valami teljesen más jellegű fájdalom mint a gyomorrontás.

Estére csendesedett. Mert hason fekve voltam a parkettán. Gyógyszert nem is tudom vettem - e be valamit.

Késő este, na meg éjszakába nyúlva, hányás, hasmenés szinte egyszerre.

Miután szerintem kiürültem, csak fájt tovább.

Ügyeletes doki volt, de többedik hívásra jött ki.

Petefészek gyulladás, vagy vakbél. Mentő állomás útba esik ahogy megy vissza az ügyelet rendelőjébe. És szólt kell 1 mentő, lakcím stb.

Éjjel - hajnalban, már csak jegelték.

Reggel kiderült, nem petefészek, vakbél.

Elég hamar a műtőbe voltam. Már aznap fel bírtam kelni. 21 éve volt )

7. viva70 (válaszként erre: 2. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 11:31
Szia! Nem hiszem, hogy vakbél lenne, de azért figyelj oda rá. Kb. három éve nekem is volt hasonló fura hasfájásom. Én sem tudtam eldönteni honnan is ered igazán. A vérzésem is akkor volt, de nem az a fájdalom volt, mint ami olyankor lenni szokott. Nekem is inkább olyan izomlázszerű volt. Voltam a háziorvosnál, de okosabb nem lettem. Felkészültem rá, hogy bármi lehet. Meg arra is, hogy megyek a sürgősségire, ha kell. De, szerencsére egy héten belül elmúlt. Más egyéb tünetem amúgy nem volt.
6. bc681dac13 (válaszként erre: 2. - Kriszti515)
2016. okt. 29. 11:30
Megmondta a doki mikor kell visszamenni. Ez az eset áll fent. Akkor most miért nem mész?
5. Kriszti515 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. okt. 29. 11:14
Már nagyon be vagyok sz@rva. Akkor mégis miez és miért nem múlik már el teljesen?
4. Kriszti515 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. okt. 29. 11:13
Tuti?
2016. okt. 29. 11:12
Hát, ha vakbélgyulladásod lenne, szerintem nem itt írogatnál.
2016. okt. 29. 11:12
Volt már ilyen gondom, egyszer pisi bajom volt a doki azt mondta a veséből előrejövő vezeték gyulladt be. Volt amikor sima diétára fogtak hogy valami vírus. És volt amikor Quamatelt írtak (kezdődő gyomor-nyombélfekély) Vettem be nospát ez hatott az első kettő betegségnél de most nem, ezért vettem be quamatel minit, de ez sem hatott. Este fél7kor bementem az ügyeletre. A dokinő megnyomkodta a hasam, mondtam hogy pisit is hoztam de nem nézte meg mert csak a reggeli első jó, de ha csíp a pisi akkor ír fel antibiot. Persze hogy csíp a pisi nekem mikor nem?! Megkérdeztem hogy ugye akkor ez nem vakbél? Mire azt mondta egyszerre több betegsége is lehet az embernek akár 3 is egyszerre. Figyelni kell. Tehát nem mondta hogy nem az. Ma reggelre úgy érzékeltem hogy inkább izomlázszerű a fájdalom. Viszont nem tudok aludni a bal oldalamra fordulva leginkább hanyatt és arra fordulva ahol fáj persze nem nyomom közben. Ha jobban belegondolok szinte javult, mert tegnap délután ülni állni nem tudtam csak fekve volt jó. Fekvésből felkelni viszont eléggé fájdalmas volt, görnyedten mentem míg kicsit jobb nem lett. Szerintetek még várjak vagy menjek vissza hogy még mindig fáj?! Kettő gyógyszert vettem be ennyi idő alatt enyhülne? De ha tegnap ülni is alig tudtam most meg szinte nem is érzem h fáj csak ha koncentrálok vagy mozgok akkor tulajdonképpen javult nem? Nem sokat ettem kinek van kedve úgy enni hogy fáj a hasa? Olvastam a vakbélgyulladás tüneteit ahol írják hol fáj de fájhat itt is amott is, írják hogy van akinél van láz valakinél nincs, valakinek szorulása van valakinek nincs inkább hasmenés, de van olyan akinek ilyen nem is jelentkezik. És olvastam azt is hogy valakinek úgy tűnt elmúlik a fájdalom de csak kiderült hogy kifakadt és utána még jobban fájt neki. Úgyhogy most egyáltalán nem tudom mit csináljak, mert szinte jobb de most akkor ez mégsem jó ne örüljek? Ezzel nem mehetek orvoshoz hogy jónapot kicsit jobb de be vagyok sz@rva hogy esetleg vakbél és mindjárt el kezd nagyon fájni. Most úgy vagyok hogy délután visszamegyek ha nem lesz sokkal jobb. Elég zagyva lett, de remélem értitek mi a kínom :D
2016. okt. 29. 11:12
Vakbélgyulladás? Sziasztok! Tegnap délkörül elkezdett fájni a hasam jobb oldalt. Nem igazán lent, inkább majdnem a köldököm magasságáig fáj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook